CALLANTSOOG Zaterdag 30 juni 1956 No. 2 Jutters u/el en u/ee „Het Zwanenwater' Inwijding bungalows Ter herinnering Administratie: R. KOELEMEIJ, Dorpsplein 34, Tel. 02248245 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. Schagerbrug Telefoon 02247272 Als gij, geachte en geziene badgast, lekker luierend of wel hevig transpirerend van het balspel met uw kinderen, echtgenote of al wat u lief is, op ons, mooie strand ver toeft, zal het zeker nooit bij u in gedachte komen, welke stille strijd er alzo op dat zelfde strand wordt gevoerd. Wij bedoelen de strijd die in stilte wordt gestreden onder de echte strandjutters. In de loop der tijden is die stiile Strijd weieens tot openlijke uit barstingen gekomen. Telkens weer als de wind gunstig is, spoelen er voorwerpen aan en dit is dan meestal hout van uiteenlopende aard, hetgeen altijd aantrekkelijk is voor de jutter, want een brandhoutje in deze dure tijd van steen kool, is in de winter niet te versmaden. Menig nachtelijk uur wordt hieraan opge offerd en niet altijd met succes bekroond. Hoe dikwijls gebeurd het niet, dat men met lege handen terugkeerd, maar telkens weer wordt men naar „de kant" gedreven, in de hoop, dat het nu eens „raak" zal zijn. Niet alleen in de nachtelijke uren treft men de jutters op het strand aan, maar ook op de dag geven zij „acte de precense". Ook zij die de jaren der sterken hebben bereikt, kunnen het nog niet laten een brandhoutje binnen te halen. Met groot enthousiasme betreden zij het strand en onder deze „oude strandratten" bevinden zich nog diverse lieden, die nog vlug ter been zijn en dus in staat zijn hun mede plaatsgenoot strandjutter de loef af te steken. Dan heeft men de poppen aan het dansen en gaat de stille strijd over in een luidruch tige strijd, die zich alleen maar er> geluk kig ook, beperkt tot het toevoegen van enige kernachtige uitdrukkingen. Zo'n botsing en uitbarsting beleefden wij dezer dagen nog tussen een paar plaatsgenoten, die hier zo'n slordige 70 jaar geleden met hun „rose billetjes" in een wiegje lagen en nadien elkaar hebben zien opgroeien tot knapen, jonge man, vader en grootvader. Wij behoeven u niet te zeggen waarde lezers, dat dit lieden zijn, die de knepen van het „vak" kennen. De reden tot de woordelijke twist was, dat er een mooi stukje hout door de eerste werd ontdekt, die reeds zijn schreden der waarts zette, opgemerkt door nummer twee welke iets vlugger ter been. het voor de neus van de eerste wegkaapte. Een wolk breuk van woorden ontlastte zich boven de hoofden der bezadigde Callantsogers, die al het lelijke dat zij in die zeventig jaren van elkaar hadden vergaard, nu in een minimum van tijd tegen elkaar uit spuwden. Enigszins opgelucht over hetgeen zij elkaar wederzijds hadden toegevoegd, vervolgden zij huns weegs, mopperend maar in hun binnenste de hoop koesterend, dat de tijd van vergelding zal komen. Gaat u, uw vacantie in Callantsoog doorbrengen Dan wilt u natuurlijk ook weten, wat er al zo in ons dorpje gebeurt. Gedurende het seizoen verschijnt de ..Badbode". Hierin vindt u alles wat u weten moet. Wilt u er van verzekerd zijn alle nummers op 4 tijd en op het juiste adres te ontvangen Stort u dan f 1,25 op onze giro no. 544513 ten name van de V.V.V. Callantsoog. *V*/V\\N***VVVVV\***AVS<*VV*VVVI Foto H. ROTGANS Uw vakantie, doorgebracht in Callantsoog, is niet volmaakt, indien u geen bezoek hebt gebracht aan het prachtige natuurreservaat „Het Zwanenwater" Excursie-kaarten verkrijgbaar bij de jachtopziener van Honschooten, Zuidschinkeldijk. „Het Zwanenwater" is voor het publiek geopend, alle dagen van 8.3017.30 uur. Zaterdagmiddag, 16 juni j.1., vond in res taurant „Wijde Bliek", een eenvudige in wijdingsplechtigheid plaats van een twee tal bungalows, gebouwd aan de Lepelaars- weg. ten behoeve van het „J. C. van Dam- fonds", een stichting van de gemeentelijke dienst van Sociale Zaken te Amsterdam. Hierbij waren aanwezig de heren J. C. van Dam, directeur, Drs. A. Kaan, adjunct directeur van de dienst van Sociale Zaken, de heer Hageman, secretaris van het fonds, de heer Brouwer, voorzitter en de dames Beck-Drees en Wijsmuller-Meijer, leden van het bestuur van de instelling voor Maatschap pelijke Zorg, de heer L. van der Lende adjunct-consulent voor Sociale bijstand en verschillende vertegenwoordigers van de personeel-commissies, eveneens de Burge meester en gemeente-architect van Callants oog. De heer Hageman sprak een kort openings woord, waarna de heer J. C. van, Dam, voor zitter van de stichting, een uiteenzetting gaf van de wijze waarop de financien voor de bouw waren bijeengekomen, n.1. door vrijwillige bijdragen van de ambtenaren van de dienst. De bedoeling is, aan de personeel leden en hun gezinnen, een prettig vakantie verblijf te bieden in Callantsoog. Het woord werd voorts gevoerd door Burge meester Correljé, die het bestuur der Stich ting geluk wenste met hetgeen zij op^ het gebied van de vakantie mogelijkheden voor het personeel heeft bereikt en de toekom stige bewoners een prettig verblijf in Callantsoog toewenste. Spreker wees erop, dat dit de eerste bunga lows zijn die alhier door een personeelfonds zijn gebouwd. Hierna begaf het gezelschap zich naar de Lepelaarsweg om de keurige bungalows te bezichtigen. De bouw van de bungalows is uitgevoerd door de Fa. Vos en Zn., en ingericht door de heer Kees van Eek, beiden alhier. Dorpsbibliotheek in de school dagelijks ge opend, behalve zaterdags, van 7 tot 8 u. n.m. Douche-inrichting in de school: geopend Vrijdags van 16 tot 20 uur. Zaterdags van 15 tot 21 uur. Verzocht wordt, de kinderen zaterdags vóór 6 uur te laten douchen. Buitenlandse gasten: met paspoort melden op het gemeente secretarie. Hotel Ben de Vries: Zaterdag 30 juni n.m. 8 uur dansen. Zondag 1 juli n.m. 8 uur dansen. Dinsdag 3 juli, autotocht bejaarden, terugkomst pl. m. 8 uur n.m., opgewacht door het plaatselijk muziekkorps. Iedere donderdag markt, in westfriese klederdracht en westfriese volksdansen te Sehagen. Niet vergeten u te abonneren op de Badbode. Pension „Stella Maris", midget golfbaan, dagelijks geopend. Als u soms een kind aantreft op het strand, dat de ouders niet kan terugvinden, breng het naar de E. H. B. O. post, waar de ouders dan hun kind weer kunnen afhalen. Indien u ze nodig mocht hebben Dokter: J. F. W. G. Verheul, arts, 'tZand Telefoon 02249-223 Dierenarts: W. v. d. Sluis, 'tZand Telefoon 02249-312 WijkverpleegsterZuster Boendermaker, Op 't Landtweg 13. Telefoon 310 STRANDDIENST E-H-B-O- ZONDAG 1 JULI 10—14 uur 14—18 uur Jb. v. d. Fluit N. de Vries—Johannes Th. van Diepen G. de Vries Bep Unk, Conny Bijvoe

Badbode voor Callantsoog | 1956 | | pagina 1