Schoolreisje Wlïst u dat? Ter herinnering Nieuw/s van de reisclub Attentie Hoe het niet moet Het bootje van Opa AGENDA NED. HERV. KERK, CALLANTSOOG Zondag 8 juli, v.m. 10 u. en n.m. 7.30 u. dr. Terlaak Poot Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster, de heer Jn. Schagen, Dorpsstraat 5. Als u zondags de kerkklok hoort luiden dan duurt het nog l1/2 uur voor de dienst begint en een kwartier voor de dienst wordt weer geluidt. GEREFORM. KERK, SCHAGEN Geen opgave ontvangen Contact adres, K. Unk, Zeeweg 47, Callantsoog. KATHOLIEKE KERK, 't ZAND Zondags, H. Mis 7 u., 8.30 u. en 10.30 u. Iedere zondag in hotel B. de Vries H. Mis te 8.30 uur. Maandag 9 juli a.s. gaan de klassen 3, 4, en 5 van de o.l. school naar Marken en omgeving. De terugkomst is op 8 uur gesteld. Voor de gasten die hier nog niet mee op de hoogte zijn, willen wij er nog even op wijzen, dat de dorpsfanfare altijd voor een muzikale ontvangst zorgt. Zij die het Zwanenwater willen bezichtigen en dit eens op hun gemak willen doen, kunnen zich vervoegen bij Adr. Vos, Dorps weg 2, die u dan rustig met paard en wagen daar rond rijdt. Dorpsbibliotheek in de school dagelijks ge opend, behalve zaterdags, van 7 tot 8 u. n.m. Douche-inrichting in de school: geopend Vrijdags van 16 tot 20 uur. Zaterdags van 15 tot 21 uur. Verzocht wordt, de kinderen zaterdags vóór 6 uur te laten douchen. 0 ^..uu6 u juxi ii.iii. u. aansen. zondag 8 juli 8.30 uur, r.k. kerkdienst. V. V. V. buurtfeest, donderdag 12 juli, op het Dorpsplein, aanvang 7,30 uur. Iedere donderdag markt, in westfriese klederdracht en westfriese volksdansen te Schagen. Pension „Stella Maris" Zeeweg 27 a, midget golfbaan, dagelijks geopend. Bazar Herv. vrouwenvereniging op 17 en 18 juli, gebouw Lepelaarsweg, (bungalow terrein) Woensdag 11 juli, Ned. Herv. kerk, open bare zangrepetitie gem. zangkoor. 8 uur n.m. Buitenlandse gasten, met paspoort binnen 24 uur melden op het gemeente secretarie. Als u soms een kind aantreft op het strand, dat de ouders niet kan terugvinden, breng het naar de E. H. B. O. post, waar de ouders dan hun kind weer kunnen afhalen. STRANDDIENST E.H.B.O. ZONDAG 1 JULI 10—14 uur 14—18 uur G. Burger mw. Pancras-v. d. Eng A. Laan Joop Bleijendaal J. Koemeester P. Groen Jong en oud maken jaarlijks hun reisje, de een naar hier, de ander naar daar. Zo heeft ook de plaatselijke reisclub haar reis je weer gemaakt, dit jaar een betrek kelijke rustige reis. Begunstigd door mooi weer vertrokken om 7 uur van Callants oog, was de eerste pleisterplaats Purmerend. De tocht daarheen voerde door de polders de Schermer en de Beemster, waar dan in café van Schaik te Purmerend de koffie werd genuttigd. Jammer was het, dat het juist een dag na de wekelijkse markt was, maar niettemin is er toch nog handel gedaan. Het bleek n.1. dat er juist daar een zeker soort petten werd verkocht, die men be paald elders niet kon bemachtigen. Geheel geruisloos verliet de oude Gert de zaal en kwam even later sierlijk uitgedost met een pracht van een sportpet weer binnen. Aanstekelijk voor meerdere van de mannelijke reizigers, want Klaas, Jaap en Eduard lieten het er niet bij zitten en zetten er de sokken in om toch vooral niet te laat te komen om zo'n pracht pet te bemachtigen, alvoor men uitverkocht was. Nou heren, ze stonden „gentlemanlike". De tocht ging verder naar het veel be zongen Volendam, waar zo hier en daar even een kijkje werd genomen en waar Gert enkele gesprekken voerde met enkele mannen van zijn leeftijd, die kennelijk hun meeste jaren wel op de oude Zuiderzee hadden doorgebracht. Het „banket" van Volendam in de vorm van een gerookt palinkje werd geproefd, enkele souvenirs, hoe kan het anders, wer den aangeschaft en toen ging het weer verder. Oud Valkeveen wachtte en daar stond een keurige koffietafel klaar, die de inwendige mens goeddeed. Een speeltuin trekt ook de ouderen nog wel aan en na de koffiemaaltijd is daarvan dan ook ruimschoots gebruik gemaakt. De schommels, de draaiende schijf, waar Nic een dolle liefhebber van bleek en vooral de motorbootjes, die soms net als een koppige bok, lelijke kuren vertoonden, trokken veel belangstelling. Het doolhof werd natuurlijk niet overgeslagen, want wie wil zich uiteindelijk niet spiegelen in de lachspiegels. Als u zeker wilt zijn van uw juiste gewicht, gaat u dan daar eens op de weegschaal. Men kan daar kiezen tussen licht en zwaar gewicht, wat wil je nog meer. Uitgeraasd werd de bus weer bestegen voor een tocht door het Gooi, waar halt werd ge houden op een prachtig heideveld. Verder naar Bunschoten en Spakenburg, leuke oude plaatsjes, met hun typische kleder drachten. Daar de visafslag, waar juist vei ling was, bekeken, maar wel begrepen, dat als men daar op die afslag wil kopen, je er goed thuis moet zijn, want wij snapten er niet veel van. Het slot van de dag bestond uit een diner in „Anna's Hoeve" te Hilversum, het eten was goed, al keken de aardappeltjes je wel een beetje aan, doch dat went wel. Hierna werd druk eehrutk _<?erraakt aki 6 mne opliep, gelukkig niet erg, want we hebben hem er verder niet meer over ge hoord. Het luchtdoelgeschut en de gok apparaten vielen eveneens in de smaak. Aan alles komt een einde, zo ook aan deze dag, die goed verlopen is, al hadden we het avondprogramma graag iets anders gezien. Reisleider Gijtenbeek en het bestuur staan voor de lang niet gemakkelijke taak hun leden volgend jaar weer een reis voor- te zetten die voldoet. Dit kan, maar het be stuur zag gaarne, dat alle leden op de eerstvolgende vergadering aanwezig zijn, teneinde gezamelijk de voorlopige plannen te bespreken. Voor onze gasten en ook voor de Callants- ogers, bestaat er een mooie gelegenheid, om kennis te maken met ons gemengd zangkoor, dat op 11 juli a.s. in de Ned.Herv. kerk een openbare repetitie houdt. Men kan dan tevens zien en horen, hoe zij onder hun nieuwe directeur, de heer Cuperus, werken. De toegang is vrij. Het is dan eindelijk weer zover, de zomer is deze week enige keren om een hoekje komen kijken. We trokken weer in drom men naar het strand. Na zo'n koude winter was het heeriijk de warme zon op je nog bleke body te voelen. Wij mensen van vandaag, hebben iets van zonaanbidding over ons. Wij laten ons hele lichaam ineens aan de zon zien want we willen zo gauw mogelijk bruin worden. Na de vakantie zijn we immers pas voldaan, als een ieder bewonderende uitroepen slaakt, omdat onze benen, enz. zo fijn bruin zijn. Maar helaas, onze ijver om gauw bruin te worden kan fatale gevolgen hebben. Laat u nooit verleiden, om enige uren achtereen in de zon te gaan liggen. Aan het strand slapen mag nooit! Tientallen keren per seizoen moet de dok ter er aan te pas komen, om zulke haastig geroosterde mensen weer hun normale ge zondheid terug te geven. Inplaats van een vakantie vol vreugd, krijgen ze pijn, blaren, koorts, misselijkheid en tenslotte de jeuk. Want de verbrande huid, wil niet langer uw lichaam omhullen en terwijl zij zich los maakt, bezorgt het u opnieuw slapeloze nachten. Maar, als u zich na een week weer aan de volke toont, dan komt nog de grootste teleurstelling. Bruin bent u n.1. helemaal niet geworden. Alle ellende is dus voor niets geweest. Zo moet het dus niet! De volgende keer hoe het wel moet. De Noord- en Zuidhollandse reddingmij. had in ons dorp altijd een actief medewerker in de persoon van Maarten Mooij. Deze was zelf jarenlang schipper van de reddingboot geweest en wist dus hoeveel geld er voor nodig was om al het materiaal in orde te houden. Ouwe Maarten, nu 92 jaar, heeft met Hemel vaartsdag echter een rare duikeling gemaakt. Hij liep een hersenschudding en een paar gebroken ribben op en moest zeer tegen zijn zin een paar weken rust houden. Nu echter, is hij al weer bijna geheel hersteld en is hij flink in training om bin nenkort weer naar het strand te marcheren. Het is echter nog niet zo ver. Nu heeft Opa Mooij aan Ome Adriaan gevraagd om zolang elke morgen het bootje naar de strandtrap te brengen en om het 's avonds weer te halen. Natuurlijk heeft Ome Adri aan deze taak met plezier op zich genomen. Met Opa Mooij en Ome Adriaan en, al de genen, die in stormweer hun leven wagen om anderen te redden hopen wij nu, dat er ook nog wat in het bootje gedaan wordt. Laten uw kinderen of uzelf er eens een paar muntstukjes in stoppen. U doet er goed werk mee! Wandelkaar ten van Callantsoog Wandelkaarten van Callantsoog zijn ver- - ij penningmeester, dagelijks op het gemeentehuis. Prijs 25 cent. Zomerfeesten 1956 te Callantsoog DONDERDAG 12 JULI Buurtfeest, popzoenen DINSDAG 17 JULI Bazar, Lepelaarsweg WOENSDAG 18 JULI Bazar, Lepelaarsweg VRIJDAG 20 JULI Autopedrace DINSDAG 24 JULI Vliegerfeest DONDERDAG 26 JULI Buurtfeest, koppensnellen Zomerfeesten 1956 te Groote Keeten ZONDAG 22 JULI Strandfeest DINSDAG 24 JULI Volksspelen Agenda voor augustus volgt nog. Nadere bijzonderheden volgen in de Badbode. Voor Callantsoog wordt dit nader bekend ge maakt bij de secretaris V.V.V. Dorpsplein 34, voor Groote Keeten bij winkelier A. v. Scheijen. Om deze festiviteiten te doen slagen vragen wij de medewerking van onze gasten zowel als van de inwoners. De feesten zijn voor volwassenen (dames en heren of paren) en kinderen.

Badbode voor Callantsoog | 1956 | | pagina 2