CALLANTSOOG Hoe w/orden we mooi bruin Is dat nu wel nodig? Ter herinnering Repliek Lekker en strandweertje Administratie: R. KOELEMEIJ, Dorpsplein 34, Tel. 02248245 Druk: Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. Schagerbrug - Telefoon 02247-272 We spreken deze vakantie nu eens af, dat iedereen verstandig zal zijn. We gaan dus niet een hele dag ineens in de zon liggen. Als u zelfkastijding wilt toepassen, zijn er beslist minder zware straffen te bedenken. Maar kom aan, het verstand overwint dit maal uw enthousiasme. U gaat des morgens of na drieen een half uurtje in de zon liggen. Net als bij pannekoeken, na tien minuten even omdraaien. Maar bescherm de nog tere huid Gebruik een zonnebrand middel of olijfolie. Wrijf vooral schouders neus en oogleden een paar maal in. De huid, bedekt met zo'n laagje olie, droogt niet zo snel uit en tevens zorgt de olie er voor, dat als de zeewind even over het strand strijkt, er een niet te grote afkoeling ontstaat. Dit gaat u nu iedere dag doen en aan het eind van de week kan het een u,ur zonnebaden worden. Nu moet u na veer tien dagen het resultaat eens bekijken- Mooi glanzend bruin is de huid dan. Pas als het zo is, dan kunt u 'de gehele dag minimaal gekleed blijven lopen. Verbranden is er nu niet meer bij en al uw vrienden zuilen u benijden. Wees dus verstandig, bezorg uzelf, uw huis genoten en de dokter geen last. Over het dagelijks drukker wordende ver keer op de wegen, behoeven wij vanaf deze plaats niet te schrijven. Ook niet, dat het leven gejaagder is dan nog maar enkele jaren geleden. Ook niet, dat al wat motorisch is op grotere snelheid wordt ge bouwd en uitgevoerd. Dit zijn bekende feiten, waar wij ons bij neerleggen en waar wij mee zullen moeten vergroeien en waar wij, zo we er nog niet aan gewend zijn, aan zullen moeten wennen. In het dagelijkse leven en bij de dage lijkse werkzaamheden is tempo een eerste vereiste. Maar in deze jachtige wereld zijn we. nu zover gekomen, dat een zeer groot percen tage van onze bevolking een langere of kortere vakantie kan genieten, een vakantie die men dan eens in echte rust wil door brengen. Ook Callantsoog levert haar deel om die „men" een rustige vakantie te be zorgen. Nu willen wij er bijvoorbaat even opwijzen dat wij ons niet als een ouderwetse nurks, willen gaan beklagen over snelheidsduivels die hier als razenden met auto of motor door het dorp snellen, maar toch moet er even iets daarover uit onze pen. In de afgelopen week, hebben wij moeten toezien hoe hier een paar automobilisten die hier hun vakantie doorbrengen, met een snelheid door het dorp reden, die. o.i. niet noodzakelijk was, maar bovendien on verantwoord. Wij geloven niet, dat dergelijke lieden naar rust verlangen, of zou het bravourwerk zijn, dit laatste zouden wij ten zeerste be treuren. Een boodschap halen met de auto en dan even bravour rijden, daar hebben wij geen gebrek aan. U doet onze. gasten er geen plezier mee en ook de inwoners van Callantsoog zullen u niet met enthou siaste schouderkloppen na uw rit vereren. ZONNE-BRAND Daar was er-es een stedeling 4 I 4Die voor een week naar zee toe ging p 4 Om na een jaar nijver werken 4, 4Eens heerlijk rustig aan te sterken 4 i P En deze stadse jonge man, |p 4, Die schafte zich een zwembroek an. p Aldus gekleed en blij van zinnen, 4 Dacht hij de strand-pret te beginnen i Doch hem bestierf de blijde lach 4Toen hij de and're baders zag 4 Want hemeltje, hij was zo'n bleke 4 4Bij al die bruinheid vergelekenJ i 41 Wat heeft die stadsman toen gedaan? Hij is naar 't stille strand gegaan. 4 i Met enk'le uren zonnebaden 4 4' Dacht hij daar prachtig bruin te braden! 't Was triest wat toen gebeuren ging S 4 4 Met onze arme jongeling 4 p Met rood-verbrande ledematen Heeft hij 's avonds 't strand verlaten En voor die stadse jonge man, S 4Was er toen niemendal meer an. 44 4Juist toen de pijn wat was geweken. 4Was zijn vakantie week verstreken. i 4En de moraal van dit verhaal? JWelnu, dat snapt u allemaal: 4 4 4 Wie bruin wit zijn in enk'le uren 4 4 4Die moet het vreselijk bezurenS A. S. de V. Dorpsbibliotheek in de school dagelijks ge opend, behalve zaterdags, van 7 tot 8 u. n.m. Douche-inrichting in de school: geopend Vrijdags van 16 tot 20 uur. Zaterdags van 15 tot 21 uur. Verzocht wordt, de kinderen zaterdags vóór 6 uur te laten douchen. Hotel Ben de Vries: Zaterdag 14 en zondag 15 juli dansen, aanvang 8 uur. Dinsdag 17 en donderdag 19 juli, film. Zondag 15 juli, 8.30 uur r.k. kerkdienst. Vrijdag 20 juli, autopedracé. Bazar Herv. vrouwenvereniging op 17 en 18 juli, gebouw Lepelaarsweg, (bungalow terrein) vrij toegang. Iedere donderdag markt, in westfriese klederdracht en westfriese volksdansen te Schagen. Aanvang der dansen 11,30 uur. Iedere vrijdag kaasmarkt te Alkmaar, met de traditionele kaasdragers. Pension „Stella Maris" Zeeweg 27 a, midget golfbaan, dagelijks geopend. Met Adr. Vos, Dorpsweg 2, per paard en wagen, rondrit door het „Zwanenwater". Buitenlandse gasten, met paspoort binnen 24 uur melden op het gemeente secretarie. Als u soms een kind aantreft op het strand, dat de ouders niet kan terugvinden, breng het naar de E. H. B. O. post, waar de ouders dan hun kind weer kunnen afhalen. U kunt zich nog abonneren op onze „Bad- bode", administratie, Dorpsplein 34. Nog pas waren de stormachtige winden van de laatste dagen voor het verschijnen van het laatste nummer van onze „Bad- bode" op zaterdag 7 juli j.1. over het hoofd van de schrijver van het stukje „het ei vangeluwd, of bij het aanbreken van het mooie weer op de zondag dies daar op volgde, ontstak opnieuw een storm over het arme hoofd van deze amateur schrijver over de inhoud van betreffend stukje. Het begon met een meneer, die de schrijver aansprak en vroeg of hij dat artikeltje in de „Badbode" had geschreven, daarmee schoot hij direct al in de roos. Natuurlijk bevestigden wij, dat dit zo was. Onze meneer zei toen bijna letterlijk: „nou moet u mij niet kwalijk nemen, ik lust graag mijn eitje en ik ben zeker; niet de minste gebruiker daarvan in ons landje.. Ik ben geboren en getogen in de stad en kan moeilijk een haan van een hen onderscheiden, maar wat u vertelt van die Callantsoger die zo met eieren kan smijten, nou moet u het niet bruiner bakken". Een volgende: „Dat wondermens van u, dat heeft u toch zeker wel gedroomd". Nummer drie: „Nou meneer, ik ken u, al enige jaren, want u weet, dat ik een trouwe gast ben van Callantsoog en dito trouwe lezer van de „Badbode", maar wat ui ons nu op de mouw wilt spelden, daar trappen we niet in hoor. De vierde moest onbedaarlijk lachen en zei: „Is dat nu niets voor jou, om als impressario op te treden en met die, eier- gooier de boer op te gaan". Wij kunnen zo nog wel even doorgaan, want dit is slechts een kleine greep uit de spotternij die ons bereikte. Nou Jaap, daar stond de schrijver en hij heeft je met hand en tand verdedigd en telkens herhaald, dat het toch heus waar is. Wij hopen t.z.t. al deze ongelovige lezers nog eens te kunnen bewijzen, dat wij in onze „Badbode" geen fabeltjes vertellen. Wij hopen, dat Jaap Buis druk bljjft trainen en hopen nog eens getuige te mogen zijn van het resultaat. Zondag 8 juli zal in de analen, van onze badplaats geboekstaafd worden als de eerste mooie zondag in het seizoen 1956. Op die dag strekten de lichtelijk verkleumde gasten, hun door de koude verstijfde lede maten, welke zij in de voorafgaande dagen hadden opgelopen, op het warme zand uit. Als een kuiken onder de kloek vleiden, zij zich neder en koesterden zich in de warmte stralen van een onzer grootste weldoeners, de zon. De zon, het hemellichaam, dat dagen van strijd heeft te voeren gehad tegen de on metelijke wolkenmassa's, die haar beletten haar taak, waar zo velen een hele; winter naar hebben verlangd, te vervullen. Onze arme zon neeft geworsteld en kwam na een vrij rumoerige week, die ons, veel wind bracht en na een lange tijd van veel te lage temperaturen weer boven. Maar. zij is er dan in ieder geval nog en de hartgrondigste wens die wij maar kun nen uitspreken is, dat wij hopen, dat zij ons niet meer in de steek zal laten, deze zomer.

Badbode voor Callantsoog | 1956 | | pagina 1