KERKDIENSTEN Hans kon zijn spaarpot niet vinden, en toch wilde hij een cadeau voor moeder koopen. De reis van de bejaarden De schoolreisjes S; AGENDA NED. HERV. KERK, CALLANTSOOG Zondag 15 juli, v.m. 10 u. dr. Terlaak Poot „de zekerste garantie" en n.m. 7.30 u. dr. Terlaak Poot „de gemeente van Izébel" Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster, de heer Jn. Schagen, Dorpsstraat 5. Als u zondags de kerkklok hoort luiden dan duurt het nog l1/2 uur voor de dienst begint en een kwartier voor de dienst wordt weer geluidt. GEREFORM. KERK, SCHAGEN Zondag 15 juli, v.m. 10 en n.m. 7 uur Ds. Jac. Plug. H. Avondm. Contact adres, K. Unk, Zeeweg 47, Callantsoog. KATHOLIEKE KERK, 't ZAND Zondags, H. Mis 7 u„ 8.30 u. en 10.30 u. Iedere zondag in hotel B. de Vries H. Mis te 8.30 uur. VOOR DE JEUGD Hans liep door het huis, van boven naar beneden en van beneden naar boven. Moeder had al een paar keer gevraagd, waarom hij toch zo heen en weer liep, maar Hans wou het niet zeggen en hij maakte zich er met een paar gemompelde woorden af. Hans zocht iets. Hij zocht zich krom. Hij zocht al een half uur, maar hij kon het gezochte voorwerp niet vinden. En tóch moest hij het vinden. Het was heel erg nodig. Over vijf dagen was moeder jarig en gis terenavond, toen Hans met vader een eindje wandelde, hadden ze afgesproken, dat de jongen zijn moeder een nieuwe beurs zou geven. Die had ze echt nodig, want de oude was een prul. Om een beurs te geven, moet je geld hebben, want als je een winkel binnengaat, dan moet je betalen. Hans had geld. Hij had een spaarpot, een klein blikken busje, met een schroefdeksel er op. In die spaarpot zat één gulden vijftig. Dat is ge noeg voor een beurs. O ja, je kan er een kopen van echt leer voor dat geldl Hans was van plan om morgenmiddag naar de winkel te gaan, maareerst moest hij zijn spaarpot vinden. Hij wist, dat hij het ding een week geleden erg goed had op geborgen, maar hij kon er niet meer op komen, waar dat was. En als hij die spaar pot niet vondhoe moest het dan Hoe moest hij dan een cadeau kopen voor zijn moeder Ja, hij kon natuurlijk naar vader gaan om geld te vragen maar hij had al tegen vader gezegd, dat hij een daalder in zijn spaarpot had. Dan zou vader natuurlijk vragen, waar dat geld dan ge bleven was. En jokken wilde Hans er niet om. Dan moest hij eerlijk zeggen, datf hij zijn spaarpot kwijt was. En zijn vader zou antwoorden, dat hij dan maar niet zo slor dig moest zijn en dat hij maar goed moest zoeken. Hij zocht nog wel een uur. Toen wist hij zeker, dat hij de spaarpot niet vinden zou. Overal was hij geweest. Hij had ook in de keuken gevraagd bij Dientje, maar Dientje had geen spaarpot gezien. Om half zeven die avond zat Hans op z'n kamer. Hij moest zijn schoolwerk maken. Maar z'n hoofd stond niet naar schoolwerk. Hij was er niet bij. Hij dacht steeds aan die spaarpot, die hij niet vinden zou. Hoe moest hij op een andere manier aan geld komen Vragen kon je het niet. Niemand zout het geven. Dan moest je iets verkopen. Een deel van zijn postzegels Och nee, als hij er tien verkocht voor een cent per stuk, was het mooi. Maar wat heb je aan één dubbeltje? In die paar dagen kon hij het geld nooit bij elkaar krijgen. Ja, wat dan? Die koopman, die drie dagen geleden aan de deur was, verkocht borstels en dweilen en die had op zijn karretje ook speelgoed. Poppetjes en autotjes, had Hans gezien. Autotjeshm ja Hans had twee maanden geleden van oom Frits een doos gekregen met tien kleine autotjes. Hij was er zuinig op geweest, 't Was natuurlijk niet leuk, om die prach tige autotjes te verkopen, maar moeders verjaardag ging toch voor allesVijftien centen per stuk? Dat leek een beetje veel. Een dubbeltje !Dan had hij toch een gulden. Daar kon hij zeker een beurs voor kopen. Zou hij het op school proberen? Och nee... wie had er nu een dubbeltje in zijn zak? De meesten natuurlijk niet. En dan gingen ze thuis om een dubbeltje vragen en dan zouden ze moeten vertellen, waarvoor dat was en dan kwam het uit. Niet op school. Maar waar dan? Hans lag er in zijn bed over te suffen en hij nam een besluit. Toen Toen hjj de volgende middag om halfvier thuiskwam, deed hij de autotjes in een, tas en hij sloop ongemerkt weg. Hij had zijn fiets meegenomen en hij reed naar de andere kant van het stadje, waar de mensen hem niet kenden. In de Sterrenlaan zou hij beginnen. Hij zette zijn fiets tegen een hek en met kloppend hart belde hij bij een voordeur aan. Een dame deed open. „Dag mevrouw", zei Hans, „wil u nog mooie autotjes kopen voor uw kinderen?" De dame keek verwonderd in de tas. Ik| heb geen kinderen" zei ze. Ze keek Hans nog na, toen hjj het tuinpad afliep. Nu de vol gende deur. Een jongen van een jaar of zestien deed open. „Wil je nog mooie autotjes kopen?" vroeg Hans. De jongen had er wel zin in en hij verdween met een autotje naar binnen. Hij kwam terug met een heer. „Verkoop jij autotjes?" vroeg de mijnheer. En waar woon je? „O, zei Hans, „dat doet er niet toe. Ik moet geld hebben, ziet u, en nu verkoop ik mijn autotjes. Ze zijn eerlijk van mij", ,,'k Zou zulke gekke dingen maar niet uithalen, want dat mag niet" zei de meneer. Hans merkte wel, dat hij geen kans had en kreeg het benauwd) Hij draaide zich om en omdat de mijnheer bleef staan kijken, reed hij maar liever de Sterrelaan uit. Op de Meerweg pro beerde hij het nog aan drie huizen) maar hij verkocht niets. En toen hjj zijn fiets nam, om naar 't vierde huis te gaan, zag hij een agent, die van zijn rijwiel stapte en achterdochtig naar hem stond te kijken. De meneer had gezegd, dat het niet mocht. De agent stond naar hem te loeren. Neehij moest er maar mee ophouden, want hij verkocht toch niets. Toen Hans met al zijn autotjes thuis kwam, had hij haast kunnen huilen van teleur stelling, maar een flinke jongen huilt niet. Met een lang gezicht stond hij in de gang. Toen werd er gebeld en daar was de gas- man. Hij kwam de meter opnemen. Hans deed hem open en de man kwam binnen. Hij ging naar het kastje van dei gasmeter toe, opende het deurtje enDaar stond de spaarpotEn nu herinnerde Hans het (Zich ook plotseling weer. Hier had hij zijn spaarpot opgeborgen. Hij greep de spaarpot en rende er mee naar boven. Met een mes zat hij te prikken tot al het geld voor hem op t afel lag en die middag ging hij er nog op uit en hjj kocht een mooie beurs voor moe. Het werd een fijne verjaardag en moeder was dolblij met het prachtige ge schenk. Hans heeft nooit verteld van die auto's, maar hij is dol op dq gasman. Dat vindt hij toch zo'n aardige man De reis van de bejaarden, geachte lezers en lezeressen die de leeltijd nog nieti heb ben bereikt om zo'n reis mee te mogen maken, betekend voor hen heel veel. Als zo'n tocht is beëindigd, dan komt men tot de conclusie dat men zo'n dertien uur in de weer is geweest, een prestatie voor mensen op die leeftijd, die respect afdwingt. Als men zo het gezelschap overziet, wanneer het samen in hotel de Vries vooi] die dag het laatste kopje koffie nuttigt, dan sta je er versteld van dat men over het algemeen nog zo „fit" is Ook dit jaar konden wij dat weer met genoegen constateren. Het antwoord, dat burgemeester Correljé als voorzitter van de commissie die de tocht organiseerd, van diverse sprekers ontving, nadat hij een over zicht van de reis had gegeven, getuigde daar dubbel en dwars van. De heer Waker bracht weer als vanouds zijn liedje, mevrouw Kruit-Kossen betuigde haar dank, niet begrijpend, dat er onder de bejaarden nog lieden waren, die hoewel daartoe wel in staat, toch niet aan de tocht willen deelnemen. Dirk Mooij en P. Vos spraken nog over het (verdwenen) haantje van onze kerk toren en de heer Kalf sprak zjjrn hart grondige wens uit, dat Maarten Mooij volgend jaar de reis weer mee zal maken. Dan was er nog als spreker Dr. Terlaak Poot, die ook in de leeftijd is gekomen, dat hij een uitnodiging ontvangt om aan deze tocht deel te nemen. Hij heeft dit zo we uit z'n mond mochten vernemen, met plezier gedaan. Zeker, omdat hijzelf de leeftijd heeft, sprak hij, dat hij niet met „oudjes", maar met een „jeugdclub"' was uitgeweest. Moet je nou nog peultjes? Maar eerlijk hoor, een klein beetje gelijk had hij wel, het was een zeer opgewekt gezelschap, dat wast al het water van de zee niet af. Het slotwoord was voor de voorzitter,die nog speciaal hen dank bracht, die met geldelijke steun mogelijk hebben gemaakt, om ook deze tocht weer te organiseren. Vrijdag zijn de laagste klassen van de O.L. school weer uit geweest. De tocht ging naar Schoorl, Bergen en Alkmaar. Hoewel wat fris, hebben zjj toch een mooie dag gehad en kwamen zij weer voldaan thuis, waar ook zij weer werden opgewacht door de muziek, omringd door vele ouders en be langstellenden. Maandag zijn de middelklassen op reis ge weest. met als eindoel Volendam en Marken. Zij troffen prachtig zomerweer, dat dat echter werd verstoord door een zware onweersbui in de middaguren. Hun thuiskomst was wel wat stil deze keer, want ons fanfarecorps, dat altijd aan wezig is, kon deze keer zijn medewerking niet verlenen. Werkzaamheden van ver schillende leden die aan de zeewering wer ken, was hiervan de oorzaak. Toch was er weer flinke belangstelling bij de thuiskomst. Zomerfeesten 1956 te Callantsoog DINSDAG 17 JULI Bazar, Lepelaarsweg WOENSDAG 18 )ULI Bazar, Lepelaarsweg S VRIJDAG 20 JULI i Autopedrace DINSDAG 24 JULI Vliegerfeest J DONDERDAG 26 JULI Buurtfeest, koppensnellen Zomerfeesten 1956 te Groote Keeten *1 ZONDAG 22 JULI Strandfeest DINSDAG 24 JULI Volksspelen 4* Agenda voor augustus volgt nog. S Nadere bijzonderheden volgen in de Badbode. 4* Voor Callantsoog wordt dit nader bekend ge- N maakt bij de secretaris V.V.V. Dorpsplein 34, 4* i voor Groote Keeten bij winkelier A. v. Scheijen. i Om deze festiviteiten te doen slagen vragen wij S de medewerking van onze gasten zowel als van 4 de inwoners. De feesten zijn voor volwassenen 4> (dames en heren of paren) en kinderen.

Badbode voor Callantsoog | 1956 | | pagina 2