KERKDIENSTEN Ter herinnering Tonknuppelen Festiviteiten NED. HERV. KERK, CALLANTSOOG ZONDAG 5 AUG. a.s. 10 uur v.m. Onderwerp: Spreuken 17-22 Een vrolijk hart, patent geneesmiddel. 7.30 uur n.m. Onderwerp: Openb. 3, 15 en 16 De lauwe gemeente Predikant dr. L. D. Terlaak Poot De hierboven vermelde jeugddienst hebben wij ingelegd op verzoek en als proef. We hopen, dat vele jongeren deze korte vroeg dienst komen medemaken. Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster, de heer Jn. Schagen, Dorpsstraat 5. Als u zondags de kerkklok hoort luiden dan duurt het nog H/g uur voor de dienst begint en een kwartier voor de dienst wordt de klok weer geluidt. GEREFORM. KERK, SCHAGEN Zondag 5 aug. v.m. 10 en n.m. 7 uur Ds. J. C. Grave uit Epe Contact adres, K. Unk, Zeeweg 47, Callantsoog. KATHOLIEKE KERK, 't ZAND Zondags, H. Mis 7 u., 8.30 u. en 10.30 u. Iedere zondag in hotel B. de Vries H. Mis te 8.30 uur. ZANGAVOND Woensdagavond 8 augustus 8 uur, zal het Callantsoger gemengd koor „Zanglust" in de Ned. Herv. kerk een uitvoering geven, met medewerking van .enige leden van het Utrechts oriatorium. Zang en orgelspel. Solist W. Kloosterboer. Toegang vrij, col lecte bij uitgang. DE BLINDENAVOND Ondanks het mooie uitgebreide programma dat op de avond van de Ned. blindenbond in hotel De Vries is gegeven, was de be langstelling hiervoor zeer gering. Slechts een 50-tal bezoekers waren opgekomen. Desondanks werd het programma vlot af gewerkt. Als nu alle 50 bezoekers donateur zijn geworden van die bond, is het resultaat nog niet zo slecht. FILMNIEUW S In hotel De Vries, draait dinsdag 7 augustus „Jody en het hertenjong", een machtig en ontroerend filmwerk uit de moerassige wouden van Florida. Deze film heeft speciaal de mens varij heden iets heel wonderlijks te vertellen. Een film van ontwapenende ontroering en kleuren pracht. Zelden heeft u een schoner en boeiender film gezien. Dorpsbibliotheek in de school dagelijks ge opend, behalve zaterdags, van 7 tot 8 u. n.m. Douche-inrichting in de school: geopend Vrijdags van 16 tot 20 uur. Zaterdags van 15 tot 21 uur. Verzocht wordt, de kinderen zaterdags vóór 6 uur te laten douchen. Iedere donderdag markt, in westfriese klederdracht en westfriese volksdansen te Schagen. Aanvang der dansen 11,30 uur. Iedere vrijdag kaasmarkt te Alkmaar, met de traditionele kaasdragers. Pension „Stella Maris" Zeeweg 27 a, midget golfbaan, dagelijks geopend. Dagelijks geopend voor het publiek, het natuurreservaat „Het Zwanenwater". Voor een rustige rit naar en in het „Zwanenwater" per paard en wagen van Adr. Vos, Dorpsweg 2. Verdwaalde kinderen op het strand bij de E.H.B.O. post afleveren. Buitenlandse gasten, met paspoort binnen 24 uur melden op het gemeente secretarie. Zaterdag 4 augustus, tonknuppelen op het Dorpsplein, aanvang 7.30 uur. Zondag 5 augustus, ZANDHOPEN MAKEN, voor alle leeftijden. Aanvangsuur wordt nader bekendgemaakt. Hotel Ben de Vries: FILM. Dinsdag 7 en vrijdag 10 augustus,, aanvang 8 uur. Zondag 8.30 uur, R.K. kerkdienst. Zaterdag- en zondagavond dansen, aanvang 8 uur. Woensdag 8 augustus, zanguitvoering in de Ned. Herv. kerk te Callantsoog. Vrijdag 10 augustus, Callantsoog, lampion optocht. Zondag 12 augustus, het grote strandfeest te Callantsoog. Zondag 12 augustus, autorace op het strand te Groote Keeten. Dinsdag 14 augustus, Groote Keeten, lampion-optocht. De tonknuppelaars hebben j.1. zaterdag avond hun krachten kunnen botvieren op de onschuldige houten vaatjes die met grote kracht tot splinters werden verpulverd. Diverse „gooien" waren goed raak en onder bewonderende uitroepen vielen de hoepels enz. als veertjes van het vaatje. Er, was van de zijde van de gasten hiervoor grot§ be langstelling en waar zich veel publiek verzameld, moeten de veiligheidsmaatrege len worden verscherpt. Dat is ten enemale met elke soort sport en spel zo. Wij zien dat met de volksspelen hier, hoe gaarne men zich binnen het afgezette gedeelte be geeft en wel voornamenlijk de kinderen. Nu is het tonknuppelen geen gevaarlijk spel, hoewel zaterdagavond een verdwaalde knuppel, welke van een vaatje afsprong, in het publiek terecht kwam, waarbij een meisje, naar wij vernamen, licht werd ge wond. Dit meisje had hieraan geen schuld, maar met dit spel moet men terdege uit kijken, ook zij die er naar staan te kijken. De goede gooiers maken geen fouten, maar zij die dit werk voor het eerst doen, weten niet, of wij kunnen gerust zeggen, kunnen niet weten, als de worp zus ofi zo gedaan wordt, dan komt de knuppel daar terecht. Hedenavond, zaterdag 4 augustus, zal dit tonknuppelen nogmaals worden gehouden, maar dan op het breedste gedeelte van het dorpsplein, waar men ruimte genoeg heeft om het voldoende af te zetten en niet behoeven te vrezen dat een verdwaalde wel op een zodanige manier, dat kijklustigen knuppel in hun midden terecht zal komen. Maar wij willen er vanaf deze plaats^ het publiek nog eens nadrukkelijk op wijzen, de bevelen en wenken van politie en orga nisatoren stipt op te volgen. Gaat u niet van de gedachte ipt dat die „lui" altijd maar wat willen zeggen. Hetgeen zij u< beve len, of hoe wij dit ook moetep uitdrukken, gaat uitsluitend in uw eigen belang en wel in hoofdzaak heeft dit dan betrekking op de jeugd, die er graag met zijn neus boven op zit. In de afgelopen dagen is er te Groote daan om de gasten enige afleiding te be- Keeten en Callantsoog het nodige weer ge- zorgen. Te Groote Keeten hield de commissie koek- happen en een voorwerp uit het zaagsel halen. Beide attracties die nog al wat moeilijkheden opleverden, tot groot ple zier van de omstanders. De prijswinnaars waren in de groep van In de groep 10 t.e.m. 14 jaar 1 Dini Smit, 2 Guri de Wit, 3 Bennie Tolen. 6 t.e.m. 9 jaar 1 Cor de Boer, 2 Ria van Scheijen, 3 Jan Klaassen. Het zandhopen maken te Groote Keeten werd begunstigd door goed weer en ook de vloed hielp mede, dat alles een vlot verloop had. De prijswinnaars waren In de groep van 6 t.e.m. 8 jaar 1 Jannie en Nico Kos. 2 Frits Huis en Hans Stam. In de groep van 9 t.e.m. 11 jaar 1 Cees Bakker en Adri Klaver. 2 Ria van Scheijen en Ria Stam. In de groep van 12 t.e.m. 14 jaar 1 Wim en Djurre Dinklaar. 2 Jaap Bakker en Cees van Scheijen. Te Callantsoog werd voor de jeugd een vliegerfeest gehouden, bij het V.V.V.-bosje. Vogels van diverse pluimage werden de lucht ingelaten. Hiervoor waren geen speciale prijzen uitgeloofd. Elke mededin ger ontving een „spekkie" en een bon voor een ijsje. De niet deelnemers(sters) kregen alleen een bon voor een ijsje. Voor de heren werd op het Dorpsplein „wielrennen" gehouden, waar dan wel „gerend" werd met de benen, doch on danks het harde trappen op de pedalen, zat er toch maar weinig „schot" in de fietsen. Niettemin hebben de 34 deelnemers zich met ware strijdlust op de fiets gezet met als uiteindelijke uitslag 1 Feuger. 2 J. Uithoorn, 3 W. Mooij. 4 Wouters. 5 Smelik. De als ware tour de france renners uit gedoste Lacghmans en Closet, konden de finish niet bereiken. De tour had bepaald te veel van hun krachten geëist. VOOR BADERS: (dat wil zeggen voor hen, die de zwemkunst niet goed meester zijn) 1. Let op de windrichtingBij een krachtige westenwind oppassen. Bij krachtige oosten wind de grootste voorzichtigheid in acht nemen. Er is dan een sterke trek zeewaarts gericht, dus is er gauw gevaar. 2. Nooit dieper gaan dan tot borsthoogte. 3. Denk ook aan het getij. Bij windstil weer kan een sterke ebstroom u toch doen kantelen, 4. Gaat nooit verder dan tot borsthoogte achter een drijvende bal aan. Liever de bal weg dan u. 5. Komt de vloed op, blijft dan niet te lang op de drooggevallen zandbank voor de kust spelen. Het water stijgt n.1. zo snel, dat U niet meer door de „kuil" of het „zwin" de kust kunt bereiken. VOOR ZWEMMERS: 1. Weest altijd voorzichtig in zee. Bedenkt, dat iemand die goed kan zwemmen, best in zee kan verdrinken. 2. Gaat nimmer alleen op een onbewaakt strandgedeelte zwemmen. 3. Waag nooit iets en gebruik altijd uw verstand. DE VOLGENDE BADBODE VERSCHIJNT 11 AUG- a.s. Advertenties of verandering in zenden VOOR DINSDAG 7 AUG. a.s. WMWVWWMVMWVW/WWV

Badbode voor Callantsoog | 1956 | | pagina 2