Een warenhuisgeschiedenis Uitslag zandhopen maken Verlichte wijzerplaten De zandbouu/u/edstrljd O. L. school begint u/eer HERV. GEM. CALLANTSOOG in de „Kerk van Johannes, de Evangelist". ZONDAG 12 AUG. a.s. 10 uur v.m. Onderwerp: De methodiek v. d. arend. (Deut. 32, 11-12a) 7.30 uur n.m. Onderwerp De aanbidding voor de glorie- troon. (Op. 4) Predikant dr. L. D. Terlaak Poot Pastorie, Zeeweg 51. Telefoon 324. Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster, de heer Jn. Schagen, Dorpsstraat 5. Als u zondags de kerkklok hoort luiden dan duurt het nog U/a uur voor de dienst begint en een kwartier voor de dienst wordt de klok weer geluidt. GEREFORM. KERK, SCHAGEN Zondag 12 aug. v.m. 10 en n.m. 7 uur Ds. J. de Lange uit Hoofddorp Contact adres, K. Unk. Zeeweg 47, Callantsoog. KATHOLIEKE KERK, 't ZAND Zondags, H. Mis 7 u., 8.30 u. en 10.30 u. Iedere zondag in hotel B. de Vries H. Mis te 8.30 uur. VOOR DE JEUGD Jumbo, het aapje op avontuur. „Jumbo" heette de kleine aap met on deugende ogen. „Wat een snoesje is dat", lachte de winkeljuffrouw, die hem en vele andere beesten uit de grote doos, waarin men hen in de speelgoedfabriek verpakt had, verloste. Blij dat ze waren, nu zij eindelijk weer eens licht zagen. Jumbo kreeg als een dei eersten, een mooie plaats op de stellage in het grote warennuis. Zijn rechterbuur was een wit pluche hondje, dat een grote bruine vlek aan zijn oor had en links van hem zat een grote Teddybeer. „Hoe is het hier fluisterde de kleine aap het hondje toe. „O, heel leuk", antwoordde deze. Er gebeurt hier van alles. De gehele dag wandelen er mensen voorbij en dikwijls gebeurt ihet, dat een van ons verkocht wordt. Gisteren b.v. een grijze poes, die op uw plaats ge zeten heeft, Moesie heette zij en wij waren beste vrienden. Willen wij ook maar vriend schap sluiten „Graag", zei het aapje gretig. Want het voelde zich toch wel heel erg verlaten in dat grote warenhuis. „Maar nu moet je stil zynwaarschuwde de beer, er komen mensen, vanavond als het licht uit is praten wij wel verder". Met ongeduld zag de kleine aap het publiek komen en gaan. Vaders en moeders met kinderen, die het liefst maar al het speelgoed mee naar huis wilden nemen. Even beleefde Jumbo nog een grote schrik, een oude dame kwam met een jongetje aanwandelen en bleef voor hem staan. „Kijk eens broer wat een leuk beestje. Wil jij dat van opoe hebben Wat schrok die Jumbo. Nu al weg van hier en hij had zich zo verheugd vanavond eens op verkenning uit te gaan. „Hè, néé, zei de jongen, wat heb ik nu aan zo'n beest, ik wil liever een machine" en samen wandelden ze verder. Tegen de avond ruimden de verkoopsters een grote tafel leeg en begonnen daarop een hele stoet poppen te rangschikken. Voorop een muziekkapel, dan een bruidspaar met de gasten. Wat enig leuk riepen de meisjes, „en net op tijd klaar". Een na een floepten de grote lichten uit. De winkel werd ge sloten. HET BRUIDJE VALT FLAUW. Op de etalages begon het levendig te wor den. Iedereen was blij dat na een .lange dag van zoet zitten kijken, even van zijn plaats te kunnen enalles liep door elkaar. Vrienden zochten elkaar op en even gedachten zij hun makkers, die die dag ver kocht waren en nu ergens anders de nacht doorbrachten. De overmoedigste van alle maal was wel de kleine aap. Hij sjouwde van de ene kant van de winkel naar de andere en zo had je hem hier gezien of dan kon je hem weer aan de lamp gym nastische oefeningen zien maken. „O, wat vreeselijk" riep het bruidje en viel van schrik flauw, toen de aap haar in het donker rakelings voorbijschoot. „Lelijkerd riep de bruidegom woesf'wat heb je haar zo aan het schrikken te maken, kijk eens wat je gedaan hebt". „Het spijt mij heel erg", zei de boosdoener berouwvol, „kan ik jullie helpen haar bij te brengen". „Engels zout of Eau de Cologne". „Wie heeft Engels zout riep de moeder van de bruid. O, mijn arme dochter". In de andere afdelingen kan je het krijgen, zei de oom van de bruidegom. Dan zal ik 't halen, bood het aapje aan. Goed, doe het dan vlug. Al gauw had Jumbo een flesje te pakken en spoedde zich weer naar de speelgoedafdeling. In de verte zag hij een lichtje naderen en nu hoorde hij ook stappen. In zijn haast miste hij een sprong en viel op de grond. Maar gelukkig was het flesje heel gebleven. Daar kwam het lichtje. Doodstil bleef Jumbo liggen en zeker zou de nachtwaker hem voorbij gelopen zijn, als zijn hond hem er niet op attent ge maakt had, dat er iets niet in orde was. Jumbo voelde de hete adem van de hond over zich, dan pakten de tanden hem beet en duwde de hond zijn kop tegen de hand van de baas. „Braaf Cesar", zei deze en dan Alle mensen, die hoort toch in de speelgoedafdeling thuis, we zullen hem maar meenemen". Voorzichtig werd de aap naar zijn plaats terug getransporteerd. De lantaarn van de wachter gleed langs de etalages, waar de beestjes nu weer doodstil zaten. Dan kroop de straal over de tafel in het midden, waar de stoet weer geordend stond. Alleen de bruid was omgevallen. Hoppla juffertje, de waker beurde haar op. Wie valt nu om op de, weg naar het stadhuis. De bruid sloeg haar ogen weer op en teder legde de bruidegom haar arm in de zijne. De wachter ging verder. In zijn hand de lantaarn. En al gauw slokte de duisternis dit lichtpuntje op. De jeugd heeft zondag j.1. haar krachten weer kunnen geven in het maken van. zand hopen. Zevenentwintig paren namen de schop op en deden hun best om de hopen zo stevig mogelijk te maken. In de na middag deed de vloed hun werk weer te niet en in spanning werd gewacht, welke hoop het best tegen het opkomende water bestand was. Dit bleek te zijn de hoop van Iris Kwantes en Marianne van Nieuwenhuizen, die daar mede met de Ie prijs gingen strijken. Daarop volgende 2e pr. Henk Volten en Dolf Volten 3e pr. Nenny Inglis Arkel en Babet Inglis Arkel 4e pr. Gilles Ouwehand en Tonny Inglis Arkel 5e pr. Pauline van Oort en Wendeline Greven 6e pr. Gidia Timmerman en Wilhelmina van Eeghen. Zaterdagavond 4 augustus, te 9 uur was het zover, dat de verlichting van de wijzer platen van de kerktoren, in werking kon worden gesteld. Deze inwerkingstelling is niet geheel onopgemerkt voorbij gegaan. Voor de toegang van het kerkgebouw waren velen samengekomen, om dit historische moment mede te maken. Onder hen zagen wij burgemeester en wethouders van Cal lantsoog, het bestuur en vele leden van de hervormde vrouwenvereniging, Dr. Terlaat Poot, gasten en inwoners. Burgemeester Correljé gaf, voordat tot in werkingstelling werd overgegaan een kort overzicht van hetgeen hieraan vooraf is gegaan. Hij noemde het vele nuttige werk dat door de vrouwenvereniging een jaar lang wordt verricht in het maken van gebruiksvoorwerpen, welke zij op de jaar lijks te houden bazar, aan de man trachten te brengen. De opbrengst daarvan was dan bestemd voor het verfraaien van het interi eur van de kerk. Door enkele leden werd echter een paar jaar geleden het plan naar voren gebracht, om ook het exterieur van de kerk een ander aanzien te geven en kwam men overeen om een gedeelte van de opbrengst te bestemmen voor het aan brengen van verlichte wijzerplaten. Ook de burgemeester had zich hierover al eerder beraden en voelde veel daarvoor, doch de gemeente-financiën lieten het niet toe, om daartoe over te gaan. Door het gemeenschap gevoel van de vrouwenvereniging zijn we nu zover dat wij tot verlichting kunnen overgaan, waarvoor burgemeester namens het gemeentebestuur zijn dank betuigde en sprak daarbij de wens uit dat het vele jaren lang voor inwoners en gasten mag blijven bestaan. Daarop verzocht burgemeester mevrouw Terlaat Poot, als presidente van de vrouwenvereniging het licht in te scha kelen. Het was precies 9 uur en 10 minuten toen een hoeratje de verlichting begroette, waarmede de Callantsogers in het bezit zijn van een verlicht torenuurwerk. FILMNIEUWS Komende week draaien in zaal De Vries weer twee filmen. Dinsdag 14 aug. „Mensen zoals jij en ik". In geen jaren kwam er zulk een nobele, diep-aangrijpende geschiedenis op het witte doek. Een groot gegevenBoeiend, faci- nerend uitgewerktin schokkende, onvergetelijke beelden. Maria Schell in een vele malen bekroond filmwerk, dat u recht naar het hart zal gaan. Een film, die in haar hoge menselijkheid ver verheven is boven alles wat ooit werd vertoond. Vrijdag 17 aug., „De onstervelijke wals". Als men over een „wals" spreekt, denkt men aan Johan Strauss, welke in deze film wordt vertolkt door Fernand Gravey. Dit filmwerk geeft de moeilijke tijden weer waarin Strauss leefde. In deze film komt het leven van Strauss prachtig naar voren en ziet en hoort men onder welke vaak dramatische omstandigheden zijn nu nog bekende walsen, werden geboren. De wedstrijd in het maken van zandfiguren op zondag 12 augustus vangt aan om 1 uur namiddags. Er kan gewerkt worden tot 3 uur. De deelnemers worden in groepen ver deeld en wel groep A. leeftijd 7 t.e.m. 9 jaar, groep B. 10 t.e.m. 12 jaar en groep C. 13 t.e.m. 16 jaar. Er kan alleen door enkelingen aan worden deelgenomen. Opgave tot zaterdag 11 augustus 12 uur, ten gemeentehuize, daarna tot zondag 12 uur bij de secretaris van de V.V.V., dorps plein 34. Deelname is kosteloos. Iedereen kan deel nemen. Iedere deelnemer krijgt bij zijn op gave een kaart met nummer en moet zich hiermede zondag bij een der commissieleden op het strand vervoegen. Wij maken onze lezers er op attent dat de deuren van de O.L. school te Callantsoog. op woensdag 15 augustus weer open gaan, om de leerlingen voor het leerjaar 1956-1957 weer te ontvangen.

Badbode voor Callantsoog | 1956 | | pagina 2