KERKDIENSTEN V/an u/ie Burgerwoonhuis Weer of geen u/eer. Stronddienst E.H.B.O. W aterstanden De u/andelkaarten Beuorderd ttulde aan de brandweer „ttet Zwanenwater" Films van deze week. HERV. GEM. CALLANTSOOG 10 de „Kerk van Johannes, de Evangelist". Zondag 21 juli, 8.30 uur v.m. jeugddienst 10 uur v.m. kerkdienst Onderwerp: „De verborgen schat" 7.30 uur, av. kerkdienst Onderwerp: „De vrouw die haar leven ver- gooide aan valse romantiek". Predikant: dr. L. D. Terlaak Poot Zoals U bemerkt, gaan wij a.s. zondag 21 juli weer eens een proef doen met een drie-kwartiers-jeugddienst. Aanvang half 9 's morgens. Wij hopen, dat velen van onze dorpsjeugd aanwezig zullen zijn evenals de badgastenjeugd. Allen hartelijk welkom! Wat de kerkdiensten betreft, hopen wij, dat velen ook innerlijke lust zullen gevoelen, om onze een-uurs-avonddiensten bij te wo- nen. Iemand zeide: „Avonddiensten zijn uit de tijd!" Wij geloven er niets van. Degenen die er komen, bewijzen ook het tegendeel van die stelling. Wat is er schoner, dan om als gemeente- gezin samen te zijn? Als de avonddienst is afgelopen, zingen wij elkaar weer toe: ,,God zij met U en tot wederzien!" De Kerkeraad Hervormde pastorie, Zeeweg 51 (,.Quamdiu") Telefoon 324 GEREFORM. KERK, SCHAGEN Corn. Bockstraat Zondag 21 Juli, v.m. 10 en n.m. 7 uur Ds. Jac. Plug H. Avondmaal Contact-adres, K. Unk, Zeeweg 47, Callantsoog. KATHOLIEKE KERK, 't ZAND Zondags, H. Mis 7 u., 8.30 u. en 10.30 u. ledere zondag in hotel Rademaker H. Mis te 8.30 uur. De vorige week, bij onze wandeling langs de Zijperdijk, hebben we de Oostelijke be- grenzing van Callantsoog gezien. Aan de andere kant van de Zijper dijk ligt n.l. de Zijpe, eertijds water met een rechtstreekse verbinding met de zee, daar waar nu de Hondsbosse zeewering ligt. Deze keer gaan we eens een wandeling maken langs de Westfriese gemeentegrens. Een meer duidelijke grens is dat, want in het Westen vormt de zee de begrenzing van het Callantsoger gemeentegebied. Bij voorkeur maken we deze wandeling wanneer het laag water is. Het loopt dan op het strand het prettigst en bovendien hebt U, wanneer er een zeewind waait nog kans op een „jutje" in de vorm van vreemde schelpen, een glazen bal of iets van dien aard. Goed, we vertrekken dus bij laag water via de strandtrap. De smalle duinenrij die hier het dorp van de zee scheidt, was vroeger veel lager^ Oudere mensen weten nog te vertellen, dat men vroeger vanuit de huizen om de buurt zo in zee keek. Later is deze plek kunstmatig opgehoogd en vooral de laatste jaren is enorm veel zand opgestoven. We lopen nu vanaf de strandtrap in Noor- delijke richting. Het zal U wel al opgevallen zijn dat er vanaf ons strand op bepaalde afstanden strekdammen in zee uitsteken. Deze dammen worden ten onrechte wel eens golfbrekers genoemd, maar dat zijn het beslist niet. Ze dienen n.l. om de stroom te breken en zouden dus stroombrekers genoemd kunnen worden. De sterke stroom die afwisselend in Zuidelijke richting langs onze kust loopt, wordt door middel van deze dammen van' het strand afgehouden. Het is dan ook begrijpelijk, dat er voor de koppen van deze dammen altijd een zeer sterke en steeds van richting veranderende stroom staat die daar diepe geulen schuurt en kolkingen veroorzaakt. De houten paal met het cijfer 13 er op, die U al spoedig passeert, is een kilometerpaal. U vindt deze palen vanaf Den Helder de gehele kust langs. We wandelen nu rustig door. Van verkeer hebt U op het strand nog niet veel last, dus kunt U rustig alles in U opnemen. De steeds in hoogte wisselende duinenrij met daarboven de witte meeuwen, de uit- rollende, witgekuifde golven die zich steeds eilings weer in zee schijnen terug te trek- ken, achtervolgd soms door de kwieke strandlopertjes, die hun voedsel zoeken in het terugvallende zeewater. Vogels, aan- gespoelde voorwerpen, ver op zee een kust- vaarder of vissersboot die moeizaam zijn weg zoekt langs de blauwe horizon, ze hcuden uw aandacht gevangen en maken uw wandeling tot een feest. Wist U, dat de zee nooit, geen dag en geen uur hetzelfde is. Dat het strand ook steeds en steeds weer verandert en dat de zon telkens nieuwe kleureri brengt op het duin en over de zee? Een strandwandeling, voor. de fijnproevers een hoogtepunt in de vakantie! Voor U net weet, zijn we nu op het strand van Grote Keeten aangeland. U zult het gemakkelijk herkennen, want de duinen rij wordt hier eerst laag en houdt dan plotseling op om plaats te maken voor een zeer breed strand, landinwaarts begrensd door een zanddijk ofwel namaakduin. Op deze plaats brak op de beruchte ramp- nacht in 1953 de zee de duinen en over- spoelde het Bogat, een stuk land dat in de duinen lag. Een binnendijk, een zeewering uit oude tijden, heeft toen het Koegras, de erachtergelegen polder, voor overstroming behoed. Deze dijk is toen versterkt en nader- hand is de zanddijk die U als begrenzing van het brede strand ziet, gelegd. Als we hier, via een pad, de duinen over- steken, komen we in de Grote Keeten, of iiever gezegd in de Achterkeeten, want zo heet het gedeelta waar U nu aankomt. De rest van de Grote Keeten laten we nu even liggen, want we gaan meteen langs de Duinweg weer naar Callantsoog terug. Als U moe bent geworden of als U dorst hebt gekregen van de strandwandeling dan kunt U in de Achterkeeten rust en een koele dronk vinden. Over de wandeling terug, langs de Duinweg, met links het wijde groen polderland en rechts de duinen, valt ook nog veel te ver tellen. Zet uw ogen en or en wijd open voor al dat moois, dan trek ik mij nu bescheiden terug. Tot de volgende week, geachte lezers. G. d. V. ZONDAG 21 JULI 10—14 uur. Jb. Hollander T. C. Oskam A. Zomerdijk 14—18 uur. J. H. v. d. Plas J. Borst Kok Portegijs Joke Schilder Kinderen die van hun ouders zijn weg- gelopen. kunnen aan de E. H. B.O.-post worden afgegeven en worden aldaar op- genomen, Indien een verdwaald kind op de post is, wordt er een blauwe vlag met witte letter K. vanaf de tent gehesen. Wij willen U er op attent maken, dat de wandeling no. 10, voorkomende op onze wandelkaart, niet meer is toegestaan. Deze wandelkaart is al een paar jaar oud en destijds was deze wandeling wel ge- oorloofd. Gelieve hier goede nota van te nemen. Op de tentoonstelling in de o. 1. school lagen enkele stenen afkomstig van het oude in zee verzonken Callantsoog. Van wie war en deze stenen? We zitten weer in de tijd van de overgang en hier volgen enkele geslaagden: Barry de Wilde is naar de 3e klas van de Kweekschool te Alkmaar overgegaan. Tinie Baken naar de 4de klas van de U.L.O. te Schagen. Eveneens zijn daar bevorderd: Jo Oudenes en Jan Koelemeij van de le naar de 2e klas. Trijntje de Jong is naar de 3e klas U.L.O. in Den Helder over gegaan. Jopie Kruit behaalde het diploma huishou- delijk gedeelte van de Landbouwhuishoud- school te Schagen.' Thea Hoek en Lies Langeveld gaan naar de 2e klas Handelsavondschool te Schagen. Alle bevorderden hartelijk gefeliciteerd. Als inwoner der hoofdstad des lands, breng ik thans mijn vakantie door in het rustige prettige Callantsoog. Op maandag 8 juli j.l. ging plotseling de sirene loeien. Brand aan de Oosterweg bij een autosloperij. De rust in het dorp was gedaan. De vrijwillige brandweer van Cal lantsoog kwam in actie en hoe! De brandweermannen lieten direct hun dagelijkse arbeid in de steek en kwamen zeer snel naar de brandweergarage aan de Lepelaarsweg, waar hun zeer moderne brandweerwagen, die tot in de puntjes ver- zorgd is, reeds gereed stond. In Amsterdam staat de beroepsbrandweer op een hoog peil. Maar ik heb bewondering voor de vrijwillige brandweer van Callants oog, door hun snel doortastend optreden, bij deze brand, daar zij 6 minuten na het alarm deze brand reeds meester waren. Alle hulde voor de gemeente Callantsoog, met zijn modern materiaal en zijn dappere vrijwilligers. J. C. KLEIN, Westzaanstraat 67 II AMSTERDAM C. U kunt dagelijks bezoeken. Toegangskaarten a fl 1,per persoon, kinderen beneden 10 jaar 50 cent, dagelijks verkrijgbaar bij de jachtopzichter J. van Honschooten, Zuidschinkeldijk 1. Telefoon 308 of 214. Zijn er misschien nog burgers of gasten die graag een Lito van mooi Callantsoog willen bezitten. Deze zijn voor een zacht prijsje te bekomen bij L. VAN RIJN, Dorpsplein 20, Callantsoog. Hotel „de Vries", dinsdag 23 juli KAMPIOEN OP SOKKEN Een film met George Formby en dat zegt genoeg. George als motorrijder, met als liefste wens een T.T. race mee te rijden. Natuurlijk gaat dat niet een twee drie, daarvoor komt eerst nog veel kijken. U zult U tranen lachen, als U George ziet spelen, zingen, vechten en motorrijden in Kampioen op sokken. Vrijdag 26 juli, DRIE MANNEN IN DE SNEEUW. Het verhaal van een millionnair, die zo dolgraag als een doodgewoon mens door het leven gaat, vormt het hoofdthema van deze kostelijke film. Eduart Schluter, de eigenaar van het wijd- vertakte concern der Schluter-fabrieken, brengt zijn huiselijke kring compleet in opstand met een van zijn verrassende gril- len. In een tweedehands slobberpakje met een paar oudq schaatsen, gaat hij logeren in een wintersport-hotel als een klein man- netje. Enfin, gaat U de verdere verwikkelingen zelf maar zien. TE KOOP geschikt om in te richten als ZOMERWONING. Mooi gelegen bjj het Luttickduin. Bevr. bij G. BAKEN Azn., Jeweldjjk 1, Callantsoog. Telefoon 02248-246. Hoog water Laag w Zondag 21 juli 0.17 6.57 13.00 19.37 Maandag 22 juli 1.19 8.02 14.05 20.48 Dinsdag 23 juli 2.42 9.28 15.33 22.10 Woensdag 24 juli 4.15 10.57 17.04 23.29 Donderdag 25 juli 5.44 12.16 18.26 00.00 Vrijdag 26 juli 6.56 0.34 19.35 13.25 Zaterdag 27 juli 7.58 1.37 20.38 14.30

Badbode voor Callantsoog | 1957 | | pagina 2