■nihi KERKDIENSTEN Waterstanden GEREFORM. KERK, SCHAGEN KATHOLIEKE KERK, 't ZAND Post, Telefoon en Telegraaf Zeester en Slangster. Stranddienst E.H.B.O. Ik zag, Films van deze week iilllt; .....s.. ....WÊÊËËSÊBËm HERV. GEM. CALLANTSOOG in de „Kerk van Johannes, de Evangelist". Zondag 28 juli 1957 8.30 uur v.m. JEUGD-DIENST. Dorpsjeugd en Badgast-jongeren worden vriendelijk uitgenodigd. De dienst duurt ongeveer drie kwartier. 10 uur v.m. KERKDIENST. Onderwerp „Ideaal en werkelijkheid" (Fil 3, 11) 7.30 uur avond. KERKDIENST. Onderwerp Vluchtige vroomheid". (Hosea 4, 6) Predikant dr. L. D. Terlaak Poot Pastorie Zeeweg 51. Tel. 324. Onze ZOMER-BAZAAR zal D. V. weer ge houden worden op woensdag 7 augustus en donderdag 8 augustus. Plaats Brandweer-loods, Lepelaarsweg. Opening Woensdagmiddag 7 augustus, te 2 uur, door de edelachtbare heer burge meester van Callantsoog. Inzendingen worden gaarne verwacht aan de pastorie, Zeeweg 51„Quamdiu". Wij hopen hartelijk, dat ook alle badgasten meedoen met inzendingen, daarna met be zoeken en kopen. Grabbelen, schietbaan, draaibord, sjoelbak en andere attracties aanwezig. Helpt deze goede zaak slagen A<V>/^*N»v\<WWS/V\N<VVWWS WOENSDAGAVOND 31 JULI a.s., te 8 uur in de kerk COMMUNITY SINGING. Komt U allen meedoen. Corn. Bockstraat Zondag 28 juli. v.m. 10 en n.m. 7 uur Ds. B. Wentsel Zondag 4 aug. v.m. 10 en n.m. 7 uur Ds. Jac. Plug Contact-adres, K. Unk, Zeeweg 47, Callantsoog. Zondags, H. Mis 7 u., 8.30 u. en 10.30 u. Iedere zondag in hotel Rademaker H. Mis te 8.30 uur. Hoog water Laag water Zondag 28 juli 8.51 2.32 21.29 15.24 Maandag 29 juli 9.37 3.24 22.15 16.15 Dinsdag 30 juli 10.16 4.10 22.54 16.58 Woensdag 31 juli 10.53 4.52 23.28 17.34 Donderdag 1 aug. 11.26 5.27 23.59 18.05 Vrijdag 2 aug. 11.58 6.00 00.00 18.32 Zaterdag 3 aug. 0.27 6.35 12.30 19.08 Geopend voor postzaken van 91.200 uur 14.00-15 00 17.30-18.30 Zaterdags van 9.3013.00 Telefoon en telegraaf 912.00 14.00—15.00 17.30-18.30 Het postkantoor is tijdelijk gevestigd in een wagen, staande bij het pand Dorpsplein 39, hoek Dorpsweg, alwaar eveneens d.e brie venbus is geplaatst. Indien U ze nodig mocht hebben Dokter: J. F. W. G. Verheul, arts, 't Zand Telefoon 02249—223. Dierenarts: W. van der Sluis, 't Zand Telefoon 02249—312. Wijkverplegster: Zuster Boendermaker, Zeeweg 35. Telefoon 310 Wie heeft er nooit aan het zomerse strand een zeester gevonden Zo'n aardig ster vormig zee-gedierte, waarop vooral de kinderen zo dol zijn. Wat hebben al veel van die sterretjes' hun einde gevonden in een strandemmertje van de jeugdZielig als je het goed beschouwd, maar misschien wel een goede straf voor hun eigen bar baarse leefwijze. Want evenals vele andere zeebewoners is de zeester een echt roof dier. Hij is een grote verdelger van de schelpdieren, die juist door die schelp zo goed gepanserd zijn tegen andere aanvallers. Maar voor de kracht van de zeester moeten zelfs de sterkste oesterschelpen wijken. Of naar het schijnt, is het niet zozeer de kracht als wel het uithoudingsvermogen dat het 'm doet. Met behulp van de z.g.n. ambulacraalvoetjes zet de zeester op elk van de schalen een paar armen vast en dan begint het trekken Tenslotte raakt het schelpdier oververmoeid, de sluitspier ontspant zich en de zeester kan zijn maal beginnen. En dat gebeurt op een speciale zeesterren-manier Het dier brengt zijn maag naar buiten, stort de verteringssappen over zijn prooi uit en het vooraf verteerde voedsel wordt door de maag opgeslurpt, waarna dit orgaan zich op zijn plaats terugtrekt. Het is te begrijpen dat de zeester de schrik van oester- en mosselkwekers is Een eigenaardigheid van de zeesterren is nog, dat ze rustig een stuk van hun lichaam kunnen kwijtraken. Als er gevaar dreigt en ze bij één van hun armen door een vijand worden gegrepen, laten zij zelf dat lichaamsdeel los. Op den duur groeit het weer keurig aan ookMocht die afge- snoerde arm nog ontkomen, dan kan die ook weer uitgroeien tot een complete zee ster. Zoiets noemt men ongeslachtelijke voortplanting. Maar de meeste zeesterren zijn hun leven op een andere manier be gonnen, n.1. als piepkleine larfjes, uit zee- ster-eitjes geboren. Behalve de gewone zeesterren, vinden we aan ons strand vaak de z.g.n. slangsterren. Met hun lange, dunne armen, ontsproten uit een rond schijfje, zijn deze duidelijk van de andere soort te onderscheiden. In leefwijze komen ze echter vrijwel overeen. A. S. de V. „HET ATOOM". De Coöp. Boerenleenbank te Schagerbrug heeft haar jeugdige spaarders een grote verrassing bezorgd. De hoogste klas van onze school, met nog enkele klassen uit de Zijpe, zijn geheel voor rekening van „de Bank", naar de tentoonstelling „Het Atoom" te Amsterdam geweest. Blijde en dankbare kinderen was het resultaat van deze onverwachte verrassing. ZONDAG 28 JULI 10—14 uur. 14—18 uur Jb. Buis Mevr. Van Viegen Vera Laan H. van Viegen Riet Laan Gitta Bleijendaal Ria Vlaar Indien een verdwaald kind op de post is, wordt er een blauwe vlag met witte letter K. vanaf de tent gehesen. GESLAAGD. Anke Nel Kennema heeft het diploma gymnasium B. behaald. Jaap Bakker verhuist van de le naar de 2e klasse U.L.O. te Den Helder. Beiden hartelijk gefeliciteerd. Kas Emmelkamp heeft zijn studie op de ULO te Schagen beëindigd en behaalde het eind-diploma. Gerrit ten Boekei behaalde hetzelfde resul taat op de Technische school te Schagen. Arie Kruit heeft het le leerjaar aan de Technische school te Schagen er op zitten en gaat het volgend jaar een klas hoger proberen. Onze felicitatie. ZANDHOPEN MAKEN. Zondag 28 juli gaan we zandhopen maken. Dan gaat de zee verzwelgen wat U hebt opgebouwd. Drie groepen kunnen er aan deelnemen en wel van 6 t.e.m. 10 jaar, 11 t.e.m. 14 jaar en 15 jaar en ouder. Uitsluitend voor paren. Inleggeld 10, 25 en 50 cent per persoon. Aanvang 10 uur v.m. Inschrijving vanaf 9.30 uur in het strand paviljoen. SCHATGRAVEN. Zondag j.1. was er schatgraven voor kin deren van 6—12 jaar. Er waren 80 deel- nemers(sters), die des middags om 2 uur verwoed begonnen te graven. De le prijs bemachtigde Inke Duinker, Amsterdam, 2e pr. Marijke Wittebol, Callantsoog, 3e pr. Jan Schreuder, Den Helder en 4e pr. Nettie Baken, Callantsoog. Van de 40 verstopte prijzen werden er 36 boven „het zand" gehaald. Door de strand- exploitant was voor hem of haar die het eerste en het laatste verstopte briefje vond een plak chocolade beschikbaar gesteld. ZANG-AVOND. Komt U maandag 29 juli a.s. ook in het V.V.V.-bosje Op die avond geeft de Cal- lantsoger gemengde zangvereniging „Zang- lust" een uitvoering in de openlucht. Wij geloven wel dat het V.V.V.-bosje zich hier voor bij uitstek! leent. De aanvang is be paald op 8 uur. in ons kerkje de doop van vijf kindertjes. Het was roerend Vier van hen waren zo tussen 3 en 7 jaar, de vijfde was nog geen jaar. Na een gezang, dat door alle aan wezigen staande werd gezongen, doopte onze dominé eerst de vier oudste kinderen die door hun ouders naar het doopfont wer den geleid, de gezichtjes devoot geheven luisterden zij naar de woorden van de dominé. Het kleinste kindje, waarvan de moeder een Amerikaanse is, werd door één van onze grotere meisjes binnengedragen en aan de moeder gegeven. Op de arm van de moeder keek het met heel grote en een beetje verschrikte oogjes de kerk rond. Het orgel speelde, de aanwezigen zongen, alles wat dit kleine kindje zag was vreemd. Totdat hij plotseling de blik ontmoette van zijn grootmoeder. De verandering die toen over het snuitje kwam, zal ik nooit ver geten. Zijn oogjes vonden in alle drukte en vreemdheid een herkennen. Zijn mondje ging open in een stralende lach. Dit was wat ik zagN. In hotel De Vries, dinsdag 30 juli „Duivels der zee", een spionage-affaire, waarin een vrouw een belangrijke rol speelt. Ver schillende verwikkelingen met douane en legerautoriteiten, doorweven deze film, die van begin tot het einde de nodige spanning brengt. Toegankelijk voor alle leeftijden. Vrijdag 2 aug., „A. C. en de Mummie". Uit de diepten van een Egyptische graf tombe komen geluiden, die U doen schud den van heil lachen. De dwaasheid wordt ten top gevoerd als A C het stootblok vormen tussen twee groepen, die op leven en dood vechten om een dode mummie, die leeft.

Badbode voor Callantsoog | 1957 | | pagina 2