CALLANTSOOG Zaterdag 1 September 1957 No 10 „Het Zu/anenu/ater" Administratie: R. KOELEMEIJ, Dorpsplein 34, Tel. 02248^-338, b,g.g. 245 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. Schagerbrug Telefoon 02247-272 STORMNARIGHEID. 't Was alles narigheid wat men zo omtrent vorig weekeind moest horen. De storm die vanaf zaterdag tot maandagmorgen aan een stuk over onze plaats woedde, met daarbij nog zeer krachtige buien, heeft zo hier en daar, voornamenlijk in de kampeerhuisjes de bewoners daarvan ongerief gebracht. Een kampeerhuisje is nu eenmaal geen stevige burgerwoning en als de natuur krachten er dan zo'n paar etmalen tegen aanbeuken, komt er hier en daar wel eens wat ruimte. Die ruimte kan noodlottig wor den als het wrede spel van de natuur niet tijdig haar vernielend werk beëindigd. Het heeft inderdaad aan enkele, gelukkig bleef het er bij een paar, kampeerhuisjes dergelijke schade aangericht, dat de be woners genoodzaakt waren elders onder dak te zoeken en gelukkig ook te vinden. Een afgewaaid dak kon dezelfde dag nog hersteld worden, doch het slachtoffer op het Zaandamse kampeerterrein, was er erger aan toe en moest worden ontruimd. Mede doordat een dier Zaandamse huisjes het had begeven, werden ook de andere bewoners van dat soort huisjes angstig om de nacht van zondag op maandag zo weer in de gaan, temeer nog omdat er in de vooravond zo'n geweldige windbui was ge weest, die het ergste deed vrezen. Raad werd gevraagd aan de burgemeester van Callantsoog, die met de gemeente architect die avond daar een onderzoek hebben ingesteld. Geadviseerd werd om dan voor de komende nacht een onderkomen te zoeken en viel het oog op een lokaliteit van de school. Aldus evacueerden de Zaandammers nog diezelfde avond naar Callantsoog, waar zij dan in de school de nacht rustig konden doorbrengen. Verdere schade werd er echter niet aan de huisjes toegebracht, zodat zij maandag bij het luwen van de wind en met betere weer-vooruitzichten, hun tijdelijke home weer betrokken hebben. De schade op het terrein „De Garnekuul" bleef beperkt. Eén der minst sterke huisjes gaf de geest, doch overigens kwam alles best af. Ons inziens heeft de beplanting hier veel nut bewezen. In het betrekkelijk nog korte bestaan van „De Garnekuul", is de beplanting al zodanig opgetrokken, dat het luwte biedt. Nog steeds is een bezoek aan „Het Zwanenwater" de moeite waard. U kunt dagelijks bezoeken. Maakt U eens een flinke wandeling in „Het Zwanenwater". Toegangskaarten a fl. 1,per persoon. Kinderen beneden 10 jaar 50 cent. Dagelijks verkrijgbaar bij de jachtopzichter J. van Honschooten, Zuidschinkeldijk 1. Telefoon 02248 - 308 of 214. HUISVROUWEN-GYMNASTIEK. Gaarne verwijzen wij onze lezeressen naar de in deze „Badbode" voorkomende ad vertentie, waarin de data's staan vermeld, waarop de lessen van de huisvrouwen- gymnastiek weer aanvangen. EEN VREEDZAME DEMONSTRATIE. Het nieuwe uitbreidingsplan van het dorp Callantsoog eist slachtoffers, in deze zin dan, dat er een boerderij gaat verdwijnen enerzijds voor de bouw van bungalows en anderzijds zullen straks de huisjes van de heer Koelemeij, achter de Zeeweg, plaats moeten maken voor de bouw van perma nente woningen. De heer Koelemeij heeft deze huisjes sedert ongeveer 6 a 7 jaar ge ëxploiteerd als kampeerhuisjes en vele gas ten hebben die huisjes al zo'n vijf of zes jaar bewoond. Toen hun dit jaar werd ge zegd dat dit het laatste jaar is, dat deze huisjes voor genoemd doel beschikbaar zijn, was dit voor allen een grote teleurstelling. Plet was er altijd zo'n onderonsje, gemoe delijk en prettig samenzijn. Vooral het speelweidje, heeft zowel de ouderen als de jongeren veel genoegelijke uurtjes gegeven. Dat het er altijd prettig is toegegaan bleek ons toen wij donderdagavond 22 augustus te 7 uur getuige waren van een vreedzame demonstratie naar de woning van de heer Koelemeij, op het Dorpsplein. Alle bewoners van de huisjes, van groot tot klein, togen in optocht geformeerd, voorafgegaan door de auto van de heer Coopmans, welke auto rijkelijk was voorzien van leuzen, naar het huis van de fam. Koelemeij, waar dezen onder luide klanken van diverse stukken keukengerei, naar buiten werden geroepen. De heer en mevr. Koelemeij werden om de auto geleid, om kennis te nemen van de opschriften, waarin de betogers hadden blootgelegd wat er in hun omging. Uit alles bleek wel, dat er tussen verhuurder en huurders steeds een goede verstandhou ding heeft bestaan. De leuze „Koelemeij help ons uit de nood, of we schieten je dood", zal zeker wel niet in ernst moeten worden opgenomen. Bij monde van mevr. Van Lammeren, als oudste gast bij de fam. Koelemeij (oudste gast moeten wij opvatten niet in levens jaren, maar als één die thans de meeste jaren een dier huisjes heeft bewoond en dat zal ook wel de bedoeling van inzender zijn geweest), (red.), werd de heer en mevr. Koelemeij namens allen een aardige sou venir overhandigd. De heer Koelemeij dankte met enkele woorden al zijn gasten voor de prettige verhouding die tussenbeide partijen steeds heeft bestaan. V/EER GEEN STRANDFEEST. Hel zit de jeugd deze zomer niet mee. Het traditionele strandfeest, het zandfiguren maken, dat jaarlijks op de eerste zondag in de maand augustus wordt gehouden, kon ook op zondag 25 augustus niet doorgaan. Doordat het getij van het water op de eerste zondag 4 augustus, niet gunstig was, werd het aanvankelijke feest vastgesteld op zondag 11 augustus. Harde wind en buien maakten toen het verblijf op het strand niet aangenaam en moest de V.V.V. het uitstellen tot 25 augustus, omdat dan het getij weer gunstig was. Doch ook de zondag 25 augustus muntte uit door wel bijzonder slecht weer en moest het feest weer worden afgelast. Hiermede is voor dit jaar het vonnis geveld over dit evenement. Van uitstel is dit afstel geworden. De jeugd moet nu haar ideën maar goed uitwerken voor het volgend jaar. DE CALLANTSOGER V.V.V. Een badgast schrijft ons Het is dit jaar voor het eerst dat ik met mijn gezin onze vakantie hier in Callants oog doorbreng. Dit voorjaar hebben wij hier onze keus en goede keus, kunnen maken om de maand augustus in een knus huisje door te bren gen. Het was in de maand maart, dat wij op een zondag aanklopte aan het V.V.V.- bureautje, waar we vriendelijk werden ontvangen en op al onze vragen en dat waren er veel, want als men onbekend is vraagt men veel, kregen wij voldoende ant woord. Waren wij bij dit bezoek getroffen op de keurige wijze waarop de V. V. V. Callantsoog haar gasten ontvangt, in juni werden wij verrast op een „Badbode", een uitgave van de V.V.V. Als betamelijke gas ten namen wij een abonnement en hoewel wij zeer goed begrijpen dat de daarin voor komende advertenties de exploitatie moet dekken, hebben wij toch veel genot beleefd om dit blaadje te lezen. De maand augustus bracht geen schitterend strandweer, dus weer eens naar het V.V.V.- bureautje en informeren, wat voor moge lijkheden er waren zo in en rondom deze badplaats. Ook nu weer werden wij niet teleurgesteld. Met vele mogelijkheden ver lieten wij de man van de V.V.V. en hebben ons niet verveeld. Wij hopen een volgend jaar terug te komen. Onze hulde aan de V.V.V. Callantsoog. Gaarne zagen wij dit berichtje, al is inzen der U dan onbekend, in uw „Badbode" ge plaatst. Naschrift redaktie. Gaarne zouden wij kennis willen maken met inzender, hoewel uit zijn ingezonden stukje blijkt, dat hij het V.V.V.-bureautje niet is voorbij gelopen. Dergelijke stukjes als boven nemen wij gaarne op, zonder dat des schrijvers naam ons bekend is. Laten wij ook zeggen tot het volgend jaar. 10 JAAR PLATTELANDSVROUWEN. Slot. Wij moeten een einde maken aan onze korte beschrijvingen var> het 10-jarig feest van de plattelandsvrouwen Nog veel valt er over te schrijven, doch plaatsruimte noopte ons om alles zeer beknopt te be handelen. Daarom houden wij ons deze keer ook maar bij de slotfase van de revue. Diverse sprekers en spreeksters voerden het woord. Burgemeester Correljé sprak namens het gemeentebestuur en prees het streven van de plattelandsvrouwen om te komen tot meer ontwikkeling op elk gebied. Hij noemde dit ontzaggelijk belangrijk. Vele voorzitsters, teveel om op te noemen, van zusterverenigingen, spraken ook het nodige en mogen wij tot slot noemen de voorzitter van de H. M. v. L., afd. Callantsoog, de heer Hoogschagen, die uit zijn mond liet vallen, dat nu zijn vrouw lid is van de vereniging, hij af en toe een lekker hapje krijgt voor geschoteld. Nou hoe is ie Rest ons te vermelden dat de sprekers en spreeksters hun toespraken lieten vergezeld gaan van enveloppe's met inhoud, bloemen of wel iets anders. Een gezellig dansje tot slot, was het einde van deze zeer geslaagde jubileumavond van de afdeling, waarop de organisatrices met trots kunnen terugzien. Tot over 10 jaar.

Badbode voor Callantsoog | 1957 | | pagina 1