CALLANTSOOG 1918 1958 Zaterdag 28 juni 1958 Langs de straat Cosmopolitisch Callantsoog Tour de Lasalle. Van harte gelukgewenst Verkeersongeval Bezoekt „Het Zu/anenw/ater" Administratie: R. KOELEMEIJ, Dorpsplein 34, Tel. 02248—338, b,g.g. 245 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. Schagerbrug Telefoon 02247—272 Gij vreemdeling die ons dorp aan de zee bezoekt voor korte of langere tijd, zal wel niet direct opmerken dat men hier ook nog in het bezit is van enige grond, dat bestemd is om groenten te kweken voor eigen gebruik. Misschien heeft deze vreem deling wel reeds in zich opgenomen, dat enkele onzer plaatsgenoten hun best doen om een bloemetje de grond uit te krijgen, hoewel dat hier vaak met vele mislukkingen gepaard gaat. De zoute lucht en de zee winden zijn nu niet bepaald vrienden van een dergelijk gewas, weshalve houden dan ook velen het maar bij een enigszins groen grasveldje. Als dit goed onderhouden wordt geeft dat toch in ieder geval een aardig aanzien. Zo hebben wij dan aan het Dorpsplein een bewoner die de moeite niet spaart om toch iets behoorlijks op het gebied van bloemen en groenten kweken naar voren te brengen. Om zich te voorzien van de nodige jonge gewassen om deze verder op te kweken, toog de man vol goede moed dezer dagen op zijn brommer naar Schagen om zijn voorraad aan te vullen. Goed geslaagd in het kopen van rode, groene en spruitkool- planten met nog een vast plantje voor de tuin, werd de bagage op de brommer beves tigd en met een snelheid die de 40 km. per uur niet overschreed werd voldaan huis waarts gereden. Edoch thuis wachtte de teleurstelling. De lading was onderweg gaan „schuiven". Was het daarbij gebleven, had het niet zo erg geweest, doch het noodlot wilde, dat de koolplantjes de reis niet langer wilde meemaken en kozen het betum van de wegen, zonder dat de nieuwe eigenaar hier ook maar enigerlei op had gerekend, in de mening verkerende dat alles goed „ge stuwd" was. Maar de flora was hem trouw gebleven en had de reis volbracht, dus kon hij in ieder geval de vrouw blij maken. Alzo ging de koolplanterij die middag niet door en zal straks opnieuw de reis naar Schagen moeten worden aanvaard om op de donderdagse markt andere soortgenoten aan te schaffen. Men zou bijna aan opzet denken om die reis nog eens te mogen herhalen. De oprichters van onze V.V.V. zullen op die avond van de 27ste maart 1918, er wel niet over gesproken hebben, dat er eenmaal in Callantsoog, Duitsers, Zweden. Engelsen, Belgen, Fransen of welke nationaliteit ook, hier enkele of meer dagen zouden door brengen. Nu, na 40 jaar, is dat niet eens vreemd meer. Telkenjare zien wij een stijging van het buitenlands bezoek. Met dit bezoek gaan wij ons zo langzaam aan aanpassen. Bij de toegang naar het strand vindt men de waarschuwing voor het baden bij de strekdammen al in een paar talen vermeld. Dit is dan een waarschuwingsbord. Onze verbodsborden zijn echter nog in de onvervalste Nederlandse taal, met uitzon dering van de verkeersborden, welke inter nationaal zijn. Helaas moeten hier en daar verbodsborden verschijnen, om de gang van zaken een goed verloop te laten ondergaan. Het euvel deed zich hier de laatste jaren voor, dat er velen hun rijwiel achteloos neerplantte vlak voor de toegang naar het strand, hij de strandtrap. Dat bracht niet alleen voor de strandbezoekers narigheid maar het kon ook de politie last veroor zaken. want het was o zo gemakkelijk om zo'n karretje mee te pikken. Het laatste is gelukkig niet voorgekomen. Toch meende het gemeentebestuur hier een einde aan te moeten maken en door het plaatsen van een bord met opschrift „Verboden rijwielen te plaatsen", werd de bezoeker er opmerk zaam op gemaakt dat hij zijn ijzeren ros ergens anders moest onderbrengen, want achter dat bord was nog een artikel ver scholen in de plaatselijke politieverordening dat bij overtreding van dat verbod staf in het vooruitzicht stelt. Dezer dagen richtte een Duits echtpaar, dat nemen wij tenminste maar aan, hun schreden naar het strand en viel het oog van de vrouwelijke helft van het echtpaar op eerdergenoemd bord. Met echte vrouwe lijke nieuwsgierigheid en de Hollandse taal niet machtig zijnde, vroeg zij haar man op heldering over het daarop aangebrachte opschrift. Deze wist de betekenis daarvan wel en mogen wij zijn antwoord geven zoals wij dat hebben opgevangen dan luidt dit zo „Verboten Fahrraders zu plassen". De Tour de Lasalle begint hier langzaam aan naam te maken. Deze tour is een vier daagse wielerwedstrijd welke wordt ge houden op tourrijwielen. Deelnemers zijn uitsluitend personeel van de land- en zeemacht uit Den Helder. Het is niet zomaar iets, dat het aankijken niet waard is, integendeel, het is een uitmuntend georga niseerde wedstrijd. De strijd wordt vier dagen gestrede±i en gaat de route telkens door Callantsoog, waar men de renners zo even na 5 uur in de middag kan verwachten. Dit jaar wordt deze wielerwedstrijd ge houden op 30 juni, 1, 2 en 3 juli a.s. De deelnemende ploegen dragen rugnum mers en elke ploeg heeft een bepaalde kleur van shirt. Er zijn ploegleiders, verzorgers enz. enz. Alles tot in de puntjes verzorgd. Als bijzondere attractie zullen dit jaar de Marva's een gedeelte van het traject af leggen. ook natuurlijk per rijwiel en in we dstrij dver band. Dit evenement zal plaats hebben op de laatste dag, donderdag 3 juli. De plaats van vertrek vodr deze vrouwelijke wielrenners is bepaald te Callantsoog. De start zal die dag plaats vinden te 5.15 uur bij de O.L. school alhier. Burgemeester Correljé is bereid gevonden om het start sein te geven. We zouden het wel prettig vinden als de inwoners en onze gasten vooral deze laatste dag voor dit bijzondere evenement blijk gaven van hun belangstelling en op de bepaalde tijd bij de start aanwezig waren. Natuurlijk vragen wij ook gaarne de aan dacht voor de mannelijke renners, die elkan der geen meter toegeven. Er heerst onder deze renners een gezonde rivaliteit. Het is niet alleen voor de beschikbaar gestelde prijzen waar voor wordt gestreden, maar ook en mogelijk wel het meest, voor de eer. Deze woorden mag ik U wel namens alle badgasten toevoegen !Zo gaat het nu heel vaak in het leven altijd klaar staan om anderen een dienst, te bewijzen en tenslotte moet je zelf nog publiciteit geven aan je jubileum Maar nu we eenmaal weten, dat de V.V.V. „Callantsoog" dit jaar 40 jaar bestaat, willen wij graag op deze plaats uitdrukking geven aan onze oprechte vreugde over haar jubileum. We kunnen onze zo intieme familie-badplaats bijna niet indenken zonder deze bij uitstek centrale organisatie, die naar buiten in de persoon van de heer Koelemeij zo'n prettig, vriendelijk en ter zake kundig vertegenwoordiger mag be zitten. Wij danken U hartelijk voor al uw daad werkelijke steun en raadgevingen en spreken de wens uit, dat U nog talloze jaren deze constructieve arbeid zult mogen voortzetten, enerzijds tot welzijn der autochtone bevolking en anderzijds tot intensivering en verhoging van het vakan tiegenot der stedelingen. G. JANSEN Mr. P. N. Arntzeniusweg 31 bv„ Amsterdam-Oost. De grote dagbladen maken er dagelijks melding van, dat kinderen bij het oversteken van de straat door een auto worden ge grepen met meer of mindere ernstige ge volgen. Ook wij moeten melding maken van zo'n geval dat gelukkig goed is afge lopen. Dezer dagen kwam het ongeveer 5-jarig dochtertje van de familie' Weij achter een dienstbus van de Naco om, en wilde de Dorpsweg oversteken, toen terzelfder tijd een tegenliggende bus van de Texelse Teso de Naco bus passeerde en het meisje door deze bus werd weggeslingerd. In dezelfde richting die de Naco-bus reed, kwam de motorrijder de heer A. Mooij en deze moest door snel remmen tot stilstand komen, om het kind te ontwijken, dat in zijn richting werd geduwd. Mooij zijn motor kwam onmiddellijk tot stilstand, maar door deze snelle reactie kwam Mooij te vallen, hetgeen hem op enige ontvellingen kwam te staan met enige schade aan zijn motor. Gelukkig is dit al met al goed afgelopen. Nu kunnen wij wel gaan zeggen dat men moet uitkijken in het verkeer, maar hoe is een kind. Dat leeft gelukkig nog in een onbezorgde wereld en heeft nog geen besef voor de daden die het uitvoert, tenminste niet in alle. Onder alle weersomstandigheden is een be zoek aan "Het Zwanenwater" de moeite waard. Prachtige flora en fauna. Toegangskaarten a fl. 1,— p. persoon, kin deren beneden 10 jaar 50 cent, kinderen tot 5 jaar vrij. Maandkaarten voor gezin tot 5 personen fl. 15,—, verkrijgbaar bij de jachtopzichter J. van Honschooten, Zd. Schinkeldijk 1, telefoon 308 of 214.

Badbode voor Callantsoog | 1958 | | pagina 1