1918 CALLANTSOOG 1958 Een Amerikaanse verhuizing. Zw/anenw/ateru/andeling ft Koopt bij onze adverteerders. Autotocht bejaarden. Administratie: R. KOELEMEIJ, Dorpsplein 34, Tel. 02248—338, b.g.g. 245 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. Schagerbrug Telefoon 02247—272 Na slechts een ruim jaar dienst te hebben gedaan ten behoeve van het vreemdelingen verkeer, moest op 23 april 1.1. ons V.V.V. gebouwtje plaats gaan maken voor de bouw van een nieuw pand, waarmede binnenkort met de werkzaamheden wordt aangevangen. Dit bracht weer zorgen mede voor de V.V.V. bestuurders. Niet alleen de zorg dat het gebouwtje naar elders moest worden overgeplaatst, neen daarvoor was reeds een bestemming gevonden en een goede ook. De meeste zorg baarde, hoe krijgen wij dat huisje op de meest goede en goedkoopste wijze over. Want het is nog zo dat men met moederlijke zorgen over de financiën moet gaan. Elk dubbeltje moet zuinig worden besteed en komt men met bepaalde bedragen aan zetten bil de penningmeester dat geen dub beltjes beloopt maar guldens, dan betrekt het gezicht en fronst hij het voorhoofd. Zo was het ook nu en verschillende plannen werden beraamd om het gebouwtje op de meest goedkope manier over te brengen. Na veel heen en weer gepraat werd de firma Daalder gevraagd om het transport te verrichten met een dragline, waartoe deze firma wel kans zag. Dag en uur werden bepaald en zo geschiedde het dat op de 23ste april in de morgenuren de heren Nic. Smit en J. Icke, in opdracht van de firma Vos en zonen, het We waren juist tussen twee mooie weekends een koud en regenachtig weekend in Cal- lantsoog. Gelukkig niet alleen dat weekend, maar ook nog enkele dagen daarna. Om precies te zijn, van zaterdag 7 tot woens dag 11 juni. We hebben in die dagen geen moment van echt strandweer kunnen genieten. En toch zijn het goede dagen geweestZelfs de zondag, die bijna van de morgen tot de avond verregende, was niet helemaal een verloren dag. Want tegen de avond werd het droog en maakten wij nog een korte strand wandeling. De zee was onstuimig na het slechte weer en het strand bezaaid met schuimflarden en drijfhout. Voorbij de Seinpost verlieten we het strand Éf foto G. A. Vis voorbereidende werk begonnen om het huisje „reisklaar" te maken. Smit scoorde het huisje van alle kanten, Icke maakte het nieuwe nestje klaar tussen de panden 39 en 41 aan het Dorpsplein. A. Mooij ep de correspondent verrichtte de verhuizing van de inventaris, hetgeen een vlot verloop had, zij het dan dat één doos met papieren ,,wagenziek" werd en over de toen nog hobbelige straat van het Dorpsplein terecht kwam. Nadat het huisje van haar voegen was losgemaakt, alles tot in de puntjes was ge scoord, zorgde A. Mooij voor stevige en goed verdeelde stroppen, waaraan straks de haak van de dragline „houvast" moest hebben. Daarna was het wachten op de dragline, welke om te pl.m. half vier in de middag verscheen. De kerkklok wijst 15.40 uur, toen de dragline-machinist Kees Snip het gehele geval in de touwen had en zich vanuit zijn cabine overtuigt dat alles los van de grond is. Voorzichtig, alsof het een lading eieren betrof, werd het geval in beweging gesteld. Met op elke hoek een man om het geval enigszins rustig te laten versjouwen, koerste men onder grote belangstelling van de zijde van de buurtbewoners naar de nieuwe standplaats. Nauwelijks had de torenklok vier dreunende slagen over ons dorp doen schallen, toen het gebouwtje op zijn nieuwe standplaats was neergelaten. De inrichting was een kwestie van enkele uren en ons bedrijf draaide weer op volle toeren. En nu is de vraag weer onzerzijds, „voor hoe lang" en beklommen de trap naar het hoge duin. Toen we op het dorp neerkeken, was in vele huizen het licht al op en ook; de straat lantaarns brandden al. Het dorp lag daar zo lief en vredig dat onze vrienden, die voor het eerst in Callantsoog waren, op merkten „Nu begrijpen we, dat je je hart zo aan Callantsoog verpand hebt. Wat is het énig En wij voelden ons trots en gelukkig bij dat compliment Datzelfde gevoel hadden we de volgende dag op de Zwanenwaterwandeling, die we toen maakten. Het weer was nog niet veel beter, maar tenminste droog en soms zelfs een ogenblik zonnig. En wij troffen het „Zwanenwater" op zijn allermooist We konden, al was het van op een afstand, volop genieten van de drukte in de reiger- en lepelaarskolonie,s. Weliswaar hoorden we de jongen meer dan we hen zagen, maar, het af- en aanvliegen van de oude vogels was, al een feest voor het oog En allerwege was het goud van de bloeiende lissen en het helle groen van jong riet en blad. De kara- kiet zong zijn grappig wijsje tussen de bloeiende waterplanten en de koekoek ver telde ons, dat het mooie weer toch eindelijk wel komen zou Waar het wandelpad dicht langs de zilver meeuwen-broedplaats gaat, keken wij geboeid naar de prachtige vogels, die, op geschrikt bij onze nadering, krijsend boven hun domein cirkelden. En wat verraste de natuur ons daar met een juist uitkomend broedsel. Een zilvermeeuwen-kuiken, pas uit het ei gekropen, een tweede halverwege en een derde ei juist aangepikt Vanaf een beschut plaatsje genoten we nog een tijdlang van het boeiende schouw spel dat bedrijvige vogels en uitbundige plantengroei ons boden. En we fantaseerden er over hoe ideaal het zou zijn een zomer huisje te hebben, te midden van deze heer lijke natuur. Maar in ons hart hopen wij dat het zover nooit zal komen, want dan zou het „Zwanenwater" weldra niet meer zijn wat het nu is Eén van Nederlands mooiste natuurreservaten A. S. de V. Het zijn onze adverteerders die in hoofd zaak ons in staat stellen om deze „Badbode" uit te geven. Diezelfde mensen dragen tevens bij in de vorm van financiële bij dragen om het V.V.V.-werk uit te voeren. Mede daardoor kunnen wij onze gasten de service verlenen, zoals dit thans gebeurd. Er zijn profiteurs die zonder te adverteren en zonder bijdragen aan de V.V.V. profijt trekken van de aanwezigheid van onze gasten. Wij doen een vriendelijk beroep op onze gasten slechts te kopen bij hen, die ons V.V.V.-werk steunen. De middenstanders die in de „Badbode" adverteren, zijn beslist niet duurder met hun artikelen als zij die hier de room van de melk willen halen. Koopt daarom uitsluitend bij hen die ons steunen. Mocht U klachten hebben, gaarne zijn wij bereid U aan te horen en na een redelijke klacht, zullen wij een onderzoek instellen. den van Callantsoog weer de dag waarop Donderdag 10 juli a.s. is het voor de bejaar- het jaarlijks uitgaansdagje is bepaald. Zo omstreeks 8 uur in de morgenuren zult U weer het beeld kunnen aanschouwen dat de bejaarden zich gemeentehuiswaarts begeven om plaats te nemen in de bussen die hen die dag naar de Beemster, over de brug bij Schellingwoude, Hilversum, Haarlem, door de tunnel, langs de Egmonden zullen brengen en tenslotte hopelijk allen weer heelhuids in Callantsoog. Traditie getrouw zullen ze 's avonds thuis weer met muziek, koffie en gebak worden opgewacht. De voorgaande reizen zijn allen schitterend geslaagd en we twijfelen er niet aan of ook deze dag zal daarop geen uitzondering maken.

Badbode voor Callantsoog | 1958 | | pagina 1