jaar V.V.V. CALLANTSOOG 1918 1958 Zaterdag 12 juli 1958. No. 4. Het nieuu/e bungalow/terrein Het viel niet mee De echo-bunkers van het luttikduin l De schilderijen tentoonstelling De lampion-optochten Administratie: R. KOELEMEIJ, Dorpsplein 34, Tel. 02248338, b.g.g. 245 Druk: Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. Schagerbrug Telefoon 02247272 foto G. A. Vis Deze bovenstaande, nog slechts enkele weken oude foto, geeft U een beeld van de werkzaamheden van de egalisatie van het nieuwe bungalow-terrein aan de Pre- vinaireweg. Dit terrein, dat ten Z.O. van het dorp ligt, heeft in zeer korte tijd een grote verande ring ondergaan. Op deze foto ziet U de bulldozer nog bezig van de Fa. Hoebe uit Schagen, de aannemer van het grondwerk. Rechts op de voorgrond is een klein gedeelte zichtbaar van het woonhuis van de heer Mooij, die inmiddels een andere woning heeft betrokken. Zijn „oude home" heeft hij onder slopershanden ten gronde zien gaan. Pand Zeeweg 36, als men de bewoner Teun Mooij, daarvan moest hebben, werd er gezegd van „Teun achter het duintje", is niet meer. Heeft plaats moeten maken voor de uitbreiding voor recreatie-doeleinden. Het Hoogheemraadschap zorgde voor de fundering van de nieuwe weg en Water- en Lichtbedrijven kwamen in actie om de Het is wel eens aardig zich tussen het publiek te begeven om de indrukken op te nemen van een gebeurtenis die zal plaats vinden. Het oordeel van de mens loopt wel scherp uiteen. Voor de tour van de Marva's was flinke belangstelling van het publiek. Omdat dit iets nieuws was op wielergebied, werden de nodige gissingen gemaakt. Door de regen lieten de Marva's zich niet zien, alleen kon men het rijdend materiaal be wonderen dat troosteloos teneer gedrukt stond- tegen de vlaggenmast bij de school. De Tour de France lag op veler lippen, het geen begrijpelijk is, want bij een wieler wedstrijd spreekt men niet over de wereld kampioenschappen voetbal, tennis of anderszins. Dan blijft men in de lijn van de sport die op dat moment bedreven wordt of een aanvang zal nemen. Wij mochten uit de mond van een der aanwezigen horen toen de Marva's te voor schijn kwamen, „o, het zijn maar gewone meisjes". Licht schiet je dan in een lach. Krijg je zo de gedachte dat men een be paald soort Kenau's verwacht. nodige buizen en kabels aan te brengen. Zodra bestond de mogelijkheid dat men met de bouw van bungalows kon beginnen, waren het de aannemers G. de Vries uit Callantsoog en de heren Koorn en De Jong uit Medemblik, die de eerste spade in de grond staken voor de fundering van zo'n bungalow. Momenteel wordt er koortsachtig gewerkt. Diverse bungalows zijn in aanbouw. Alles wijst er op dat volgend jaar het geheel be woonbaar zal zijn. De eerste zijn nu reeds bewoond. Op 28 juni kwamen de eerste gasten daar op dat terrein, op de voet ge volgd door een tweede famile. Zo zullen daar straks in verschillende bouw 41 bungalows verrijzen ten dienste van onze zomergasten. Behalve deze komen er nog 8 voor per manente bewoning. Het geheel zal ons dorp weer een geheel ander aanzien geven en zullen wij maar hopen dat er vele gasten in mogen komen, allen met heel mooi weer. Teleurstelling ook .wat de kleding betrof. Men had gedacht dat deze dames in renners tenue zouden aantreden, als hun mannelijke collega's, het liefst met van masseerolie glimmende knieën en dijen. Het eerste had niet zo erg geweest, gaf de dames zeker meer vrijheid in hun bewegin gen, maar er was een dienstvoorschrift dat luidde „lange broek", daarmede basta. Wij hebben veel wedstrijden van diverse aard bezocht, veelal waar de mannen in het strijdperk treden, in mindere mate waar de vrouw overheerste. Nu moeten wij het nog voor de eerste keer horen dat als mannen in het strijdperk treden dat men zegt, „dat is een knappe jongen". Hoort men nooit, of het moet door een paar bakvisjes een beetje fluisterend gezegd worden. Bij de Marva's was dat anders en niet. alleen bij hen, ook bij de door ons bedoelde andere dames wedstrijd gelegenheden. Donderdagavond moesten wij uit de monden van werkelijk eerbare burgers en gasten horen dat zij openlijk er wel een paar „pittige meisjes" bij vonden. Zo is dat nu eenmaal. De 14 dames werden overigens voorkomend ontvangen. Daar was niets op te zeggen. Nervositeit onder hen was niet te bespeu ren. Bang voor een schot uit een pistool) zijn ze niet. Geen spoor op hun gelaat vertrok, toen burgemeester Correljé uit een „Knots" van een pistool het startschot loste. De burgemeester was overigens wel goed in de wapenhandel bedreven. Met vaste hand werd de loop hemelwaarts geheven en zonder afwijking werd het projectiel de lucht ingeslingerd. Daarmede begon de eerste Marva tour, mogelijk volgen er meer, met mee- en tegenvallers. In het Luttikduin staan, behalve een groot aantal manschaps- en munitie-bunkers, nog vier geweldige betonnen geschuts-bunkers. Ze zijn, sinds onze bezetters ze daar lieten bouwen, nog weinig door de tand des tijds aangetast. Alleen door weer en wind wat grauwer en daardoor nog dreigender en somberder geworden. Hoewel er aan de vormeloze bakbeesten weinig te bezichtigen valt, zijn zij meestal het doel van een wandeling, wanneer wij kennissen mee naar Callantsoog nemen. Zo wandelden wij op een avond in juni ook weer eens naar deze voormalige duitse vesting. We bekeken de bunkers, doolden wat door de dennenbosjes, en juist op het punt naar het dorp terug te keren, deden we een aar dige ontdekking. We misten plotseling de hond, die mee was op de wandeling. Zijn baas riep luid de naam van het dier en deze roep werd helder en duidelijk door de bunker teruggekaatst. U begrijpt dat het toen een spelletje werd en wij om het hardst allerlei fraai-klinkende woorden riepen, die door een pracht van een echo werden terug- geschald Zelfs kregen we, toen wij ons wat verplaats ten, tweemaal onze roep terug. Blijkbaar weerkaatste de tweede bunker de echo van de eerste, zodat de echo van een echo ont stond We bevonden ons op het pad, dat aan de buitenkant van het Luttikduin loopt, onge veer halverwege de bunkers en het kooi- bos. Probeert U het ook eens Want nu staat er nog niemand om U te laten betalen voor de schotbunkers van het Luttikduin A. S. d. V. Wij willen nog even in herinnering brengen dat vanaf 30 juli t.e.m. 6 augustus a.s. in de school alhier, een tentoonstelling zal wor den gehouden van schilderijen van bekende Nederlandse schilders. Wij komen hierop nog nader terug. Als straks in augustus het weer wat vroeger begint donker te worden zullen er evenals vorige jaren, wederom minstens twee lampion-optochten voor de kinderen worden gehouden.

Badbode voor Callantsoog | 1958 | | pagina 1