KERKDIENSTEN ~k WATERSTANDEN Stranddienst E.H.B.O. De Radio-opnamen .Koppensnellen' Fa. Jac. W. LUT Openstelling P.T.T.kantoor V/reemde valuta De tour der Marva's AQENDA Spelen te Callantsoog Spelen te Qroote Keeten Gevonden voorwerpen Bezoekt „Het Z\Mar\er\\Mate.r'" —0—0—0— HERV. GEMEENTE CALLANTSOOG in de „Kerk van Johannes, de Evangelist". Zondag 13 juli, 1958 8.30 uur v.m., Jeugddienst Ds. Terlaak Poot. Onderwerp „Wat wil ik worden (Joh. 18, 37) 10 uur v.m., Ds. H. J. Trommel, van Julianadorp 7.30 uur, avond, Ds. Terlaak Poot Onderwerp „Een zoon der schande en zijn erezaak". (Richt. 11, 35) —o—o—o— Pastorie Zeeweg 51 (Quamdiu") Telef. 02248-324. GEREFORM, KERK, SCHAGEN Corn. Bockstraat Geen opgave ontvangen. KATHOLIEKE KERK te 't ZAND Zondags H. Mis, 7 uur, 8.30 uur en 10.30 uur Iedere zondag in hotel „Callant" te Callantsoog H. Mis te 8.30 uur. Wij beginnen a.s. zondag weer met de jeugddiensten, om half 9 's morgens (tot ongeveer 9.20 uur). De grote stroom van vakantiegangers komt eerst volgende week maar er waren toch reeds j.1. zondag zovele oudere kinderen, dat wij, op hoop van een flink aantal meedoeners, deze eerste jeugddienst alvast hebben ingelegd. J.1. zondagavond hadden wij een nogal moeilijk onderwep („De zondagtwistdag of feestdag Jezus contra de extremisten"), zodat de diensteen kwartier langer duurde dan gewoonlijk. Misschien vonden de aan wezigen dit helemaal niet erg Overigens p!ogen wij er op te mikken, dat de morgen diensten pl.m. 11.05 geëindigd zijn, terwijl de avonddiensten berekend zijn op één uur (half acht tot half 9). Bezoekers zijn in de pastorie zeer welkom Gaarne een telefoontje vooraf L. D. T. P. O—O—O— Hoog water Laag water Zondag 13 juli 4.07 10.47 16.50 23.17 Maandag 14 juli 5.22 11.53 17.57 00.00 Dinsdag 15 juli 6.23 0.12 18.57 12.53 Woensdag 16 juli 7.20 1.07 19.55 13.51 Donderdag 17 juli 8.14 2.00 20.50 14.46 Vrijdag 18 juli 9.00 2.45 21.38 15.35 Zaterdag 19 juli 9.47 3.34 22.24 16.24 ZONDAG 13 10—14 uur. d. Fluit JULI 14—18 uur. Jb. v. d. Fluit Mevr. Pancras Th. van Diepen Ben de Wit Henk de Groot Jb. de Wit Berto Schilder Indien er een verdwaald kind op de E. H. B. O.-post is opgenomen, wordt een blauwe vlag met witte letter K vanaf de tent ge hesen. Wij willen onze gasten en inwoners er nog even aan herinneren dat op zaterdag 12 juli, dus heden, 's middags en 's avonds opnamen zullen worden gemaakt van Callantsoog. Avro's radio-reporter Wim Ruth zal deze reportage verzorgen. Om acht uur 's avonds worden opnamen gemaakt op de muziektent op het Dorps plein. Medewerking wordt verleend door het plaatselijk fanfarecorps, de accordeon vereniging „De Golfbrekers" van Callants oog en een kinderkoor van de school met guitaar-begeleiding. Wij vinden het jammer dat het plaatselijk gemengd koor van deelname heeft afgezegd. Voorts hopen wij dat gasten en inwoners 's avonds blijk van belangstelling geven en zich allen zullen begeven naar de muziek tent. Ongetwijfeld zullen door de medewer kenden nog wel een paar extra nummertjes ten gehore worden gebracht, zodat wij op een leuke avond kunnen rekenen. De datum van uitzending voor de radio wordt nader bekend gemaakt. Het opschrift voor het kinder-strandfeest gehouden op zondag 6 juli, klonk nog al luguber n.1. „koppensnellen op het strand", maar achteraf bleek dat nog wel mee te vallen. In de groep van 6 t.e.m. 8 jaar, met 12 deelnemers(sters) was de strijd bepaald ge moedelijk. Geblinddoekt liepen de kleintjes heel voorzichtig, het wapen waarmede de „koppen moesten worden afgehakt" voor zichtig links en rechts uitslaande, kwamen zij toch tenslotte tot een einde. Het bleek dat de „dames" strijdlustiger waren dan de „heren", want de eerste prijs was voor Trientje Langeveld, 2e prijs voor Robbie Ero, die zich als „man" wel eenzaam moet hebben gevoeld, tussen de winna ressen want de derde prijs viel ten deel aan Berbertje Woudstra. In de groep 9 t.e.m. 12 jaar was de strijd over het geheel genomen levendiger. Enkele deelnemers gaven werkelijk blijk van razernij waarbij het voetstuk van de koppen het eveneens moesten ontgelden. Sommige maakten er een berekening van hoe zij zouden lopen, hetgeen zij vooruit al hadden bestudeerd. Maar de helpers Vos en Moo\j strooide dan weer roet in de maaltijd van die berekening, door de strijdende ge blinddoekt een paar maal in de rondte te draaien en dan waren ze de draad weer geheel kwijt. Appie Schagen spaarde paal nog kop en timmerde er zo lustig op los, dat hij ten slotte de vierde prijs in de wacht sleepte. Voor de derde en vierde prijs moest hij strijd leveren tegen Truusje Elema, die toch niet zo bloeddorstig was, maar met ijzige kalmte Appie versloeg en met de derde prijs naar huis kon gaan. De finale om de le en 2e prijs ging tussen Isa Kühler en Jan Temmink. Hoe hard Jan ook liep en sloeg, hij was niet in staat de 5 koppen eerder te vellen dan zijn tegenstandster en moest de eer aan Isa laten. Hier bleef de schaal in evenwicht 2 dames en 2 heren waren de winnaars. EEN ENORME SORTERING SCHOENEN cn LEDERWAREN biedt U ALKMAAR HIPP0LYTUSH0EF Op Uw verzoek komen wij met een sortering bij U aan huis. Inlichtingen C. W. SONDERMAN verlengde van Stuijvezandeweg. Kampeercentrum P. J. VAN MUIJEN, kampleider. P.S. Ook uw schoenreparatie wordt door ons binnen 1 dag le klas verzorgd Het postkantoor aan de Stuijvezandeweg is geopend voor postzaken van maandag tot en met vrijdag, van 9—12 uur, 14—15 uur en 17.30—18.30 uur. Op zaterdag van 10—13 uur. Voor onze buitenlandse gasten bestaat de mogelijkheid om hun valuta om te wisselen op het V.V.V. kantoor. Donderdag 3 juli, 5 uur in de namiddag. Gestaag vallen de laatste resten van een klein onweersbuitje naar beneden. Lekker warm weer, geen zuchtje wind. Rondom de school aan het Dorpsplein heerst een gezel lige bedrijvigheid. Auto's voeren vrouwelijke leden van de Koninklijke Marine aan, de Marva's, die straks hun krachten zullen ontplooien in een wielerwedstrijd van Cal lantsoog naar Den Helder, een onderdeel van de Tour de Lasalle welke door haar mannelijke collega's wordt gereden en waar van nu de laatste etappe wordt gestreden. In de school, waar de dames zich in ren nerstenue hebben gestoken, worden de laatste instructies gegeven. Wordt ook be kend gemaakt wat er valt te verdienen aan prijzen en premies. Hadden wij gedacht dat deze dames van strijdlust zouden staan te trappelen, niets is minder waar. Beheerst hoort men de laatste aanwijzingen aan. Inmiddels is de regen opgehouden en als de rensters zich met hun stalen rossen naar buiten begeven, schrijden zij door een haag van toeschouwers die getuigen willen zijn van dit historische moment, waarop burgemeester Correljé het startschot zal lossen voor de eerste Marva wieier we dstrij d. Nauwelijks was het startschot gelost en zette de karavaan zich in beweging, toen de gezichten veranderden en de ernst van de strijd tot hun doordrong. Even een kleine verkenning, maar op de grote weg zat de gang er al aardig in. Helaas meer kunnen wij van deze eerste tour niet vertellen, daar wij deze niet verder hebben meegemaakt. De uitslag kunnen wij U niet eens vertellen, want wij konden nog niet eens plagiaat plegen om de uitslag stiekum uit een streek blad over te nemen. HET GROTE STRANDFEEST. Ons grote strandfeest, het maken van zand- figuren, is vastgesteld op zondag 20 juli a.s. In diverse groepen en leeftijden worden de deelnemers(sters) ingedeeld, o.a. groep A, 7, 8 en 9 jaar, groep B, 10, 11 en 12 jaar, groep C, 13 t.e.m. 16 jaar. Nadere bijzonderheden worden bekend ge maakt aan het V.V.V. kantoor en op diverse plaatsen in ons dorp. IJs en weder dienende, zullen te Groote Keeten de volgende strand- en volksspelen worden gehouden Woensdag 16 juli, Touwtrekken. Mannen. Gasten-inwoners Zondag 20 juli, Auto-race. Kinderen tot 14 jaar Woensdag 23 juli, Hindernisbaan Kinderen tot 14 jaar Zondag 27 juli, Schatgraven Kinderen en volwassenen Vrijdag 1 augustus, Lampion-optocht Kinderen, met muziek Zondag 3 augustus, Zandhopen maken, kinderen Vrijdag 8 augustus, Bussenloop, 14 jaar en ouder Woensdag 13 augustus, Vossenjacht Wijziging voorbehouden. Let op het aanplakbord van de V.V.V. bij de strandweg, bij de strand-exploitant, bij kruidenier Van Scheijen en kampeerter rein Kruisveld. Bosje sleutels, 1 truitje, 2 ballen, 1 foto toestel, 2 rackets (badmintons), 1 zonnebril. Verloren: 1 beige Jongenssokje. Bevragen Gemeentehuis. Een der hoogtepunten in uw vakantie is een bezoek aan „Het Zwanenwater". Uitgebreide fauna en flora. Toegangskaarten a fl. 1,— p. persoon, kin deren beneden 10 jaar 50 cent, kinderen tot 5 jaar vrij. Maandkaarten voor gezin tot 5 personen fl. 15,verkrijgbaar bij de jachtopzichter J. van Honschooten, Zd. Schinkeldjjk 1, telefoon 308 of 214.

Badbode voor Callantsoog | 1958 | | pagina 2