Reisindrukken Stranddienst E.tt.B.O. A Q E N D A Spelen te Callantsoog Spelen te Qroote Keeten Bezoekt „Het Zu/anenu/ater" ,,'n Mens kan u/at mitmaeken i Ja, ja r WATERSTAN DEN Als je zo 's avonds na aankomst van de bejaarden op het korte gezellig samenzijn in hotel „Callant" zit te luisteren als de diverse mensen aan het woord komen en hun wederwaardigheden of indrukken van de reis gaan vertellen, dan is zo'n reisje toch nog wel anders, dan dat je in een kort resumé zo weergeeft. Humor ontbreekt niet en vooral niet als alles zonder ongevalletjes verloopt, zoals dit met deze laatste tocht ook weer is ge gaan. Zuster Boendermaker heeft in dat opzicht weer een gemakkelijke dag gehad, ja dan wat betreft eventuele eerste hulp te ver lenen. Dat was er dus niet bij. Maar de Zuster zit op ander gebied niet stil en werkt even hard mede met haar mede verzorgsters om het de bejaarden zo gemakkelijk moge lijk te maken. Die verzorgsters zijn toch wel troetelkindertjes, als wij ze dan zo mogen noemen want er zijn er bij waarvoor het woord „kind" wel wat al te affronterend is, van de bejaarde tochtgenoten. Dat hoor je zo in alle toonaarden in dit laatste uurtje samenzijn na de tocht. De sprekers komen er openlijk voor uit dat er werkelijk „schatjes" tussen zitten, hoewel zij dat woord nu niet letterlijk gebruikte, maar ze draai den er toch wel zo'n beetje om heen.,' In ieder geval de verzorgsters staan allen op een goed blaadje. Alles is best geweest, de koffie, de koek,\ het middagmaal, niets dan lof. Kan niet mooier. Niet te warm weer, geen hete hoofden dus, ook best. Als je dan Dirk Mooij zo beluister in zijn speech waarin hij de commissie dank brengt namens de bejaarden voor al hetgeen zij weer hebben gedaan en dan van hem hoort dat er thuis al over gesproken wordt van ik ga straks voor de zoveelste keer mee, begint dat met de jaren te tellen. Nu blijkt Dirk in het bezit te zijn van een echt genote die, zoals wij uit zijn mond hoorde „ettelijke jaren" jonger is, nou dan kan die echtgenote nog veel jaren er van profiteren, maar ze heeft Dirk gezegd dat zij dat ook hoopt, maar dat hij er dan tevens nog bij is. Toch wel aardig en als wij Dirk aankijken kunnen wij hem wel bestempelen als een „oude taaie" om zijn woorden dan te ge bruiken. De heer Kalf doet zo'n reis meer als enkel maar kijken, luisteren, praten, eten of drinken. Kalf werkt die dag ook nog zo'n beetje. Want korte tijd na aankomst gaat hij staan, vraagt het woord aan de voor zitter en verrast zijn mede tochtgenoten en hen die in de zaal aanwezig zijn, op een kostelijke rijm, waarin hij de gehele reis nauwkeurig beschrijft en ook wat hij heeft gezien, gehoord of wat een ander is overkomen. Uit zijn rijm namen we o.a. ook op dat er in het Amsterdamse bos dan geen Leeuwen en Vossen waren. We twijfelden geen ogenblik aan de waarheid daarvan, toen we na voorlezing van de rijm uit de mond van Piet Vos moesten horen dat hij niet accoord kon gaan met hetgeen Kalf daar zo juist de zaal had ingeslingerd. Wat bleek n.1., Piet Vos had wel Vossen en Leeuwen daar zien lopen, zij het dan dat hij de menselijke namen van die dieren be doelde. Had toch wel enigszins gelijk. Dat bos leverde echter nog meer op. Piet Vos is een man die veel met bloemen en planten op heeft en ondanks de schrale grond die Callantsoog hem levert, het toch tot goede resultaten kan brengen. Zijn hoveniers-ogen vielen op de kostbare grond in dat bos en kon hij de verleiding niet weerstaan om daarvan een doosje vol mede te nemen om straks in zijn bloemhof de volke te tonen wat Die grond waard is. Ds. Terlaak Poot zit ook al in de A.O.W.- leeftijd en verzuimt heus niet om met zijn echtgenote de reis mee te maken. Nu heeft Dominee nog niet veel gezien van de wereld, als U ons tenminste wilt geloven. Toch schenkt hem zo'n reisje nog wel enige vreugde. Als hij dan in een uitvoerig verslag zo het een en ander naar voren brengt, en zinspeelt op personen waarvan hij de naam niet wil noemen, hebben wij zo het gevoel dat het onderling op zo'n reisje best „botert". Tenslotte staat voorzitter Correljé voor de taak om als laatste de diverse sprekers van repliek te dienen. Daarbij is ook geen woord „Frans", we horen dat in onvervalste zin netjes. Dankbaar is hij allen die de tocht mogelijk maken en ook hen die de tocht meemaken. De chauffeuse van de „Staf auto", mevr. Geense, uit Petten, mocht bloemen in ontvangst nemen, de sprekers vriendelijke woorden. De voorzitter heeft met de meest mogelijke waardering de rijm van Kalf aangehoord, zeggende dat hij daar geen kaas van heeft gegeten, dan wat dat rijmen betreft. Toch moet het ons van het hart dat hetgene de voorzitter lanceerde in de volgende bewoor dingen, toch wel deed denken aan een dichterlijke brein. Hier is het dan, vrijwel woordelijk genoteerd, vergeef ons een kleine tekortkoming, indien deze er tussen mocht sluipen. „Het gedicht van Kalf vond ik formidabel, had ik dat gedaan, dan was het misarabel. Aan de lezers het oordeel over deze uit spatting van de voorzitter. Beangst was voorzitter over de grond van Piet Vos, want mocht dit later worden her haald of wel dat meerdere daarvoor ambitie krijgen, men straks met de bejaardentocht een dragline moet meenemen. Maar goed, laten wij dit overzicht gaan sluiten. Wij en met ons zij die de thuiskomst hebben meegemaakt, voelen zo aan dat zo'n dagtocht voor velen een aangename dag meebrengt. Men is echt onder en met elkaar, allen op een leeftijd waarop men trots kan zijn. Laten wij ons nu houden aan hetgeen de voorzitter aan het einde betoogde, „tot volgend jaar allemaal". —o—o—o— Zondag 20 juli. 10—14 uur. 14—18 uur. G. Burger J. H. v. d. Plas A. Laan J. Borst M. de Graaf C. Portegijs Ans Burger Indien er een verdwaald kind op de E. H. B. O.-post is opgenomen, wordt een blauwe vlag met witte letter K vanaf de tent ge hesen. HET GROTE STRANDFEEST. Ons grote strandfeest, het maken van zand- figuren, is vastgesteld op zondag 20 juli a.s. In diverse groepen en leeftijden worden de deelnemers(sters) ingedeeld, o.a. groep A, 7, 8 en 9 jaar, groep B, 10, 11 en 12 jaar, groep C, 13 t.e.m. 16 jaar. Nadere bijzonderheden worden bekend ge maakt aan het V.V.V. kantoor en op diverse plaatsen in ons dorp. IJs en weder dienende, zullen te Groote Keeten de volgende strand- en volksspelen worden gehouden Zondag 20 juli, Auto-race. Kinderen tot 14 jaar Woensdag 23 juli, Hindernisbaan Kinderen tot 14 jaar Zondag 27 juli, Schatgraven Kinderen en volwassenen Vrijdag 1 augustus, Lampion-optocht Kinderen, met muziek Zondag 3 augustus, Zandhopen maken, kinderen Vrijdag 8 augustus, Bussenloop, 14 jaar en ouder Woensdag 13 augustus, Vossenjacht Wijziging voorbehouden. Let op het aanplakbord van de V.V.V. bij de strandweg, bij de strand-exploitant, bij kruidenier Van Scheijen en kampeerter rein Kruisveld. Geen strandweer, dan naar „Het Zwanenwater". Toegangskaarten a fl. 1,— p. persoon, kin deren beneden 10 jaar 50 cent, kinderen tot 5 jaar vrjj. Maandkaarten voor gezin tot 5 personen fl. 15,—, verkrijgbaar bij de jachtopzichter J. van Honsehooten, Zd. Schinkeldjjk 1, telefoon 308 of 214. Dezer dagen waren mijn vrouw en ik op visite bij een geachte dorpsbewoonster, bij gelegenheid van haar verjaardag. Er was nog méér bezoek. Het gesprek ging over allerlei, wat je zo meemaakt, in het dorps leven en het kerkelijk leven. Ik deed ook een paar duiten in 't zakje. „Ja, ja," lachte onze gastvrouw, „je kunt me nog meer vertellen En, tegen de andere gasten „Die dominee van ons kan er soms wat van maken Nu was, wat ik vertelde, écht „historisch". Hier volgt het. U moet zelf maar eens oordelen Op zekere vrijdagavond kwam een jong echtpaar in de pastorie, „ergens", om aan gifte te doen van hun eerstgeborene, voor de aanstaande Doopsbediening. De predikant vroeg :„En, hoe heet het kindje De moeder antwoordde „Alpha Omega". Zoals men weet ,zijn dit de eerste en laatste letters van het Griekse alphabeth. In de Bijbel worden zij wel gebruikt (naar Oosterse zegswijze) voor „begin en einde". „Maar, beste mensen", zei de dominee ver baasd, „dat is toch geen naam voor jullie kind Je weet toch wel, wat het betekent „En ofzei de jonge moeder (die het zwaar te verantwoorden had gehad bij de „joyeuse entrée" van haar kind). „Of ik dat weetMaar zó zal hij heten en niet anders Hij is de eerste en ik hoop, dat hij de laatste blijftHet jog ging dus met die programma naam het leven in. Wilt U nog een „pastorale" ervaring horen De dominee was bezig, op het lapje grond rond de pastorie, om het hek wat vast te timmeren. Een veelbelovend jog stond er naar te kijken, scherp-naulettend. „Kan ik je met iets helpen zei de dominee na 'n poosje „Wacht je soms ergens op „Ja zeker", zei het ventje, „ik wacht er op, om te horen, wat een dominee zegt, wanneer hij met de hamer per ongeluk op zijn duim slaat J.l. Zondagavond ging het in de kerkdienst o.a. over ouders, die zó streng aan hun kinderen alles op zondag verbieden, dat alle vreugde van die feestdag voor de stakkers er af gaat (niet, dat er zulke ouders bij ons in Callantsoog zijn hier bestaat zo ongeveer het zondagsvraagstuk niet, wat óók weer, op 'n andere manier, bedenkelijk is). Welnu, ergens dan in een streek van ons land, waar op ultra-strenge manier de zondag gebarricadeerd wordt en de kinde ren zelfs hun spelletjes moeten laten rusten, betrapte een straffe vader zijn zoontje, ter wijl hij zijn tinnen soldaatjes parade liet houden. „Wat is dat nou riep deze ijveraar, „ben je nu zo waar met je sol daten aan 't spelen Weet je dan niet, dat 't zondag is „Ja zeker", antwoordde 't knaapje vrolijk, „maar 't is O kee, hoor 't benne Heil soldaten Op 'n keer werd er in de kerk (dat was niet hier, hoorvreselijk en aanhoudend gehoest (het liep toen al over elven Toen de dienst uit was, merkte de predikant tegen een ouderling op „Er schenen heel wat mensen verkouden te zijn vanmorgen De ouderling glimlachte. „Dat waren geen hoestbuien", zei hij droogjes, „dat waren tijdsignalen „Ja, ja, zó is 't nétzeggen ze hier. T.P. —O—O—O— Hoog water Laag water Zondag 20 juli 10.25 4.16 23.03 17.05 Maandag 21 juli 11.00 4.57 23.37 17.43 Dinsdag 22 juli 11.35 5.35 00.00 18.14 Woensdag 23 juli 0.08 6.09 12.08 18.42 Donderdag 24 juli 0.37 6.45 12.43 19.26 Vrijdag 25 juli 1.24 7.51 13.52 20.41 Zaterdag 26 juli 2.43 9.20 15.18 22.01

Badbode voor Callantsoog | 1958 | | pagina 4