KERKDIENSTEN 'Bezoekt „Het Zu/anenu/ater" WATERSTANDEN Stranddienst E.H.B.O. Wat is er deze u/eek te doen Filmnieuu/s. Tentoonstelling „Stad en Landschap" Kent U het verschil tussen een haas en een konijn? OO—O— HERV. GEMEENTE CALLANTSOOG in de „Kerk van Johanncs, de Evangelist". Diensten op zondag 3 augustus 1958: 8.30 uur 's morgens: JEUGDDIENST. Onderwerp: „Hoogmoed komt voor de val' (2 Kron. 26, 16) 10 uur 's morgens: Onderwerp: Een moeder zag zich beloond (Ex. 2, 9) 7.30 uur 's avonds, Onderwerp: „Wees gegroet, Maria, vol van genade....!" De Marialeer en de Mariadienst (Luk. 1, 28) Predikant: Dr L. D. Terlaak Poot. Nauwelijks waren wij bekomen van de schrikke lijke verrassing door het plotseling sterven van mevrouw Swaerts (waarover ik de vorige week schreef), of opnieuw werden alle dorpsbewoners en badgasten opgeschrikt door het verdrinken van een onzer gasten, bij Grote Keeten. Welk een treurige thuisreis voor zijn vrouw naar Dortmund, beroofd van haar echtvriend! Nauwelijks had zij zich zelf het leven kunnen red den op een der strandhoofden. Hoe onvoorzichtig zijn toch telkens velen, die de zee niet kennen, dus ook niet haar zachte, lokkende, maar dodelijk gevaarlijke omhelzing! Jaarlijks komen er aldus, alleen reeds in Zandvoort, tien a vijftien gasten om. Wij hopen, dat Callantsoog in de toekomst, Zandvoort op zijde streeft (in rust en liefelijkheid gaat het die plaats te boven!) maar zeker niet, wat deze doden-catalogus betreft. En nu kwam er een derde slag: onze beste heer Van Loenen, drukker van onze Badbode, werd j.1. woensdag eensklaps weggerukt, midden uit zijn werk. Welk een bittere ramp voor zijn vrouw en zijn familie! Hoe zéér hebben zij nodig de sterken de en troostende ervaring.van Gods gemeenschap Wij wensen hun deze van harte toe. Ook door dit onverwacht opgeroepen worden van deze zo onder ons bekende man, zo vol energie en optimisme, zijn wij zeer ontroerd geworden. „Langs vreemde wegen gaat de dood"! Gelukkig, wie weet, dat Christus, onze Heer, de Heer van leven en dood is. Hij heeft het waar achtige leven in onverderfelijkheid aan het licht gebracht. ORGELFONDS: Met dankbaarheid kunnen wij weer twee giften, elk ad f 10.vermelden, van twee badgasten, die zich N.N. wensen te noemen; d.i. nomen nescio" (ik weet de naam niet). Wel, ano nieme en bekende supporters van dit schone doel zijn ons zéér welkom! BAZAR. Op woensdag 6 augustus hoopt onze bur gemeester de (jaarlijkse) Zomerbazar te openen, te 2 uur 's middags, in de brandweerloods aan de Op 't Landtweg. De bazar wordt gehouden op 6 en 7 augustus. Onze dames hebben in de voorbije winter allerlei fraais en nuttigs vervaardigd. Ei zullen tal van mooie en smakelijke dingen te koop zijn. Komt U kijken énkopen? L. D. T. P. Pastorie: Zeeweg 51 (tel. 324). Augustus, de maand dat de heide bloeit. Het Zwanenwater, toont dit in volle pracht Toegangskaarten a fl. 1,p. persoon, kin deren beneden 10 jaar 50 cent, kinderen tot 5 jaar vrij. Maandkaarten voor gezin tot 5 personen fl. 15,—, verkrijgbaar bij de jachtopzichter J. van Honschooten, Zd. Schinkeldijk 1, telefoon 308 of 214. Pastorie Zeeweg 51 (Quamdiu") Telef. 02248-324. GEREFORM, KERK, SCHAGEN Corn. Bockstraat Zondag 3 augustus, v.m. 10 en n.ml 7 uur, Cand. K. van den Burgh van Den Haag. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot de heer K. Unk te Callantsoog. KATHOLIEKE KERK te 't ZAND Zondags H. Mis, 7 uur, 8.30 uur en 10.30 uur Iedere zondag in hotel „Callant" te Callantsoog H. Mis te 8.30 uur. O—o—o— OO—O Hoog water Laag water zondag 3 augustus 10.05 3.57 21.58 16.34 maandag 4 augustus 10.30 4.24 22.24 16.59 dinsdag 5 augustus 10.54 4.52 22.49 17.22 woensdag 6 augustus 11.18 5.18 23.16 17.46 donderdag 7 augustus 11.46 5.48 23.51 18.14 vrijdag 8 augustus 12.23 6.25 18.51 zaterdag 9 augustus 0.38 7.18 13.19 19.49 Zondag 3 augustus 10-14 uur:: Jb. Buis, Piet Laan en Annie Slijkerman 14-18 uur: B. v. Vliegen, H. v. Vliegen, C. Kruit en P. Quax. Indien er een verdwaald kind op de E.H.B.O. post is opgenomen, wordt een blauwe vlag met witte letter K vanaf de tent gehesen. —O—O—O— In hotel „Callant" draaien komende week weer 3 films. Maandag 4 augustus „Generaal tegen wil en dank" De titel van deze film zegt U alreeds dat dit een lachstuk zal zijn. Inderdaad vindt U in deze film een geestige ver- wisselingscomedie. Een kostelijke geschiedenis met frisse humor. Humor en charmante vrouwen in een film die U goed zal doen. Deze film zal U veel vreugde geven. „Piloot Quax in Afrika', is de titel van de film welke op woensdag 6 augustus wordt vertoond. Piloot Quax is 'instructeur aan de vliegschool, waar weinig discipline heerst. Hij zal daarin ver betering brengen, maar wijkt toch wel wat van zijn schema af, temeer daar er vrouwelijke vliegers komen. Er komt een nachtelijk jazz-festijn, de discipline is weg. Kortom gaat U deze film mee beleven. Vrijdag 8 augustus „Vakantie in Lissabon". Vro lijkheid, prachtige muziek en daarbij natuurlijk de niet te missen charmante vrouwen geeft deze film inhoud. Een film, zonnig als het zonnige zuiden. Een hartveroverende stem in het prachtige Lissa bon. —o—o—o— U kunt de tentoonstelling „Stad en Landschap" nog bezichtigen tot en met dinsdag 5 augustus. Deze tentoonstelling wordt gehouden in de o.l. school. De uren van openstelling zijn des namiddags: 3.30 6 uur en van 7.3010 uur. —O—O—O— Ja, kent het verschil tussen een haas en een konijn? Met een beetje geluk kunt u beide lang oren in de omgeving van Callantsoog ontmoeten. Er is een tijd geweest dat men bij wijze van spre ken ,,over de konijnen viel", zóveel waren er toen. Maar de laatste jaren is daar wel wat verandering in gekomen, nadat de gevreesde konijnenziekte de myxomatose, zoveel slachtoffers heeft gemaakt. Het is nu zo gesteld dat wij bij 't aantreffen van zo'n knagertje uitroepen: „Kijk, er zijn toch nog konijntjes!' Hazen schijnen niet vatbaar te zijn voor de konij nenziekte, maar deze dieren breiden zich nooit zo sterk uit als konijnen. Het is dan ook steeds een verrassing zo'n dier in het wild te ontmoeten. Hoewel een leek vaak het verschil niet ziet tussen konijn en haas, zijn ze heus goed van elkaar te onderscheiden. De haas is allereerst groter, heeft langere en forsere poten, en wat vooral opvallend is: veel langere oren dan het wilde konijn. Boven dien verschilt de kleur van beide dieren, de hazen- pels lijkt wat „peper en zout-kleurig", een meng sel van grijs en bruin. De buik is wit, de punten van de oren zwart. Het wilde konijn is egaler van kleur, bijna effen grijs, maar ook met een lichte buikzijde. In sommige opzichten komt de levenswijze van beide dieren geheel overeen. Beide zijn zeer schadelijk voor de landbouw en ook in duinen en bos kunnen ze veel vernielen door de nuttige duin- begroeiing en boomschors aan te knagen. Konijnen vernielen bovendien veel door het graven van holen. Hierin verschuilen ze zich meestal overdag en brengen er ook hun jongen in ter wereld. De jongen worden naakt en blind geboren in tegen stelling tot de jonge haasjes die direct na de ge boorte kunnen zien en ook behaard zijn. En dat heeft de hazenbaby wel nodig, omdat de hazen- familie niet in holen woont, maar zich behelpt met een kuiltje tussen hoog gras of struikgewas, een zogenaamd „leger". Door deze onbeschermde ma nier van leven zijn hazen nog schuwer en schrik achtiger dan wilde konijnen. Inplaats van in een hol zijn toevlucht te kunnen zoeken, moet de haas ettelijke malen zijn leven redden door „het hazen pad te kiezen". Zijn buitengewoon scherp gehooi en even scherpe reuk, zorgen er voor dat het dier meestal tijdig voor zijn talrijke vijanden de vlucht neemt. Hoeveel vijanden deze kampioen-hardloper heeft, vertelt ons dit oude gedichtje, dat overigens even goed op het konijn van toepassing kon zijn: „Mensen, honden, wolven, lossen, Katten, marters, wezels, vossen, Uilen, ad'laaïs, kraaien, gieren Havikken en and're dieren, Eksters zelfs niet te vergeten, Alles, alles wil hem eten." A. S. de V.

Badbode voor Callantsoog | 1958 | | pagina 2