Callantsoog Uw badplaats KERKDIENSTEN Film K.N.Z.H.R.M. Waardering Tentoonstelling „Stad en Landschap" WATERSTANDEN Stranddienst E.H.B.O. Het zandfiguren maken V/liegersport op het strand —0—0—0— HERV. GEMEENTE CALLANTSOOG in de „Kerk van Johannes, de Evangelist". Diensten op zondag 10 augustus 1958. 8.30 uur 's morgens: JEUGDDIENST. Ds. Terlaak Poot. Onderwerp: „Het geheim zit niet in het instrument, maar in de kunstenaaT" (Ps. 127, 2) 10 uur 's morgens: Ds. H. J. Trommel, van Julianadorp 7.30 uur 's avonds: Ds. Terlaak Poot. Onderwerp: „De genezingsbron van Lourdes" „Gods hand is niet verkort" (Jes. 50, 2) Het is altijd weer een merkwaardige ervaring: op 31 juli vertrokken tal van badgasten, op 1 augus tus komen er weer anderen, bij stoeten, aan. in de kerkdiensten levert dit het effect, dat men op de eerste zondag dezer maand een vrijwel nieu we gemeente ziet. Je was al gewend geraakt aan de „Juli-gemeente" en dan zie je in augustus reeksen nieuwe gezichten. Hartelijk welkom, hoor! Nu gaat het er om, dat onze diensten „slagen" in kracht. In getal doen zij dit zeker, maar we moe ten, met heel ons hart, vragen, dat de kracht des Heren zich openbare, door Zijn Woord en Geest! Voor het Orgelfonds kwamen zeer gewaardeerde giften binnen: f 25 van de familie W. v. H.-v. d. P.; f 10.f 2.50 en nogmaals f 2.50 van drie ano nieme badgasten. Hartelijk dankbaar! Voor de Bazar gaf een gastfamilie een collectie zilveren voorwerpen. Mevr. van A. vervaardigde (spon!) een prachtige shawl en de heer v. A. gaf een mooi boek. Ten zeerste dank! Pastorie: :Zeeweg 51, telefoon 324. L. D. T. P. Wij vragen nog eens Uw speciale aandacht voor de film welke wordt vertoond door de K.N.Z.H. R.M. op maandag 11 augustus te 8 uur 's avonds in hotel „Callant". O.a. draait daar de film „Redding bij Latrabjarg" in de IJslandse wateren. Een zeer spannende film bij een redding van schipbreukelingen onder zeer ongunstige omstandigheden. Door een inwoner van Dortmund werden aan de Burgemeester van Callantsoog enige krantenknip sels uit in Dortmund verschijnende dagbladen toe gezonden, waaruit grote waardering blijkt voor de van Nederlandse zijde verleende grote medewer king bij de (helaas niet geslaagde) pogingen om de op 22 juli j.1. verdronken Duitse badgast Wil helm Stein uit zee te redden. Wij maken hiervan gaarne melding. Toen Burgemeester Correljé in de avonduren van de dertigste juli j.1. deze tentooonstelling met enkele woorden opende, was er nog wel enige belangstelling van de zijde van het publiek en hoopten wij dat de mensen de woorden van de bur gemeester waar zouden maken, toen hij zeide „dat er op het platteland weinig belangstelling is voor de schilderkunst, maar dat hij hoopte dat de inwo ners thans in eigen huis hiermede kennis konden maken en daar ruim gebruik van zouden gaan maken." Burgemeester juichte het initiatief van de V.V.V. toe die deze tentoonstelling organiseert, wenste hun veel succes en sprak de hoop uit dat zij in de toekomst zo voort zullen gaan. De woorden van onze burgemeester zijn niet diep doorgedrongen. Bij het verstrijken van de data's, bleef de belang stelling nul komma nul. Slechts een enkele bezoe ker getroostte zich de moeite om even te komen kijken, naar de waardevolle stukken welke af komstig waren van 17de eeuwse schilders met naam. Op de vrijdagmiddag toen de kunstschilder Jaap Sax was uitgenodigd om voor de kinderen van de twee hoogste klassen en voor de leerlingen van middelbare scholen, welke leerlingen gratis toe gang hadden, een uiteenzetting zou geven over de vertoonde werken, was zelfs ook nog gering. Slechts een 20-tal scholieren waren present. Gezegd moet worden dat de heer Sax aan deze een dankbaar gehoor heeft gehad. Deze^ jongelui zijn inderdaad met meer wetenschap over de schil derkunst naar huis gegaan. De heer Sax is een prettige causeur en op duidelijke wijze gaf hij uitleg. Wij geloven niet dat het V.V.V.-bestuur een der gelijke tentoonstelling meer op touw zal zetten. —O—OO Hoog water Laag water zondag 10 augustus 1.46 8.33 14.35 21.07 maandag 11 augustus 3.11 9.50 16.03 22.20 dinsdag 12 augustus 4.36 11.21 17.29 23.40 woensdag 13 augustus 5.54 12.35 18.44 00.00 donderdag 14 augustus 7.03 0.44 19.49 13.42 vrijdag 15 augustus 8.01 1.44 20.46 14.38 zaterdag 16 augustus 8.54 2.37 21.33 15.30 Zondag 10 augustus 10-14 uur: P. Raatgers; Piet van Diepen en Ans Burger. 14-18 uur: Mevr. Vogelenzang, P. Quax, J. H. v. d. Plas en K. Zwart. Indien er een verdwaald kind op de E.H.B.O.-post is opgenomen, wordt een blauwe vlag met witte letter K vanaf de tent gehesen. De op zondag 20 juli j.1. uitgestelde wedstrijd in het maken van zandfiguren, kon nu zondag j.1. doorgang vinden. Waren op 20 juli veel kinderen teleurgesteld, omdat zij bij een volgende keer niet meer van de partij konden zijn omdat hun verblijf hier was beëindigd, er waren nu weer andere kin deren, die boften want die nu pas waren gekomen konden nog wel het feest meemaken. Zo is het nu eenmaal in de wereld, er zijn boffers en wanbof- fers. Er werd ook nu weer in drie groepen gewerkt en de deelname was heel goed. De jongste groep, groep A, leeftijd 7 tot en met 9 jaar bracht de volgende uitslag: le prijs Maretien de Vries, werkstuk bloemen, 24 punten, 2e prijs Edith Braskamp, met een Libelle, 20 punten; 3e prijs Liesbeth de Bussy, een zeester, 20 punten; 4e prijs. Vera van Mierlo, een Lieve Heerbeestje, 20 punten; 5 e prijs: Petri Gladpoot jes, een vlinder, 19 punten. Groep B: leeftijd 10 tot en met 12 jaar. Hier was Peter Vos winnaar met 24 punten voor zijn werkstuk Oranjeboom-bier, direct met het zelfde aantal punten gevolgd door Jan Schagen, die een krokodil had gemaakt. De derde plaats was voor Rob Jansen met een Alligator, gewaar deerd met 23 punten. Ook Jan Gladpootjes behaalde 23 punten met zijn Zwaan en bezorgde hem de 4e prijs. Groep C: leeftijd 13 tot en met 16 jaar. Hier was de strijd zeer spannend, getuige de uit slag. Een deelnemer behaalde 24 punten en vijf volgende allen 23 punten. De commissie stelde voor hen allen een prijs beschikbaar, le werd hier Willem Dinkla met een boerderij 24 punten. Zijn broer Djurren deed het iets minder maar toch nog zo dat hij de 2e prijs behaalde met 23 punten voor zijn werkstuk „een dorp". Emmie Bart bracht de bekende Dorus ten tonele, haar werk werd bekroond met de 3e prijs.. Paulien van Oort behaalde de 4e prijs met een danseres. De Martinitoren van Lineke Homan werd de 5de prijs toegekend en tenslotte was het Andrea van Bock und Polach die met een paard de 6e prijs in de wacht sleepte. In deze groep werd heel aardig werk te zien ge geven, dit is ook wel merkbaar in de gelijkheid van het puntental van de prijswinnaars 2 tot en met 6. De gasten toonden veel belangstelling voor het werk en door de V.V.V. waren zeer mooie prijzen beschikbaar gesteld. Jaar na jaar werd er gezegd: „kunnen wij daar nu geen verandering in brengen". Als de voortekenen niet bedriegen zijn we nu zover. Er zal verande ring in worden gebracht. Enige Inwoners hebben zich ingezet om de kermis weer te doen herleven. Er werd een commissie in het leven geroepen om dit te organiseren. Zij ontvouwden plannen. Maar als men plannen maakt moet er geld voor zijn. Het waren A. Mooij en J. Beun, die zich daarvoor be schikbaar stelden en bij de burgerij met veel goede woorden een sommetje konden losbeuken om straks op gezellige wijze iets te organiseren. De bedoeling is dat er volksspelen en kinderspele zullen worden gehouden. Zo ook is er voor ge zorgd dat er kermisvermakelijkheden komen. Men is er in geslaagd o.a.: een kindermolen, zweefmo len, vrolijke keuken e.d. naar hier te krijgen. Als de voortekenen niet bedriegen belooft dit weer een echte ouderwetse kermis te worden. De medewerking van het onderwijzend personeel is toegezegd om de deelname aan de kinderspelen zo goed mogelijk te doen slagen. Ook op de oude ren wordt een beroep gedaan om zoveel mogelijk mede te werken om de volksspelen te doen sla gen. Nu maar afwachten wat het zal worden. In sep tember wil het nog al eens mooi weer zijn de laatste jaren en zullen we het er nu ook maar op aanhouden. Veel succes van onze zijde toegewenst. De aard van onze werkzaamheden brengt nu een maal mede dat wij ons zomerdag (als men het dan zomer mag noemen nu) niet veel op het strand kunnen begeven. Zondag j.1. bij het ^strandfeest hebben wij dan eens een uurtje op het strand ver toefd bij het begin van het zandfiguren maken. Wij mochten medewerken bij het op hun plaats bren gen van de deelnemers en deelneemsters. Alles verliep prima. De vakken waren op tijd uit gezet het weer was behoorlijk. Toch gevoel je je wel een beetje klein als je door een deelnemer en nog wel een zeer jeugdig deelnemertje even tjes op je nummer wordt gezet, waarop je eigenlijk geen antwoord kan geven. De zaak was zo: aan de deelnemers wordt een kaart met groepletter en nummer afgegeven, benevens het tijdstip waarop de wedstrijd een aanvang neemt en bovendien en nu komt het, staat er op die kaart „Deze kaart te vertonen op het strand aan een der commissie leden, kenbaar aan een witte armband". Dat kleine deelnemertje komt naar ons toe en zegt:: „Meneer ik zoek naar iemand met een witte band om de arm, maar die zie ik niet". Daar stonden we. Die kleine man had gelijk. De aanwezige commissieleden hadden geen witte band om. Wij hebben maar wat gemompeld en hebben de kleine man maar vlug naar zijn plaats gebracht. Dit 'is voor ons een vingerwijzing om dit bij een volgende gelegenheid niet te verwaarlozen.

Badbode voor Callantsoog | 1958 | | pagina 2