1918 CALLANTSOOG 1958 Filmnieuu/s. Gevonden en Verloren Moeilijkheden Lampionoptocht Concert Accordeonveren. Administratie: R. KOELEMEIJ, Dorpsplein 34, Tel. 02248338, b.g.g. 245 Druk: Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. Schagerbrug Telefoon 02247272 Deze foto toont een overzicht van de belangstel ling bij de prijsuitreiking van het zandfiguren m alken. Hierboven burgemeester Correljé die de prijswin- Woensdag 20 augustus in hotel „Callant", de prachtige kleurenfilm, ,,De baby-sitters van de Marine". De titel zegt U reeds dat dit geen drama tische film is. Integendeel deze film zult U laten rock en rollen van het lachen. De vloot is binnen met een salvo.... een lachsalvo. De Jantjes heb ben een baby, gevolg een lachsalvo over de golven van de oceaan. Al met al een dolkomische film met onvoorstelbare verwikkelingen. Vrijdag 22 augustus „Drei Madels vom Rhein". Een kostelijke film met prachtige kleuren-opnamen, waaraan de Rijn zo rijk is. U kunt U verlustigen aan de vrolijke echt aloude schlagers vom Rhein" met humor en romantiek. Heeft U al eens een Rijnreis gemaakt, zo ja, dan kunt U deze reis op deze film nog eens meema ken. Heeft U de Rijn. nog niet gezien, maakt dan van deze gelegenheid gebruik. U zult er geen berouw van hebben. Gevonden: een stofbril; kinder-shirt, zonnebril, half gouden hartje met ketting, gouden horloge. Verloren: portemonnaie m. inhoud, blauwe zwem broek, zilveren horloge, zonnebril, badminton- racket, een pop, badmantel en gouden dameshor loge. Inlichtingen dagelijks op gemeentehuis van 9-12 u. naars bekend maakt. Vol verwachting klopt het hart van de vele deelnemers(sters), hetgeen wel tot uitdrukking komt op de spannende trekken op het gezicht van velen. Voor onze arbeidende bevolking is niet altijd em plooi te vinden in het dorp Callantsoog. Veelal moet men het elders zoeken en dat gaat best. De zeewering vraagt veel arbeid en de meeste onder ons, vinden daar hun werk. Niet altijd komt men bij dezelfde baas waar men eens voor heeft ge werkt, men moet ook wel eens veranderen. Dan komt men weer onder andere omstandigheden te staan. De werkmethode is anders, de schaftgele- genheden zijn anders, kortom men moet zich aan passen bij hetgeen men daar vindt. Dit was ook 't geval met een paar arbeiders die deze zomer bij een nieuwe baas aan de zeewering aan de slag gingen. Het begin was niet bepaald bemoedigend. De eerste dag al regen, met gevolg dat men zich in het schaftlokaal moest vermaken. Dit schaft lokaal was een woonschuit. Onze plaatsgenoten voegden zich gemakkelijk bij de anderen. Er werd behoorlijk geboomd. Werkt men niet, de spijsvertering gaat door. Eén der Ca'llantsogers moest de plaats opzoeken, waar men volgens de dokter tenminste éénmaal per dag naar toe moet gaan. Nu was die plaats niet moei lijk te vinden. Die schuit was geen labirynth van kamers, gangen of w^t dies meer zei. Het vinden dus en het betreden van die plaats bracht geen moeilijkheden. Wel echter het verlaten. Dat ging minder gemakkelijk. Na een lange tijd kwam de mede-plaatsgenoot tot de ontdeking dat zijn ka meraad nog steeds niet was teruggekeerd. Deze begon argwaan te krijgen en ging op zoek. Natuur lijk was zijrt eerste loop daar naar toe waar zijn vriend had te kennen gegeven naar toe te zullen gaan. De klap was meteen raak. De man bevond zich daar inderdaad, nu niet bepaald meer in een prettige stemming. Zoals gebruikelijk is bij der gelijke gelegenheden, sluit men de deur achter zich. Deze man had dit ook gedaan, niet wetende dat men van binnen uit deze deur niet meer kou openen. Al wat deze man ook probeerde niets hielp en was aangewezen op hulp van buitenaf, dat tenslotte wel kwam, maar naar de zin van de gevangen wel wat laat, hetgeen wij wel kunnen indenken. Vrijdag 8 augustus was weer een van die triestige dagen zoals wij er dit jaar veel te veel krijgen. In de avonduren zou de eerste lampionoptocht wor den gehouden, waarop zoveel kinderen hun zin nen hebben gezet. Er was geen wind, doch daar tegenover stond dat uit een zwaar bewolkte lucht regen viel zonder bepaald uitzicht op beterschap voor de avond. Toch te omstreeks 6 uur kwam er een klein lichtpuntje aan deze donkere hemel. Het werd droog, geen wind en niet te koud. Zou het toch nog ideaal weer worden voor de optocht? Was de aanvang bepaald op zo ongeveer 9 uur, ruim voor die tijd kwam de jeugd al opdagen. Het werd 8 uur, de lucht verslechtte weer, er kwam een klein spatje door. Het werd een fijne lelijke motregen. Toch maar doorzetten. De muziek was inmiddels gearriveerd en nadat alle deelnemers (sters) door Kees van Eek voorzien waren van een „spekkie" trok de stoet achter de muziek aan door het dorp, vergezeld door ouders en talloze be langstellenden. Evenals vorige jaren waren er nu ook weer ver schillende kinderen, die hetzij een cowboy, een pierrette, een Japanse en wat al meer voorstel den. Toch leek ons de belangstelling wat het aan tal deelnemers betrof kleiner dan andere jaren. Het weer was hiervan zeker wel de oorzaak. Binnenkort zal nog eens zo'n optocht worden ge houden en laten wij dan toch maar weer hopen op beter weer. De accordeonverenigingen „De Golfbrekers" uit Callantsoog, Polders Glorie uit Breezand en de Wioka's uit Juliandorp hebben dan toch nog geza menlijk bij de school in Callantsoog een uitvoering kunnen geven. Het weer werkt nu eenmaal niet mee dit jaar en hoewel het droog was en niet te veel wind, was het toch nog wel wat te koud. Daarom was het bezoek zeker wel beneden de verwachting gebleven, hetgeen wel jammer was, want hetgeen door deze verenigingen onder lei ding van hun directeur, de heer Pruim, wordt ge presteerd, is zeker de moeite van het aanhoren waard. Zo ook was het de vorige week. Hopenlijk kom'en de verenigingen volgend jaai weer terug onder gunstiger omstandigheden. TONKNUPPELEN Vorige jaren bestond er van de zijde van de man lijke badgasten nog wel enige belangstelling om deel te nemen aan dit vermaak. Ook voor de kij kers was er nog wel aardigheid aan. Het ligt nu in de bedoeling dat zaterdag 16 aug. 's avonds te ongeveer half acht, nog enkele vaat jes zullen worden stuk gegooid. Dus verwachten wij U op het Dorpsplein om Uw vernielzucht op de vaatjes te doen botvieren. Foto H. Rotgans

Badbode voor Callantsoog | 1958 | | pagina 1