Strandfeest te Callantsoog Woensdag 15 juli werden er op het strand te Callantsoog kinderspelen gehouden. Ongeveer 80 kinderen namen deel aan de verschillende spelen. Voor de eerste groep voor kinderen van 46 jaar stond aardap pel-lopen en zandvormen maken op het programma. De tweede groep hield zich bezig met zak - lopen en kruiwagen-lopen, terwijl de jongens van 1013 jaar gingen touwtrekken en de meisjes van die groep moesten voetballen. Prijswinnaars groep 1 le prijs Dieneke den Dolder, Petra Schiwind 2e prijs Frank v. d. Werf, Amke den Dolder. Groep 2 le prijs Ulrica Clas, Harold Scholl. Kiro Babajanus. 2e prijs Velecitas Esche, Ingebert Wische, Volker Ibold. Groep 3le prijs Mariska Kloosterboer, Kees Marees, Dieter Jabs, Jac. v. d. Wey 2e prijs Janny v. d. Wey, Frits Vos, Hans Esche, Reiner Stumpf. Vrijdag 17 juli was het de beurt voor de dames en heren om hun krachten te meten. Bij de dames werd het een Duitse over winning. Als sterkste groep noteerden wij, die Damen Schmitz, Malzac en mej. Wittert. De tweede prijs ging naar de groep van mevr. Middelbeek, mej. Lemminga en Fraulein Stark. De eerste prijs voor de heren was voor de groep van Ieperen, Waay en van Oort, terwijl de tweede prijs na een spannende eindstrijd bestemd was voor de heren W. in 't Groen, R. Schröder en W. Schröder. Het, voor zaterdag 18 juli uitgeschreven, gecostumeerde bal was buitengewoon ge zellig, maar er verscheen slechts één paar gecostumeerd, n.1. de heer en mevrouw Wit, beter bekend onder de naam „ome Antoon en tante Jaantje". Bravo familie de Wit. Geslaagd. Mej. A. N. Kennema slaagde voor het can- didaatsexamen rechtsgeleerdheid aan de Rijks universiteit te Groningen. Het diploma twee jarige primaire cursus aan de Landbouw- huishoudschool werd behaald door de dames A. Beun, A. Monen en R. van Scheyen. Aan de Technische school slaagde Kees van Scheyen voor automonteur en Jan van Vuuren voor bakker. Ria Oskam werd toegelaten tot de R.H.B.S. Mej. C. Baken slaagde voor de vormingsklas. Jo Oudenes en Jan Koelemeij werden van de 3e naar de 4e klas van de U.L.O. bevorderd. Naar de 3e klas gingen Tiny v.d. Ham, Tinie Kossen en Jacob Bakker. Naar de 2e klas werden bevorderd Jan Hoek en Klaas Oudenes. Lydie Tomasz ging naar de 3e klas R.H.B.S. Bert Lange- veld naar de 2e klas Handelsavondschool. Aan de Technische school werden van 1 naar 2 bevorderd Kees Bakker en Maarten Hollander. Proficiat dames en heren. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden 12-6 een zonnebril met dunne glazen (strand). Verloren 29-6 groene portemonnaie met ritssluiting (opgang strand). 30-6 zijden hoofddoek (strand). 6-7 licht blauwe shawl (A. Vader, Dorpspl.). INDIEN U ZE NODIG HEBT Dokter J. F. W. G. Verheul, arts, 't Zand, telefoon 02249-223. Dierenarts W. v. d. Sluis, 't Zand, telef. 02249-312. WijkverpleegsterZuster Boendermaker, Zeeweg 35, telefoon 310. Postkantoor geopend op ma., di., wo., do., vr. van 9 - 12, 14- 15, 17.30- 18.30, za 10-13. Bibliotheek: Ma., di., wo., do., vr. van 7-8 uur. Uitlening in de O. L. School. Ingezonden stukken Imprcssie's van een simpele ziel. Wij hebben Callantsoog ontdekt, toen we nog in Schagen woonden en als lid van de Bijenhoudersvereniging onze kasten en kor ven met onze nijvere bijenvolken met paard en wagen brachten in de omgeving van het Zwanenwater, om ze tijdelijk aldaar honing te laten vergaren. Op de dagen dat we onze gevleugelde vrienden brachten en terug haalden, was de reis altijd ook even naar het strand en een verfrissing halen bij Piet de Haan of bij Butter. Callantsoog was in die jaren eenenalrust en gemoedelijkheid en niet onderworpen aan 1001 verbodsbepalingen en dan ook los van alle plagende overheidsbemoeiingen. Men sprak nog overwegend 't Westfries en wij zeiden dan ook na zo'n uitgaansdag bij onze thuiskomst: „We zijn weer puur an de reet weest en wat hen we bar gnoten We zagen o.a. de Muizenkoning met een zak op zijn rag, hij was de man die de vuilnis ophaalde in een gonje zak (en geen boete-briefjes afgaf, wanneer er iets buiten de emmer lag). Toen ons eigen huisje in 1936 gereed was en wij periodiek langere tijden hier verble ven, leerden we Callantsoog nog beter ken nen en thans voelen we ons zelfs als beho rende tot de inwoners. Het fanfarekorps had nog geen uniform petten, maar het trompetgeschal was er niet minder om dan thans. Ik herinner me nog één der leden, n.1. Mej. Maartje Ambuul, toen een potige deern, die m.i. de steun pilaar was van het gehele korps. Toen ik voor 't eerst een ledige houten boterton tussen twee palen zag hangen, be greep ik niet wat dat moest betekenen, maar al spoedig kreeg ik van Teun Mooy een uitvoerige verklaring. Op het aangegeven uur begon men met fikse houten knuppels om beurten dat mooie blanke vaatje aan duigen te gooien, en, toen ook de gehele voorraad krachttermen uitgeput was, kwam de kat (een houtje) er uit. Hierna werden de prijzen betaald, voor het afgooien van een hoepel, voor 't uitgooien van de kat, enz. Thans een onschuldig spel, maar in de mid deleeuwen was dat houtje een levende kat, vandaar de naam „Katgooien of-knuppelen". Kijk, toen was Callantsoog eenvoudig, ge moedelijk, vrij en eerlijk. Ja, van de eerlijkheid heb ik eveneens versteld gestaan. Men liet bijvoorbeeld op de bouwwerken gedurende het weekeind alle materialen en gereedschappen onbeheerd achter. Aan diefstal of misbruik werd eenvoudig niet gedacht, zelfs geen brandhoutje werd aan geraakt. Straatverlichting bestond nog niet, evenmin straatnamen, enz. Het was ook niet nodig. Op deze wijze kan ik nog lang doorgaan, maar dat laat de ruimte in uw blad niet toe en daarom nog even een ernstige waar schuwing Callantsoog is nog voor de stads mensen een heerlijk recreatieoordwanneer men doorlopend leeft in een hel als Rotter dam, Amsterdam en andere zenuwslopende woonoorden met zoveel overheidsbepalingen dat feitelijk niemand meer weet, wat hij wel of wat hij niet mag of moet doen, dan is een vakantie in een recreatieoord dat nog eenvoudig, gemoedelijk en vrij is, een heer lijk leven in een sfeer zoals menigeen zich de hemel voorstelt. Laat ieder er dus voor waken dat we niet verder gaan met het z.g. moderniseren of het met je tijd meegaan, want als alles gelijk geworden is als in een stads wijk, met model emmers, model wagens, model dit en model dat, dan is het gebeurd met de aantrekkelijkheid en dan is Callants oog als recreatieoord vermoord. Modellen zijn „monsters" en wie is daarop gesteld? Moge ons Callantsoog blijven zoals het thans is, een fabelachtig luilekkerland! Vreemde valuta Voor onze buitenlandse gasten bestaat de mogelijkheid hun valuta om te wisselen op het V.V.V.-kantoor. KERK-nieuws Ned. Herv. Gemeente Zondag 26 juli: 10 uur v.m. en 7.30 uur n.m. Ds. L. D. Terlaak Poot. Doopsbediening Voor doopsbediening geve men zich van te voren op bij de predikant Dr. L. D. Ter- laak Poot, die na telefonische afspraak be reid is belanghebbenden voor zondag 26 juli te bezoeken. Telefoon 324 Een oude vraag De vraag is„Kan ik God liefhebben en dienen zonder dat ik met de Kerk meedoe Het antwoord is „Ja zeker, dat is mogelijk Maar dat is net zoiets als een leerling, die niet naar school wil gaan een burger, die geen belasting betaalt en niet aan verkiezingen deelneemt een koopman, die geen cliëntele heeft een ontdekkingsreiziger zonder basiskamp een bedrijfsvertegenwoordiger op een onbe woond eiland een zeeman op een schip zonder bemanning een schrijver zonder lezers een dirigent zonder orkest een vader zonder gezin een voetballer zonder team een politicus, die een kluizenaar is een wetenschappelijk onderzoeker, die de resultaten van zijn onderzoek niet publiceert een bij zonder bijenkorf, enz. Zijn er zo Ja, zo zijn er Jammer 1 Voor hen en voor de Kerk. L.D.T.P. Gereformeerde Kerk, Schagen Kerkgebouw Corn. Bokstraat 10 uur v.m. en 7 uur n.m. Ds. G. J. Grafe (EPe) Katholieke Kerk, Callantsoog Recreatiegebouw, Abbestederweg, H. Mis 8.30 uur v.m. 't Zand, H. Mis 7, 8.30 en 10.30 uur v.m. Waterstanden hoog water laag water za. zo. ma. di. wo. do. 25 26 27 28 29 30 juli juli juli juli juli juli 11.13 11.34 12.- 0.04 0.54 2.03 23.08 23.30 12.41 13.39 14.49 5.05 5,31 6.— 6.41 7.36 8.47 17.38 18.03 18.30 19.12 20.12 21.24 vr. 31 juli 3.23 16.10 10.05 22.33 Nieuws uit Groote Keeten Agenda voor strandfeesten 24 juli. Tonsteken voor volwassenen. 30 juli. Koppensnellen voor kinderen. 6 aug. Lampion optocht. Agenda voor de strandfeesten te Callantsoog 29 juli Kindermiddag. 30 juli Puzzle wandeltocht. Agenda voor filmvoorstellingen (Recreatiegebouw Abbestederweg). Di. 28 juli Der Bettelstudent. Aanvang 8 u. Vr. 31 juli Als de Alpenrozen bloeien Dienstrooster stranddienst E.H.B.O. ZONDAG 26 juli10—2 uur 26 uur CallantsoogJb. v. d. Fluit Jb. de Wit H. de Groot Annie Slijkerman Groote Keeten: R. v. Diepen Ton. Zomerdijk Joh. Koemeester Borst Door de vele berichten konden verschillende artikelen deze keer NIET worden geplaatstRedactie.

Badbode voor Callantsoog | 1959 | | pagina 2