CALLANTSOOG Zaterdag 22 aug. 1959 - No. 9 Redactie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER -ISAKSSON Administratie: R. KOELEMEIJ - Dorpsplein 34 - Callantsoog - Tel. 02248-338 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 De vroegere bewoners van de „Nieuwe Laag" We zijn zo langzamerhand toe aan het perceel dat de heer T. Hoek tot 1903 bewoonde, en waarin een café met winkel was geves tigd. In de loop der jaren wisselde het pand nogal eens van bewoner. Van 1903 tot 1914 werd het bedrijf voortgezet door de heer J. v. d. Berg, van 1914-18 door de heer J. C. Vos. Maar toen bleek overduidelijk, dat het pand beter geschikt was, voor een ander bedrijf. Het café werd door de heer J. Brouwer omgebouwd tot een manufactu renzaak. Dat hieraan in Callantsoog wel gebrek was, bewezen de feiten. De heer Brouwer, die 11 oktober 1938 door een noodlottig ongeval om het leven kwam, heeft de zaak steeds in handen gehouden. Eerst in 1939 werd het bedrijf overgenomen door de heer van Eek, die de zaak tot 20 aug. 1942 voortzette. Evenals andere Callants- ogers, moest ook hij toen het dorp verlaten. Het pand werd een zelfde lot toebedeeld als zovele andere aan deze „Nieuwe Laag' Naast het café-winkelhuis stond het van ouds bekende Dorps-koffiehuis, dat heel voeger bewoond werd door de fam. M. Mooy, en later, vanaf omstreeks 1887, door J. A. Vos. De heer Vos beoefende tevens het boeren vak en hield er bovendien nog een stalhou derij op na. Vooral die stalhouderij was voor de Callantsogers van belang. Bussen of auto's waren er in die tijd nog niet. Wanneer men dus naar Schagen of ergens anders heen moest, was men genoodzaakt te lopen of, en hier komt de stalhouder weer ter sprake, kon men met de „koes" mee rijden. Eerst in 1919 kwam het bedrijf in andere handen. De heer G. ten Boekei Gzn. kocht het pand en veranderde het grondig. Na hem kwamen nog een drietal andere zaken lieden, maar de laatste eigenaar was wel de heer B. de Vries, die het bedrijf in 1945 overnam en hier tot 1952 de scepter zwaaide. Toen ging het pand in vlammen op, terwijl het terrein gedurende vele jaren braak bleef liggen. Juist dit jaar werd op deze grond de ijssalon van de fam. Brantenaar gevestigd. Het Zwanenwater Voor bezoekers geopend van 1 april tot 1 oktober vanaf 9 uur tot 17 uur. Toegangskaarten a f 1.per persoon, kin deren beneden 10 jaar 50 cent, kinderen tot 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin maximum 5 personen) a f 15.verkrijgbaar bij de jachtopzichter J. van Honschooten, Zuid- Schinkeldijk 1, telefoon 308 of 214. Auto-puzzlerit V.V.V. Callantsoog Deze tocht, georganiseerd door de V.V.V., met assistentie van de motorclub „Anna- Paulowna vormde een aardige afwisseling van een enigermate verregende dag. In volgorde vertrokken vanaf 7 uur, veertig deelnemers bij het Informatiebureau van de V.V.V. Gewapend met contröle-kaart, route beschrijving en een goede dosis enthousiasme ging men op weg om, na het tellen van huizen en grasperken, de naam van een bungalow te noteren. Hierna kwam de eerste controle in zicht, waar bovendien het geluk via dobbelstenen op de proef werd gesteld en „dit" het aantal winstpunten mede zou moeten bepalen. Om na huize „Sithy' het bordje „zeepieren" te vinden, gaf menigeen nog moeilijkheden. En ja, waar houdt een grindweg op en be gint een betonweg? Bij de tweede controle werden de speelkaarten geschud en de con- trölekaarten door de heer Mooy, voorzitter van de V.V.V., persoonlijk van een waar merk voorzien. Velen vroegen zich daarna af, wat een langs de route liggend of staand oeroud werktuig wel te betekenen had. De aanduiding „hei- depers" was voor menigeen een verrassing. Ook het aantal te vermelden schoorstenen vormde een aardige puzzle, passend in het kader van deze rit. Vervolgens kreeg ieder een de kans om, in het kleinst aantal slagen, een spijker in een houten blok te drijven en bij de volgende en laatste post zijn fan tasie uit te leven door een complete koe te tekenen. De automobilisten, die veronderstelden, dat dit een tijd-race was, hebben ongetwijfeld het uitzicht op vele mooie plekjes rondom Callantsoog gemist. Hotel „Callant", waarbij de finish plaats vond, had inmiddels zijn deuren gastvrij ge opend voor deelneemsters en deelnemers. Nadat de controle-kaarten waren ingeleverd, de voorzitter van de V.V.V. een woord van dank aan organisatoren en jury had uitge sproken, reikte de alom bekende heer K. van Eek met een geestige toespraak de prijzen uit. Deze primeur voor Callantsoog werd be sloten met een gezellig dansje. De uitslug luidt: 1. W. Kloosterboer 29 p. 6. S. Baken 20 p. 2. L. Gladpootjes 27 p. 7. heer BunniDk 20 p. 3. C. J. Paarlberg 24 p. 8. J. v. Denderen 20 p. 4. Mr. J. Bregman 21 p. 9. Mevr. Nagel 19 p. 5. J. van Scheyen 21 p. Postkantoor geopend op ma., di., wo., do., vr. van 9 - 12, 14 - 15, 17.30- 18.30, za 10-13. BibliotheekMa., di., wo., do., vr. van 7-8 uur. Uitlening in de O. L. School. Ingezonden stukken Vrouwenbad Hooggehakt, opgemaakt, trippelt ze heen. Tasje onder de linkerarm, geldkistje in de rechterhand. Ze heeft de „beurt". Het is 's avonds, kwart voor zeven. Twee paar hondenogen kijken haar na van onder het, met de snuitjes opgetilde, gordijn. Het gordijn vertoont de sporen van dit na kijken en is inmiddels anthracietkleurig. Dat zal nag wel even duren, het is „seizoen". De achtergebleven wederhelft brandt, zacht jes kankerend (luidop heeft geen zin. want niemand hoort het), de vingers aan de hete koffiepot bij zijn manmoedige pogingen zelf voor zijn rantsoentje groenmerk te zorgen. Zijn sigarettenaansteker is hij kwijt, die zit in dat tasje, onder die linkerarm. Ja, het is „seizoen". Avond aan avond stellen ze (de hoogge hakte enz), hun vrije tijd belangeloos ter beschikking van de bibliotheek om de bad gasten aan enige ontspanning te helpen als het mooie weer verstek laat gaan. Een no bel doel, daar niet van, al branden anderen hun vingers óf aan de koffiepot óf aan de snelkoker. Toch heb ik er ergens iets op tegen. Niet tegen die bibliotheek, begrijp me goed, maar wel tegen dat hooggehakte, opgemaakte vrouwelijke, dat zo alwetend geestelijk voed sel verspreidt. Ze zijn vlug, vlot van de tongriem gesneden, met haar op de tanden en geprepareerd voor de domste vragen. Medegevoel met mijn sexegenoten dwingt mij echter om het aan de grote klok te hangenze begrijpen namelijk niets, totaliter niets van de diepste roerselen in een mannenziel. Ja, die mannen, ze zijn er in soorten. Toch hebben ze allemaal één ding gemeen ze zijn „schuchter". En daar nu draait het om. Zo'n man stapt de bibliotheek binnen schuchter gekleed in een no-iron shirt vanwege de vakantie van zijn vrouw en die man wil wat. Anders kwam hij niet, echt niet. Hij vraagt naar nummer 10, schuchter. Hij wil geen nummer 10, maar hij vraagt er naar. Daar zit hem nu de kneep. Dat hooggehakte, opgemaakte vrouwelijke zegt nu: „het spijt me, mijnheer, het is er niet". Het spijt haar helemaal niet en bo vendien snap ik dat het er niet is, want er lopen honderden van zulke mannen rond. Zij willen allemaal wat, niet nummer 10, waar ze naar vragen. Ze zijn met vakantie, dragen een no-iron shirt, en willen iets anders dan nummer 10. Nummer 10 interesseert ze niet, noch de schrijfster van nummer 10. Maar dames, gééf ze wat anders, niet wat ze vragen, maar wat ze willen, er is wat ze zoeken, onder andere nummers, en onschul dige titels, vanaf fel-realistisch tot zoet-ro- mantisch, maar in ieder geval dat, wat ze willen. Zelfs al is nummer 10 thuis, gééf ze dan dat andere nummer en fluister met een be grijpende glimlach„dit is wat U eigenlijk zoekt, mijnheer". U maakt dan een klant gelukkig en bovendien krijg ik de kans ein delijk eens nummer 10 te lezen. INDIEN U ZE NODIG HEBT: Dokter J. F. W. G. Verheul, arts, 't Zand, telefoon 02249-223. Dierenarts W. v. d. Sluis, 't Zand, telef. 02249-312. WijkverpleegsterZuster Boendermaker, Zeeweg 35, telefoon 310.

Badbode voor Callantsoog | 1959 | | pagina 1