vÊ Elso Jan Perdok "JaH Bejaarden zangfestival Callantsoog Wanneer en hoe de gedachte opgekomen is, een bejaarden zangfestival te houden, kan alleen maar de heer P. Vos vertellen. De heer Vos, die timmerman is, fietsen maker was, winkelier, pensionhouder, foto graaf, huisjesmelker, kastelein, strandexploi- tant en misschien nog wel meer. Dat was dan alleen nog maar het werk dat hij deed om de „kost" te verdienen. Daarnaast was hij de promotor van de V.V.V., raadslid, toneelspeler, bomenplanter, muzikant, beijveraar voor Callautsoogs on afhankelijkheid, ORGANISATOR van on telbare dorpsfestijnen en verleden jaar stond hij, zo waar met de hoge zijden op, in de vrolijke keuken. En wie toen dacht dat daarmede zijn laatste organisatiewoede wel zou zijn uitgeraasd, heeft verkeerd gedacht. Want nu heeft hij de „oudjes" van stal ge haald Ja zeker 1 Het aanstaand zangconcours werd georganiseerd door de heer P. Vos en allen, die door zijn enthousiasme medewer ken, twijfelen niet aan het succes. Over het zangfestival het volgende. Maan dag 7 sept. zal dit concours plaats vinden in hotel „Callant". De zangertjes zijn allen 'de 65 gepasseerd. Zij komen uit Schagen, Schagerbrug en Barsingerhorn, onder leiding van de heer G. Pater. De Zaandammertjes zullen, evenals de andere jongens en meis jes, omstreeks 10 uur arriveren. De offici ële ontvangst zal plaats vinden in hotel „Callant". De algehele leiding berust bij de heer Vos, terwijl de jury werd samenge steld uit de dames Mevrouw Breebaart, gemeente Zijpe, mevrouw Kieviet, gemeente Callantsoog en de heer G. Pater uit Schagen. Bij onze buren bestaan plannen om zoveel mogelijk in ouderwets of Westfries kostuum te verschijnen (aldus ome Gert). Callantsogers, bereidt deze bejaarden een ontvangst, die hun stoutste verwachtingen overtreft. Verzuimt niet de vlaggen uit te steken. Heer Vos en kermis-commissie, veel succes voor het welslagen van de kermis, speciaal wat betreft het zangconcours. De ronde van Callantsoog Vrijdag 28 aug. werd een „harddraverij" gehouden voor jongens en meisjes boven de 14 jaar. Alleen het aanmelden om deel te nemen aan deze ronde werd 'al een succes. De dames kwamen met een klein groepje, niet om zichzelf, maar andere dames en vooral de heren, op te geven. De heren, die dit hoorden, lieten het er niet bij zitten en kwamen met een lijst inschrijvingen voor leden van het vrouwelijke geslacht. Uiteindelijk verscheen er toch een behoor lijk aantal deelnemers op de Prévinaireweg, waar de start plaats vond. Nadat het start schot door burgemeester Correljé was afge vuurd, liepen de dames één ronde. Bij de finish bleek Liesbet Dinkla de snelste, op nog geen halve meter lengte gevolgd door Nel Roggeveen, tweede en Anneke Prins, derde. Bij de heren was de animo om even „lekker te lopen" echt niet mis. Om met de journa listen en verslaggevers mee te doen„zij liepen de race van hun leven". Door het afvalsysteem zou de sterkste en snelste loper de overwinning behalen. Tenslotte bleek niemand opgewassen tegen het „rennen" van Jan Langewen, tweede werd de Duitser E. Seebach en als derde eindigde Guus Ro- senboom. De prijzen, waaronder 2 wisselbekers, werden Uitgereikt door burgemeester Correljé, die de prijswinnaars er nog op wees, dat de beker slechts eigendom van de winnaar kan worden bij 3 achtereenvolgende overwinningen. Kermis-1980 Over enkele dagen is het weer zo ver: het grote zangfestival! Nu al zijn de Belgen, Zweden en Marokkanen aangekomen. Ze zijn gelogeerd in het strandhotel, maakten reeds kennis met ons nieuwste snufje op badgebieddoor atoomenergie verwarmd zeewater. Vandaag zullen de Amerikanen en Russen aankomen met hun superschotels. Het is zo goed als zeker dat ze met hun nieuwste typen komen. Het weer is nog buitengewoon mooi, daarom wordt verwacht dat de schotels op zee zullen landen. Op onze „Helyhaven" zijn al extra toestellen aanwezig om voor verder transport, vanuit de schotels naar de kust, te zorgen. Het totaal aantal inschrijvingen overtreft alle verwachtingen. Waren er vorig jaar 42 nationaliteiten, nu zullen het er 48 en misschien 49 worden. Deze 49e zal stellig wel het meeste in de belangstelling staan. Het zijn n.1. een aantal bewoners van de planeet Venus: „oogloze" schepsels, die we meerdere malen op ons beeldscherm zagen. We weten dat ze „zien" met een ingewik keld radarsysteem, nadat hun gezichtsver mogen in de miljoenen jaren van hun be staan geheel was verdwenen. De ontvangst-commissie is uiteraard zeer verheugd het Venuskoor bereid te hebben gevonden aan het zangconcours deel te ne men. Met belangstelling zien wij ja, de gehele wereld hun prestatie s tegemoet. Volgens Prof. Dubeck staan deze prestatie's op muzikaal gebied op een heel ander niveau als bij ons. Door degeneratie van de stem banden zijn de vocale prestatie's zeer klein. Om deze reden heeft ieder individu een in gebouwd versterkertje in het strottenhoofd. De klanken zijn daardoor zeer harmonisch geworden. Het zal de jury niet meevallen om naast de prestatie's van de wereldkoren, die van de Venusianen te toetsen. Het kermisterrein is al bijna volgebouwd. De top-attractie van de Brusselse kermis is nu óók hier aanwezig. Deze raket-installatie zal de kermisvierders naar een op 10 km. hoog „zwevend platform" schieten. Van daar uit kunnen ze langs een rag-dunne nylondraad terugvallen naar de aarde. Die vallende mensen langs een vrijwel onzicht bare draad is de sensatie van deze kermis. Kermisvierders, haalt uw hart op gedurende de komende dagenWij wensen U veel plezier. Van de V.V.V. Zomer 1959. Het is in Callantsoog echt druk geweest. Alle records, gedurende het ruim 40-jarige bestaan van de V.V.V., zijn met stukken geslagen. In de Kerstbadbode kunnen we U cijfers geven. Het zal U zeker interesseren. Nu U weer in de arbeidsproductie is op genomen, gaan wij weer aan het werk om onze spullen voor zomer 1960 in orde te maken. De nieuwe gids is per begin januari weer gereed en voorts wordt er momenteel gewerkt aan een uitgebreide wandelkaart en plattegrond van onze gemeente, die zeer zeker ook in januari verkrijgbaar wordt gesteld. Wat zal ons de zomer 1960 weer brengen. Wij hebben ons voor de toekomst laten voorlichten en het heugelijke nieuws ver nomen, dat de komende tien jaar, (dat is geen kleinigheid) mooie zomers zullen bren gen. Mocht het een keer anders uitkomen, vergeef het schrijver dezes. We verwachten voor volgend jaar een ge drang naar plaatsruimte voor hotels, pensi ons en verhuurbedrijven. We willen U ad viseren, „voorziet U tijdig van een vakantie verblijf, om teleurstelling te voorkomen". Wij hopen U in 1960 weer zoveel mogelijk service te geven en besluiten met een TOT ZIENS. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden 26 aug. Kindervestje (geel), bank strand opgang. Verloren: 21 aug. Zonnebril, bushalte „Wijde Bliek". 1 sept. Hengelsteun, strandopgang Jewel- weg. KERK NIEUWS. Zondag 6 september. Ned. Herv. Gemeente: 10 uur v.m. Dr. L. D. Terlaak Poot Onderwerp„Een verstopt hart ging open Katholieke Kerk: 't Zand, H. Mis 7, 8.30 en 10.30 uur v.m. Kerk en kermis Het zal U, geachte lezers en lezeressen, misschien bevreemden, dat in dit nummer, speciaal gewijd aan de kermis, de kerkdien sten zijn opgenomen. Wanneer U de oorsprong van het woord kermis kent, zult U niet zo verbaasd zijn. De vroegere benaming was n.1. Kerkmis, de mis, die jaarlijks gehouden werd bij het ge denkfeest van de kerkwijding. Later sprak men alleen van de Kerkmis, om ten slotte slechts de jaarmarkt te bedoelen, die na deze wijdingsdiensten gehouden werd (Leipziger Messe). Oorspronkelijk ging men dus eerst ter kerke, om daarna ter markte te gaan. De kermis werd dan met uitbundigheid en luister gevierd. Hoogstwaarschijnlijk komt dit ook wel, door dat deze feesten reeds bij de Germanen in zwang waren onder de naam oogstfeest. Trouwens het merkwaar dige verschijnsel doet zich voor, dat nu nog tijdens kerkdiensten in de ochtenduren ner gens echt kermis gevierd wordt, terwijl op maandag enz. de eerste deuntjes niet van de lucht te slaan zijn en 's morgens reeds om 10 uur aanvangen. Callantsogers, houdt deze gebruiken in ere. Van de V.V. V. Zomer 1959. Inderdaad kunnen we nu wel echt schrijven „zomer 1959". We hebben de gasten zien komen, blank als een lelie en zien vertrek ken in alle kleuren bruin, van licht tot donker. De tussenliggende kleuren kunnen wij niet verder definiëren. We hebben deze gehele metamorphose kun nen gade slaan. Het pad om bruin te wor den ging niet altijd over rozen. Helaas nee. We hebben echte rode „huidjes" gezien, die de bezitter of bezitster daarvan, nogwel eens een enkel ongemak heeft gegeven, misschien ook nog wel een enkele slapeloze nacht. Maar m£n heeft dit er graag voor over, nietwaar. De zon heeft deze zomer gesmeten met vi taminen. Als de zon ons inderdaad de nodige vitaminen geeft om in de winter ziekten tegen te gaan, dan hebben wij nu zeker ons portie gehad en staat er voor de doktoren een slappe winter voor de deur. Groningen, 2 sept. 1959 Parkweg 28 Heden ging van ons heen onze innig geliefde man en vader in de ouderdom van 55 jaar S. C. Perdok-Taatgen Jan Elso Suus Greetje en Han De teraardebestelling zal plaats hebben 5 sept. a.s., op de begraafplaats „Selwerderhof" om pl.m. 12 uur, vertrek van huis om 11.30 uur

Badbode voor Callantsoog | 1959 | | pagina 2