1SU !ë«>;t,^S^M#' Wat er veranderde Gaarne zouden we uitvoerig ingaan op iedere verbetering, die de zakenmensen in hun be drijf toegepast hebben. Ook zouden we U willen meenemen naar de zakenpanden en verkoopstands, die de afgelopen maanden ons dorp van aanzien hebben veranderd. We zouden U een uitvoerig verslag willen geven van de verschillende officiële openingen van diverse gebouwen. Door ruimte gebrek moeten we er van afzien. De grootste verandering voor de V.V.V. is wel het nieuwe kantoor. Het witte gebouwtje aan het Dorpsplein heeft een andere be stemming gekregen. De V.V.V. zetelt sinds 12 mei in het, bij de ingang van het dorp, moderne stijlvolle gebouw van de Boeren leenbank. De buitenlandse gasten kunnen nu én voor hun inlichtingen en informatie's betreffende het vreemdelingen verkeer én voor hun valuta in het zelfde gebouw hun problemen tot een oplossing brengen. Van gebouwen naar gebouwen is een kleine stap. Van Dorpsplein 1 naar de Kruisweg een fikse wandeling, die echter de moeite loont. Vorig jaar richtte de heer A. ten Boekei enige kamphuisjes in tot voortreffelijke zomer woningen. Een voorbeeld dat navolging ver diende en verkreeg. De heer G. de Vries kon zaterdag 21 mei de vlaggen hijsen bij de ingang van zijn bungalowpark, bestaande uit 8 zomerwoningen, die stuk voor stuk ge zien mogen worden. We kunnen ons dan ook geheel aansluiten bij de wens van de plaatselijke Middenstand dat dit „Octaaf" spoedig moge uitgroeien tot een „Klavier". Óver de verandering van strand-opgang en duinenrij hopen we U in een apart artikel een en ander mede te delen. Wél willen we U nog een kort overzicht geven van de verschillende nieuwe bedrijven. De fam. Kossen zal naast de patat-frites wagen van Eradus een souvenirs- en strand- artikelen-stand inrichten. Fam. Becker komt met schoenen aan de Dorpsweg, Fam. de Vroom met kunstnijverheidsartikelen, souve nirs en handwerken op het Dorpsplein. Mej. Janny Vriesman heeft een aardige winkel laten bouwen aan de Zeeweg 31 voor de verkoop van fraaie handwerken, souvenirs en strandartikelen. In het geheel verbouwde pand Dorpsplein 13 zullen de Gebr. Steigstra patat en vis (zuur, zout, gebakken en vers) worst, belegde broodjes en o.a. ijs verkopen. Op een zonnig terras of in de keurig inge richte lunchroom kan men tevens van warme of gekoelde dranken genieten. De heer Hoek opende wel geen nieuwe zaak maar de gehele reorganisatie in zijn bedrijf mogen we toch ook niet vergeten. Van kruidenierswinkel tot zelfbedieningsbedrijf is geen kleine stap. Nieuwe zakenlieden in Callantsoog proficiat, gaat zo door. Voorts hebben we nog een nieuwe onder neming te vermelden n.1. een kinderkamp. Kinderen van 6-16 jaar kunnen hier onder deskundige leiding kamperen in boerderij of tent. Speciaal ouders, die om een of andere reden dit jaar hun vakantie niet gelijktijdig met hun kinderen kunnen opnemen, zullen dit bericht met warmte tegemoet zien, (zie voor nadere inlichtingen de advertentie in dit blad.) Tot slot vermelden we nog een rijwielstalling naast het gemeentehuis op het Dorpsplein en de verkoop van zeepieren Dorpsweg 18a. Door de vele berichten konden verschillende artikelen deze keer NIET worden geplaatst, andere moesten bekort worden. Redaktie. Van dc Verenigingen. Dorpsbibliotheek. Ondanks het feit dat het bestuur er in geslaagd is twee nieuwe mede werksters te vinden, moesten er toch ge durende de zomermaanden veranderingen worden aangebracht in de uitleentijden. Men zal nu drie avonden per week boeken kunnen lenen in de O.L.-school. De tijden zijn van 1 op 2 uren gesteld. Het inleggeld bedraagt f 1. het leesgeld voor gasten f 0.20 per boek per week. De afgelopen winter zijn weer veel nieuwe boeken aangeschaft, waaronder een uitge breide serie voor de jeugd. De medewerk sters zijn gaarne bereid U bij de keuze van een boek behulpzaam te zijn. Sport. Over voetbal- en hockey-wedstrijden hopen we in ons volgend nummer een en ander te vertellen. Toneel en muziek. Bovenstaande geldt even eens voor toneel- en muziekuitvoeringen. Bridge. Bridgeclub „Callant" heeft de afge lopen winter op diverse drives van zich doen spreken. Maar het kan altijd nog beter. Er zijn in ons midden verschillende personen, die ook zouden willen meespelen. Maar zij voelen er weinig voor om als beginneling tussen geoefende spelers te zitten. En voor diegenen hebben wij een cursus uitgeschre ven. Eén onzer prominente bridgers wil ge durende de zomermaanden les geven aan beginnelingen. U zult wel zeggen, in de zomer hebben we geen tijd, maar de boog kan niet altijd gespannen staan. Eén ont spanningsavond per week zal Uw dagelijkse arbeid ten goede komen. Diegenen die interesse hebben, of iets naders over bridge willen weten, delen dit even schriftelijk mede aan de redactie van de Badbode. Nieuws uit Groote Keeten. Groote Keeten heeft in haar geschiedenis weer een nieuwe mijlpaal bereikt. Sinds Pasen is hier n.1. een „patat- en aanverwante zaak" geopend door de heer W. Kortland. Hulde aan het initiatief. We wensen Wim en echtgenote van deze plaats van harte het meeste succes toe. Ook onze strandexploitant, de heer Rens Roos, breidt zijn zaak steeds uit. Vorig jaar door zijn strandpaviljoen te vergroten. Dit jaar door een aardig terras te bouwen, dus weer meer service en gezelligheid. De hengelsportliefhebbers kunnen wij mede delen, dat hengelvergunningen voor alle wateren in eigendom van het Waterschap Polder Callantsoog, geldig voor een week of voor een heel seizoen, verkrijgbaar zijn bij de heren P. J. Kruisveld, Dijkgraaf van de Polder C'oog, Helmweg 21, H. Meijer, Machinist v. d. Polder C'oog, Helmweg 30, beiden te Groote Keeten. De agenda voor de kinder- en volksspelen voor het komende seizoen in Groote Keeten, zal in de eerstvolgende Badbode bekend worden gemaakt. Gevonden en verloren voorwerpen. Reeds diverse keren is de eerlijkheid van de Callantsogers en de gasten in de Badbode naar voren gebracht. Daarom twijfelen we er ook niet aan of U zult ons willen helpen bij het opsporen van een fototas met inhoud, die vorig jaar september bij de opgang „Seinpostverloren geraakt is. Deze tas bevatte o.a.belichtingsmeter Sixtomat, 2 kleurenfilms (nieuw), zoeker Anpass, 2 flits Agfa en Japans, 2 fotofilms Perutz, snoeren en filters, telelens Bauer en enkele kleinere voorwerpen. Diegenen, die inlichtingen kun nen verstrekken over genoemde tas, worden verzocht zich in verbinding te stellen met de heer van der Bijl, Jacob van Lennep- kade 311', Amsterdam (W.) Het Zwanenwater. Voor bezoekers geopend van 1 april tot 1 oktober vanaf 9 uur tot 17 uur. Toegangskaarten a één gulden per persoon, kinderen beneden 10 jaar 50 cent, kinderen tot 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin maximum 5 personen) a f 15.verkrijgbaar bij de jachtopzichter J. van Honschooten, Zuid-Schinkeldijk 1, telefoon 308 of 214. KERK-nieuws Ned. Herv. Gemeente Zondag 5 juni 10 uur v.m. Ds. v. d. Walle (vlootpredikant, den Helder) Maandag 6 juni 10 uur v.m. Ds. Trommel (Julianadorp) Zondag 12 juni 10 uur v.m. Ds. v. d. Walle (vlootpredikant, den Helder) Gereformeerde Kerk, Schagen Zondag 5 juni 10 uur v.m. Prof. Dr. W. H. Gispen, (bevestiging Cand. W. H. Gispen) 7 uur n.m.: Ds. W, H. Gispen (Intrede). Vertrek Kerkbus +9.10 v.m. en 18 u. n.m. Katholieke Kerk, Callantsoog Recreatiegebouw, Abbestederweg H. Mis 8.30 v.m. 't Zand: H. Mis 7.8.30 en 10.30 v.m. Waterstanden. hoog laag WO. 1 uni 11.23 23.56 5.26 18.04 do. 2 uni 11.58 6.01 18.43 vr. 3 uni 0.36 12.48 6,51 19,41 za. 4 uni 1.38 14.03 8.02 21.04 zo. 5 uni 3.01 15.30 9.27 22.26 ma. 6 uni 4.25 16.54 10.52 23.40 di. 7 uni 5.39 18.06 12.04 WO. 8 uni 6.41 19.07 0.40 13.06 do. 9 uni 7.33 19.57 1.32 14.- vr. 10 uni 8.18 20.42 2.15 14.50 za. 11 uni 9.03 21.22 2.58 15.39 zo. 12 uni 9.48 22.02 3.40 16.27 ma. 13 uni 10.32 22.40 4.24 17.13 di. 14 uni 11.13 23.17 5.03 17.53 WO. 15 uni 11.53 23.55 5.41 18.31 do. 16 uni 12.35 6.24 19.20 vr. 17 uni 0.48 13.34 7.25 20.22 Uitslag tekenwedstrijd Het was niet eenvoudig om uit zoveel teke ningen de beste te kiezen. We hadden jullie graag allemaal een prijs gegeven, maar dan is het geen wedstrijd meer. Voor diegenen, die hun naam hieronder niet lezen, hebben we goed nieuws. Deze zomer willen we nog eens een tekenwedstrijd houden, onderwerp en datum van inzending wordt nog bekend gemaakt. De namen van de prijswinnaars Voor de leeftijdsgroep van 5 7 hebben we 3 prijzen beschikbaar. De eerste prijs gaat naar André Wouters, A'dam De tweede Hans Eppinga, Sneek De derde Vincent Vos. Callantsoog De jongens en meisjes van 8 jaar hebben heel goed hun best gedaan. De eerste prijs is in die groep voor Simone Boendermaker, Callantsoog De tweede Elsje Zwaan, Groote Keeten De derde Corry Schagen Callanstsoog De eerste prijs voor de 9 jarige Rob de Winkel, Callantsoog De tweede Grieta Buis, Callantsoog De derde Pieter J. Vos, Callantsoog Eerste prijswinnaar bij de 10 jarige, Frits Vos, Callantsoog De tweede Netty Baken, Callantsoog De derde Tony Vos, Callantsoog De jongens en meisjes van 11 jaar hebben, met hun vele tekeningen (waaronder heel mooie), het ons heel moeilijk gemaakt. Maar uiteindelijk kwamen hier uit de bus voor de eerste prijs, Kees Baken, Callantsoog De tweede Dick de Wilde, Callantsoog De derde prijs Dicky Eradus, Gr. Keeten Tot slot de jongens en meisjes van 12 jaar, Eerste werd hier Marjo Kossen, Callantsoog De tweede Vera van Mierlo, Breda De derde Kees Marees, Callantsoog Jongens en meisjes, we hopen dat jullie een volgende keer allemaal weer mee doen. Afgesproken Wil Vera van Mierlo haar adres nog even bekend maken

Badbode voor Callantsoog | 1960 | | pagina 2