CALLANTSOOG Zaterdag 18 juni 1960 no. 2 Redactie. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel, 02248-323 Administratie R. KOELEMEIJ - Dorpsplein 34 - Callantsoog - Tel. 02248-338 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Wat is er heerlijker dan een duik in de golven bij een zomerse temperatuur. Wist U dat er een groot rood bord met een waarschuwing in vier talen te vinden is, halverwege de strandopgang dat er langs onze kust honderden mensenredders, vissers en jutters wonen, die zonder uitzondering zo n diep respect hebben voor de zee, en door de ervaring van jaren zo doordrongen zijn van de gevaren, dat ze voor geen goud zouden durven wat U da gelijks waagt dat er vorig jaar weer enige badgasten, naar hun tongval te oordelen afkomstig uit het oosten des lands, met aandacht het rode bord stonden te bekijken en luidkeels verkon digden dat „het zo'n vaart wel niet zou lopen, die flauwe kul" dat, over vaart gesproken, er bij eb langs onze kust een zuidelijke stroom loopt met een vaart van 2% zeemijl per uur dat deze stroom bij de pieren aanzienlijk wordt versneld en er daardoor aan de ene kant een zuiging ontstaat en aan de andere kant draaikolken en dieptes dat die 2% mijl betekent, dat wanneer U zich te ver in zee waagt U wordt mee gesleurd met een snelheid van 1 meter per seconde dat een reddingboei in een stroomloos water bij een zwakke wind al afdrijft met een snelheid van 50 centimeter per seconde, alleen door die wind dat U zich nu wellicht kunt voorstellen met welke snelheid een als een blaas op het water liggend luchtbed afdrijft bij een zwakke wind dat, als li gaat liggen drijven op dat luchtbed bij ebstroom en zwakke N.O. wind, er geen mens meer is die li inhaalt dat li zich met al Uw praatjes maar een heel, heel klein nietig wezentje zult voelen daar in die grote zee als U de kust steeds verder af ziet en Uw familieleden steeds kleiner stipjes ziet worden WIST U, dat U, nu U dit allemaal weet, voortaan Uw luchtbed op het strand laat liggen Goed nieuws voor de badgast (Van onze weerkundige medewerker) De voor de land-en tuinbouw zo hoog nodige regen wordt verre gehouden, door de zich telkens weer herstellende Hoge druk toe standen. Sinds 1958 ziet het er naar uit, dat we in een soort continentaal klimaat zijn gekomen. De drukgebieden blokkeren de aanvallen van depressie's en als onze prognose juist is komt er weer een droge zomer met veel zon. Baad NIET bij de STREKDAMMEN Overpeinzing van een dorpeling Wanneer je als dorpeling in de zomer nog tijd hebt om over de dingen te peinzen, dan ben je wel bevoorrecht. Want de meeste dorpelingen hebben het in de zomer druk. Veel te druk! Ik vraag me zelfs vaak af of ze wel tijd hebben om de Badbode te lezen. Of je alles wat je schrijft niet veel meer voor de badgasten schrijft. Wanneer je dan een vermanend woord tot de mensen zou willen richten, dan is er kans dat juist degenen voor wie de vermaning bestemd is, het niet lezen. Daarom wil ik me uitsluitend tot de gasten richten. Niet met een vermaning, maar met een verzoek. Een verzoek om begrip. Begrijpt U vooral, dat hogere prijzen dan U in de stad gewend bent, in een seizoen plaats haast onvermijdelijk zijn. Een bedrijf dat in twee maanden een enorme omzet heeft en tien maanden een kleine, heeft t.o.v. zijn omzet veel hogere onkosten dan een regel matig werkend bedrijf. Wanneer U dit begrijpt zult U ook niet mopperen, wanneer U hier iets duurder uit bent, dan thuis. Maar mocht U werkelijk menen, dat U af gezet wordt, vertelt U het dan niet rond, maar gaat U naar het V.V.V.-bureau. Gegronde klachten zullen zeker worden be handeld en weest U ervan overtuigd, zo'n behandeling zal effect hebben. Begrijpt U toch vooral dat wat hier een enkel zwart schaap onder de middenstanders doet, enorme schade kan berokkenen aan zijn collega's, die U nog wel als gast zien en niet als winstobject. Wanneer U een winkel binnenstapt waar een V.V.V.schildje aan de deur prijkt, dan moet U er op aan kunnen in die winkel als gast te worden behandeld. Wordt U dat niet, helpt U ons dan mee te zorgen, dat onze vlag niet langer een verkeerde lading dekt. INDIEN U ZE NODIG HEBT, Dokter J. F. W. G. Verheul, arts, 't Zand, telefoon 02249 - 223. Dierenarts W. van der Sluis, 't Zand. telefoon 02249 - 312. WijkverpleegsterZuster Boendermaker. Zeeweg 35, telefoon 310. Postkantoorgeopend voor postzaken op ma, di., wo„ do., vr. van 9-10.30, 14.30-15.30, 17.30-18.30: voor telefoon en telegraaf 9-12, 14-15, 17.30-18.30, za. 9.30-13. Boerenleenbank: geopend ma,, wo. en vr. van 14-16 uur n.m. Bibliotheek: ma., wo. en vr. van 7-9 uur. Uitlening in de O.L. school. Ingezonden Duinwegproblemen Aan de Duinweg bij de z.g.n. „grasweg" naar Abbestee maken de duinen en elegante bocht waardoor en prachtige speelweide ont stond. Een heerlijk oord voor automobilisten om eens neer te strijken en te verpozen. Vooral van het oude werkspoor heeft men een riant zicht over de polder. Nu wil het geval dat vreemdelingen daar vaak over nachten, waardoor ongewenste toestanden ontstaan. Niet alleen dat het voetpad langs het duin extra bevuild wordt; dat papieren zonder meer worden achtergelaten. De bewoners in de buurt worden meer dan hun lief is lastig gevallen om water, dag in dag uit. Dagjes mensen hebben meestal hun spullen bij zich en zijn bescheiden in hun wensen. Erger is dat speciaal die overnach- ters zich niets aantrekken van prikkeldraad aan binnen- en buitenzijde van het duin en bij horden onze mooieplantengroei vertrappen. Is er geen toezicht? Praktisch neen! Men ligt ten opzichte van het dorp zo lekker verdekt opgesteld. Indien dit oogluikend wordt toegelaten zou het zeer gewenst zijn dat er korven werden geplaatst voor papier en afval. Dat er toiletgelegenheid kwam en een kraan op de waterleiding, zoals op een nette camping geschiedt. Beter is om te beginnen het prikkeldraad lager aan te brengen. Verder een paar borden met „verboden hier te overnachten", wat ook door vreemdelingen wordt verstaan en ten slotte een eenvoudige controle zo tijdig, dat men nog een goed heenkomen kan zoeken. Een tweede probleem is de hopeloze situatie bij hoeve Duinoord. De NACO-bus kan op zondag nauwelijks een gaatje vinden door dat links en rechts tientallen auto's buffer aan buffer de berm bezethouden. Er moest radicaal één berm vrijgehouden worden. De Pinksterdagen hebben nog maar een vleugje te zien gegeven wat ons deze zomer wacht- Het is beter te voorkomen dan genezen. Naschrift. Er zijn altijd personen, die menen dat zij, zodra zij in kampkleding gestoken zijn, kun nen neerstrijken waar zij willen, overnachten waar ze willen, altijd en overal. Dit is ten enenmale onjuist. Kamperen aan de kant van de weg IS VERBODEN en kan noch OFFICIEEL, noch OFFICIEUS worden toegelaten. Door een onderbezetting van het Rijkspoli tiecorps is het echter onmogelijk meer dan éénmaal per dag de diverse wegen buiten de kom van het dorp te controleren. De intenciteit van het vreemdelingenverkeer stelt op zon- en feestdagen grote problemen aan verkeersveiligheid. Gedurende het seizoen moet reeds voor dat probleem alleen steeds assistentie bij naburige gemeenten gevraagd worden. Wanneer U als bewoners van de Duinweg zich met de bevoegde instantie's in verbin ding zou willen stellen bij het aantreffen van kampeerovertreders, zullen zeer zeker straffe maatregelen genomen worden. Wat het tweede probleem betreft, kunnen we U mededelen dat borden geplaatst zullen worden om te komen tot een parkeren aan één zijde van de weg. Wij hopen voor U dat deze affaire spoedig opgelost zal zijn. Redaktie.

Badbode voor Callantsoog | 1960 | | pagina 1