Na de storm. Harde tot stormachtige wind uit het noord westen. Een kijkje op het strand liet ons het water tot dicht bij de houten tenten zien. Terwijl de golven meters hoog kwamen aanrollen, liepen de strandexploitanten en hun personeel te sjouwen en te draven om de stoelen, schermen en huisjes bij nog hoger water niet in zee te zien drijven. De storm ging voorbij, maar de donkere zee Is nog woest en vol dreigende golven, De vloed voert drijfhout en zeewieren mee, Onder goor-witte schuimlaag bedolven. Langs de vloedlijn gaat langzaam een jutter voorbij, Nietig-klein tussen wolken en water. Hij schuift acht'loos wat schuimbedekt drijfhout op zij, Maar hij bukt zich eey ogenblik later, Het is iets van zijn gading, waarbij hij bleef staan, Hij omwikkelt het stevig met touwen. En dan zien we dejutter wat zwaarder belaan Tussen wolk-grauw en water-grauw sjouwen. A. S. d. V. West-friese dansen. Wanneer het in Uw vakantie op een don derdag nu echt eens geen strandweer is, dan behoeft U zich niet te vervelen. Enkele kilometers van ons dorp ligt Schagen, waar gedurende de maanden juli en augustus behalve veemarkt een Westfriese dag gehouden wordt op iedere donderdag van de week. Niet alleen voor de gasten, maar ook voor de Callantsogers is het echt de moeite waard eeris naar zo n marktdag toe te gaan. 's Morgens om 10 uur begint het feest, want een feestdag is het, met een rondgang door Schagen, vooraf gegaan door de boerenkapel „de UienhoopDaarna kunt U de aloude boerendansen zien, uitgevoerd door de Dansgroep Schagen. Voorts is er de strijd om de man en de vrouw. Ook 's avonds gaat men in Schagen niet met de kippen op stok, een groots boerenfeest in de muziektuin besluit de feestelijkheden. Wanneer U piet zon feestvierder bent, kunt U het ook rustiger aandoen. Het mu seum met zijn antieke voorwerpen mag zeker niet op het programma ontbreken. Bovendien kunt U zien hoe in vroeger dagen gesponnen werd. Er zijn ook demonstraties kantklossen. Kortom, voor ieder wat. We twijfelen er niet aan dat U, wanneer U na zo n dag weer in Uw vakantiever blijf te Callantsoog terug bent, ook dan kunt zeggen, dat die sombere dag toch een zon nige dag geworden is. Behalve Schagen liggen er in de omgeving van Callantsoog nog enkele plaatsen, waar U beslist tijdens Uw vakantie eens een kijkje moet gaan nemen. In een van de vol gende nummers hopen we U daar mee naar toe te nemen. Het Zwanenwater. Voor bezoekers geopend van 1 april tot 1 oktober vanaf 9 uur tot 17 uur. Toegangskaarten a f 1..per persoon, kin deren beneden 10 jaar 50 cent, kinderen tot 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin maximum 5 personen) a f 15.verkrijgbaar bij de jachtopzichter J. van Honschooten, Zuid-Schinkeldijk 1, telefoon 308 of 214. Juni in Callantsoog. De eerste maand van het zomerseizoen 1960 is al weer verstreken. Zij, die in deze maand hun vakantie hier doorbrachten, mogen, wat het weer betreft, zeer zeker niet klagen. Er waren enkele frisse dagen, afgewisseld met dagen, dat men naar hartelust van de zon genieten kon. De meeste gasten zijn dan ook aardig „verkleurd" vertrokken. Er werd reeds in het begin van de maand gezwom men, maar dank zij de milde temperatuur, werd het water de laatste weken draaglijker. Een juist overzicht betreffende het aantal gasten kunnen we niet geven. Wel is het duidelijk dat dit aantal veel hoger ligt dan andere jaren. Bungalows en zomerhuisjes waren vrijwel volledig bezet, gemeubileerde huizen verhuurd, kampeerhuisjes op het kampeercentrum aardig bevolkt en ook van de zijde van de tentkampeerders was er behoorlijke belangstelling. Als de zomer zo doorzet, zal niemand te klagen hebben. Voor diegenen, die nog enkele weken in de maand juli naar Callantsoog willen komen, zijn hier en daar nog enkele plaatsen be schikbaar. En voor de Callantsogers hopen we dat dit euvel spoedig opgelost zal zijn tot ieders tevredenheid. Het strandfeest. Donderdagochtend 10.45 uur werden er voor de kinderen van 4-12 jaar weer strandspelen gehouden. Om het vooral, omdat er zo veel hele kleintjes zijn, zo eenvoudig mogelijk te houden, konden de kinderen hun best doen op het schatgraven. Het terrein was in 2 velden verdeeld, waar diverse bierviltjes en flesjes in verstopt waren. De grotere jongens en meisjes waren zeer enthousiast, er werden daar dan ook spoedig de nodige prijzen te voorschijn gehaald. Bij de kleinere ging het niet zo gemakkelijk. Maar daar was ook raad voor. Tegen 12 uur mochten ze ge holpen worden door de grote jongens en meisjes, die voor ieder geadopteerd kind een prijsje konden zoeken. Zo ging ieder weer tevreden naar huis, hetzij met een le, 2e, 3e, 4e of 5e prijs of met een ijsje, hetzij na het drinken van een glaasje limonade, dat ook tot de prijzen behoorde. Enkele namen van de gelukkigen zijn: Corry de Vries, Margreetje v. d. Plas, Donate, kinderen Debets, kinderen Lucardi, kinderen Berends, niet te vergeten onze tweeling Jolande en Eugenie en o.a. Vincent Vos. Agenda. Recreatiegebouw „Garnekuul", 8 uur n.m. 1 juli Film „Hier bin ich, hier bleib ich". 2 juli Dansen. 4 juli Film „Tarzan vecht voor zijn leven". 5 juli Film „Grafin Mariza". 6 juli Film „Gevangene van de woestijn". Strand en dorp 2 juli Gecostumeerd voetbal v. veteranen o/h strand. 5 juli Kindermiddag. 7 juli voor volwassenen. 15 juli Zangopname voor radiouitzending. Aanvangstijden worden bekend gemaakt bij de strand opgang. W aarschuwing. De strandexploitanten, zowel te Callantsoog als te Groote Keeten, vestigen er de aan dacht op dat het zeer gevaarlijk baden is nabij de dammen. Voor de gasten in Cal lantsoog delen we mede dat alleen tussen de dammen waar de vlag gehesen is onder toezicht van een badmeester gebaad wordt. Bovendien zijn tussen enkele dammen oranje rode kurklijnen aangebracht. Blijft U tussen deze „lijnen". Zwem niet te ver in zee, het geen we laatst weer zagen van een waaghals, die even een paar dammen deed. Al kan U nog zo goed zwemmen, om en nabij de dammen is en blijft het gevaarlijk, ook voor U, en voor Uw medebroeder of zuster, die U de helpende hand zou moeten bieden als U door Uw waaghalzerij in gevaar verkeert. E.H.B.O. Dienstrooster voor zondag 3 juli Callantsoog: 10-2 uur 26 uur T. Oskam Mevr. van Muyen Mevr. de Vries D. Zeeman Groote Keeten1 5 uur Jb. Hollander Mevr. Hollander-Maurits Kerk - nieuws. Ned. Herv. Gemeente, p a tel. 02248-244: Zondag 3 juli: 8.30 uur v.m.: Jeugddienst Ds. J. Korpershoek (Anna Paulowna). 10 uur v.m. Ds. v. d. Walle (den Helder), vlootpredikant, 7.30 uur n.m.: geen dienst. Geref. Kerk, Schagen, tel. 02240-381 Zondag 3 juli: 10 uur v.m. en 7 uur n.m.: Ds. W. H. Gispen. Kath. Kerk, Callantsoog Recreatiegebouw, Abbestederweg H. Mis 8.30 v.m. Kath. Kerk 't Zand, tel. 02249-226 H. Mis 7.8.30 en 10.30 v.m. Eventjes. Als je het water in holt, de overrompelende frisheid trotseert en het waterspel met die vele anderen meespeelt, gebeurt het soms, dat je eventjes blijft staan uitblazen. Terwijl de zee aan je trekt, kijk je rond. Naar boven. Naar datgene, wat hemel heet en waarvan de afstand nooit kleiner wordt. Naar voren, naar het westen, waarvan je alleen maar de richting kunt aanwijzen en niet de afstand bepalen. En je kunt dan slechts zeggen: „Wat hoog en wat ver!" Misschien vindt U dit helemaal geen vakan tiepraatje, maar ik moest denken aan de woorden van de psalmist: „Zo hoog als de hemel zich verheft boven de aarde, zo groot is Gods barmhartigheid. Zo ver het oosten van het westen ligt, zo ver werpt Hij onze schuld van ons af". Ook hier kunnen we alleen maar zeggen „Wat groot en wat ver 1" Misschien is het toch niet zo'n gekke va kantiegedachte, al is het maar eventjes Waterstanden. hoog laag za. 2 juli 0.16 12.17 6.22 19.03 zo. 3 juli 0.59 13.15 7.20 20.14 ma. 4 juli 2.10 14.39 8.40 21.32 di. 5 juli 3.34 16.06 10.07 22.53 wo. 6 juli 4.56 17.28 11.30 do. 7 juli 6.09 18.36 0.02 12.38 vr. 8 juli 7.08 19.33 0.59 13.40 Helmbeplanting. Ongetwijfeld zal het U allen opgevallen zijn, dat onze smalle duinenrij op sommige plaat sen gedurende de wintermaanden aanzienlijk verbreed is. Door helmbeplanting heeft men ons voor een zandinvasie in het dorp trach ten te behoeden. Het zal U ook zeer zeker opgevallen zijn, dat de Rijks Waterstaat alles in het werk stelt om de duinenrij te beschermen én te versterken. Niet alleen door het planten van helm, maar ook door de verbeteringen aan de strandhoofden en door de rietmatten. Denkt U er vooral aan Uw kinderen niet achter die rietschermen te laten spelen (helm vertrappen). Nu hebben we nog steeds de vrijheidzou U het leuk vinden als U in- plaats van rietmatten prikkeldraad ziet? Spaar daarom de beplanting van helm en riet. C13aacl niet £)lj cle strekcU ammen.

Badbode voor Callantsoog | 1960 | | pagina 2