CALLANTSOOG Zaterdag 23 juli 1960 no. 7 Redactie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER-IS AKSSON, Zeeweg 12 - Tel, 02248-323 Administratie R. KOELEMEIJ - Dorpsplein 34 - Callantsoog - Tel. 02248-338 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Autotocht bejaarden. Onder goede weersomstandigheden hebben de bejaarden uit onze gemeente met 2 bus sen en 5 auto's dinsdag 12 juli j.1. hun jaar lijkse autotocht gemaakt. Te omstreeks 8.30 uur vertrokken ze. Via Petten, de Rijksweg, Alkmaar en de Velser tunnel ging het naar Haarlem, waar in res taurant Brinkman aan de Groote Markt een kopje koffie gebruikt werd. Vandaar langs Heemstede en Hoofddorp naar Aalsmeer voor een bezoek aan de bloemenveiling. Gedurende een uur werd volop genoten van de kleurenpracht van de massa's ter veiling aangevoerde bloemen. De route leidde ver volgens naar de luchthaven Schiphol. In restaurant „De Wijde Wereld stond een nitctekenrle warme maaltijd nprppd die met smaak werd genuttigd. Ook was er gelegen heid om aankomst en vertrek van talrijke vlieg tuigen waar te nemen. Na een rondgang over het terrein vertrok het gezelschap om 4 uur richting Schellingwouder brug, Amsterdam Noord, langs het feestvierende Purmerend naar Z.O. Beemster, waar hotel „De Nieuwe Tuinbouw'' aan de de Purmerenderweg als iaatste pleisterplaats werd aangedaan. Om 7 uur stonden de bussen weer klaar om over Oosthuizen, Hoorn, Prov.weg, Schagen on geveer 8 uur Callantsoog te bereiken, waar het gezelschap werd verwelkomd door de muziek van het fanfarekorps. In „De Wijde Bliek" bleef men onder het genot van een kop koffie en een gebakje nog enige tijd ge zellig bijeen. Fred Ricardo, gast te Callantsoog vertoonde hier belangeloos nog een aantal staaltjes van uitstekende goochelkunst. Het woord werd gevoerd door de heer P. Vos, mevrouw Rens (een uit Canada afkomstige dame, die de tocht had meegemaakt) en de heer K. Kalf, die, als vanouds, de reis in dicht vorm memoreerde. De burgemeester, voorzitter van de commissie autotocht, sprak een slotwoord, waarbij dank werd gebracht aan allen, die tot het welslagen van deze, zeer in de smaak gevallen tocht, hadden medegewerkt. Rest nog te vermelden, dat de heer W. Kloosterboer de reis heeft gefilmd, zodat het mogelijk zal zijn de tocht op het witte doek te herbeleven. Ode aan Callantsoog. Van kleine vlek tot dorp verheven, Meermalen door de zee gesard, Standvastig toch en trots gebleven, Kalm van geest en warm van hart. Wat is o Callantsoog Uw goed? Het is de taaiheid van Uw moed. Van pril gewin tot regelmaat gekomen: Een huizental dat nog steeds spreidt, Waar brede weiden bos omzomen In blije onafhankelijkheid. Wat is -o Callantsoog Uw schat? Het is de wilskracht op Uw pad. Van stille armoe handelsoord geworden, Waarin geen vreemde zich verstrikt, Met eerlijkheid van degelijke orde Een tempo, dat zich naar een ieder schikt. Wat is o Ca'lantsoog Uw bloed? Al wat U met Uw gasten doet Van rust tot zeggingskracht getogen. Gedienstig, maar met statige maat. NIET wordt met schrielheid afgewogen, Al wat de levensvreugde baat. Wat is o Callantsoog Uw pleit? Uw heerlijke loyaliteit. Van leegte tot een roos der stranden, Verkwikking rond een Zwanenmeer. Veelzijdigheid van vriendschapsbannen, En goed vermaak steeds in beheer. Wat is o Callantsoog Uw kracht? De twinkeling waarmee U lacht. Nogmaals de maquette. Zoals we reeds eerder schreven (le Bad- bode van dit seizoen) heeft de heer Vos een maquette gemaakt van Callantsoog, zo als het voor ongeveer 60 jaar was. Deze maquette zal thans door een ieder bezich tigd kunnen worden in de brandweergarage aan de Lepelaarsweg. Door de welwillende medewerking van het gemeentebestuur zijn we in staat gesteld deze garage als tijdelijk verblijf in te richten. Naast het Callantsoog van ruim 50 jaar geleden zal men aan de hand van foto's en kaarten kunnen zien hoe ons dorp gegroeid is. Het vreemdelingen verkeer heeft hier zeer veel toe bijgedragen. Zondag a.s. zal de tentoonstelling, waarvan de baten bestemd zullen zijn om een museum te stichten, geopend worden om 10 uur v.m. Toegang is geheel gratis. De feesten. We kunnen dit keer heel wat over de fees ten vertellen. Allereerst past ons een woord van dank aan de heer en mevrouw Rademaker voor de zeer prettige wijze waarop zij de op dinsdag 12 juli gehouden bridge-drive ver zorgden. Het enthousiasme bij de gasten was dan ook zeer zeker op z'n plaats. Er waren 2 lijnen. Prijswinnaars waren: le de heren Blokland en van Voort (hoe kan het anders), 2e fam. Nuyens uit Schagen, 3e de heer en mevrouw van der Haar uit Callantsoog. In de andere lijn waren het uitsluitend gasten, die met de prijzen naar huis gingen, le de heer en mevr. Talsma, 2e de dames v. d. Vlies en Esveld, 3e de heer en mevr. Huisinga. Het ligt in de bedoeling aan het einde van deze maand nogmaals een drive te houden. Datum zal zijn 27 of 28 of 29 juli. Gaarne vroegtijdig melden bij mevrouw Kloosterboer Isaksson, Zeeweg 12. Woensdagmiddag waren er inplaats van kin derspelen op het strand ponywedstrijden op het Dorpsplein. Er was zeer veel animo, prij zen gingen naar de jongelui de Wit en Bijl, die le werden, Wiebe ten Dijcke en Hans Kooyman, 2e en naar Theo Bijpost en Tonny le Coultre, die 3e werden, een woord van dank aan diegenen die het terrein verzorgden. Donderdagavond organiseerde de strandex- ploitant Jac. Vos een touwtrekkerij voor mannen en voor dames en jongens tot 20 jaar. Het was een gejoel van belangen, de span ning groeide bij de minuut. Jammer was het dat één groep uitgeschakeld werd door een kleine blessure. Gelukkig liep een en ander zeer goed af. De prijzen werden tijdens een zeer geanimeerd samenzijn uitgereikt aan de heren Rijpkema, Smallenbroek en Huigen, die als eerste eindigden, terwijl voor de tweede prijs de heren Teilegen, de Boer en Herr Weber in aanmerking kwamen. Bij de groep dames en heren tot 20 jaar waren het de heren Lengkeek, Woudstra en de Groot Broersma die de eerste prijs in de wacht sleepten, terwijl de dames Huisinga, Witte- veen en Vermeulen de tweede prijs kregen. Aan alle feesten komt een einde, maar deze week werd er behalve alle genoemde feesten nog een puzzle-wandeitocht gehouden. Deze wandeltocht was door ter zake kundi- gen opgezet voor volwassenen, met attracties voor kinderen. Het bleek ondanks het prachti ge strandweer toch weer een succes te worden. De moeilijkheden waren niet van de lucht voor de dames en heren deelnemers. Toch waren er enkele lieden die weinig fouten maakten en zodoende met prijzen naar huis gingen, le werd de heer de Graaf met kin deren, 2e de heer L. Huisinga met Kyke en Hans, 3e de heer Andree en kinderen en 4e mevr. Groeneveld en kinderen. Zaterdagavond was er nog tonknuppelen op het Dorpsplein, waarbij een drumband uit Schagen voor de muzikale noot zorgde. Prijs winnaars waren zowaar ook onder de bad gasten te vinden. Allen die hun medewerking gegeven hebben bij de organisatie van de verschillende feesten zeer veel dank namens kinderen en volwassenen, hierbij willen we vooral de reeds vertrokken heren Smallen broek en Huigen noemen. E.H.B.O. Dienstrooster voor zondag 24 juli: Callantsoog: 10-2 uur 2 6 uur Joop Koemeester Nel en Gatha Pancras Jb. v. d. Fluit Jb, Wit Groote Keeten: 1-—5 uur Riet van Diepen H. de Groot

Badbode voor Callantsoog | 1960 | | pagina 1