Veel heil en zegen» Uw redaktie zond mij het verzoek een groet te sturen aan alle Callanrsogers via de „Badbode". Als gast, die reeds enige jaren een zomermaand in Uw midden mocht doorbrengen, wil ik daar graag aan voldoen. De groet „veel heil en zegen" is de overbekende gelukwens, die bij de jaarwisseling binnenkort ook door velen Uwer zal worden uitgesproken. Wij „mensen menen het immers goed met de mensen" en zo'n heilbede, al is zij traditioneel, willen wij elkaar graag toewensen. Het spreekt vanzelf dat U dat oprecht meent. Deze wens mag niet op die muntstukken gaan lijken, die zó vaak door de han den zijn gegaan, dat men de oorspronkelijke afbeel ding niet meer kan herkennen. Want wat betékenen die woorden eigenlijk? Hoe zagen ze er uit, toen ze „pas-gemunt" waren? Dan springt als vanzelf de gedachte naar voren, dat „Heil" eigenlijk bij Kerstmis hoort. Rondom Jezus geboorte wordt in de evangelie beschrijvingen dat woord vaak gebezigd. „Heden is de Heiland, de heilbrenger van Godswege, geboren", heet het in de engelen boodschap aan de herders. Heil heeft met de Heilige Macht te maken die we eerbiedig „onze Vader in de Hemel noemen", de Heilige bij uitstek. Waar wij tot Hem bidden en onze geest voor Zijn Heilige Geest open stellen, daar valt een mens Heil te beurt. Kerstmis nu is in wezen de rijkmakende vierdag van de verkondiging van dit hemels geluk. Dan her denken wij en doorleven wij, dat Gods Liefd op aarde werd geboren. Weliswaar in nood en armoede, maar toch zo overweldigend, dat wij nu nog van die Heilige gebeurtenis de verblijdende en sterkende indruk ondergaan. „Christus is voor ons arm geworden, opdat wij door Hem rijk zouden worden". Rijk aan liefde, aan barmhartigheid, aan vergeving en verzoening, aan hoop en blijdschap. Moge God U ook door dit Kerstmis aldus „heiligen". En dan zegen. Bijbels gezien houdt dit veel om vattende woord al evenmin de gedachte aan stoffe lijk geluk of voorspoed in. Eerder de gedachte aan de bescherming van God. Wij weten niet wat de nieuwe jaarkring ons zal brengen. De ouderen onder U beseffen, dat dit zowel licht als donker kan zijn, vreugde en verdriet, blijdschap en rouw, gezond heid en ziekte. Door God gezegend te mogen zijn, houdt dan in in alle omstandigheden Hem nabij te weten. Zoals een van de psalmmisten belijdt: „Heer, Gij doorgrondt mij en kent mij, „Gij kent mijn zitten en mijn opstaan, „Gij verstaat van verre mijn gedachte, „Gij onderzoekt mijn gaan en mijn liggen, „Met al mijn wegen zijt Gij vertrouwd, „Gij omringt mij van achteren ien van voren, „Gij legt Uw hand op mij. Dat is het besef van Gods zegen meedragen. Dat is tegelijk de nooit eindigende opdracht voor ande ren tot een zegen te zijn. Zo is deze zegeneen gave èn een opgave een geschenk èn een taak. „Heil en zegen", Wij bidden er om, voor anderen, voor ons zelf. Voor de noodlijdenden, angstigen, zieken, hulpbehoevenden, overal ter wereld. „Heer geef dat Uw Heil en Zegen door ons mogen wor den doorgegeven aan allen die Gij als naasten op onze levensweg brengt. Dan volgen wij Christus in gehoorzaamheid aan Zijn liefdegebod en mogen ons geheiligd en gezegend weten. Daarom van harte: U allen veel heil en zegen toegewenst. A.J. v. d. S. Nieuwe Correspondent» Per 1 januari 1961 is aan de heer Koelemeij, om gezondheidsredenen, eervol ontslag gegeven als cor respondent van de V.V.V. Door het V.V.V. bestuur werd in zijn plaats de heer A. de Vroom benoemd. Van deze zijde wensen wij de heer de Vroom ge luk met zijn benoeming en vertrouwen er op dat hij evenals de heer Koelemeij zijn beste krachten zal weten te geven in het belang van het werk voor V.V.V. Gedurende de afgelopen zomer hebben reeds diverse gasten en Callantsogers kennis kunnen nemen van de aktiviteiten van de nieuw benoemde corres pondent, welke geleid hebben tot een vertrouwen voor de toekomst. Wij hopen ook wat betreft de administratie van de Badbode op een prettige samenwerking. WIL STRIK - Biak, Nw. Guinea wenst alle vrienden en bekenden prettige Kerstdagen en een gelukkig Nieuwjaar Wij wensen dat het jaar 1961 veel zon en weinig regen zal brengen, dat de 250.000 overnachtingen zullen worden ge passeerd, dat de leden-verhuurders wederom goed bezet raken, dat de leden-verhuurders zorgvuldig aan de corres pondent opgeven voor welke tijd zij reeds ver huurd hebben, dat de opvolger van de heer Koelemeij het volle vertrouwen van de leden krijgt, dat hij zijn beste krachten aan de V.V.V. zal geven, dat de nieuwe correspondent het heel druk zal krijgen, dat de leden-verhuurders met eventuele moeilijkheden terstond naar het V.V.V.-kantoor komen, dat als er klachten zijn, men daarmede bij de corre spondent komt, dat er ook eens voor perioden van 2 weken wordt verhuurd, dat men niet steeds aan een maand achtereen vast houdt, dat het tenslotte een rijk jaar mag worden. Van de correspondent» Nog slechts enkele dagen, dan wijst de kalender 1 januari 1961 aan en dan zal ik mijn werk als correspondent van de V.V.V. „Callantsoog" beëin digen. Vele jaren heb ik dat werk mogen doen. Ik heb het genoegen mogen beleven dat Callantsoog een badplaats is geworden die werkelijk begint mee te tellen. Ik heb de 100.000 overnachtingen zien passeren en dit, voor mij laatste jaar, de 200.000 overnachtingen. De weg van een correspondent bij een V.V.V. gaat niet altijd over rozen. Zo is het ook voor mij geweest. Mooi en lelijk heb ik moeten meemaken. Toch zat er een grote mooie kant aan. Het heeft mij altijd plezier gedaan als er goed verhuurd werd. Mijn afscheid kon, wat mij persoonlijk betreft mooier zijn geweest. De omstandigheden, waarom ik dit werk moet neerleggen, had ik liever voor mij zelf anders gewild. Doch dat is nu eenmaal niet zo, en ik hoop het werk van de V.V.V. „Callantsoog" nog vele jaren van nabij te kunnen gadeslaan. Ik gevoel het als een behoefte langs deze weg aan allen, namen ga ik niet noemen, zonder uitzondering dank te brengen voor de wijze waarop zij mij in mijn werk steeds tot steun zijn geweest. Een bijzonder woord van dank wil ik brengen aan hen die aanwezig waren op de algemene ledenver gadering van 9 nov. j.1. waarin ik op zo'n spontane wijze tot ere-lid van de V.V.V. „Callantsoog" werd benoemd. Dit heeft mij werkelijk getroffen en ik hoop dat deze benoeming eveneens de goedkeuring kan wegdragen van de leden die niet op die ver gadering aanwezig waren. Ik wil hiermede besluiten en spreek de wens uit dat het de V.V.V. „Callantsoog" en haar leden in de toekomst zo mag gaan als tot heden, ieder jaar vooruitgang en meer gasten. Afscheid» Wanneer wij goed ingelicht zijn, zal het in 1961, 25 jaar geleden zijn, dat de heer Koelemeij zijn werkzaamheden als correspondent van de V.V.V. te Callantsoog begon. Zoals U elders reeds hebt kunnen lezen, zult U de volgende zomer zijn plaats door een ander bezet zien. Maar dit afscheid willen wij niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Immers deze 25 jaar zijn gekenmerkt door een grote bloeiperiode voor het Vreemdelin genverkeer in Callantsoog. Aanvankelijk konden de overnachtingen op de vingers van de hand geteld worden, om zo te zeggen naam en toenaam afge drukt worden in de Badbode. Ongetwijfeld zult U begrijpen dat door de groei van het Vreemdelingen verkeer ook de werkzaamheden van de correspon dent een enorme omvang genomen hebben. En dan past ons een woord van bewondering dat de heer Koelemeij alle moeilijkheden die zich gedurende deze 25 jaar voorgedaan hebben, (we denken hierbij in de eerste plaats aan de taalbarrière) op schitterende wijze heeft weten te overwinnen. Wij zijn er van overtuigd dat de heer Koelemeij zijn beste krachten aan het werk voor de V.V.V. gegeven heeft en menen de tolk van alle gasten en Callantsogers te zijn als wij hiervoor een woord van dank uitspre ken. Dank voor de bemiddeling bij huur en ver- huurproblemen, dank voor de inlichtingen gegeven aan de adspirant-gasten en verhuurders. Dank voor alle werkzaamheden in 't belang van de V.V.V. verricht. Wij hopen dat het de heer Koelemeij gegeven moge zijn, tijd en krachten aan andere werkzaamheden te geven. Wij zijn er van overtuigd dat het wel en wee van de V.V.V. hem steeds na aan het hart zal liggen en dat hij, indien noodzakelijk, steeds de helpende hand zal willen bieden. De verlichte Kerk van Callantsoog op een mooie zomeravond 1960. Ncd. Herv. Gemeente, Callantsoog. Zondag 25 dec., Ie kerstdag: 10 uur v.m. Ds. J. J. v. d. Wall, vlootpredikant den Helder, m.m.v. een koortje van Zondags schoolkinderen en de bariton W. Kloosterboer. Maandag 26 dec., 2e kerstdag 4 uur nm. Kerstfeest voor de Zondagsschool- kinderen. Belangstellenden van harte welkom. Zaterdag 31 dec., Oudejaarsdag: 7.30 uur n.m. de heer J. Graaff, den Helder. Zondag 1 jan., Nieuwjaarsdag 7.30 uur n.m. Ds. H. J. Trommel, Julianadorp. Geref» Kerk, Schagen» Zondag 25 dec., Ie kerstdag: 10 uur v.m. Ds. W. H. Gispen. 7 uur n.m. Ds. W, H. Gispen. Maandag 26 dec., 2e kerstdag: 10 uur Interk. Dienst, voorgangers Ds. W. H. Gispen en Ds. D. ter Stege Overveen. Onderwerp: -Wijzen en dwazen ontmoeten een Kind". Zaterdag 31 dec., Oudejaarsdag: 7.30 uur n.m. Ds. W. H. Gispen Zondag 1 jan., 10 uur v.m. Ds. W. H. Gispen. 7 uur n.m. Ds. W. H. Gispen. R»K» Kerk» Diensten in de Parochiekerk van O.L. Vrouw Visitatie te 't Zand Zondag 25 dec., Ie kerstdag: 24.uur PI. Nachtmis (geen vrije plaatsen). 5.30 uur PI. Nachtmis (vrije plaatsen). 9,30, 10.en 10.30 uur stille H.H.Missen. 19,uur Lof met predikatie. Maandag 26 dec, 2e kerstdag: 7.en 10.30 uur stille H.H.Missen. 8.30 uur Hoogmis (geen lof). Zaterdag 31 dec., Oudejaarsdag: 19.uur Lof met predikatie. Zondag 1 jan., Nieuwjaarsdag: 7.en 10.30 uur stille H.H.Missen. 8.30 uur Hoogmis (geen lof). In de week zijn de H.H.Missen om 7 en 8 uur. Gelegenheid om te biechten 21 t/m 24 december van 17.tot 20.uur en tijdens de H.H.Missen. Het jaar 1960» In het afgelopen jaar hebben we, zoals reeds in de lijn der verwachtingen lag, een rekord gebroken wat betreft de overnachtingen. In vergelijking met 1959 een toename van 11 waardoor de 200.000 overnachtingen overschreden werden. Wanneer we de statistieken nazien, blijkt dat er b.v. in 1949 ruim 20.000 overnachtingen waren, in '53 ruim 50.000, in '57 100.000. Dat Callantsoog dus meer en meer een plaats in gaat nemen onder de groteren wordt overduidelijk uit genoemde cijfers be wezen. Maar ook het dorp Callantsoog breidt zich gestadig uit. In 1960 was er een bevolkingstoename van 24 personen, zodat per 1 januari in het register van Callantsoog 1275 mannen en vrouwen ingeschreven staan. Bouwvergunningen werden verleend voor niet minder dan 19 woningen (permanent), 7 zomerhuis jes en 3 kamphuisjes. Bovendien werden een aantal nieuwe zaken gevestigd. Janny Vriesman opende deze zomer haar winkel voor kunstvoorwerpen, sou venirs en handwerken. De gebr. Steigstra verbouw den een woonhuis tot Snackbar, de heer J. Eradus is bezig een winkelpand te bouwen a.d. Dorpsweg. De Wijde Bliek werd uitgebreid met enkele keurig verzorgde slaapappartementen. Maar Callantsoog werd ook een bankgebouw rijk. De Coöp. Boeren leenbank te Schagerbrug vestigde in ons dorp een bijkantoor, waar tevens de V.V.V. een gastvrij on derdak vond. Voorts kunnen we U nog mededelen dat in 1960 een nieuw uitbreidingsplan geprojecteerd is, zowel voor Callantsoog als voor Groote Keeten, waarbij voor Groote Keeten rekening gehouden werd met een belangrijke oppervlakte voor Recreatie-doel einden. Personen, die dus nog steeds rond lopen met de gedachte een zomerhuis te bouwen, in Groote Kee ten zult U waarschijnlijk vinden, waar U naar zoekt.

Badbode voor Callantsoog | 1960 | | pagina 2