Na de storm. De storm ging voorbij, maar de donkere zee. Is nog woest en vol dreigende golven. De vloed voerde drijfhout en zeewieren mee. Onder goor witte schuimlaag bedolven. Langs de vloedlijn gaat langzaam een jutter voorbij, Nietig-klein tussen wolken en water, Hij schuift acht'loos wat schuimbedekt drijfhout op zij, Maar hij bukt zich een ogenblik later. Het is iets van zijn gading, waarbij hij bleef staan, Hij omwikkelt het stevig met touwen, En dan zien wij de jutter wat zwaarder belaan, Tussen wolk-grauw en water-grauw sjouwen. A.S.d.V. E.H.B.O. De E.H.B.O.-post, die vorig jaar reeds bij de afgang „Seinpost"' stond, zal zondag a.s. wederom in gebruik genomen worden. Iedere zondag zult U daar de vlag weer kunnen zien wapperen ten teken dat de post bezet is. Mocht U een vlag met de letter K zien, dan wil dat zeggen dat er een kind gevonden is. Ouders, die dus een kind zoe ken, doen er het beste aan zich naar de E.H.B.O. te begeven. Het strandleven in Callantsoog en Groote Keeten wordt de laatste jaren steeds inten siever beoefend, grotere oplettendheid van de „posters" en de badmeester is dan ook zeer zeker noodzakelijk. Voor de badmeesters zorgen de strandex- ploitanten, de E.H.B.O.-ers zijn vrijwilligers, die zelf in de zomermaanden vaak zeer drukke werkzaamheden hebben. Bovendien is er voortdurend een tekort aan helpers. Dege nen, die er iets voor voelen te assisteren bij de hulppost worden dringend verzocht zich met de heer de Vries, Kruisweg, in verbinding te stellen. Dienstrooster voor zondag 25 juni GROOTE KEETEN 2-6 uur Mevr. Hollander-Maurits Mevr. v. Wcnsuin-Joos CALLANTSOOG 102 uur de heer T. Oskam 26 uur de heer de Vries Mevr. de Vries-Johannes Het Zwanenwater. Voor bezoekers geopend van 1 april tot 1 oktober vanaf 9 uur tot 17 uur. Toegangskaarten a fl.per persoon, kin deren beneden 10 jaar 50 cent, kinderen tot 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin maximum 5 personen) a f 15.verkrijgbaar bij de jachtopzichter J. van Honschooten, Zuid-Schinkeldijk 1, telefoon 308 of 214. Kooibos. Voor bezoekers opengesteld van 8 uur tot 19 uur. Toegangskaarten a f 0.50 p. persoon, kinderen tot 12 jaar f0.30. Kaarten verkrijgbaar bij Camping v. Muyen, Kruisweg 3, Callantsoog, tel. 224. Filmagenda. Deze wordt in het dorp en op het kam peerterrein „de Garnekuul" nader bekend gemaakt. Eens in de zeven jaar Wij, lezer, weten niet hoe het U vergaat op het strand, wanneer het bepaald geen weer is om uren achtereen te „bakken Wij krijgen bij minder zonnig weer steeds de „kriebel" in de benen en moeten beslist ergens heen. Wij zijn er van overtuigd dat er bij krachtige tot stormachtige wind iets bijzonders te vinden is langs de vloedlijn. Een wandeling van Callantsoog naar Groote Keeten visa versa is in zo n geval niets voor ons Lijn twee brengt ons waar we maar naar toe willen. We zijn altijd van plan een schat te ontdekken. Als we in de verte iets zien liggen, rennen we er op af, om te be speuren dat het „iets" slechts een „dooie" vis of vogel is, een stuk hout of dergelijks. We kunnen uren zoeken, vinden niets van waarde en raken er langzamerhand van doordrongen, dat het strand uitsluitend als afval-gebied fungeert, ijsco-papiertjes en bekertjes, lege flessen (vooral ZONDER indrukwekkende brief, want dat zou te mooi zijn), stukken hout, die beslist niet te hanteren zijn (bovendien is het zomer, kachelhout hebben we niet nodig), zeewier en wat we altijd vinden, zijn de niet nader te noemen zaken, die we niet „en plein public" kunnen tonen of mee naar huis kunnen nemen. Toch blijven we optimis tisch, eens zal de grote vondst gedaan worden. Wij hebben jaren geleden van onze hospita gehoord, dat alles wat je vindt, eens in de zeven jaar van pas komt. Van onze zijde is dat gezegde veranderd en wij hebben daaruit geconcludeerd dat we „eens" in de zeven jaar zeer zeker iets van waarde zul len vinden. Gelukkig komen we op onze strandwande ling bij de strandexploitatie van Roos in Groote Keeten, zodat we bij een kop koffie moed op kunnen doen te geloven dat het „iets" zeker zal komen. Tijdens de koffie kan het gesprek dan gaan over strandingen van schepen in vroeger dagen, over de bad gasten, die er zijn, over de badgasten, die er zouden kunnen zijn, als er meer woon gelegenheid was, over de strandspelen, die gehouden zullen worden en over ons ge liefd onderwerp „het ligt voor het grijpen". Daarna wordt de tocht terug weer aanvaard. Met de „woeste" verhalen over bollen, lod ders, stenen van' „oud Callantsoog", tegel tjes en wat dies meer zij, nog in de oren, zijn we er thans voor honderd procent zeker van op de terugreis „dat" te vinden wat we zoeken. Helaas weer oude, en weer VOORAL lege flessen, weer stukken hout, waar geen beweging in te krijgen is en waarvan je beslist letterlijk niets kunt maken, weer ijsco-papiertjes en weer iets „niet nader te noemen". Maar dan komt het avon tuur. In de verte nadert een eenzame figuur, dichterbij blijkt het een manspersoon te zijn, hetgeen interessant wordt als we merken dat deze persoon een gesprek gaat begin nen, dat als volgt weergegeven kan worden „Kan men hier ook naar het vrije strand?" Zo ver Uw oog ziet, loopt hier geen ster veling (behalve dat wij ook op het strand vertegenwoordigd zijn). „Ja ziet U, ik zou graag zwemmen, maar heb mijn badpak ver geten". (Wel foei). „Wat let U, er is hier niemand, wij gaan die kant uit, dus doe Uw best". Altijd beleefd zijn, hebben we van jongsaf geleerd en trachten het steeds in de praktijk te brengen. Het avontuur is voorbij en het was weer mis. Maar we gaan verheugd verder, we moeten, voor we in Callantsoog zijn, toch iets ge vonden hebben. Behalve een oude schoen, die we in stilte toebedacht hebben aan één onzer kennissen, die op „grote" voet leeft, valt er van alle heerlijkheden, die men ons voorgeschoteld heeft, weinig te bespeuren. Toch hebben we een fijne middag gehad en toch gaan we zeer zeker weer „op roof" bij stormweer en op de koffie naar Groote Keeten. Eens in de zeven jaar ko men ook wij misschien van Groote Keeten naar Callantsoog als nevenstaande strand jutter. Het ligt voor het grijpen (als je het maar ziet, denken wij er achter, maar dat durven we tegen niemand te zeggen). Enkele kleine berichten moesten door ruimtegebrek wachten tot het volgende nummer. Kerkdiensten. Ned. Herv. Gemeente, p/a tel. 02248-324: Zondag 25 juni: 10 uur v.m. Ds. Gunning Onderwerp„De twee herders". Geref. Kerk, Schagen, tel. 02240-381 Zondag 25 juni: 10 en 19 uur Ds. W. H. Gispen. R.K. Kerk Callantsoog (Recreatiegebouw Abbestederweg) H.Mis 8.30 uur. R.K. Kerk 't Zand, tel. 02249-226 H.Mis 7.—, 8.30 en 10.30 uur v.m. Agenda voor Callantsoog. In de agenda van de laatste 14 dagen zijn wel enkele veranderingen aangebracht. Wij geloven echter dat het zomeravond-concert, dat gehouden werd op vrijdag, inplaats van maandag j.1.. toch zeker bij het publiek in de smaak gevallen is en hopen het Fanfare corps nog eens te mogen horen. De voetbalwedstrijd kon helaas vorige week door een misverstand ook niet doorgaan. Hoogstwaarschijnlijk zal er a.s. zaterdag wel gespeeld kunnen worden. Een en ander zal te lezen zijn op het aanplakbord bij de E.H.B.O.-tent. Voor de volgende week staat er op het programma 24 juni Voetbalwedstrijd. 27 juni Strandfeest. 28 juni Excursie naar het Zwanenwater. 29 juni Bridgedrive. Voor de puzzle-wandeltocht, die oorspron kelijk donderdag i.1. gehouden zou worden, zullen we nog nader een datum bekend maken. Geslaagd. Van de heer van der Haar ontvingen wij het bericht dat alle kinderen van de zesde klas O.L. School geslaagd zijn voor het ver- keersexamen. De opleiding van dit examen ontvingen zij van de heer Kooij. Voor de jongens en meisjes Proficiat! en voor de beide heren eveneens voor het be haalde succes van hun pupillen. De heer B. Langeveld slaagde een dezer dagen voor het Middenstandsdiploma dat hij behaalde aan de Handelsavondschool in Scha gen. Jan Hoek ging van de tweede naar de derde klas (eveneens Handelsavondschool). Jongens ga zo door. Gefeliciteerd Advertenties. De heren adverteerders, die in een volgend blad hun advertentie veranderd willen zien. worden er nogmaals op gewezen de copy 's zondagsavonds uiterlijk te bezorgen. Inge zonden brieven en copy van medewerkenden ook gaarne 's zondagsavonds in ons bezit. Van de redaktie. Al eerder hebben wij gevraagd of degenen die artikelen over Oud Callantsoog, kaarten boeken of geschriften in hun bezit hebben, zich met de redactie van de Badbode in verbinding willen stellen. Enkele personen hebben hieraan reeds gehoor gegeven. Mocht U lezer nog iets hebben, iets over vroeger weten te vertellen, wilt U Uw do- kument of verhaal dan bezorgen Zeeweg 12 Er zijn toch nog wel lieden in Gr. Keeten die iets van vroeger weten. Schrijft U het eens

Badbode voor Callantsoog | 1961 | | pagina 2