CALLANTSOOG Zaterdag 1 juli 1961, no. 4. Redactie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER-ISAKSSON - Zeeweg 12 - Tel. 02248-323 Abonnementen: A. DE VROOM, p/a V.V.V.-kantoor, tel. 02248-338. UitgaveVereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Juli in Callantsoog* Wanneer U deze Badbode ontvangt op de dag van de verschijningsdatum, zal de maand juli (de tweede vakantiemaand) al weer be gonnen zijn. Het lijkt ons daarom gewenst een kort overzicht te geven van de zomer- geneugten voor juli. Voorop gesteld, dat wij hopen dat U in Uw vakantie uitsluitend tijd heeft om te baden en te zonnen. Wat dat zonnen be treft, U kunt (als U er niet van houdt de gehele dag in het zand te liggen) ook tegen een geringe vergoeding een zonnebad nemen op het, speciaal voor dat doel ingerichte, zonne-terras van strandpaviljoen Jac. J. Vos. Ligbedden met dekens staan daar gereed om de zonne-minnende gemeente te ont vangen. Maar, voor het geval het in de maand juli niet iedere dag warm en zonnig is, hebben we een voorlopig schema opgesteld voor diverse spelen. Elders in dit blad heeft U al kunnen lezen dat er op 11 juli a.s. (in verband met het bezoek van H.M. Ko ningin Juliana) een grote ballonwedstrijd ge organiseerd is. Ook zal in juli een auto- puzzletocht gehouden worden. Voor de vol wassenen is er schatgraven, voor de dames een hindernis-wedstrijd op het strand, touw trekken voor mannen, strandspelen voor kinderen, pony-wedstrijden, voetbalwedstrij den, onderhandeld wordt over hockey-wed- strijden. In de maand juli kunnen de „kaart spelers" ook aan hun trekken komen. Er zullen tenminste twee klaverjas-wedstrijden en twee bridge-drives gehouden worden. Excursies naar het Zwanenwater staan even eens op het programma, eventueel zou een puzzle-wandeltocht uitgezet kunnen worden. Naast deze min of meer georganiseerde evenementen kan men ook in de omgeving van Callantsoog prachtige wandelingen ma ken. We zullen U enkele suggesties geven. Een wandeling langs het strand naar Groote Keeten, terug langs de Duinweg neemt on geveer 2 uur in beslag. Een wandeling langs de Jewelweg, V.V.V.-bos, langs de heide, Kooibos, Luttickduin, Westerweg, Uitlandse weg, Zuidschinkeldijk kan ongeveer l'/2 uur duren. Elders in dit nummer kunt U lezen, dat ook het Kooibos dit jaar voor bezoekers geopend werd. Dit bos is 23 h.a. groot, men kan er menig uurtje doorbrengen. Vooral de natuurliefhebbers zullen hier volop ge nieten van een ongerepte flora. Over dit bos kunnen we U nog vertellen, dat reeds op landkaarten van omstreeks 1600 denaam Vogelkooi en Wiel voor komen. Bij het Kooibos is nog een eendekooi, bovendien is de naam „het Wieltje" steeds in gebruik. In het Oud Archief van Callantsoog (opge maakt door P. N. v. Doorninck) kan men o.a. lezen onder het hoofd „Houtvesterij, lacht en Visserij" de voorwaarden waarop de heren van Callantsoog voor de „tijd van zes achtereenvolgende jaren, ingaande met het jaar 1614, de visserijen, vogelerijen, uit gezonderd de Zwanen, binnen de heerlijk heid van de Ooghe gelegen, verhuijren". Ondermeer staat hier „De vogelerij van de Wyel benoorden den Sypdijck en bewesten de oude Aelwyel". Ook vandaag de dag zijn hier nog veel vogels. Op een mooie zomeravond is het zeer prettig toeven in het Kooibos. Voor de bewoners van de Garnekuul kunnen we mededelen dat ook op het kampeerterrein diverse aktiviteiten te wachten staan. Een juist overzicht kunnen we U nog niet geven, in een der volgende nummers van de Bad bode hopen we U hierover meer te vertellen. Alle vakantiegangers wensen we zeer veel genoegen. Het Zwanenwater. Voor bezoekers geopend van 1 april tot 1 oktober vanaf 9 uur tot 17 uur. Toegangskaarten a fl.— per persoon, kin deren beneden 10 jaar 50 cent, kinderen tot 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin maximum 5 personen) a f 15.verkrijgbaar bij de jachtopzichter J. van Honschooten, Zuid-Schinkeldijk 1, telefoon 308 of 214. Kooibos. Voor bezoekers opengesteld van 8 uur tot 19 uur. Toegangskaarten a f0.50 p. persoon, kinderen tot 12 jaar f 0.30. Kaarten verkrijgbaar bij Camping v. Muyen, Kruisweg 3, Callantsoog, tel. 224. E.H.B.O. Dienstrooster voor zondag 2 juli CALLANTSOOG 10—2 uur T. Oskam Mevr. Provili 2—6 uur F. de Weert Mevr, de Weert GROOTE KEETEN: 1—5 uur J. Borst Mevr. v. Wensum De feesten. Een strandfeest voor jongens en meisjes tot 10 jaar was het eerste feest in de week van 17 tot 24 juni. De deelnemers bestonden merendeels uit jongens en meisjes tot 6 jaar. Bij deze kleinen is het niet prettig het wed strijd-element als doorslaggevend te beschou wen. Door de commissie werd dan ook be sloten de jongens en meisjes dinsdagmiddag 20 juni te laten schatgraven. Evenals vorige keer moesten ook nu weer de vaders en moeders aan dit spel te pas komen. Wat overigens geen ramp was, want na 10 mi nuten graven, gingen er onder de ouders al stemmen op mee te mogen doen. De strijd begon dan ook pas goed tot zijn recht te komen, toen klein en groot naar de begeer de prijzen ging zoeken. Opmerkelijk was het echter dat juist door de kleinen op dat mo ment meer prijzen gevonden werden. De bierviltjes gaven weer recht op diverse soorten ijs, de flesjes met briefjes op le, 2e, 3e, 4e en 5e prijs. Deze waren voor Margreet van der Plas, Gerard IJff, Albert Groeneveld, Rob Brouwer (die zowel de 4e als de 5e prijs wist te vinden). De jongelui en ook de ouderen hadden een prettige middag. Woensdagavond werd een excursie naar het Zwanenwater gehouden. Er waren ruim 20 deelnemers, een ieder was zeer enthousiast over het natuurschoon van Callantsoog. Tijdens het gezellige koffieuurtje daarna in „de Wijde Bliek" kwamen de tongen eerst goed los. In één der volgende nummers van de Badbode hopen we eens uitvoeriger op zo'n tocht te kunnen ingaan. Donderdagmiddag werd speciaal voor spor tieve dames een wedstrijd met hindernissen georganiseerd. Het was een kruiwagenrace, waarbij bleek dat er hier in Callantsoog ware Fanny Blankers-Koen typen zijn. Het traject was achteraf misschien wel wat zwaar voor vakantie-houdende dames, maar enthou siast bleven zij tot het laatst. De prijzen werden, na een zeer spannende strijd, toe gekend aan Mevr. van den Berg le, de dames Klenke en Russer 2e en 3e, de dames Krei en Roor 4e en 5e. Ook de klaverjas-drive van vrijdag 23 juni vond doorgang. Tien personen hadden zich van te voren opgegeven, naderhand kwamen er nog zes aanmeldingen bij, zodat met vier tafels gespeeld kon worden. Het is een po ver resultaat, maar we zullen maar zeggen „alle begin is moeilijk". Misschien dat voor de volgende drive op 7 juli meer enthousi asten te vinden zijn. Voor die drive kan men zich opgeven bij mevr. C. H. Klooster- boer-Isaksson, Zeeweg 12. De uitslag van de laatst gehouden drive was 1. Blokland-Koopman 6848 p. 2. Mevr, v. Hogen-Buis 6694 p. 3. Kruit-Wey6410 p. De voetbalwedstrijd, die gepland was op 24 juni kon thans niet doorgaan door uit- stedigheid van de voetballende Callantsogers. Agenda voor Callantsoog, di. 4 juli Strandspelen. wo. 5 juli Excursie naar het Zwanenwater. vr. 7 juli Klaverjas-drive. za. 8 juli Voetbalwedstrijd. Mochten er nog andere festiviteiten plaats vinden, dan kunt U dat lezen op het bord bij de E.H.B.O.-tent. Over de aktiviteiten in de Garnekuul heb ben wij nog geen opgaaf ontvangen.

Badbode voor Callantsoog | 1961 | | pagina 1