F Flessen» Sommige mensen, die een wandeling langs het strand maken, vinden van alles. Anderen ontdekken dat het strand uitsluitend voor vuilnisbelt dienst doet. Zij vinden dan ook niets anders dan ijsco-papiertjes, oude schoe nen, stukken hout. lege flessen. Nu willen we het dit keer eens over die flessen hebben. Beter, we willen het eerst hebben over de stukken glas, die flessen waren. We vragen ons af, waarom een fles steeds moet worden stukgegooid tegen de dammen of tegen een of andere paal. Wij zouden wel eens willen weten, wat nu eigenlijk het pleizier daarvan is. Anderen trappen in de scherven, hun vakantie is bedorven. Wanneer we er goed over na denken moet het ons van het hart, dat dit pretje óf uitsluitend uit vernielzucht voort komt, óf misschien ook enigszins uit ver veling. Verveling, omdat men geen hobby's meer heeft, omdat men beslist niet weet, wat men met een fles anders kan doen, dan stuk gooien. En daar willen we het nu eens over hebben. Indertijd hebben we in diverse grote dagbladen kunnen lezen dat in Amsterdam, den Haag en andere steden een ware „fles sen rage" heerst. Dat wil zeggen dat vooral kamerbewoners er op uit zijn mooi gevormde flessen te bemachtigen. Kruideniers, apothe kers, drogisten, groentehandelaren en zuivel mensen worden als het ware belaagd door flessenverzamelaars. Van die flessen wordt van alles gemaakt, schemerlampen met kap, hanglampen (bodem er uit laten snijden). Men zet ze gewoon neer als versiering, als vaas (beschilderd, beplakt, omwonden met touw, raffia of pitriet). Ook zijn er die een mooie fles uitzoeken voor wijn- of likeurkaraf, die bewerken en voltooien met een mooi ge sneden schenkkurk. Als pronkstuk, met boot of ander voorwerp er in gebouwd, wordt het ook zeer gewaardeerd. Weer anderen gebruiken de fles als grondvorm voor poppen. Maar van al die mensen is er niet één die een fles stuk gooit. Om in de toekomst geen glasscherven meer op het strand te zien, hebben we besloten de gasten en de Callantsogers aan het werk te zetten. Een ieder kan meedoen, want we schrijven een wedstrijd uit voor klein en groot. En wel om iets te maken van een fles. Hierboven leest U zeker iets, dat U zelf ook wel zou kunnen maken. Welnu, zendt Uw werkstuk in vóór 15 augustus. De uitslag wordt bekend gemaakt in num mer 12 van de Badbode. Inzendingen met naam en adres te richten aan Museumcom missie, p/a Mevr. Schenk, Helmweg, Groote Keeten, Mevr. Kooi, Dorpsweg, Callantsoog en de heer P. Vos, Dorpsweg, Callantsoog. Hoofdprijs: een boekenbon van f 25. verder zijn vele andere prijzen beschikbaar. Gevonden. Ter gemeente-secretarie werd aangifte ge daan van een gevonden blauw kinderjack (gemerkt K.B.) Bezoek H.M. Koningin Juliana. Zoals U in de vorige Badbode heeft kunnen lezen zal H.M. Koningin Juliana dinsdag 11 juli een bezoek brengen aan diverse plaatsen in Noordhollands Noorderkwartier. Ook aan Callantsoog zal op die datum een bezoek worden gebracht. Het ligt in de bedoeling dat de volgende route gereden wordt: van af de Stolpen, via de Zuidschinkeldijk naar Callantsoog, Dorpsplein noordzijde, Dorps plein zuidzijde, terug over de Zuidschinkel dijk naar het Zwanenwater. Het bezoek zal omstreeks 13.30 uur namiddag plaats vinden. Het Dorpsplein, dat aan zeer veel personen plaats kan bieden, is dus een zeer gunstig punt om H.M. Koningin Juliana te kunnen zien. Voor de bejaarden zijn plaatsen ge reserveerd, zodat ook zij onze Hoge Gast een welkom kunnen toeroepen. Wij wijzen er nogmaals op, dat in verband met dit bezoek door het gemeentebestuur in samenwerking met de V.V.V. een ballon- wedstrijd voor kinderen zal worden georga niseerd. Op maandag 10 juli tussen 10.30 en 12.30 uur en 13.30 en 16.30 uur kunnen deelnemerskaarten worden afgehaald op het gemeentehuis. De deelnemers (waaronder ook de kinderen van gasten) dienen hun inge vulde kaarten, bij het afhalen van de ballon, zelf aan de ballon te bevestigen. Ballonnen uitsluitend af te halen op dinsdag 11 juli tussen 11.45 en 12.45 uur in het „zaaltje" van de O.L.-school. De kinderen zullen van daar naar het Dorpsplein gaan, waar hun door de geleiders wordt medegedeeld op welk moment de ballonnen opgelaten kun nen worden. En U, inwoners en gasten van Callantsoog weet het toch, dat U op die dag allen de vlag in top heeft? Agenda voor Callantsoog. 8 juli Voetbalwedstrijd. 11 juli BEZOEK H.M. Kon. JULIANA. Ballonwedstrijd Dorpsplein. 12 juli Auto-puzzletocht. 13 juli Bridge-drive. 15 juli Tonknuppelen. Mogelijke veranderingen of aanvullingen zijn te lezen in het V.V.V.-kastje bij de E.H.B.Ó. tent. Van het Recreatiegebouw werd geen opgave ontvangen over het programma. Oude herinnering. Als reactie op het schrijven van „de begin jaren van de V.V.V." vertelde de heer G. Baken ons in een gesprek, dat wij met hem hadden, dat hij in 1911 voor het eerst badgasten kreeg. De familie Roggeveen uit Schagen. Eerst kwam de oudere mevrouw Roggeveen 14 dagen met haar kleinzoon Jan (banketbakker), later de moeder van Jan, met zoonlief. De prijzen waren in die tijd nu niet bepaald hoog te noemen. Voor f25.— kon men de gehele week in pension. Om nog even op kleinzoon, resp. zoon Jan terug te komen, dat was een echte jongen. Vrouw Baken was op een ochtend vroeg in het boetje bezig. Baken niet thuis, Jan zag zijn kans. Haakje op de deur, vrouw Baken opgesloten. Hoe ze ook om hulp riep, aandacht probeerde te trekken, nie mand verscheen om haar uit het boetje te verlossen. Ze kon er eerst weer uit, toen om 12 uur de familie thuis kwam. Het Zwanenwater. Voor bezoekers geopend van 1 april tot 1 oktober vanaf 9 uur tot 17 uur. Toegangskaarten a f 1-per persoon, kin deren beneden 10 jaar 50 cent, kinderen tot 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin maximum 5 personen) a f 15.— verkrijgbaar bij de jachtopzichter J. van Honschooten, Zuid-Schinkeldijk 1, telefoon 308 of 214. Kooibos. Voor bezoekers opengesteld van 8 uur tot 19 uur. Toegangskaarten a f 0.50 per per soon, kinderen tot 12 jaar f 0.30. Kaarten verkrijgbaar bij Camping v. Muyen, Kruisweg 3, Callantsoog, tel. 224. Kerkdiensten. Ned. Herv. Gemeente, p/a tel. 02248-324: Zondag 9 juli8.30 uur (Jeugddienst) Ds. Gunning. Onderwerp: „Roeping". 10 uur v.ra. Ds. Gunning. Onderwerp: „Waarvoor leef ik eigenlijk". 7.30 uur n.m. Ds. Gunning. Onderwerp: „Zullen we de kerk maar sluiten". Geref. Kerk Schagen, tel. 02240-381 Zondag 9 juli 10 en 7 uur nam. Ds. W. H. Gispen. R.K. Kerk Callantsoog (Recreatiegebouw Abbestederweg) H.Mis 8.30 uur. R.K. Kerk 't Zand, tel. 02249-226 H.Mis 7.—-, 8.30 en 10.30 uur v.m. Bazar. Van de Ned. Herv. Vrouwenvereniging ontvingen wij het bericht dat de bazar (het jaarlijkse gebeuren in de vakantie maand) gehouden zal worden op 26 en 27 juli. Op de loten staat vermeld dat de data 19 en 20 juli zijn. Door omstandigheden o.a. het reisje van de bejaarden uit onze gemeente, heeft men gemeend er goed aan te doen de bazar een week uit te stellen. Mocht U eventueel nog loten willen heb ben, dan kunt U zich het beste met mevr. Buis, Op 't Landweg in verbinding stellen. Zij zal U zeker wel een adres kunnen ge ven, waar nog loten verkrijgbaar zijn. Over de diverse attracties van de bazar zullen we U in de Badbode van 22 juli meer vertellen. Van dam tot dam race. Enige jaren geleden werd een „van dam tot dam race" georganiseerd tussen de ste den Amsterdam en Zaandam. Een ieder, die nauwlettend de dagbladen gelezen heeft, weet dat aan die race deelnamen veel pro minente persoonlijkheden, topfiguren uit de sportwereld, artiesten bekend door radio en televisie. Een van (Amster)dam tot (Zaan)- dam race kunnen wij moeilijk organiseren. Er zijn ook te veel consequenties verbonden aan de organisatie van een van (Callants)oog tot (St. Maaitens)zee race. Toch hebben wij gemeend een van dam(pier) tot dam(pier)-race te moeten houden, en wel op donderdag 20 juli a s. Er wordt van de deelnemers verwacht dat zij op een zo origineel mogelijke manier van „dam tot dam" gaan. De snelheid komt er niet op aan. Een jury van 3 personen zal uitmaken welke „racers" voor de prijzen in aanmerking komen. De hoofdprijs zal bestaan uit een verblijf van een week in een 4-6 persoons-zomerhuis in Kerst- of Paasvakantie. Diverse andere prijzen zijn beschikbaar. Naast deze wedstrijd, die voor volwassenen gehouden wordt, zal ook een van „dam tot dam" race voor kinderen plaats vinden. Uit de aard der zaak zullen voor die wedstrijd aparte prijzen beschikbaar zijn. Deelnemers kunnen zich tot uiterlijk donderdag 20 juli, 's middags 1 uur, opgeven bij strandpaviljoen Jac. J. Vos. De wedstrijd zal plaats vinden om 3 uur nam.

Badbode voor Callantsoog | 1961 | | pagina 2