Wat vliegt daar? De jacht» Bij de hengelsport-liefhebbers is de eerste juni de datum, die ieder jaar opnieuw met spanning tegemoet gezien wordt. Voor de echte jager begint het jagersseizoen met de opening van de jacht op eenden. Welnu, 24 juli a.s. zal de grote dag zijn. U kunt ze (de jagers) zien sluipen naar het duingebied in de buurt van camping „de Lepelaar", 's avonds tegen donker. Allen met de zelfde spanning op het gezicht. „Zouden we iets schieten?" Overigens is deze sport echt niet zo wreed als U misschien denkt. Onder jacht wordt verstaan het jagen, het vervolgen van dieren, om die te vangen en te doden. In beperkte zin wil het zeggen het opsporen, vervolgen en bemachtigen van eetbare wildsoorten vol gens bepaalde wetten en verordeningen. Vroeger, in de middeleeuwen, was de jacht in vredestijd voor edellieden een bezigheid (een soort vrijetijdsbesteding). De onderge schikten werd het recht om te jagen geheel verboden, omdat men angst had, dat anders de wildstapel spoedig uitgestorven zou zijn. In latere jaren, toen de voorrechten van de adel meer en meer verdwenen, kwam dit recht om te jagen aan verenigingen. De jacht kan men tegenwoordig hoofdzake lijk uit sportief oogpunt bezien. Er zijn ver schillende soorten jacht, o.a. met staande hond en drijf- of vangjacht. In onze omge ving wordt op die manier het meeste de jachtsport bedreven. In vroeger jaren was de valkenjacht en later de parforcejacht het meest in zwang. De valken werden afge richt, om, wanneer zij in de lucht geworpen werden, een vogel aan te vallen. De par- force jacht, van Franse oorsprong, wordt nog heden zeer veel in Engeland beoefend. Deze jacht is een Koninklijke sport, die een combinatie is van honden, jacht- en rijsport. In het oosten van ons land wordt deze sport eveneens bedreven. Behalve de manier waar op gejaagd wordt, wijkt deze sport ook zeer af wat betreft de verdeling van de buit. Bovendien is bij kleinere wildsoorten de ver- of achter-volging hoofdzaak, terwijl het doden zoveel mogelijk vermeden wordt. De eenden jagers beoefenen meer de vangjacht. Mocht U interesse hebben, als toeschouwer, die eendenjacht van 24 juli mee te maken, stelt U zich dan eens in verbinding met de jacht-opzichter van het Zwanenwater. De bridge-drive» Donderdag 13 juli j.1. vond wederom een bridge-drive plaats in hotel ..Callant". Er waren dit keer overwegend gasten. De drive, die bijzonder gezellig was, leverde ook zeer veel strijdlust op. De prijzen in de A-lijn waren voor 1. de heren Kruyer-Rotgans 43.5 p. 2. de heren Kooy-Montulet 39 p. 3. mevrouw Lengkeek-Slob 34 p. In de B-lijn werden de heer en mevrouw Rademaker le met 40.5 p. mevrouw Hall-Bosker 2e met 37.5 p. dames Kooy-Montulet3e met 37 p. Dat deze bridge-drives steeds meer in de belangstelling komen te staan, bewijst wel de deelname van mevrouw Hall, die, als wij ons niet vergissen, Zweedse gast is. De volgende drive zal gehouden worden op donderdag 27 juli a.s. Aanmelden liefst voor of uiterlijk tot 26 juli bij mevrouw C. H. Kloosterboer-Isaksson, Zeeweg 12, tel. 323. H.M. Koningin Juliana te Callantsoog» Dinsdag 11 juli was het dan eindelijk zo ver. H.M. Koningin Juliana bracht een be zoek aan Callantsoog. Om voor dat bezoek het Dorpsplein een feestelijk aanzien te ge ven, had de gemeente in samenwerking met de V.V.V. een ballonwedstrijd voor kinde ren georganiseerd. De kinderen, die aan die wedstrijd wilden deelnemen, konden 10 juli een kaart afhalen en 11 juli tussen 11.45 uur en 12.45 uur op vertoon van de kaart een ballon in ontvangst nemen. Veel kinderen werden dinsdagmiddag, gewapend met hun ballon, opgesteld op het Dorpsplein. Want ook de kinderen, die verzuimd hadden een kaart af te halen, konden nog na 12.45 uur een ballon in ontvangst nemen. Behoudens een enkele uitzondering (geen geduld om te wachten tot genoemd tijdstip) konden alle kin deren voorzien worden van een ballon. Om 1.15 uur werd de uitdeling stop gezet. De kinderen stonden, zoveel mogelijk, aan de Noordzijde van het Dorpsplein opgesteld, in afwachting van de dingen die komen zouden. Er waren onder hen verschillenden, die beslist niet langer wachten konden en hun ballon voortijdig de lucht in lieten gaan. Wachten duurt voor kinderen nu eenmaal veel te lang. Maar eindelijk kwam dan toch de eerste auto in zicht, spoedig gevolgd door de auto van de Koningin. Een ieder was zeer enthousiast, er werd gefilmd en gefotografeerd, gejuicht en geroepen. Alle volwassenen en kinderen, die aan de Noord zijde waren opgesteld, renden, nadat de Koningin voorbij gereden was, naar de Zuidzijde van het Dorpsplein, wat op zich zelf al een zeer fleurig schouwspel oplever de. De spontaniteit van Callantsogers en gasten was enorm. Op verschillende plaat sen aan de Zuidzijde van het Dorpsplein had de Koninklijke auto moeite door de mensenmassa heen te komen. De kinderen vergaten, ook na het fluitje, helemaal hun ballonnen de lucht in te laten gaan. Eerst toen de laatste auto het Dorpsplein verla ten had, liet de jeugd de ballonnen los. H.M. Koningin Juliana ging na het bezoek aan het Dorpsplein naar het Zwanenwater om de lunch te gebruiken. Ook bij de in gang van het Zwanenwater hadden zich velen opgesteld, om toch nog maar iets te kunnen zien. Wij geloven de tolk van U allen te zijn, als wij dit bezoek als een der prettigste vakantie-gebeurtenissen beschouwen. Wij zouden het ten zeerste op prijs stellen als de filmopnemers zich even met de redactrice van de Badbode in verbinding wilden stel len. Aan de kinderen willen we nog ver klappen, dat er reeds enkele kaarten terug gekomen zijn. Maar jullie weten het, eerst 15 augustus kunnen we de uitslag bekend maken. Gevonden en verloren» Van de Gemeente Callantsoog ontvingen we bericht dat ter Gemeente-secretarie aan gifte gedaan was van de volgende voor werpen GEVONDENFototoestel (flexarel). VERLOREN Bruin lederen foudraal met 3 sleutels, waaronder auto sleutel V.W. 2 sleutels, waarvan 1 afgebroken M 12 Taunus, Kinderwandelstokje. Indien U ze nodig hebt» Dokter: J. F. W. G. Verheul, arts, 't Zand, telefoon 02249-223. Spreekuur Kampeerterrein „de Garnekuul" van 8.30-9.30 uur. Dierenarts: W. van der Sluis, 'tZand, telefoon 02249-312. Wijkverpleegster: Zuster Boendermaker, Zeeweg 35, telefoon 310. Postkantoor: geopend op ma., di., wo., do., vr. van 9-12, 14-15, 17.30-18.30 en za. van 9.-10.30 uur. Voor telefoon geopend van 9-12 uur. Bibliotheek: iedere avond van 7-8 uur, in de O.L. school (zaterdag en zondag gesloten). Boerenleenbank: geopend ma., wo. en vr. van 14-16 uur. Douchen: za. van 3-7 uur n.m. in de O.L. school. Kerkdiensten» Ned. Herv. Gemeente, p/a tel. 02248-324: Zondag 23 juli: 8.30 uur (jeugddienst) Ds. Gunning, Onderw.God roept jou tot het leven.- 10.uur v.m. Ds. Gunning, onderw. Wees niet dom. kijk niet om! 19.30 uur n.m. Ds. Gunning. OnderwerpHebt U al een huis Geref. Kerk Schagen, tel. 02240-381 t Zondag 23 juli: 10 en 7 uur nam. Ds. W. H. Gispen. R.K. Kerk Callantsoog r (Recreatiegebouw Abbestederweg) H.Mis 8.30 uur. R.K. Kerk 't Zand, tel. 02249-226: H.Mis 7. 8.30 en 10.30 uur v.m. Bijzondere aandacht» In het vorige nummer van de Badbode vroegen wij Uw aandacht voor een bijzon dere samenkomst in de Ned. Herv. Kerk te Callantsoog. Deze bijeenkomst zal plaats vinden op dinsdag 25 juli a.s., des avonds 8 uur. Zoals U weet is deze dienst voor een ieder vrij toegankelijk. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we U naar de Badbode van vorige week. Bazar Herv» Vrouwenclub» De Herv. Vrouwenclub te Callantsoog wil U met nadruk wijzen op de bazar, welke zij op woensdag 26 juli en op donderdag 27 juli a.s. hoopt te houden in de Brand weergarage (Lepelaarsweg) te Callantsoog, beide dagen van 2-6 uur 's middags en van 7-10 uur 's avonds. De opening op woens dag 26 juli, 2 uur, geschiedt door de Bur gemeester der Gemeente. De opbrengst zal voor de helft worden besteed ten bate van „Ons Tehuis" voor bejaarden (aanschaf van een Televisie-toestel!) en voor de andere helft ten bate van het in goede staat hou den van ons historische Kerkgebouw. In beide gevallen wordt dus een direct dorps belang gediend, waaraan allen van harte kunnen medewerken. Daarom verwachten wij ook graag iedereen. Een keur van hand werken en andere artikelen zal U het kopen vergemakkelijken. Maar blijft het hoofd-doel voor ogen houden In memoriam. Maandag 17 juli ontvingen wij het ontstel lende bericht, dat de heer A. Thomasz in een ziekenhuis in Alkmaar, waar hij verbleef voor een zware operatie, plotseling was overleden. De heer Thomasz was een man van weinig woorden. Als lid van het vrij willige brandweercorps was hij een actief en zeer trouw kameraad. In zijn leven ver vulde hij de funktie van controleur en in casseerder bij het P.E.N. Zij, die hem ge kend hebben, en dat zijn er zeer velen, zullen zeker weten, dat „het licht" een voor name plaats in z'n hart innam. Behulpzaam voor groot en klein, een vriend van allen en voor allen. Een ieder zal de heer Thomasz missen. Moge zijn vrouw en kinderen kracht en troost putten uit de terugblik op een wel besteed leven. Hij ruste in vrede.

Badbode voor Callantsoog | 1961 | | pagina 2