Oud anker te Callantsoog. Bij het oude anker te Callantsoog kunt U Uw gaven voor de N.Z.H.R.M. deponeren in het bootje. Deze moderne reddingsbootjes staan ook bij de strandopgangen en bij de strandexploitanten. Van Dam tot Dam-race. Het spijt ons. geen foto van de van Dam tot Dam-race te kunnen brengen. Om eer lijk te zijn was dit niet een race in de let terlijke zin van het woord. Er werd n.1. gevraagd om de afstand van Dam tot Dam op de meest originele wijze af te leggen. Van racen was dus feitelijk geen sprake. Door het weer moest de tocht diverse keren worden uitgesteld, maar dinsdag 25 juli kon het lang verwachte evenement plaats vinden. Allereerst was er een „van Dam tot Dam- race" voor kinderen. Er waren 15 inschrij vingen van groepen of individuele deelne mers. Sommige jongelui stelden paard en wagen voor, anderen gingen met een aap langs het strand, weer anderen waren als Indianen met vakantie. De jury, de heren Deenik, Speyer en Kuypers had de moeilijke taak de kinderen, die alle verschrikkelijk hun best deden, een prijs toe te kennen. De „touwtrekkers" van de toekomst, twee jongetjes van 3 en 4 jaar, kregen de vijfde prijs. Deze jongste deelnemers waren Paultje Vente en Harmen Rijpkema. „Badgasten juli 1961" kregen de vierde prijs. De meisjes Bertion Rijpkema en Gerry Woudstra wa ren compleet met zuidwester, regenkleding, paraplu enz. De derde prijs was voor Anja Deenik en Marjan Verhaert met hond, die boef, politie en hond in de praktijk brach ten. Anneke van Raalte als Poes en Joan Seyffert als de heks kregen de tweede prijs, terwijl de eerste prijs voor Mariska Kloos terboer was. Zij ging als propagandiste voor de Badbode, gekleed in Badbode-kos- tuum, Badbode verkoopmand en hoed, Bad bode verkopend naar de finish. Voor de volwassenen was de inschrijving veel minder dan oorspronkelijk verwacht werd. Slechts twee groepen hadden zich aangemeld. De raketvaarders en de strand jutters. Die jutters waren zeer goed. Wij begrijpen nu waardoor sommige houtver werkende industrieën zo tot bloei komen. Deze jutters, de heren Hartog, André en Woudstra kregen de tweede prijs. De eerste was voor de fam. Smallenbroek en van 't Veen, die met hun raket even eens veel succes hadden. Bij de finish werd de 4.5 meter hoge raket afgeschoten, helaas een enorme brand volgde, zodat we moeten aannemen dat deze eerste lancering in Nederland mislukt is. Maar de eerste prijs was na dit experiment zeer zeker ver diend. De middag, georganiseerd in samenwerking van V.V.V. en strandpaviljoen Vos, was voor groot en klein, deelnemer en toeschou wer, een succes. Feestprogramma voor Groote Keeten. 6 aug. Schatgraven. 10 aug. Gecostumeerde lampion-optocht. Over evenementen in Callantsoog (bridge, klaverjas, volley-bal e.d.) kan men inlichtin gen bekomen op het aanplakbord bij van Scheyen. ook mogelijke veranderingen in de agenda van Groote Keeten zijn daar te lezen. De strand-zesdaagse. Zoals wij in de Agenda voor Callantsoog reeds vermeldden, zal de strand-zesdaagse maandag 7 augustus a.s. door Callantsoog komen. U zult begrijpen dat de deelnemers over het strand komen. Door strandpavil joen Vos zal een consumptie worden aan geboden. Deze zesdaagse wordt georganiseerd vanuit den Helder, is een wandeltocht over het strand en langs de kust (circa 140 kilometer) van den Helder naar Hoek van Holland. Van de deelnemers wordt verwacht dat zij zelf voor onderdak zorgen. Camping vindt plaats in de plaatsen Petten, Egmond aan Zee. IJmuiden, Noordwijk en Scheveningen. De maaltijden worden door de organisatoren verzorgd. Dit jaar zijn reeds tot eind juli 130 deelnemers ingeschreven. Nadere inlich tingen zullen U gaarne verstrekt worden door de V.V.V. in den Helder, telef. 3597 of door één der organisatoren, per adres 2e Vroonstraat 17, den Helder. In Hoek van Holland zal op 12 augustus a.s. de officiële ontvangst plaats vinden. Officiële begroeting van de Berlijnse jongeren door de burgemeescer van Callantsoog. De, door het slechte weer bij de aankomst van de jongeren van de Socialistische Jeugd Organisatie „die Falken afkomstig uit Ber lijn, uitgestelde officiële verwelkoming heeft plaats gevonden op woensdag 26 juli j.1., des morgens om 8 uur. Alle jongeren waren op het ochtend-appèl aanwezig. De burgemeester van Callantsoog, de heer W. L. Correljé, sprak een welkomstwoord uit aan de zb 1700 deelnemers. Hij vond het jammer, dat de begroeting door de slechte weersomstandigheden niet eerder kon plaats vinden. Spreker schetste het ontstaan en de ontwikkeling van Callantsoog en sprak de hoop uit, dat de jongeren uit Berlijn een plezierige vakantie zullen hebben en mogen genieten van het mooie strand van Callants oog. De jongeren werden nog gewaarschuwd voor de gevaren van de zee. Tenslotte reikte de burgemeester namens het gemeentebestuur en de V.V.V. een vlag van Callantsoog over aan een van de organisatoren van het jeugd kamp. Hierna werd de burgemeester het symbool van Berlijn, een imitatie beer, aan geboden. Na een rondgang door het kamp werd de officiële bijeenkomst gesloten. V.V.V. bridge-drive in hotel „Callant". Donderdag 27 juli werd wederom een bridge drive gehouden in hotel „Callant". Er was zeer veel animo voor deze drive, zodat met 3 lijnen gespeeld kon worden. Ook zeer veel gasten namen aan deel deze drive. Er waren wederom mooie prijzen beschikbaar. In lijn A, B en C waren de prijzen voor A-lijn: le mevrouw Hall, Bosker, 2e dames Elenbaars, Lobach, 3e heren Bosman, de Groot. B-lijn: le heren Bakker, Blom, 2e mevrouw van Asperen, Zuid- scherwoude, 3e dames Blom, Bruin. C-lijn le heren van Boven, Prooyen, 2e mevrouw Huisinga, de Graaf, 3e familie Onland. De eerstvolgende drive zal plaats vinden op 10 augustus a.s. Opgave van deelname liefst vóór of tot uiterlijk 9 augustus (in verband met de organisatie) bij mevrouw C. H. Kloosterboer-Isaksson, Zeeweg 12, telefoon 323. Geslaagd. Voor het M.U.L.O.-examen slaagden dezer dagen de candidaten T. Kossen en T. Los. Proficiat Willen diegenen in Callantsoog, die geslaagd zijn voor andere examens, daarvan opgave doen bij de redactrice van de Badbode? Zangdienst. In de Ned. Herv. Kerk zal dinsdag 8 aug., s avonds 8 uur. een zangdienst gehouden worden. Op het programma staat samenzang met orgel-bespeling van mevrouw Graaff. De uitleg zal gegeven worden door Ds. Gun ning. Toegang vrij. Kerkdiensten. Ned. Herv. Gemeente, p/a tel. 02248-324: Zondag 6 aug.8.30 uur. heer G. Nieuwenhuysen. (jeugddienst). 10.— uur v.m. heer G. Nieuwen huysen. 19.30 uur n.m. Ds. H. J. Trommel. Geref. Kerk Schagen, tel. 02240-381 Zondag 6 aug.: 10 en 7 uur nam. Ds. W. H. Gispen. R.K. Kerk Callantsoog (Recreatiegebouw Abbestederweg) H.Mis 8.30 uur. R.K. Kerk rt Zand, tel. 02249-226 H.Mis 7.8.30 en 10.30 uur v.m. Bazar. De bazar. die werd georganiseerd door de Ned. Herv. Vrouwenclub op 26 en 27 juli was ook dit jaar weer een succes. Diverse attractie s waren voor groot en klein opge steld. De nieuwere aanwinsten, zoals de vliegtuigjes, trokken bijzonder de aandacht. Ook het weer werkte voor de bazar ten zeerste mee. Hoewel wij, van onze zijde, voor de echte vakantieganger liever strand weer zien, verheugt het ons toch ten zeer ste te kunnen opmerken, dat vooral in de middaguren zeer veel bezoekers in de Brand weer-garage kwamen. De verloting vond plaats op de tweede dag. De eerste prijs van de „grote" loterij werd gewonnen door mevrouw Mooy-Slikker, Dorpsplein. Het wandkleed, dat ieders aandacht trok, kwam bij de Amerikaanse verloting in handen van mevrouw Kooy, Dorpsweg. De Vrouwen- club kan terugzien op prima geslaagde dagen. W aterstanden. HOOG WATER LAAG WATER vr. za. zo. ma. di. wo. do. vr. za. 4 aug. 5 aug. 6 aug. 7 aug. 8 aug. 9 aug. 10 aug. 11 aug. 12 aug. 0.23 13.01 1.18 14.08 2.32 15.24 3.56 16.43 5.10 17.53 6.12 18.53 7.03 19.43 7.50 20.26 8.31 21. 6.56 19.28 8.- 20.34 9.10 21.51 10.39 23.02 11.40 23.58 12.40 .- 0.40 13.30 1.30 14.20 2.12 15.- Indien II ze nodig hebt. Dokter: J. F. W. G. Verheul, arts, 't Zand, telefoon 02249-223. Spreekuur Kampeerterrein „de Garnekuul" van 8.30-9.30 uur. Dierenarts: W. van der Sluis, 'tZand, telefoon 02249-312. Wijkverpleegster: Zuster Boendermaker, Zeeweg 35, telefoon 310. Postkantoor: geopend op ma., di., wo., do., vr. van 9-12, 14-15, 17.30-18.30 en za. van 9,-10.30 uur. Bibliotheekiedere avond van 7-8 uur, in de O.L. school (zaterdag en zondag gesloten). Boerenleenbank geopend ma., wo. en vr. van 14-16 uur. Douchen: za. van 3-7 uur n.m. in de O.L. school. Museum: geopend ma., di., wo., do. en vr. vanaf 7 uur n.m., za. vanaf 2 uur en zo. van 10-12 uur v.m.

Badbode voor Callantsoog | 1961 | | pagina 2