Welkom toerist! Omdat dit nummer van de Badbode ook dit jaar weer naar vele nieuwe gasten gezonden wordt, menen we er goed aan te doen een praatje over Callantsoog en omgeving met de a.s, vakantieganger te houden. Waarom U Callantsoog als badplaats uit gekozen hebt, interesseert ons ten zeerste. Misschien kwamen Uw ouders hier al jaren achtereen, misschien hebben Uw kennissen ons strand geprezen of misschien kwam U hier op goed geluk af? Zeker is dat Uw keuze een compliment waard is. Callantsoog. Uw vakantieoord, is praktisch de enige badplaats, die de dorpskern on middellijk aan het strand heeft. Hoewel het dorp steeds meer in de belangstelling van de toerist komt te staan, is het er geen bijenkorf, met andere woorden, de badgast kan voor zich en zijn familie een rustig plekje aan het strand vinden. Het strand zelf is mooi breed en wordt door de strand- exploitanten goed schoon gehouden. Door één hunner werd één dezer dagen nog een /.opgeruimd staat netjes"-aktie op touw ge zet, waarbij de schoolkinderen ingeschakeld zijn om flessen en stukken glas te deponeren bij één der strandpaviljoens. Bij de strand- exploitanten. zowel in Groote Keeten als Callantsoog, kunnen houten- en linnen tenten en ligstoelen gehuurd worden. Bovendien worden door enkelen ook nog windschermen, strandkarren en ligbedden verhuurd. De strandpaviljoens zijn ruim voorzien van di verse frisse dranken, ijs en vele soorten snoep, 's Avonds wordt er menig keer een onver wachts gezellige instuifavond gehouden. De hengelaars kunnen in onze gemeente ook aan hun trekken komen. In de vaarten rond Callantsoog, maar ook in zee, kan men volop vissen (zie de waterstanden elders in dit blad). Over het zwemmen in zee hebben we al het een en ander geschreven onder het artikel „zomer". Diegenen, die er niet van houden dagen achtereen op het strand te bivakeren, kunnen zich in de omgeving ook prima vermaken. Het Zwanenwater, even ten zuiden van het Dorpsplein, is wereldberoemd. Toeristen uit binnen- en buitenland komen hierheen om de grootste lepelaarskolonie van West-Europa te bezichtigen. Maar behalve door het Zwanenwater te dwalen, kunt U ook prachtige wandelingen in de omgeving maken. Op het V.V.V.- kantoor kan men tegen een luttel bedrag een wandelkaart van het dorp Callantsoog en Groote Keeten kopen. Ook kunnen vanuit Callantsoog diverse dag tochten gemaakt worden, om er enkele te noemen: Den Helder (havengebied), Schagen (West-Friese markten), Alkmaar (kaasmarkt), de vroegere Zuiderzeehavens Hoorn en Enkhuizen. We zullen in volgende nummers van dit blad hier nog verder op ingaan. Ja, en nu weet U eigenlijk nog niets over de Middenstandsbedrijven. In het seizoen zijn alle winkels tot 's avonds 9 uur geopend. U kunt van alles in Callantsoog kopen, maar ook zij die in Groote Keeten, het meest ideale oord voor hen, die rust willen heb ben, hun vakantie doorbrengen, behoeven zich geen zorgen te maken. De kruidenier heeft er een winkel, de melkhandelaar en groenteman komen langs. Uw gastvrouw zal U er gaarne over inlichten. De Dorpsbibliotheek heelt een keur van boeken voor jong en oud. Dit jaar zal ook een begin gemaakt worden met het uitlenen van Duitse romans. In de Badbode hopen we U steeds op de hoogte te houden van alles wat in Callants oog en naaste omgeving voorvalt. Er zullen gedurende het gehele seizoen feest jes voor kinderen en volwassenen worden gehouden, excursies naar het Zwanenwater staan op het programma, een dropping - be gin juli, een auto ralley - eind juli en mis schien een ralley voor bromfietsers in au gustus. Iedere maand heeft Callantsoog zo zijn specifieke festiviteiten, waaraan U als vakantieganger kunt deelnemen, maar waar naar U ook rustig kunt gaan kijken. Wanneer U er 's avonds eens uit wil, dan kunt U zeker menig gezellig uurtje door brengen in de hotels. Het recreatiegebouw op het kampeerterrein ,,de Garnekuul" zal ook dit jaar zijn deuren weer wijd open zetten voor hen, die van een film genieten willen, bovendien kan men er iedere zater dagavond dansen. Wij kunnen ons indenken dat U, die dit leest, en die dit jaar nog niet in Callants oog gehuurd heeft, toch nog wel plannen heeft om naar ons dorp toe te komen. Er zijn door diverse verhuizingen, nieuwbouw enz. nog wel enkele appartementen te huur. Maar dan moet U zich haasten. De kantoorhouder van het V.V.V.-kantoor verstrekt U gaarne inlichtingen. Foto wedstrijd» Gedurende de zomermaanden zien wij altijd veel gasten, gewapend met fototoestel, erop uit trekken om diverse shots te knippen. Wij hebben gemeend deze activiteiten te moeten waarderen. Er zal gelegenheid gegeven worden om foto's genomen in de gemeente Callantsoog (dus ook Groote Keeten en de polder het Koe- gras) in te sturen aan het adres van de redactrice van de Badbode. De foto's moe ten uiterlijk 31 augustus verzonden zijn. Een jury bestaande uit 3 personen zal een keuze maken. Iedere amateur-fotograaf kan aan deze wed strijd deelnemen, terwijl er voor kinderen een aparte groep zal zijn. De inzendingen dienen vergezeld te gaan van een duidelijke vermelding van naam en adres, terwijl foto's, genomen door kinde ren. ook de leeftijd dienen te vermelden. Het ligt in de bedoeling de foto's t.z.t. ten toon te stellen. Er zijn vele, mooie prijzen aan deze wedstrijd verbonden. E.H.B.O. dienstrooster. ZONDAG 10 juniCallantsoog 1 - 5 uur de heer en mevr. G. de Vries-)ohannes de heer v. d. Plas ZONDAG 17 juni Callantsoog 1 -5 uur Dienst. Feestelijke heropening Hotel „Callant"» Enige jaren geleden schreven we reeds, dat Badhotel „Callant" uitgebreid zou worden. Door vele moeilijkheden en diverse bouw voorschriften kon dit plan eerst december j.1. ten uitvoer gebracht worden. Wij, hier in Callantsoog. zagen met spanning toe of het geheel wel voor het seizoen klaar zou ko men. Diverse keren moest de bouw onder broken worden door vorstperioden. Maar reeds met de Paasdagen konden de eerste gasten de nieuwe vleugel betrekken. De feestelijke heropening van het hotel vond vrijdag 25 mei j.1. plaats. Aan de voorzijde heeft het gebouw geen drastische veranderingen ondergaan, de en tree is echter 100 verbeterd. De eetzaal is uitgebreid met een Franse bar, waar de gasten en ook zeer zeker vele bungalow- bewoners menig gezellig uurtje kunnen door brengen. Iedere dag zal er vanaf vijf uur n.m. muziek zijn. Naast de conversatiezaal is er nog een spe ciale televisiekamer gekomen, de „kijkers" kunnen daardoor ongestoord het programma meemaken. De slaapkamers van het reeds bestaande gedeelte zijn geheel opnieuw ingericht. Deze kamers zullen voor gasten met kleine kinde ren gereserveerd blijven. Het nieuwe ge deelte heeft mooie zonnige kamers, groten deels voor twee personen. Het geheel maakt een beschaafde, luxieuse indruk. Een indruk, die er zeker toe zal bijdragen de toerist in een prettige vakantiestemming te brengen, ook al mochten de weersomstandigheden tegenwerken. Wij zijn ervan overtuigd, dat dit hotel een trekpleister méér voor Callantsoog betekend. Wij wensen de familie Rademaker zeer veel succes in zaken en hopen, dat zij nog vele jaren profijt hebben van de bloeiperiode van het Vreemdelingenverkeer in Callantsoog. Naar Nieuw Guinea» Hier volgt geen politiek praatje over de toestand in Nieuw Guinea. Wij willen U alleen vertellen dat twee van onze bad meesters voor enige maanden als dienst plichtigen in Nieuw Guinea verblijven. Strandpaviljoen Smit zal Kees Vriesman, die in maart vertrok, deze zomer zeker missen, en Barry de Wilde, die voorheen bij Strand paviljoen Vos de hoorn hanteerde, vertrok in april. Wij hopen, dat ze volgend jaar weer aan het strand zullen zijn om U en Uw kroost naar veilige oorden te „toeteren". Jongens: „Behouden vaart en goede wacht Aan onze abonnee's» De Badbode zal ook dit seizoen 12 keer verschijnen. Evenals het vorig jaar zullen de nummers 1, 3, 5, 7, 9 en 12 met inlegvel uitkomen. Het eerste nummer zal hoofdzakelijk uit dorpsnieuws bestaan en de plannen voor het a.s. seizoen worden gedeeltelijk bekend gemaakt. Deze uitgave zal wederom op grote schaal verspreid worden. Wij zijn er van overtuigd dat vele nieuwe abonnee's zich ook dit jaar weer bij de V.V.V., Dorpsplein 3, zullen melden. Zoals wij in het Kerstnummer reeds mededeelden, zullen we dit jaar een andere regeling treffen voor de reeds bestaande abonnementen. De leden van de V.V.V. zijn per circulaire op de hoogte gebracht van deze maatregel. Het abonnementsgeld zal n.1 gelijk met de contributie van de V.V.V. verrekend worden. De overige abonnee's worden tot 7 juli in de gelegen gesteld hun abonnementsgelden te gireren op girorekening 54 45 13 ten name van V.V.V. Bad Callantsoog. Men wordt verzocht er bij te vermelden abon-Badbode 1962. Mochten wij de giro op die datum niet ontvangen hebben, dan zullen wij per postkwitantie over het bedrag beschikken. De rekening zal dan verhoogd worden met de incasso kosten. Indien men vorig jaar de Badbode regel matig ontving en door de een of andere duistere reden het nummer niet in de bus ziet verschijnen, wordt men verzocht bericht te zenden aan de redactrice van dit blad. Het tweede nummer van de Badbode zal op 23 juni a.s. uitkomen.

Badbode voor Callantsoog | 1962 | | pagina 4