Van de V.V.V. Voor we een overzicht geven van de voornaamste gebeurtenissen bij de V.V.V. Callantsoog in hei af gelopen jaar, willen we eerst speciaal het redigeren van dit Kerstnummer memoreren. Wij staan er voor bekend, dat wij ter elfder ure nog heei wat werk kunnen verzetten en beslist s nachts door gaan, als iets afgemaakt moet worden. Als we een nummer van de Badbode schrijven, be ginnen we altijd eerst met de advertentie s van de zakenlieden. Deze leverden dit jaar geen enkele moeilijkheid op; twee uur telefoneren en enkele be zoekjes en de zaak was oké. Vervolgens kwamen de kerst- en nieuwjaarsgroeten aan bod. Ja, en toen was het leed niet te overzien. Er was niemand te vinden, die de advertentie s wilde ophalen. Ettelijke telefoontjes en suggestie's werden gedaan. Het re sultaat was dat woensdagochtend 12 december nog geen oplossing gevonden was. Wij (de correspon dent van de V.V.V., de assistente en de redactrice van dit blad) besloten de gemeente Callantsoog in verschillende wijken te verdelen, alle leden van het V.V.V.-bestuur één wijk te brengen en dan maar rustig af te wachten. Maar daar kwamen we toch van terug. De volgende suggestie was de voorzitter van de V.V.V. met de bovengenoemde „wij" ge- zamelijk op pad te laten gaan, maar ook dat bleef bij een suggestie. Al met al werd het een precair geval. Er moest iets gebeuren. De groeten moesten in ieder geval geplaatst worden Dus weer op pad. Enkele bezoeken leverden geen resultaat op. Ten einde raad grepen we naar onze goede, trouwe te lefoon. „Nee heb je", dachten we, „ja kun je krij gen". En dat lukte bijzonder goed. De heer A. ten Boekei was zo vriendelijk het dorp voor zijn reke ning te nemen. En wat meer zegt: „het ging nog blaid ok", zoals ze in Callantsoog zeggen. Mevrouw Bobeldijk en de heer Vos (correspondent) waren al enkele buitenwegen opgegaan en Anny Beun wilde Groote Keeten wel doen. Hulde voor al die goede medewerking. En nu het jaar 1962, dat voor de V.V.V. in Cal lantsoog een bijzonder gunstig jaar was. Maar voor het zo ver was, moesten er heel wat moeilijkheden overwonnen worden. Eind december 1961 gaf de heer de Vroom, correspondent, te ken nen, dat hij zijn werkzaamheden niet meer voort zetten kon. Ook de heer Vis, de penningmeester, bedankte voor zijn functie (zijn studie nam te veel tijd in beslag). Het bestuur van de V.V.V. zag zich dus genoodzaakt op korte termijn en een correspon dent en een penningmeester te benoemen. In de periode van januari tot half februari heeft mevrouw de Vroom het correspondentschap op zich genomen. Vanaf deze plaats danken wij de heer en mevrouw de Vroom voor al het werk, dat zij in het belang van de V.V.V. gedaan hebben. De heer Vis, die gedurende enkele jaren penningmeester was, danken we eveneens en wel voor de verzorging van de boekhouding. De heer B. J. Vos, in februari benoemd tot corres pondent bij de V.V.V., raakt en in de gemeenschap Callantsoog en vooral in de werkzaamheden op het kantoor al goed ingeburgerd. Mej. T. Bakker, die in juli als assistente van de correspondent gedurende de zomermaanden aangenomen werd, heeft het werk zo te pakken, dat zij zich nog steeds verdienstelijk maakt. De nieuwe penningmeester, de heer S. Vogel zang, zorgt, voor zover dat nu reeds beoordeeld kan worden, prima voor de financieele zaken van de V.V.V. Het aantal V.V.V.'ers neemt steeds toe. In de loop van dit jaar werden circa 60 nieuwe leden genoteerd. De verhuur was uitstekend. Slechts enkele jaren ge leden was 6 a 8 weken verhuurd al bijzonder gun stig. Nu behoren 10 tot 12 weken niet tot de uit zonderingen. Vrije bungalows worden soms 14 tot 16 weken verhuurd. De V.V.V. heeft met genoegen geconstateerd dat één van de leden een houten bun galow, staande Op t Landtweg, zelfs 25 weken aan zomergasten verhuurde. Zeer veel personen konden voor één of meerdere nachten aan logies geholpen worden, omdat meer dere leden kamers met ontbijt beschikbaar stelden. Het verheugt ons te kunnen opmerken, dat de be langstelling voor Callantsoog nog steeds groeiende is. Het aantal overnachtingen werd vorig jaar bij het ter perse gaan van het Kerstnummer 1961 geschat op 250000, nu zal het zeker de 280000 overschrijden. De hotel- en pensionhouders kunnen, voor zover ons bekend, ook zeker op een prima zomer terug zien. In het hoogseizoen werden verschillende fami- lie's bij leden-hotelhouders in de naaste omgeving ondergebracht. Ondanks het minder mooie weer bleef het aantal overnachtingen van kampeerders vrijwel gelijk (op enkele terreinen was een kleine teruggang te be speuren). Door het tekort aan parkeerruimte, zijn w.e wel eens bang geweest, dat dagjesmensen moeilijk hun auto konden parkeren. Voor zover ons echter be kend is, heeft dit probleem geen enkele moeilijkheid opgeleverd. Ook het plaatsen van de hekken bij de brandweergarage was een groot succes. Wij zijn er van overtuigd, dat de heer Kooy (Opperwacht meester alhier) en zijn assistent er zeker veei toe bijgedragen hebben, dat het verkeer steeds in goede banen geleid werd. Al met al kunnen we dus. wat de verhuur en het vreemdelingenverkeer betreft, terug zien op een gunstig jaar. Aan de middenstanders zijn de gunstige omstandig heden van het vreemdelingenverkeer gedurende de algelopen jaren ook niet ongemerkt voorbij gegaan. Verschillenden van hen hebben in de loop van dit jaar in- of extern kunnen uitbreiden. De gasten kunnen daardoor alles in Callantsoog kopen en onze hotels en pensions kunnen wedijveren met die in andere grotere badplaatsen. Andere zakenlieden wachten op vergunningen om te verbouwen of van hun woonhuizen zakenpanden te maken. In het eerste nummer van het volgend jaar hopen we hier nog nader op terug te komen. Alle „bouwlievende" zakenlieden wensen we van harte toe dat zij spoedig de nodige papieren verkrijgen zullen Tot ons genoegen hebben we bemerkt dat ook in Groote Keeten enkele particulieren pension houden. Dit is werkelijk een reuze vooruitgang. Steeds meer aanvragen komen ook voor dit gedeelte van onze gemeente binnen. Tot slot willen wij de toekomstige huurders, die beslist rust en ongerept strand zoeken, wijzen op de mogelijkheden aan de uiterste rand van onze gemeente. De heer Lotsy, eigenaar van „de Witte Villa" heeft prima gelegenheid voor particulieren om geheel zelfstandig en vrij in een rustige omge ving, de vakantie door te brengen. Bij zijn familie huis is tevens een speeltuin, uitsluitend bestemd voor kinderen van gasten. Alle hotel-pensionhouders, de verhuurders en de eigenaren van kampeerterreinen wensen we een prima zomer toe. Alle toekomstige gasten veel zon neschijn, rust en vooral plezier. In kort bestek: de verenigingen. De muziekvereniging heeft de studie-avond op vrij dagavond gesteld. Er wordt in het zaaltje van de o.l.-school gerepeteerd. Nieuwe leden (zowel jong als ouder) zijn van harte welkom. In samenwerking met de toneelvereniging zal getracht worden komend voorjaar een uitvoering te geven in 'tZand?, dit door gebrek aan zaalruimte hier ter plaatse. De accordeonvereniging oefent iedere woensdag avond. Belangstellenden doen er goed aan zaterdag 22 december naar 't Zand te gaan. Op die avond wordt er n.1. een uitvoering gegeven door de „Golf brekers" ter gelegenheid van het 25-jarig dirigentschap van de heer Pruim. Er zijn 100 medewerkenden. IfTik Gedurende de afgelopen herfst werd er een biljart club opgericht, speciaal voor mannen boven 65 jaar. Inlichtingen bij de heer Dop, Huys ten Oghe. De beide vrouwenverenigingen, de Plattelandsvrou wen en de Ned. Herv. Vrouwenclub hebben niet over belangstelling te klagen. De jeugdclub houdt iedere zondagavond een instuif in één van de vertrekken van het kampeercentrum „de Garnekuul". De bibliotheek heeft donderdag uitleenavond. Een keur van romans, detective's en jeugdboeken staat ter beschikking. Ook duitse boeken. De reddingsbrigade in Callantsoog stelt alles in het werk om zo spoedig mogelijk een trainingsavond in Alkmaar te krijgen. Inlichtingen volgen per circulaire. De bridgers kunnen iedere maandagavond hun kaartje leggen. Geïnteresseerden voor deze sport kunnen zich met de directeur van hotel „Callant", de heer Rade maker, in verbinding stellen. De op 15 dec. j.1. gehouden drive bracht een record aantal deelnemers, n.1. 160. Tot onze spijt is de ruimte te beperkt om alle prijswinnaars te noemen. De persoonlijke beker was voor de familie Schaaf- sma-Ploeger, de clubbeker voor de bridgers uit Wieringen. Ook de klaverjassers komen aan hun trekken. In „Callant" werd 16 dec. j.1. een drive gehouden; er waren 60 deelnemers. Eerste werd het koppel de )ong-de Vries. In de algemene stand staan de heren Baken-Rietvink 1, mevrouw Kooi-Baken 2. De com petitie wordt op 5 januari 1963 voortgezet. Ook kan men tegenwoordig in Hotel „Seinpost" klaverjassen. De heer de Hoop (eigenaar) organi seert op zaterdag 22 december een grote klaverjas- drive. Prijzen bestaan uit bekers, wild, drank en andere „lekkernijen" voor de komende Feestdagen. Dus klaverjassers, houdt 22 december en 5 januari maar vrij, want U komt toch ook De voetballers kunnen iedere woensdagavond vanaf 7 uur trainen op 't verlichte voetbalveld. Ook de senioren staan hun mannetje. Zij kwamen onlangs met een speldje thuis. Ned* Herv. Kerk - Callantsoog. ZONDAG 23 december, 9.15 uur v.m., Ds. J. Verheul. DINSDAG 25 december, 9.15 uur v.m., Ds. J. Verheul. WOENSDAG 26 december, 4.uur n.m., Kerstfeest voor de Zondagsschool. ZONDAG 30 december, 9.15 uur v.m., Ds. J. Verheul. MAANDAG 31 december, 7.— uur n.m., Ds. Verheul. DINSDAG 1 januari GEEN DIENST. Geref. Kerk - Schagen. ZONDAG 23 december, 10.uur v.m., Ds. H. P. Rutgers, Anna Paulowna. 7.uur n.m., Ds. H. P. Rutgers. Ie KERSTDAG, 10.— uur v.m., Ds. W. H. Gispen. 7.— uur n.m., Ds. W. H. Gispen. 2e KERSTDAG, 10.— uur v.m., Interk. Dienst, voorgangers Ds. v. d. Ree, N.H.-pred. te Amsterdam. Ds. W. H. Gispen, Geref.-pred. te Schagen. ZONDAG 30 december, 10.— uur v.m., Ds. T. W. Penning. Dirkshorn. 7.— uur n.m., Ds. W. H. Gispen. OUDEJAARSDAG 7.30 uur n.m., Ds. W. H. Gispen. NIEUWJAARSDAG 10.— uur v.m., Ds. W. H Gispen. R.K. Kerk - 't Zand. 4e zondag van Advent. 7.en 10.30 uur v.m.. Stille H.H.Missen. 7uur n.m.. Kerstwake. 8,30 uur v.m., Hoogmis. 25 december, Hoogfeest van Kerstmis. Ie Nachtmis 24.— uurt d.a.v. 2 stille H.H:Missen. (alle plaatsen zijn vrij). 2e Nachtmis 5.30 uur v.m., d.a.v. 2 stille H.H.Missen (geen vrije plaatsen). Om 9.30, 10.— en 10.30 uur v.m. stille H.H.Missen. Plechtig Lof met predikatie om 19.— uur n.m. 26 december. Stille H.H.Missen om 7en 10 30 uur v.m. Hoogmis om 8.30 uur v.m. ZOND. 30 dec. Stille H.H.Missen om 7.en 10.30 uur v.m. Hoogmis om 8.30 uur v.m. Lof om 19.uur n.m. MAAND. 31 december, Missen om 7.en 8.— uur. Plechtig Lof om 19.-- uur n.m. met predikatie. NIEUWJAARSDAG 1 januari 1963 Stille H.H.Missen 7,en 10.30 uur v.m. Hoogmis om 8.30 uur v.m. Gelegenheid te biechten: 23 december van 4-6 uur n.m. 24 december van 4-8 uur n.m. In de mist. Er mogen dan gevleugelde woorden bestaan, dat het hele leven een groei is, een voortdurende be weging, maar wat kan ons leven dikwijls omsloten zijn door een dufmakende mistbank van sleur, ver veling, van eenzaamheid en benauwende doodsheid. Alles gaat zo zijn verlammende gangetje. Alles is met het spinrag van eentonigheid overtrokken. Je kunt je er niet van losrukken. Het begint al vroeg in de morgen, bij het opstaan, als de werkdag be gint. Steeds weer diezelfde slaperige tegenzin, die zelfde mensen in detram, dat meezeulen met de klok van de dag, totdat je weer naar huis kunt gaan, 't avondeten verorberen, 't krantje verslinden, en dan maar weer naar bed: „want morgen is er weer een nieuwe dag Die nieuwe dag echter is niet nieuw! De mensen, de tram, 't werk, de liefde voor je man of vrouw is weer net als gisteren en eergisteren. Alleen de tegenzin groeit, ze neemt hand over hand toe, tot die onvermijdelijke uitbarsting volgt Voor de een is het een gebed, voor de ander een vloek. Maar God lacht begrijpend en barmhartig. Hij maakt Zich klein en komt midden onder ons en leeft met ons mee. Hij laat zien, dat de mist geen mist is, dat de verveling geen reden van be staan heeft, omdat alles met en door Hem steeds nieuw is, nieuw wordt en blijft. Hij verwijdt ons gezichtsveld en geeft ons een hemels perspectief als we maar echt willen kijken. „Heer geef, dat we zien mogen". Moge de Mensgeworden God dit, Uw gebed, ver horen. Als Zijn Kerstgave aan U. Reddingsbootjes. De afgelopen zomer hebben we meerdere malen geattendeerd op de bootjes van de N.Z.H.R.M., die én bij de strandexploitanten én bij de verschillende strandopgangen én op de Zeeweg geplaatst werden, Hoewel het niet in onze bedoeling ligt van de Badbode een blad te maken voor gaven en giften, vinden we het toch zeer prettig U te kunnen mededelen, dat in de bootjes de afgelopen zomer een behoor lijk bedrag aan giften binnen kwam. Namens de N.Z.H.R.M. alle milde gevers en ook kleine gevertjes heel veel dank.

Badbode voor Callantsoog | 1962 | | pagina 2