CALLANTSOOG d Zaterdag 29 juni 1963 - No* 3* Redaktie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Telefoon 02248-323 Administratie en abonnementen: B. J VOS - p/a V.V.V.-kantoor - Telefoon 02248-338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer - CALLANTSOOG Druk Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 ff'" MM ISfe MPSPL OP, m V'i* «pp ïfcvw'm: Het schoolreisje. De jongens en meisjes van de vierde, vijfde en zesde klas zijn donderdag 20 juni j.1. op reis geweest, die van de lagere klassen een week eerder. Eén van de kinderen uit de hoogste klassen vertelt Klas vier, vijf en zes zijn 20 juni met het schoolreisje meegeweest. Wij wisten nog niet, waar wij naar toe zouden gaan, want dat moest een verrassing blijven. Om kwart over acht vertrokken we. Toen we bij de Hondsbossche en Pettemer Zee wering waren, moesten Corrie Schagen en Els Zwaan op staan om deze beroemde dijk te zien. Corrie zei: „O, is dat nou alles!'' We zijn door de Beemster en de Schermer naar Purmerend gegaan. Vandaar gingen we over de Schellingwouder bruggen naar Amsterdam. In Amsterdam waren we verdwaald. Daarna zijn we over de snelweg naar Utrecht toe gegaan. Onderweg hebben we de gashouders van Amsterdam en Utrecht gezien. Op die gas houder van Utrecht staat Olivetti schrijf- machine's. In Utrecht hebben we het Mili tair Hospitaal gezien, een grote gevangenis, Jaarbeursgebouwen, de Rijksmunt (om de Rijksmunt staan hele grote ijzeren hekken heen en voor de ramen zitten tralies) en we hebben Vreeburg ook nog gezien. Vlak bij een kerk staat het standbeeld van Willibrord, gezeten op een paard. Op het Domplein staat het Standbeeld van Jan van Nassau. Hij was de stichter van de Unie van Utrecht in 1579. Aan de andere kant van het plein staat het verzetsbeeld. Toen zijn we uit de bus gestapt en hebben we de Domtoren beklommen. Eerst zijn we in een soort kapel geweest, waar Paus Adrianus VI zijn privé-bezit had. Daarna zijn we naar de klokkenkamer geweest. Die klokken waren allemaal vochtig. De grootste klok was ongeveer een halve meter dik. Daarna hebben we het carillon gezien en horen spelen. Daarna zijn we met een rondvaartbootje door de grachten van Utrecht gevaren. Daar hebben we van die kelders gezien, die onder de weg doorlopen, dat was erg mooi. De meeste kelders waren opslag plaatsen voor bier. Sommige kelders waren als restaurant of als balzaal ingericht. Daarna zijn we naar het Spoorwegmuseum in Utrecht geweest. Vooral binnen vond ik het interessant. Ze demonstreerden ook hoe het N.X.-systeem werkt. En die 2 groene treinen, die bij het raam stonden, vond ik mooi, want die twee treinen lieten ze rijden. Buiten mochten we in de Arend" zitten. Dat vond ik fijn. Daarna zijn we naar het slot „Zuylen" geweest. In 1951 is „Zuylen" tot een museum gemaakt. Je zag er allerlei brieven liggen. Er was ook een echte brief bij van Alva, die hij in hoogst eigen per soon heeft geschreven. In „Zuylen'' heeft alleen maar het geslacht van Tuyll van Serooskerken gewoond. Er was ook een gobelin. Dat is een wandkleed van 75 m'J. Één mens doet over één m2. een heel jaar. Om half vijf gingen we weer weg. Toen gingen we naar de speeltuin „Zoete Inval" in Halfweg. Onderweg naar Halfweg kwa men we langs de Vecht, waar van die mooie buitenhuizen staan uit de Gouden Eeuw. Om half zeven waren we in Halfweg. Om kwart over zeven gingen we weer weg. Om tien voor half negen waren we thuis, waar het Fanfarekorps ons opwachtte. Dc brandweer. De plaatselijke afdeling van de brandweer werd een dezer dagen gealarmeerd voor een helmbrandje in Groote Keeten. Gelukkig liep alles goed af. Maar we willen het nu niet over branden hebben. De afdeling Callants- oog he .-ft met het g op de feesten in het zomerseizoen andere aktiviteiten. Allereerst zal er vrijdag 28 juni katknuppelen gehouden worden door vier Brandweercorpsen. Vervolgens "p vrijdag 5 juli een spuitwed- strijd voor volwassenen. Voorts staan er over enkele weken nog spuitwedstrijden voor kin deren op het programma. De bedoeling van dit stukje is feitelijk zon neklaar. Bij het loeien van de sirene loopt de gehele bevolking (gasten incluis) te rennen naar het Dorpsplein. Toon nu ook eens be langstelling. Moedig de mannen aan, bij hun minder „da gelijkse" arbeid. Ons is altijd medegedeeld dat brandweerlieden feest kunnen vieren, dus het schouwspel zal heus de moeite waard zijn. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend vanaf 's morgens 8 uur. Toegangskaarten a f 1.per persoon, kinderen van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin maximum 5 personen) a f 15.-. Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. Het zonnebad. We zullen het maar eerlijk zeggen we lijden op het ogenblik allen aan het zelfde euvel. We lijden, met een hele lange ij aan gebrek aan vertouwen. We zuchten de gehele dag „zou er nu nog wat zon komen. De vakan tie gaat voorbij en we zien nog steeds niet bruin. Dat is nou dat mooie weer, veertien dagen zon, en nu, regen, wind, guur, koud weer. Wat heb je er zo aan". Ja, beste lezers, we begrijpen het wel, maar U hebt vakantie. En als U zich die vakantie laat vergallen door wat minder mooi weer, dan ligt dat alleen aan U. We kunnen nu eenmaal moeilijk voorspellen hoe het weer zal zijn. Bovendien moet U niet vergeten, dat ook regen een mensgoed doen kan, en dat een wandeling in de storm verkwikkend werkt. Nu, zult U waarschijnlijk denken, hoe komen ze op het idee. Maar juist na, de eerste zeer warme dagen van juni hebben 90% van de vakantiegangers liggen kermen„Wat zijn we verbrand, dat overkomt ons niet meer". En hoe komt dat? De huid heeft te veel vocht verloren door het uren achtereen in de zon liggen. Hoe vaak hoort men niet de ver zuchting, „het lijkt wel of we uitdrogen". En daarom willen we het nu eens met li over een zonnebad hebben. Want li, lezer, weet toch dat na regen zonneschijn komt. Om van die zon ten volle te genieten en te gelijktijdig een prettige en onbezorgde va kantie te hebben, die niet verknoeit wordt door blaren en verbrande plekken op de huid, moet li van te voren Uw zonne-uren pro gramma vast stellen. Sommige personen hebben praktisch geen last van zonnebrand, maar toch aan zee, waar de lucht veel zuiverder is als elders, verbrandt men vlug. Dus ook de donkere typen dienen de eerste dagen terdege op te letten of de zon de huid niet te veel irriteert. De blonde- en de roodharige personen ra den we aan slechts korte tijd in de zon te liggen. Ook strandwandelingen kunnen, wan neer de huid niet „gehard" is, verbrandings processen veroorzaken, speciaal aan zee. Ja, en bent U eenmaal verbrandt, dan is Holland in last. Want, o jongens wij worden niet bruin. Maar iedereen kan bruin worden, als men zodra de huid enigszins warm en gespan nen aanvoelt, maar uit de zon gaat. Neemt bovendien een goede zonnebrandolie of -crème. U behoedt Uw huid tegen „uit drogen", en U zult, indien U de overige regels in acht neemt, zeker zijn van een prachtige bruine huid, die vele jaloerse blik ken trotseren kan. Mocht het zo nu en dan eens een poosje regenen, laat Uw vakantie dan niet bederven, trek er op uit. Een re genjas is tegenwoordig gemakkelijk mee te nemen. Maak een fikse wandeling over het strand naar Groote Keeten of in zuidelijke richting naar Sint Maartenszee. Zee en wind waaien alle zorgen weg. Probeer het maar, bovendien ook dan wordt U bruin. Toegelaten en geslaagd. Toegelaten: R.H.B.S.Dinie Modder, Jan Rietvink en Eddy Vos. Geslaagd: Lyceum: Vilhelm Kloosterboer U.T.S.: Peter Vos Onderwijzersakte Jan Habbé Diploma H.B.S.b Willem Dinkla, beide laatste zijn badmeesters bij Noordzeebad Vos. Allen van deze zijde van harte proficiat 1

Badbode voor Callantsoog | 1963 | | pagina 1