CALLANTSOOG Zaterdag 27 juli 1963 - No* 7» -tos?" Baadt niet bij de strekdammen. Redaktie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Telefoon 02248-323 Administratie en abonnementen: B. J. VOS - p/a V.V.V.-kantoor - Telefoon 02248-338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer - CALLANTSOOG Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 ijSic .sScïs 'C y :»~J v. t Spelende kinderen aan het strand. -S vV n O Vakantie in Groote Keeten. Gezien het feit, dat mijn gezin reeds zeven keer in de laatste achtereenvolgende jaren Groote Keeten als vakantieoord verkoos, wil ik gaarne ingaan op het verzoek van een ingezetene van die plaats en hierover het een en ander schrijven in het plaatselijk nieuws. Stelt men er prijs op zijn vakantie aan zee door te brengen, dan is m.i. een eerste ver eiste een badplaats uit te zoeken waar men tevens de rust en ontspanning kan genieten, die men er zich van voorstelt. Reeds bij ons eerste bezoek aan Groote Keeten voelden wij ons direct thuis. Een hartelijke ontvangst door het gastgezin steide ons meteen volkomen op onze plaats en bood een keurig verzorgd onderkomen ter be schikking aan. Spoedig bleek dat Groote Keeten vooral die rust bood, waarnaar men telkenjare weer opnieuw kan verlangen. Men is er vrij tot in de ruimste zin van het woord. Een prachtig breed strand achter een niet al te brede duinenrij geeft de badgast die aantrekking om nagenoeg geen dag over te slaan, de zee te bezoeken. Bij minder goed weer lokt een aantrekke lijke strandwandeling, met een bezoek aan het prettige badplaatsje Callantsoog. Groote Keeten bezit een gezellig strand paviljoen, waar men bij warme stranddagen tegen redelijke prijzen verkoelende dranken kan verkrijgen of gezellig een kopje koffie of thee kan drinken. De houder van dit paviljoen en zijn echtgenote weten steeds op voortreffelijke manier hun gasten van dienst te zijn. Tevens hebben zij de nodige zorg voor alle strandbezoekers en weten zij op correcte wijze de overmoedige bader of zwemmer te waarschuwen voor de gevaren van het water. Dan is er nog een comité, dat de bezoekers van tijd tot tijd wat afleiding weet te bren gen. Het z.g. schatgraven, een zandheuvel wedstrijd, een lampionoptocht, zijn enkele van die acties. Aardige prijzen belonen de winnaars, terwijl de overige deelnemers naar huis gaan met een troostprijs. Nu zult U zeggen, andere badplaatsen hebben dit ook. Misschien veel grootser van opzet met feesten en dansen tot diep in de nacht. Ik geef toe dat vooral de jongere generaties dergelijke ontspanning wellicht prefereren, maar op de wijze waarop dit in Groote Keeten gebeurt, waarbij jong en oud op zulk 'n ongedwongen wijze wordt betrokken en meedoet, kan men alleen hier ervaren. Bij het verlaten van het strand wipt men veelal nog even aan bij 'n tweede paviljoen. De houdster van deze zaak voorziet U van ijs en biedt U de gelegenheid een heerlijk glaasje bier te drinken. De zakenmensen geven U gelegenheid tot laat in de avond nog Uw huishoudelijke inkopen te doen, zodat LI overdag ten volle van het strand en het water kunt profiteren. Vooral voor ouders met kinderen (z.g. grote gezinnen) kunnen op zeer bevredigende wijze hun vakantiegeld hier besteden. Men is er uit en men geniet de rust, welke ten enen male in de z.g. mondaine badplaatsen ont breekt. Honderden meters strand liggen m C. jote Keeten op Uw vakantiegenoegens te wachten. Strandwandelaars zijn de enige voorbij gangers van een recreatie-gebied, dat mis schien nog te weinig bekendheid geniet in ons overbevolkt landje. Zeer zeker zal in de toekomst deze omge ving door vele liefhebbers van strand en zee ontdekt worden. Dezer dagen opende een landbouwer een groot kampeerterrein. Bungalows zullen hier worden gebouwd. Propaganda, zowel in binnen- als buitenland zal worden gemaakt. Wilt U verzekerd zijn van een geslaagde vakantie en met gezonde en bruingebrande kinderen huiswaarts keren, komt naar Groote Keeten en zo mogelijk in juni. Dan zijn Uw mogelijkheden nog groter hier een gunstig verblijf te vinden. Zoals ik schreef is het dit jaar voor de zevende maal, dat wij terug kwamen. Bij leven en welzijn zal het beslist niet de laatste keer zijn; we trekken n.1. elk jaar voldaan en uitgerust naar onze woonplaats terug, om 'n jaar lang op de verworven energie ver der te leven. En dit alles, dank zij de nijvere bevolking, die er naar streeft het een ieder zo bij zonder naar de zin te maken. pi van op keek en waarvan de </estie blaren in de handen Nieuws uit Groote Keeten. Bij een stralende hemel is in Groote Keeten j.1. zondagmiddag weer het traditionele zand hopen maken gehouden. Door de oostelijke wind bleef het water zeer lange tijd laag, zodat er hopen zand geformeerd werden, r aar me 18 .dcaen.^ On Hun moenJ beloond met allemaal een gratis consum De prijswinnc BFi en winnaressen waren: Groep 6, 7 e i 8 jaar: le prijs Jaap Schilder uit 't Zand Dick Ganzenman uit LItrccht 2e prijs Lona Reif uit Rotterdam Willy Ganzenman uit Utrecht 3e prijs Tommy de Graaf uit Groote Keeten Cootje v. Wcnsem uit Groote Keeten Groep 9, 10 en 11 jaar: lc prijs Klaas Evert Hollander uit Groote Keeten Jn. v. d. Fluit uit Groote Keeten 2e prijs Emmy Postma uit Delft Harry Postma uit Delft 3e prijs Trijnie Bakker uit Groote Keeten Nynke v. Zinderen uit Amersfoort Groep 12, 13 en 14 jaar: le prijs Piet Beun uit Groote Keeten 2e prijs Arie de Graaf uit Groote Keeten 3e prijs Cor de Wit uit Groote Keeten Dat er met de vele strandbezoekers geen ebrek aan belangstelling bestond, behoeft el geen betoog. E.H.B.O. Het strandleven is de laatste tijd, meer dan ooit, tot ontplooiing gekomen. Scharen zon- lustigen liggen, zitten of rennen langs het strand om toch maar vooral de begeerde bruine tint te krijgen. Dit verschijnsel is niet alleen elders in de lande, ook onze omgeving mag zich verheugen in een steeds grotere belangstelling van de touristen. Het is een gaan en komen, er heerst een zeer prettige sfeer en iedereen is in de beste vakantiestemming, daar deze drukte, die overigens in Groote Keeten en Callantsoug wei mee valt, brengt toch enige moeilijkheden met zich mede. Kinderen verdwalen, doordat moeder of zusje vergeten is te zeggen, hoe ze weer bij hun plaatsje op het strand moeten komen. Anderen verbranden, omdat men er niet op bedacht is, dat de kinderhuid teer is en aan zee veel intenser bloot staat voor de zonnestralen dan thnis. Een ander euvel is de „kwallenbeet". Mensen, die gevoelig zijn voor dergelijke beten, kunnen soms zeer veel last ondervinden. Het enige ons be kende afdoende middel is direct de plaats des onheils betten met amoniak. De mensen van de E.H.B.O. helpen U gaarne als er moeilijkheden zijn, maar voor velen Uwer is het toch veel eenvoudiger zelf wat van dat vocht mee te nemen. En mocht U ergens een kind, dat verdwaald is. vinden, breng het dan gelijk naar de E.H.B O.-afdeling op het strand. Daar kan men een vlag hijsen ten teken dat er een vondeling is. Als iedereen hieraan mede werkt, kunnen de E.H.B.O.'ers bij daad werkelijke verwondingen enz. doeltreffender werken. Agenda Groote Keeten. wo. 31 juli Fietsen voor volwassenen, zo. 4 aug. AUTO CROSS.

Badbode voor Callantsoog | 1963 | | pagina 1