'ADBO CALLANTSOOG Zaterdag 3 augustus 1963 - No* 8* Redaktie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12 - Telefoon 02248-323 Administratie en abonnementen: B. J. VOS - p/a V.V.V.-kantoor - Telefoon 02248- 338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer - CALLANTSOOG Druk: Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Het Zwanenwater. Vlootdagen in den Helder. We schrijven dit artikel niet om alle Cal- lantsogers en gasten uit ons dorp te zien vertrekken, integendeel. Wij behoren tot diegenen, die het zeer prettig vinden, dat Callantsoog een steeds grotere plaats inneemt bij de toeristen in binnen- en buitenland. Wij verheugen ons er over dat de vakantie gangers niet alleen in augustus komen, maar dat men vanaf mei tot midden oktober vele gasten in ons Callantsoog kan aantreffen. Omdat vakantiegangers in de regel ook wel eens iets van hun omgeving willen zien en van de byzonderheden willen genieter, menen we er goed aan te doen de lezers opmerk zaam te maken op de vlootdagen van 9 en 10 augustus a.s. in den Helder. Iedere recht geaarde Nederlander en ook vele buitenlan ders hebben er wel een trip voor over, om dit schouwspel van de vloot te bewonderen. Bovendien valt er voor de jeugd en voor de volwassenen van alles te genieten. Het Marine museum (Peperhuisje) is van 9,tot 21, uur geopend. Van 10,tot 12,en van 14,tot 16, uur kan men een tentoonstelling a.b. van Hr. Ms. „Karei Doorman" bezichtigen (de zo bekende Ned. Zeeschilderijen). Er zijn rondvaarten, er kunnen verschillende schepen bezocht worden. De Nieuwe haven is toe gankelijk voor publiek, in de ochtend- en middaguren kan men genieten van doorlo pende voorstellingen van Marinefilms in ,,'t Huys Tydtverdryf". Vrijdagavond is er een grote taptoe op het Julianaplein. Het programma vermeldt nog meer feeste lijkheden en we kunnen ons indenken, dat menig jongenshart wat harder gaat kloppen als hij aan boord is, dat zijn zwerversbloed gaat spreken en dat hij onwillekeurig begint te neuriën „Kom bij de marine, zorg dat je er bij komt". Maar ook in de „burger sector" is er op 9 en 10 augustus nog wel iets te beleven. Een van de hoogtepunten is wel de 2 km. zwemtocht voor burger en militair. Deze tocht vindt plaats op zaterdag 10 augustus om 13.30 uur vanaf de Buitenhaven. Mocht U interesse hebben om een van beide dagen den Helder te bezoeken, vraagt dan tijdig een prospektus, dat behalve een uitvoerig programma ook bijzonderheden over de kaart verkoop geeft. Puzzletocht. Voor we een verslag geven van de puzzle tocht door „het Zwanenwater", willen we eerst een woord van dank richten aan de direktie van N.V. „het Zwanenwater" voor het spontane gebaar deze tocht zonder ver dere kosten te doen verwezenlijken. We zijn er van overtuigd, dat vele puzzlelaars, die nog niet eerder „het Zwanenwater" bezoch ten zeker tot de trouwe bezoekers van dit natuurreservaat zullen gaan behoren. De tocht zelf, d:e door een Callantsoger en een gast werd uitgezet, is een enorm succes geworden. Vele wandelaars hadden niet het flauwste vermoeden, dat een tocht door de duinen zo gezellig kon zijn. Er waren aller hande moeilijkheden te overwinnen, zo was een van de vragen: „teken een konijn op ware grootte"; een andere vraag werd direct na het bruggetje gesteld, en luidde„uit hoe veel planken bestaat het bruggedek." Er waren zeer veel spitsvondigheden, maar een puzzle- wandelaar zou geen puzzlewandelaar zijn als hij of zij ze niet wist op te lossen. De prijs uitreiking, die in Hotel „de Wijde Bliek" plaats vond, bracht aan het licht, dat de dames de heren in het oplossen van problemen de baas zijn. Mevrouw Lastdrager uit Am stelveen had, in gezelschap van enkele dames, de beste ogen gegooid, zij werd eerste; de tweede prijs was voor de familie Bosman, de dames Burger-Bakker sloegen beslist geen slecht figuur, zij eindigden na loting op de derde plaats met het zelfde aantal punten als no. 2. De familie Davids werd vierde en van Dolder vijfde. De zesde prijs was tenslotte voor de dames Drent. Ook voor het tekenen kreeg men punten. De jury gaf het hoogste aantal aan de tekening van een van de dames Beeuwkes, een kleine herinnering werd hen aangeboden. De voorzitter van de V.V.V. reikte de prijzen uit, richtte een woord van dank tot de heren van „het Zwa nenwater" en sprak de wens uit volgende jaren een dergelijke tocht nog eens te mogen herhalen. Tijdens eens gezellig „napraatje" werden de diverse moeilijkheden nog eens onder de loupe genomen. Agenda voor Groote Keeten. zo. 4 aug. AUTO CROSS, do. 8 aug. Lampionoptocht. Nieuws uit Groote Keeten. Dat Groote Keeten steeds meer in de be langstelling van de gasten komt te staan, bleek donderdag 25 juli j.1. wel bij de kin derspelen. Er waren die keer ruim 70 kin deren, die aan het spel meededen. Het feest bestond uit het werpen van een bal in een emmer, wat voor de „langs de lijn staan ders" heel eenvoudig leek, maar toch niet mee viel. Prijzen voor groep 1, kinderen tot 6 jaar. le prijs Frank Verhulst uit Amstelveen, .v. prijs Peter Ebbes uit Oostcrwolde, ,j 3e prijs Naut Starn uit Groote Keeten. Ete groep van 7- en 8-jarigen le prijs Cor Beetsma uit Drachten, 2e prijs Paul van der Ploeg uit Rhcnen, 3c prijs Cor de Graaf uit Groote Keeten, 4e prijs Allmut Rist uit Wuosdorf. De groep van 9-, 10- en 11-jarigen: le prijs Ger van der Ploeg uit Rhenen, 2e prijs Ineke Beetsma uit Drachten, 3e prijs Jan van der Fluit uit Groote Keeten. Door de invallende duisternis konden de 12-, 13- en 14-jarigen dit keer niet aan de festiviteiten deelnemen. De komende feesten. Vrijdag 2 augustus zal de strandzesdaagse weer door Callantsoog komen en zelfs voor een nacht de tenten in ons dorp opslaan. Mevrouw S. van Twuyver, die de tocht vorig jaar voor de eerste keer meeliep, ver tegenwoordigt onze gemeenschap ook dit jaar. In de avonduren -van 2 augustus wordt er een voetbalwedstrijd gehouden door gas ten uit de gemeente Callantsoog en door gasten van de Garnekuul, contact adressen: Badmeester Strandpaviljoen Vos en de heer Bos voor de Garnekuul. 5 augustus komen de Callantsogers tegen de bewoners van de Garnekuul uit. Zondag 4 augustus de grote AUTO-CROSS in Groote Keeten, waar volgens insiders de prijzen erg laag zijn. Om 7 uur zal er die zondag op het voetbalterrein nog een poli- tie-honden demonstratie gegeven worden. Er komen 5 of 6 honden, Hollandse-, Duitse en Belgische herders en een bouvier. Enkele dieren zijn nog betrekkelijk jong. Voor die renvrienden een kans eens waar te nemen wat men met wat vriendelijke woorden van een hond gedaan kan krijgen. Het strandfeest en het Wijnfeest zijn al be kend, zowel voor jongeren als wat ouderen. De bazar van 7 en 8 augustus is beslist een bezoekje waard. Niet alleen zijn er attracties voor volwassenen, maar ook zeer vele voor kinderen. De uitslag van de verloting wordt op 8 augustus bekend gemaakt. Lampionoptocht wordt gehouden op 8 au gustus in Groote Keeten en op 9 augustus in Callantsoog. Denkt U er aan de kinderen zo goed mogelijk voor de dag te laten komen. In Groote Keeten worden voor de aardigste kostuums prijzen uitgeloofd. Het uitgestelde brandweerfeest zal eerst plaats kunnen vinden op zaterdag 10 augustus om 6.45 uur n.m. Hopelijk is het Dorpsplein dan vrij te maken van auto's. Nadere inlich tingen in het volgend nummer. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend vanaf 's morgens 8 uur. Toegangskaarten a f 1.- per persoon, kinderen van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers) a f 15. Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3. telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1963 | | pagina 1