CALLANTSOOG Redaktic Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Telefoon 02248- 323 Administratie en abonnementen B. J. VOS - p/a V.V.V. - kantoor - Telefoon 02248- 338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer - CALLANTSOOG Druk: Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Het strandfeest. Ja, nu was het weer zó mooi, dat er geen strandfeest gehouden kon worden. Dagen lang was er een record aantal bezoekers in Callantsoog en Groote Keeten. Bovendien werd het juist 's middags vloed, zodat er maar weinig plaats was om velden uit te zetten voor kinderspelen. Maar zaterdag ochtend, 3 augustus, een wisseldag, waren vele ouders dankbaar enige uren van hun kroost verlost te zijn. 's Morgens om 10.30 uur was er schatgraven voor kinderen tot 10 jaar. Er waren twee velden, een voor de kleintjes tot en met 6 jaar en een voor de groteren tot en met 10 jaar. Die hele kleintjes leek het maar erg moeilijk om een bierviltje of flesje uit het zand te zoe ken. Ze vonden meer ijspapiertjes of kleine schelpjes, die voor hun zeker zo mooi waren. Menige kleuter gaf de moed langzamerhand op, tot grote eryenis van vader of moeder. Daarom werd voorgesteld, dat ouders of grotere broers of zusters maar een handje moesten meehelpen. Bij de grotere kinderen ging het beter. In korte tijd werden alle viltjes er uitgehaald Met de flesjes was het niet zo eenvoudig, slechts langzaam kwamen de vinders zich bij de controle melden. Juist voor de grote regenbui los brak, kon geconstateerd worden, dat én in het veld van de kleintjes èn in dat van de groten nog één flesje zoek was. Jammer genoeg bleven die Hesjes zoek, hoe goed er nog naar gezocht werd. Voor de bierviltjes kregen de kinderen ijsjes, de letters a en x gaven recht op een groot ijsje, de ij en z op een kleiner. De prijzen voor de flesjes waren bij de kleineren le prijs Christian Jennes 2e prijs Erik Voss 3e prijs werd niet gevonden 4e prijs Wilma Tigchelaar 5e prijs André Pabulitski Bij de kinderen van 7 tot en met 10 jaar werd het flesje, bestemd voor een le prijs niet gevonden. De overige prijzen waren voor: 2e prijs Marijke Paulusma 3e prijs Bernt Holtorf 4e prijs Oene Padt 5e prijs Heidy Thiem Dc Auto cross. Zondag. 4 augustus, werd door menig initi atiefnemer van de te houden auto cross met enige zorg tegemoet gezien. De stemmingen waren niet bepaald gunstig. Als het zulk weer blijft (vorige week was het zeer warm) zullen er beslist niet veel toeschouwers naar de Keeten komen. Stel je voor dat het juist die zondag omslaat en de ene plensbui de andere afwisselt. En toen er zondagochtend een ware stortbui boven Callantsoog los barstte, stond bij menige organisator van de Auto cross de telefoon roodgloeiend. Met angst en beven besloot men het festijn toch maar te laten doorgaan. Gelukkig, mogen we wel zeggen, want het succes was enorm. Duizenden toeschouwers, die, misschien wel zoals wij, voor de eerste keer een dergelijk rijden meemaakten. Volgens insiders was het terrein juist even te nat, zodat de crossers te weinig risico konden nemen, maar als wij de modderbuien van prut in gedachten krijgen, dan zeggen we toch dat menig toeschouwer bepaald respect gekregen heeft voor de „weinige risico s die dan door een enkeling genomen werden. Er werd gereden met een groep van 8 wa gens, bovendien kregen diverse bestuurders de gelegenheid voor „herkansing Om welke reden is ons niet geheel dui delijk, we veronderstellen omdat zij door anderen uit de baan geschoven werden. Bij de finale kwamen tot slot weer 8 wagens aan de start, waaronder onze eigen dorps bewoner Arie Oostindiër. Dat hij goed kon rijden hadden we reeds bemerkt, maar een van zijn „dwarszitters" zat vlak naast hem. We waren er zeker van dat die nr. 26 wel iets van plan was. Maar, en dat is nu juist zo mooi bij een cross, door anderen werd die 26 (de heer Hartog) weer tegengewerkt. Hartog liet het echter niet op zich zitten, met veel risico wist hij Oostindiër te bena deren, die, juist vast in een kuil. nog maar ternauwernood wist te ontkomen. Oostindiër werd le, Hartog uit Hoorn 2e en Schilder uit 't Zand 3e. Bij de Le Mans-start (alle auto's aan de start) was de eerste prijs voor Valk uit Zijdewind, de tweede voor Theo Bijpost, die daarmee een prachtige prestatie leverde, de derde voor A. Oostindiër. 100 jarige. Een van de oudere inwoners van Callantsoog deed ons een schrijven toekomen over het vieren van de 100ste verjaardag van een inwoonster. Dit maal was de schrijver de heer G. Baken, die sinds vorig jaar in het Bejaardencentrum woont. Wij stellen het buitengewoon op prijs dat er onder de oudere Cailantsogers nog zo velen zijn, die blijk geven nog steeds mee te leven met de uitgave van de Badbode. Voor velen z:rl het onderstaande verhaal weinig te betekenen hebben, omdat de om standigheden in vroeger dagen niet zo be kend waren. Callantsoog was omstreeks de eeuwwisseling een klein, arm dorp, waar de bevolking hoofdzakelijk leefde van hetgeen de zee gaf of als dammenwerkers of helm- planters de kost verdiende. Er werd wat landbouw uitgeoefend, er was wat veeteelt, maar de slechte irrigatie was er debet aan dat alles niet bijzonder floreerde. Maar de dorpsbewoners leefden met elkander, er was (en er is nog steeds) een hechte band onder de Caliantsoger bevolking. Zij deelden en delen lief en leed. Een viering van de 100ste verjaardag van een inwoonster was geen familieaangelegenheid, maar een dorpsfeest. 10 april 1913. In een klein huisje in Callantsoog, waar nu het kappersbedrijf van de heer M. J. tchmidt gevestigd is, vond op 10 april 1913 een groot gebeuren plaats. Mevrouw van der Berg (Geertje Mooy) werd 100 jaar. Haar zoon Jacob, ook al ruim 70 jaar oud, was nog steeds bij moeder thuis gebleven. In het toen nog kleine dorpje stak iedereen de vlag uit pk opoe Mooy werd per lan dauer met twee paarden ervoor door het dorp gereden. In de oude pastorie werd opoe de gehele dag ondergebracht. Met haar zoon Jacob en haar vele andere zoons en dochters, klein- en achterkleinkinderen kon zij de gelukwensen in ontvangst nemen. Twee grote kamers werden door de gehele familie in beslag genomen. De caféhouder Jan Vos,, en bakker Baken leverden alles, wat die dag nodig was. In het cafe van Jan Vos konden de danslustigen, zowel jong als oud, feestvieren en dansen. Van heinde en verre kwamen vrienden en kennissen met paard en wagen om opoe en haar kinderen de hand te drukken. Opoe zelf genoot er van, zij kon nog heel goed zien en lopen, ze was alleen wat doof. Tot 's avonds 7 uur was het een komen en gaan van de vele belangstellenden. Tot heel laat werd het feest in cafe Vos voortgezet. Maar daar deed opoe niet meer aan mee. Veel last heeft zij trouwens van deze feest dag niet ondervonden. Zij bereikte de ou derdom van bijna 102 jaar. Agenda voor Groote Keeten. wo. 14 aug. 7.30 uur Kinderspelen, wo. 21 aug. 7.30 uur Verrassingsracc op Vliegende hollanders. Adverteerders. Zoals reeds eerder bekend gemaakt werd, zal het laatste nummer van de Badbode, (31 augustus), nog met een inlegvel ver schijnen. Adverteerders, die hun advertentie in cén der komende nummers nog veranderd willen hebben, dienen uiterlijk s zondags de tekst te bezorgen bij de redactrice, Zeeweg 12. Callantsoog, anno 1905.

Badbode voor Callantsoog | 1963 | | pagina 1