CALLANTSOOG Zaterdag 24 augustus 1963 - No* 11* Druk: Fa. K. VAN LOENEN 5 Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Redaktie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Telefoon 02248-323 Administratie en abonnementen: B. J. VOS - p/a V.V.V.-kantoor - Telefoon 02248-338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer - CALLANTSOOG HET ZWANEN WATER Het strandfeest* Dinsdag 13 augustus was het tamelijk goed weer, maar door gebrek aan mankrachten, in dit geval assistenten bij de spelen, be sloten we de feesten een dag uit te stellen. We zouden bijna zeggen gelukkig, want woensdag was het weer bij uitstek geschikt om een strandfeestje te houden. De deel name was bijzonder goed, zo zelfs, dat voor de oudere jongens en meisjes beslist geen wedstrijd meer gehouden kon worden in verband met de tijd. De wedstrijd bestond uit een kruiwagenrace met hindernissen voor de 7- tot en met 12-jarigen. De kleinere kinderen deden een wedloop met hindernissen. Er waren zelfs twee kin deren van 4 jaar, die bij dit evenement lie ten zien, dat men in de toekomst nog heel wat van ze verwachten kan. Op een gegeven moment' was er een eerste prijswinnaar, er bleven toen nog 3 jongens over, die om de tweede en derde prijs moesten „vechten". Eén van die jongens was echter zo groot, dat men maar besloot de beide kleintjes en die grote 6-jarige een tweede prijs toe te kennen. De uitslag in die jongste groep: le prijs Gert Hoep 6 jaar 2e prijs Albert Waal 6 jaar 2e prijs Gert Brenner 5 jaar 2e prijs Achim Retzke 5 jaar en de 4-jarige Edwin de Graaf. De kruiwagenrace met hindernissen werd in de groep van 7- en 8-jarigen gewonnen door: le prijs Wolfhard Zeschky 8 jaar 2e prijs Johanna Dinkla 7 jaar 3e prijs Johan de Veer 8 jaar 4e prijs Hans van Ensel 8 jaar Bij de 9- en 1 O-jarigen waren de prijzen voor: le prijs Thomas Wustrow 10 jaar 2e prijs Els van Overeem 9 jaar 3e prijs Edwin Hanselman 9 jaar Bij de 11- en 12-jarigen kwamen voor prij zen in aanmerking le prijs Jobst Pastor 11 jaar 2e prijs Jochem Wustrow 12 jaar 3e prijs Yvonne Manikus 11 jaar De overige feesten konden in de week van 12 tot 17 augustus geen doorgang vinden door de weersomstandigheden. Naar de Kaasmarkt* In de naaste omgeving van iedere badplaats is wel een of andere bezienswaardigheid. Vanuit Callantsoog kan men naar den Hel der gaan voor de marine-aangelegenheden, naar Schagen voor de sinds enkele jaren be roemde Westfriese marktdag, die speciaal voor de vele binnen- en buitenlandse gasten in al zijn luister weer op donderdagen ge houden wordt. Maar toch neemt Alk maar een bijzondere plaats in. In Alkmaar voelt men zich thuis, er zijn oude straatjes uit de beroemde en beruchte 80-jarige oor log, die de wandelaar jaren terug brengt. De namen van die straten herinneren aan barre belegering en de uit de jaartallen bekende zin: 1573, van Alkmaar begint de Victorie, een feit dat ieder jaar op 8 okto ber, wordt herdacht. De grote winkelbedrij ven liggen alle in het" centrum, de Lange- straat is de Kalverstraat van Amsterdam, de Lijnbaan van Rotterdam. Maar Alkmaar heeft meer. Vele oude geveltjes zijn door de eeuwen heen behouden gebleven. Vele ge bouwen dateren vanuit de Gouden Eeuw en eerder. Het Stedelijk museum dat op o.a. vrijdag geopend is van 10.tot 17.uur geeft een overzicht van de historie en kunst van Alkmaar, er zijn schilderijen, oud zilver werk, oud aardewerk en gebruiksvoorwerpen uit vrceger tijden. Andere bezienswaardigheden zijn de kerken, stadhuis, waaggebouw, accijnstoren en niet te vergeten de verschillende hofjes. Op het „bolwerk" staat de Molen van Piet, een nog steeds in bedrijf zijnde meelmolen. Op vrijdag is de, ver buiten onze Neder landse grenzen bekende kaasmarkt, een trek pleister voor vele touristen. Vanaf 's morgens 10 uur kunnen de kaasdragers gadegeslagen worden op het Waagplein, een kleurrijk schouwspel, volgestapelde berries in verschil lende kleuren. Mocht U een der komende dagen een bezoek aan Alkmaar brengen, verzuim dan niet enkele informaties in te winnen bij de V.V.V. Alkmaar, die U vol ledig zal kunnen inlichten over tijd en plaats van diverse te bezichtigen gebouwen en mu sea. Wij wensen U veel genoegen. Naar het Zwanenwater* Als de dagen korter en de nachten langer worden, begint de zomer te wijken voor de herfst. Gelukkig zijn we nog niet aan de na jaarsstormen toe, maar zo af en toe kan men er een voorproefje van krijgen. En dan zit ten we, denken vele vakantiegangers. Want, wat moeten we doen als we niet naar zee kunnen. Dat wil dus zeggen als de zon niet schijnt en het waait, hetgeen vele gasten als maatstaf houden voor het al of niet naar zee gaan. Ja, wat moet U dan? Het Zwanenwater, een groot natuurreservaat in de gemeente Callantsoog, biedt volop ge legenheid om van de natuur te genieten. Tijdens de wandelingen, die door pijlen staan aangegeven, ontdekt men de mooiste flora en fauna. De grote meren behoren tot de grootste duinmeren van West Europa. Diverse soorten planten en vogels kan men bewon deren, lopend wild ziet men zeer zeker op de tocht en overal is het min of meer be schut. Er zijn ons bekende gasten, die beslist niet voor het strand of het baden naar Cal lantsoog komen, maar uitsluitend een week of langer huren om hun vakantie in het Zwanenwater te kunnen doorbrengen. Nu weten we wel, dat niet iedereen in „extase" komt voor een roerdomp of een buizerd, maar dat hindert niet. Een wandeling in de natuur en daarna ergens een beschutte rust plaats om eens lekker te luieren is ook in het Zwanenwater te vinden. En U weet het allen, als het stormt bij zuid- of noord westen wind, bieden de duinen altijd beschutting. De buitenlucht bruint ook bij minder zonnig weer, dus ook voor gas ten, die uitsluitend voor hun „tint" naar zee gaan, is het Zwanenwater een ideaal gebied. Nieuws uit Groote Keeten De spelen in Groote Keeten bestonden deze keer uit het lopen op 3 kleine plankjes, waar bij de voeten niet op de grond mochten komen. Dit was voor vele kinderen een moeilijke opgaaf, vooral voor de kleintjes. Maar ook de grotere probeerden nog wel eens te smok kelen. Tot de prijswinnaars en prijswinna- ressen behoorden Eerste groep, jongens en meisjes van 5, 6, 7 en 8 jaar. le prijs Tineke de Wit. Groote Keeten. 2e prijs Irene Zwart, Mayen. 3e prijs Tineke Grupstra. Groote Keeten. Tweede groep, jongens en meisjes van 9, 10, en 11 jaar: le prijs Axel Shop, Duitsland. 2e prijs Milly van Scheyen, Groote Keeten. 3e Georg Küchler, Duisburg-Hamborn. Derde groep, jongens en meisjes van 12, 13 en 14 jaar: le prijs Dietrich Schuller, Duitsland. 2e prijs Hanst Georg Roth. Düsseldorf 3e prijs Els van de Groenekan, de Bilt. De vliegende Hollander race is door weers omstandigheden niet doorgegaan. Wanneer deze race nu plaats zal vinden wordt nader bekend gemaakt. Adverteerders. De heren adverteerders willen wij nog even attenderen op het feit, dat zaterdag 31 au gustus de laatste Badbode verschijnt. Indien de advertenties voor dat nummer veranderd moeten worden, wordt U verzocht de copy uiterlijk zondag 25 augustus te bezorgen bij de redaktrice, Zeeweg 12.

Badbode voor Callantsoog | 1963 | | pagina 1