CALLANTSOOG Droppingtocht Groote Keeten. Onder ideale weersomstandigheden zijn j.l. zondagavond de deelnemers van de dropping tocht van start gegaan. De strijd ging tussen een ploeg van „de Onderneming" en een ploeg van Caminp ,,'t Botgat", beide bestaande uit 6 mannen. Wat ef moest gebeuren, werd niet bekend gemaakt, zodat de mannen zich wel wat angstig kwamen melden, maar op het laatst het toch maar waagden. De ploegen werden met een busje naar de geheime plek gebracht en daar gelosf, waar ze als enige orienteringspunten haddende -maan en de windrichting. De kortste afstand die ze konden nemen was 3 km. en de verkeerde weg kon wel 10 km. worden. De ..Botgat-ploeg" startte om 23.40 uur. na <een bij de finish langdurige discusie over de te nemen richting, kwam deze om 1.35 uur in cafe van Scheijen aan. De „Onderneming-ploeg" startte 18 minuten later en waren al om 24.35 uur in cafe van Scheijen binnen. Onderweg werd door beide ploegen natuur- lijk het nodige avontuur beleefd. Zo was er een heer van „de Onderneming- pioeg" die dacht, dat het beter zou gaan, als hij op z'n sokken liep. Inderdaad zal het de snelheid wel iets verhoogd hebben, maar onderweg bracht het ook de nodige risico's »nee. Zo stapte hij b.v. in „iets" dat een koe nog maar net had achtergelaten, wat een gelach veroorzaakte van de andere ploeggenoten, dat op 1/4 km. hoorbaar was. De prijzen bestonden uit: de man een kip, een portie patat, en een pot appelmoes plus een grote mandfles wijn, hetgeen met gejuich in ontvangst werd genomen. Maar ook de verliezende ploeg werd met chocolade, sigaretten en wijn verrast, zodat niemand voor niets had gelopen. Al met al kan de Ketemer feestcommissie terugzien op een zeer geslaagde avond. Auto-puzzletocht. Heden, vrijdagavond 24 juli, is het dan ein- delijk zover. De autopuzzleiaars kunnen om 7 uur aan de start verschijnen. Vele enthousiaste ralley-rijders hebben al geinformeerd of de tocht dit jaar nog door- ging. Anderen wilden zich maar gelijk laten inschrijven. De mogelijkheid hiervoor is echter slechts op donderdag 23 en vrijdag 24 juli bij het V.V.V.-kantoor. Evenals andere jaren is het inrchrijfnummer gelijk aan het start nummer. De deelnemers worden verzocht om uiterlijk 7,uur aan de start bij het Gemeentehuis te verschijnen. Er kunnen in verbard metde duur van de tocht, (circa een uur), slechts 60 deelnemers aan de ralley deelnemen. De route is dit jaar dusdanig uitgezet, dat uitsluitend over goede wegen gereden wordt. De reglementen worden bij de start verstrekt. De tourrijders zullen aan de rit van 1964 zeker veel genoegen beleven. Auto-cross. Zojuist vernemen we, dat er nog meer nieuws is voor de echte autosport lielhebber. Niet zo zeer om zelf te iijden, maar om te kijken. Na het overwinnen van enkele moeilijkheden is de heer N. Kossen, Oosterweg er in ge- slaagd ook dit jaar verschillende autocrossers naar Callantsoog te laten komen. De Cross vindt plaats op zondag 2 augustus a.s. Als er onder de vakantiegangers aspirant deelnemers zijn, dan kunnen zij zich in ver- binding stellen met de heer Kossen. Voor het overige is het een uniek schouwspel, waarbij zeer bekwame rijders aan de start zullen verschijnen, die naast de nodige vaar- digheid hun wagens ook een behoorlijke snel heid weten te geven. De winnaar van vorig jaar; een ingezetene van Callantsoog, A. Oostir.dier, zal de beker verdedigen. In het volgend nummer van de Badbode zullen we nog de juiste aanvar.gs- tijd en de plaats bekend maken. Het Zwanenwater. Het is wel bijzonder jammer, dat ook de excursie door het Zwanenwater van 21 juli min of meer in het water gevallen is. Maar in ieder geval hopen we dinsdag 28 juli opnieuw een tocht te organiseren. Het aantrekkelijke van de tochten in juli is wel de voile bloei van de natuur. De planten en bloemen staan overrijp te pronken, de heide, een laat-bloeier, laat hier en daar zijn prachtige paarse gloed reeds zien. De vogels zijn na een periode van pronken, nestelen en daarna voederen van hun jon- gen weer tot rust gekomen. Hun gezang, getjilp, getierelier klinkt nu tot ver in de omtrek. De meeuwen krijsen niet meer, maar fladderen spelend met hun kroost. De eieren, grijs groen met grote donkere stip- pels, zijn alle uitgebroed. De jongen kruipen overal heen en trachten het gefladder van vader en moeder meeuw na te doen. Zo'n meeuwenkolonie is werkelijk een bezoek waard. Vooral als er nog betrekkelijk jonge dieren zijn. Dan komt moeder-meeuw in actie. Gillend, krijsend vliegt zij op en zij, de moeder, is er toe in staat een aanval op het hoofd van de bezoeker te doen. Blijf dan maar uit haar buurt. Persoonlijk hebben we het eens meegemaakt bij een bezoek aan een meeuwenkolonie elders in het land. Eind juni, begin juli zouden we eens met een excursie meegaan. De eieren waren hier en daar uitgebroed en zo'n jong te pakken leek ons bijzonder leuk. Maar na enkele aanvallen van het ouderpaar zagen we er beslist van af. Dit jaar hebben er zeer veel meeuwen van een kleiner soort in het Zwanenwater gebroed. Bij honderden kan men ze van tamelijk dichtbij met hun jon gen zien spelen. Maar ook de andere vogels worden op de tocht niet vergeten. De lepelaars beginnen hun kroost te leren zich op lange tochten te „redden". In augustus maken ze reeds aanstalten naar zuidelijker streken te trek- ken. De bergeenden, de buizerd, de roer- domp en niet te vergeten de uilen laten zich in de avonduren graag horen en zien. De planten vertonen hier en daar al kleu- rende vruchten, maar ook in voile bloei zijn ze nog te bewonderen. De kleuren op een mooie zomeravond zijn fascinerend. Menige bezoeker van het Zwanenwater heeft de wens geuit dit in deze tijd van het jaar te kunnen schilderen. of op de ge- voelige plaat te kunnen vastleggen. Maar niet iedereen kan datgene wat er te zien is, zodanig weergeven, dat er jaren later nog een juist beeld in zijn geheugen gegrift staat. Daarom is een excursie onder deskundige leiding ook voor personen, die reeds meerdere keren in het Zwanenwater waren juist dat, wat door de ware natuur- liefhebber gezocht wordt. Agenda voor Groote Keeten. Redaktie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12 - Telefoon 0 2248 -323 Abonr.ementenB. VOS, p/a V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338, UitgaveVereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. DrukFa. K. VAN LOENEN Zn. - Scnagerbrug - Tel' 02247-272. 25 juli Katknuppelen. 26 juli Zandhopen maken voor kinderen. 2 aug.Auto-Cross. Voorts op 5 aug Gecostumeerde Lampionoptocht. Eventuele wijzigingen en aanvullingen voorbehouden, deze zullen tijdig door aanplakbiljetten op de bekende plaatsen worden bekend gemaakt. Voor inlichtingen e.d. H. Kruisveld, Heln»veg 21 Groote Keeten, telefoon 328

Badbode voor Callantsoog | 1964 | | pagina 1