CALLANTSOOG Zaterdag 15 augustus 1964 - No. 10 Nog enkcle feesten. De trouwe lezer van de Badbode krijgt de laatste tijd niet veel anders voorgeschoteld als verhalen over diverse strand- en dorps- geneugten voor jong en oud. A1 wordt er niet zo veel tam-tam meer gemaakt bij de spelen als een 20 jaar geleden, toch kunnen de oudere Callantsogers en de gasten be- merken, dat Callantsoog de familiebadplaats blijft. Dat jong en ook soms wat ouderen nog steeds genieten van de evenementen, die door de feestcommissie op het program- ma geplaatst en uitgevoerd worden. Dinsdag 4 augustus werden er 's middags spelen voor kinderen vanaf 4 jaar gehouden. De wedstrijd was erg eenvoudig. De klein- tjes moesten enkele vlaggetjes in een stoof zetten. Er was spanning genoeg. Enkele kleineren, die er nog maar heel weinig van begrepen, wilden steeds opnieuw met de vlaggetjes lopen. Voor de iets groteren was er dit keer eens zaklopen. De een sprong, de ander liep zo goed en kwaad als dat ging, maar ze gaven elkaar niets toe. Bij de jongsten waren de prijzen voor: de 5-jarige Ulf Hordorf le, de 6-jarige Elcke Haimerl 2e, de 6-jarig Diederik Waal 3e. De groep van 7 en 8 jaar was bijzonder groot, zodat er enkele prijzen meer gegeven werden. In die groep had: Dirk Hordorf le prijs. Janneke Meulenbeld 2e prijs. Gert Hoep 3e prijs. Een gedeelde 4e prijs was voor Harmen Rijpkema en Renee Vos. Donderdag 6 augustus werden er strand- spelen voor kinderen vanaf 9 jaar georga- niseerd. De 9- en 10-jarigen moesten hun krachten meten met zaklopen, springen of hoe ze maar het vlugste in de aardappelzak vooruit konden komen. De groteren vanaf 11 jaar hielden kruiwagenrace, hetgeen voor sommige kinderen wel wat moeilijk bleek te zijn. Toch was er animo genoeg, zo zelfs, dat ook de dames en heren toeschouwers nog aan de wedstrijd gingen deelnemen. Bij de groep zaklopen waren de prijzen voor le. Arthur Pay, 2e. Sylvia Graben, 3e. Jan de Groot, 4e. Marijke Paulusma. De kinderen, die aan de kruiwagenrace mee deden, waren in 2 groepen verdeeld. Bij de 11- en 12-jarigen werd: Ansje de Wijn le, Maria de Groot 2e, Jorgen Breil 3e. Bij de 13- en 14-jarigen gingen de prijzen naar Henk Hendrikse le, Erik van der Bom 2e, Marion Koopmanschap 3e. Toen kwamen de toeschouwers, dames en heren, aan de beurt. Wat als een grapje begon, werd nog een aardige wedstrijd. A1 spoedig bleek dat verschillende ouders toch wel wat moeite hadden met de kruiwagen. Prijswinnaars waren bij de heren: le. Herr Breil, 2e. heer J. Huigen, 3e. heer Lelyveld. De dames vonden het al even moeilijk, vooral bij de laatste race. Daarom werd besloten, dat zij om de prijzen mochten zak lopen, Als beste „kruiwagenracers" waren overgebleven de dames Haimerl, Hordorf en Evers. Als beste zakloopster kwam me- vrouw Evers in aanmerking, die daardoor de le prijs kreeg, de 2e prijs was voor Frau Hordorf, de 3e voor Frau Haimerl. Ook dit feest was buitengewoon geslaagd. Mededelingen. Door de zeer beperkte ruimte in dit blad en door de vele verslagen van evenementen, moest helaas een uitvoerig verslag van de laatste gespeelde voetbalwedstrijden blijven liggen. Namens de spelers willen we zeer veel dank brengen aan de Callantsoger Voetbalvereniging voor de medewerking en aan de heren scheidsrechters, die de wedstrijden sportief „floten". De supporters delen we nog mede, dat de gasten ook dit jaar de beker gewonnen hebben. Callants ogers speelden tegen de Garnekuul 6-4, Garnekuul tegen de gasten 1-10. De beker werd na afloop van de maandag gespeelde wedstrijd aan de gasten uitgereikt. De adverteerders delen we mede dat het volgend nummer van de Badbode zonder inlegvel zal verschijnen, het laatste met inlegvel. Advertentie's dienen uiterlijk op maandag in ons bezit te zijn. Puzzle-wandeltocht. Dinsdagavond 4 augustus mochten we op nieuw een puzzle-tocht door het Zwanen- water organiseren. Deze tochten worden bijzonder gewaardeerd, er zijn veel gasten, die direct na een dergelijke tocht vragen, wanneer de volgende puzzle-wandeling ge houden wordt. Ook dinsdag 4 augustus vroe- gen verschillende gasten naar de volgende tocht. Maar helaas wordt het 's avonds veel te vroeg donker en om n dergelijke puzzle- tocht op een middag te organiseren lijkt ons wat riskant in verband met de deelname. Bij de laatste wandeling waren de moeilijk- heden ook nu weer van geringe omvang. Wel moest men om het enige juiste ant- woord op een vraag te krijgen te water, maar dit werd door de deelnemers zeer sportief opgevat. De verrassingsvraag le- verde ook geen moeilijkheden, maar ook weinig „uitschieters" op. Teken een maan- mannetje, was de vraag, slechts enkele teke- naars brachten het tot iets origineels. Hoe- wel niet het hoogst gewaardeerd, willen we toch de tekening van een deelnemer noemen, die een maanman maakte als sandwichman met bordje V.V.V. Bad Callantsoog. De prijswinnaars van deze tocht waren le prijs: fam. Hietbrink. 2e prijs: gebroeders Vos. 3e prijs: jongens Inglis Arkell en Kummer. groep Huigen Rijpkema. 4e prijs: fam. Smit. 5e prijs: heren Spruyt en Bijl. 6e prijs: groep van Ravenzwaay. 7e prijs: groep Ouwehand, Inglis Arkell. 8e prijs: groep Bosman. De prijsuitreiking vond plaats in het Hotel „De Wijde Blick". De lampionoptocht. Vrijdag 7 augustus, 's avonds 8 uur, uitzon- derlijk mooi weer. De plaatselijke muziek- vereniging trok door Callantsoog, op weg naar het Dorpsplein. Doel: de lampionop tocht. Er waren veel, zeer veel kinderen, die meededen. Alleen al aan gecostumeerden werden ruim 50 nummers uitgereikt, die zo- wel voor enkelingen als voor groepen gel- dig waren. Honderden kinderen waren naar het plein gekomen met een lampion. Een nog groter aantal volwassenen trok met de kinderen mee. Het was een unieke avond. Het prettige van deze tocht was voor de organisatoren wel, dat er veel meer werk van de costuums gemaakt was, als in de afgelopen jaren. De jury, twee dames en een heer, had beslist geen eenvoudige taak om uit al die kinderen prijswinnaars (voor de aardigste costuums) aan te wijzen. Na veel overleg tijdens de rondgang van de lampionoptocht kwam men tot overeenstem- ming. Arjan den Adel, schelpenjongen le prijs, Petra Steigstra, rattenvanger 2e prijs, Piet Zwaan, fotoalbum 3e prijs, Annelies Hietbrink, keukenprinses 4e prijs, Jan Willem Groot, Arabier 4e prijs, Barbara Volten, verpleegster 4e prijs en Sylvia Mooy, Mickey Mouse 4e prijs. Voorts werden nog 3 groepsprijzen toege- kend. Jongelui v. d. Meulen, Neptunis en familie le prijs, Jan en Nienke Broersen, Japanezen 2e prijs, Melise en J. P. de Vreede, Arthur Pay en Lieske Postumus Meyes, Beatle's 3e prijs. Alle kinderen hebben hun ..spekkie" gekre- gen, de prijswinnaars een aardige verrassing. ADBO Redaktie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Telefoon 0 2248-323. AbonnementenB. J. VOS, p/a V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338, UitgaveVereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. DrukFa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel* 02247-272. Het vrije strand.

Badbode voor Callantsoog | 1964 | | pagina 1