CALLANTSOOG Van alles wat. Na het enorme succes van de wedstrijd draaiorgeldraaien op zaterdag 8 augustus j.l. staan we eigenlijk nergens meer voor. Dinsdag 11 augustus was er allereerst een strandfeestje voor kinderen. Schatgraven voor de jeugd trok bijzonder veel belangstelling. Er waren, verdeeld over twee vakken, 60 prijzen in de grond verstopt. Na de in- schrijving bleek, dat dit aantal prijzen wel wat aan de lage kant was. Er had zich een record aantal deelnemers aangemeld, de stemming was prima en na het uitloven van enkele premie's op viltjes, die na een uur nog niet gevonden waren, was, na een woest zoeken, waarbij de ouderen ook ingescha- keld werden, het hele veld ruim. Alle kinderen kregen, zoals gebruikelijk, een tractatie, de prijswinnaars van de gevonden kartonnetjes ijs en van de gevonden flesjes iets grotere prijzen. Door plaatsgebrek kun- nen we alleen de namen noemen van die- genen, die een flesje gevonden hebben. In de groep tot 8 jaar waren het: In de groep vanaf 9 jaar waren de grootste prijzen voor: Dinsdagavond werd er een excursie door het Zwanenwater georganiseerd. Ook voor die tochten komt steeds meer belangstelling. Helaas zal dinsdag 18 augustus de laatste avondtocht gehouden zijn. s Avonds wordt het te vroeg donker, bovendien beginnen de trekvogels aanstalten te maken hnn winterkwartieren weer op te zoeken. Maar geen zorg, iedere dag kunt U door het Zwanenwater wandelen, bovendien wor- den de excursies ook volgend jaar in het seizoen weer georganiseerd. En mocht dat alles niet van uw gading zijn, stelt U zich dan voor een wandeling door het Zwanenwater even met een der heren jachtopzieners in verbinding. Het wijnfeest in hotel de Wijde Blick is beslist een evenement, dat door zeer veel gasten gewaardeerd wordt. Amateurs kunnen bovendien in het bezit van aardige prijzen komen, als zij tijdens een wijnfeest optreden. Donderdags worden er sinds kort Diafonische concerten gegeven in de Ned. Herv. Kerk. Ook deze trekken veel belangstelling. Vrijdag 14 augustus was er nogmaals een strandfeest, volgens het programma voor kinderen van 6 tot en met 14 jaar. Jammer voor de groep 12 tot en met 14, dat zij omdat de toeloop zo enorm was, niet meer aan bod kwam. Alleen in de groep van 9 tot 11 jaar waren meer dan 80 kinderen, die aan de spelletjes deelnamen. Voor de 6 tot 8 jarigen mochten de meisjes de was ophangen, de jongens een spijker in een plank slaan. Het bleek een groot succes. Prijswinnaars in die groep waren Bij de jongens gingen de prijzen naar: Voor de 9- tot 11-jarigen stond busje-lopen op het schema. Helaas bleek dat niet uit- voerbaar. Er werd daarom overgegaan op zaklopen. In het begin was dat ook een succes, maar later ging er een zak kapot, zo zelfs, dat de eindstrijd niet gestreden kon worden. De laatst overgeblevenen hebben toen moeten hardlopen om hun plaatsen bij de einstand. Doordat het te laat geworden was, konden de prijzen eerst zaterdag uitgereikt worden. De kinderen hadden een ideale middag, de ouders een zeer rustige, afgezien van enkele ..huilpartijen, van kinderen die maar niet be- grepen dat zij nooit aan de beurt kwamen. Ook het tonknuppelen van zaterdag had een geweldig succes, er waren bijzonder veel toeschouwers, die alien wel eens wilden weten, wat dat nu eigenlijk voor een spel was. Nieuws uit Grootc Keeten. Woensdagavond, 12 augustus, zijn er „races" gehouden voor de jeugd met „Vliegende Hollanders". Dat het rijden met zo'n ding veel moeilijker was dan door de deelnemers (en toeschouwers) werd verwacht, kwam tijdens de wedstrijd wel tot uiting. De meesten gingen even hard achteruit als vooruit, maar na enkele ronden werd het al heel wat beter. De prijzen in de groep jongens en meisjes van 8 tot en met 10 jaar gingen naar: De prijzen in de groep jongens en meisjes van 11 tot en met 13 jaar gingen naar: le prijs: Hugo v. d. Zee uit Nijmegen. Dat het rijden met een Vliegende Hollander aanstekelijk werkte op de volwassen toe schouwers, bleek wel na afloop uit de vele verzoeken aan de commissieleden, ook voor de „groten" even een wedstrijd te organi- seren. Er waren verschillende moeders, die dachten voor hun en voor andermans kroost eens even een „show" weg te geven. Maar och, och, wat kwamen zij bedrogen uit. Er waren er zelfs twee die met Vliegende Hollander en al ondersteboven raakten, tot groot plezier van jong en oud. De Duitse Mevr. Striiwer uit Buldern Miin- ster won deze spectaculaire races tenslotte met een wiellengte. Baders. Ook in het naseizoen willen we U nog eens wijzen op de gevaren die de zee ver- bergt. Velen kennen deze gevaren reeds en houden zich aan de regels, die men met het oog op de veiligheid der badgasten heeft getroffen. Maar er zijn er ook velen, die deze regels niet in acht nemen en ze zelfs verwaarlozen. Voor hen mag dit stukje misschien een beetje bijdragen tot eigen veiligheid en die van de badmeesters. Deze badmeesters zijn er om U te behoeden voor gevaren, als wegdrijven, stroming etc. Zij zijn bereid hun leven te wagen voor U. Is het dan niet redelijk, wanneer zij ook van U enig begrip verwachten? Een der belangrijkste en gevaarlijkste punten in zee vormen de dammen. Niet voor niets liggen er kurklijnenDeze dienen om de baders bij de dammen vandaan te houden. Baadt dus tussen de kurklijnen. U beschermt op deze wijze U zelf. Een tweede belangrijke zaak zijn de kleine kinderen. Vele malen gebeurt het dat deze uit het water gehaald moeten worden. Zij bevinden zich dan alleen in zee. De kinde ren worden naar hun ouders gebracht, die zonder zich bewust te zijn van de gevaren, die hun kindesen liepen, rustig zitten te lezen, te praten of zelfs liggen te slapen, in de veronderstelling dat er genoeg toezicht is. Heus, de badmeester let wel op, maar hij is geen kindermeisje. Past dus zelf op Uw kleine kinderen als zij rondspartelen in het water. Toont verder gehoorzaamheid aan het bad- personeel opdat zij zich niet vuurrood be- hoeven te blazen om baders terug te roepen. Redaktie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Telefoon Abonnementen B. J. VOS, p/a V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338, Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. DrukFa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel' 02247-272. Foto Klaver - Rotterdam. Talia van Dolder le. Agnes de Groot 6e. Ronald Witjens 2e. Herma Wortelboer 7e. Heikc Lindorf 3e. Clementine Deschesne 8e. Michael Langes 4e. Bernt Haimerl 9e. Michael Langes 5e. janneke Kuyken lOe. Lida Blaauboer Karl Otten Gertru de Groot Hannie de Vries Wolfgang Hillebrand 5e. Wia ter Veer lOe. le. Michael Dublanc 6e. 2e. Karl Otten 7e. 3e. Ans de Wijn 8e. 4e. Peter van Zuylenkom 9e. Hildiene Kaat le. Ulricke Biilowius 3e. Dagmar Fasen 2e. Janneke Kuyken 4e. Peter Wallmeyer le. Gert Hoep 3e. Volker Buschoff 2e. Piet Stapel 4e. Sijlvia Graben le. Doris Hiittemann 4e. Marijke Paulusma ook le. Hubert Wirisch 5e. Jelle Wester 2e. Siepie Everts 6e. Simone de Haas 3e. Freddy Vink 7e. le prijs: Rober Stam uit Groote Keeten. 2e prijsHans van Oosten uit Amsterdam. 3e prijs: Luc Grupstra uit Groote Keeten. 2e prijsMillie van Scheijen uit Groote Keeten. 3e prijs: Klaas Evert Hollander uit Groote Keeten.

Badbode voor Callantsoog | 1964 | | pagina 1