CALLANTSOOG Zaterdag 19 juni 1965 - No. 2. Red.-advertentie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER -ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel .0'2248- 323. Abonnementen: V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG.Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272. Kleiduivenschieten» We kunnen ons indenken, dat velen uwer zich afvragen wat dat Kleiduivenschieten nu eigenlijk is. Ja, dan zouden we bijna moe ten bekennen dat we het ook niet precies weten. We kunnen er wel iets over ver tellen. We weten, dat het niet zo maar wedstrijden zijn. We weten, dat er Euro pese, Wereld- en Olympische wedstrijden Kleiduivenschieten georganiseerd worden. We weten, dat men, de schutter, op zwarte vliegende schoteltjes moet schieten. We weten, dat er trap en skeet geschoten kan worden. We weten ook dat het hoogste aantal punten, dat per wedstrijd, behaald kan worden op de baan in het Zwanen- water 25 is. We weten, dat er doubletten zijn, inkomende en uitgaande schotels. Ver der weten we, dat iedere deelnemer in het bezit van een geldige jachtakte moet zijn en dat aan de wedstrijd van 26 juni ook door gast-jagers kan worden deelgenomen, mits zij aan de laatst gestelde voorwaarde voldoen. Ja, en mocht U door deze vage omschrij ving van kleiduivenschieten nieuwsgierig ge worden zijn, dan weten we ook nog te ver tellen dat U op zaterdagmiddag 26 juni een kijkje kan nemen bij de V.V.V.-bekerwed strijd Kleiduivenschieten in het Zwanenwater. V uilnisophaaldienst» In tegenstelling tot hetgeen in de eerste Badbode gepubliceerd werd over het op halen van de vuilnis, delen we thans mede, dat niet op zaterdag en woensdag, maar voortaan op maandag en donderdag de bakken geleegd zullen worden. We verzoe ken alle verhuurders van vakantieonderko mens hun gasten, zowel binnen- als buiten landse op deze wijziging attent te maken. Raad. niet bij, de bUeddatntnen Softball-tournooi» Men verzocht ons het volgende mede te delen Zaterdagmiddag 19 juni zal er op het sport terrein van de voetbalvereniging van Cal- lantsoog een softball-tournooi worden ge houden tussen drie negentallen. In het veld zullen komen de dameskampioen van Neder land, H.H.C. uit Haarlem, U.S. uit Amster dam en de Vinkhitters uit Bergen. Het is de eerste keer, dat dit jaarlijkse tournooi in Callantsoog wordt georganiseerd. In voorgaande jaren werden deze wedstrij den óf in Haarlem óf in Bergen gespeeld. Softball wordt wel het zusje genoemd van honkball, de Amerikaanse nationale sport, die in Amerika een populariteit geniet als in Nederland het voetbal. De spelers zullen het op prijs stellen als zij aangemoedigd worden door belangstellenden. De wedstrijden beginnen om half drie. W aarschuwing. Wij hebben al meerdere keren geschreven, dat de strandexploitanten, zowel te Groote Keeten als te Callantsoog, er de aandacht op vestigen, dat het baden in de nabijheid van de dammen zeer gevaarlijk is. Voor de gasten delen we nogmaals mede, dat alleen daar, waar de vlag gehesen is, onder toezicht van een badmeester gebaad wordt. Bovendien zijn tussen verschillende dammen kurklijnen aangebracht. Blijft U tussen deze „lijnen". Ga niet te ver in zee. Neem ook geen voorbeeld aan de waag hals, die in Callantsoog komt om te laten zien dat hij zwemmen kan. Houdt U steeds voor ogen, ook al kunt U nog zo goed zwemmen, dat het om en nabij de dammen gevaarlijk is en blijft. Voor U, maar ook voor Uw medebroeder of zuster, die aan U de helpende hand zou moeten bieden, als U door Uw waaghalzerij in gevaar zou komen te verkeren. Het Zuiderzeemuseum, Zonder ook maar iets te kort te willen doen aan plaatsen als Alkmaar, Schagen of Den Helder, willen we U toch eens meenemen naar Enkhuizen. Enkhuizen is een plaatsje, dat eerst laat in de Middeleeuwen van zich deed spreken. Nadien werd het spoedig een welvarende koopmansstad, waar vele wel- gestelden zich vestigden. Door de vele oude geveltjes en pakhuizen, die deze stad rijk is, kan men zich nog in de 17e eeuw wanen. Diverse uithangborden en muurtegels van visserij- en handelsvloot sieren de gebouwen met zinnebeeldige voorstellingen. Van de oude verdedigingswerken zijn be halve de Drommedaris aan de haven, nog de Koepoort en twee waterpoorten bewaard gebleven. Er zijn 15e, 16e eeuwse kerken. Het uit de 17e eeuw stammende Stadhuis heeft, evenals de in de 16e eeuw gebouwde Waag, een museum. In het Waaggebouw vindt men ook nog een Chirurgijnskamer, die geheel intakt gebleven is. Dit zijn slechts enkele namen van de tal rijke oude gebouwen en zeemanswoningen. We willen U echter meenemen naar het Zuiderzee Museum, dat eveneens in Enk huizen gevestigd is. Dit museum, een binnen- en buitenmuseum, is ondergebracht in een der mooiste in goede staat verkerende koop manshuizen van de Gouden Eeuw. Aan de Wierdijk en de Kadezijde duiden gevelstenen op het historische verleden van de gebou wen, een haringbuis met het devies: De kost gaet voor de baet uyt, een gevel met het monogram VOC-E, hetgeen betekent Ver. Oostindische Compagnie, Kamer Enk huizen. Het buitenmuseum, de vloot van het Enk- huizermuseum, ligt op de plaats waar vroe ger de koopmansvloot afmeerde. De vloot omvat vissersschepen, vrachtschepen en pleziervaartuigen, o.a. een Blazer en Bolle tje, een Hektjalk en Snikke, een Boeier en Fries jacht Op de binnenplaats liggen en kele fraaie ankers. De binnententoonstelling is onderverdeeld in verschillende afdelingenvisserij, woon- cultuur, interieurs en klederdrachten, sche penzaal, Zuiderzeemaquette, ambachten en bedrijven en een afdeling schilderijen, die betrekking hebben op het leven rond de Zuiderzee. Een bezoek aan dit groots opgezette museum is zeker de moeite waard. Bij de ingang kan men behalve de toegangskaarten, ook een boekje verkrijgen, dat een volledig overzicht met omschrijving bevat. En het restaurant, dat aan dit museum verbonden is, geeft volop gelegenheid rustig na te praten over de fraaie klederdrachten, het ambacht in vroeger jaren, de schilderijen en zo veel andere zaken, die op de wandeling door het gebouw de aandacht trokken. Het Zwanenwater» Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,per persoon, kinde ren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15, Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtopzich ters J. en G. van Honschooten, Zuidschinkel- dijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1965 | | pagina 1