CALLANTSOOG Zaterdag 17 juli 1965 - No. 6. Red. - advertentieMevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel .0 2248 - 323. Abonnementen: V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272. 't Zwanenwater. Herhaalde waarschuwing. Wij zijn er van overtuigd dat het voor velen uwer geen nieuwtje is als wij u mededelen dat het baden en zwemmen bij de strekdam men levensgevaarlijk is. Ook hebben we reeds verschillende artikelen gewijd aan de zeestromingen langs de kust. We vallen steeds in herhaling wat betreft de veiligheid in zee. Toch menen we er goed aan te doen dit nogmaals onder uw aan dacht te brengen. Baad of zwem bij voorkeur op het bewaakte strand, ga nooit bij de dammen in zee, ook al is het wateroppervlak spiegelglad. Laat uw kinderen nooit zonder toezicht baden of zwemmen. Blijf altijd tussen de kurklijnen, deze zijn niet voor de show aangebracht. Laat luchtbedden en dergelijke rustig op het strand liggen, terwijl u gaat baden. Als het waterspeelgoederen waren, zou men ze wel een andere naam gegeven hebben. Wanneer de wind van land afwaait is het beslist af te raden verder tot het middel in zee te gaan. De zeewaartse bovenstroom bemoeilijkt de terugkeer. Ook autobanden, ballen en der gelijke speelwaren zijn in zee vooral bij af- landse wind en grote golfslag levensgevaar lijk. Wanneer zich kinderen of volwassenen met opblaasbare boten in zee begeven, waarschuw hen dan voor het gevaar. In negen van de tien gevallen zult u een boos antwoord krij gen, maar het is beter kwaad bejegend te worden, dan als redder te moeten optreden. Hulp is dan meestal te laat. De verhuurders van de onderkomens zouden we vooral willen vragen hun gasten van bovenstaande mededelingen op de hoogte te houden. Als wij allen medewerking verlenen zullen verdrinkingsongevallen hopelijk in onze gemeente voorkomen kunnen worden. Van Dam tot Dam race. Enige jaren geleden werd een van dam tot dam race georganiseerd tussen de steden AmsterDAM en ZaanDAM. Aan deze race werd deelgenomen door veel prominente persoonlijkhedentopfiguren uit de sport wereld, artiesten bekend door radio en tv. Naar idee van die race is in 1961 de van Dam tot Dam race in Callantsoog in het leven geroepen. Dit evenement is bestemd voor gasten, Callantsogers en overige be langstellenden. Het is geen wedstrijd in hardlopen. Van de deelnemers wordt uit sluitend verwacht dat zij op een zo origi neel mogelijke manier van de ene dam naar de andere gaan. De hoofdprijs is een ver blijf van een week in een zomerbungalow voor 6 personen in de Kerst- of Paasvakan tie. Mochten er aanmeldingen komen van meer dan 25 groepen, dan zullen (in ver band met het le lustrum) 2 zomerhuisjes beschikbaar gesteld worden. Deelnemers aan deze 5e van Dam tot Dam race kunnen zich opgeven bij Strandpavil joen Vos, iedere middag van l tot 1.30 uur. De Golfbrekers. „De Golfbrekers" is een accordeonvereni ging, die de afgelopen winter haar 10-jarig bestaan vierde. Het bestuur van deze ver eniging heeft het voorstel gedaan om gedu rende de zomermaanden een muzikale rondrit door Callantsoog en Groote Keeten te maken. Tijdens deze tocht worden loten te koop aan geboden. De opbrengst is bestemd voor het te bouwen Dorpshuis. De trekking zal (als we goed ingelicht zijn) plaats vinden op het Dorpsplein. Koopt allen en steunt het goede doel. Autopuzzletocht. Hedenavond (vrijdag 16 juli) zal er een autopuzzletocht gehouden worden in de ge meente Callantsoog. De start van deze tocht vindt vanaf 7 uur plaats bij het gemeente huis in Callantsoog (Dorpsplein). Hoewel de tijd van voorbereiding zeer kort is, me nen we toch een redelijke kans op slagen te mogen verwachten. De start- en inschrijf formulieren zijn vanaf vrijdagochtend 9 uur op het V.V.V.-kantoor verkrijgbaar. Ten overvloede maken we de deelnemers er op attent, dat aan deze tocht beslist niet door bromfietsen kan worden deelgenomen. In verband met de steeds grote belangstelling voor de autopuzzletochten in deze gemeente, delen we nog mede dat er slechts 60 per sonen aan deze rit kunnen deelnemen. De prijsuitreiking zal plaats vinden in hotel „Wijde Bliek". De deelnemers wensen we een sportieve rit, de initiatiefnemers een kroon op 't werk. Zandfiguren maken. Nu, jongens en meisjes, eindelijk is het er dan weer eens van gekomen. Er is een strand feest geweest. Woensdag kon het niet door gaan door de harde wind, donderdag was het al niet veel beter. Vrijdagochtend was het stralend weer, maar omstreeks het mid daguur begon de lucht wederom aardig te betrekken. Het was een reuze gok om het feest te laten doorgaan. Maar de weergoden waren met ons. Er waren 24 figuren, die gemaakt wer den door kleinere en grotere kinderen en enkele volwassenen. Ieder deed byzonder zijn best om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Een klein jongetje van amper 6 jaar zat naast een berg van nog geen decimeter hoog en verkondigde heel gedecideerd „dit is een kasteel, er komt ook nog een gevan genis bij" een ander kleintje had wat pop petjes in het zand getekend en was na ver loop van nog geen kwartier al klaar met het bouwwerk. Bij de groteren, die niet in de prijzen vielen is de Hollandse molen van 2 Duitse meisjes zeker een eervolle vermelding waard. De jury, die bestond uit 2 heren en 1 dame, had de moeilijke taak aan de hand van een lijst, die uitsluitend de leeftijd van de deel nemers verried, de prijzen toe te kennen. Daarbij werd vooral gelet op de moeilijk heidsfactor bij het model en de afwerking. Het hoogste aantal punten over de gehele linie werd bereikt door de dames Min en Kloosterboer, die lepelaars in het Zwanen- water als motief genomen hadden. De prijzen bij de enkelingen waren voor le Christine Franke (vis). 2e Petronella Poelstra (zeester en -paardje). 3e Meike Harten (krokodil). Annet Pelleboer (ster). 4e Mishka Bouleau (krokodil). Bij de groepen, bestaande uit 2 personen, was de prijsverdeling le Hélène Min en Mariska Kloosterboer (lepelaars). 2e Christian en Micael Wildt (krokodil). 3e Fam. Harten (zeemeermin). De prijzen werden broederlijk verdeeld tussen Duitse, Franse en Hollandse gasten, terwijl alle deelnemers vanwege de „grote hette" op een ijsje getracteerd werden. Al met al een zeer geslaagd feest, dat vraagt om spoe dige herhaling.

Badbode voor Callantsoog | 1965 | | pagina 1