Strandopgang Groote Keeten Het komt* Nou, met veel spul en moeite hebben de vakantiegangers zich door de winterse dagen van mei, juni en half juli heen gevochten. Maar nu komt er dan eindelijk zomer. De gasten, die altijd klagen over die slechte bouwvakvakanties, komen dit jaar goed aan hun trekken. Prachtig stralend, zonnig weer met alle mogelijke festiviteiten in het verschiet Niet dat de „voorlopers", die het minder goed troffen wat het weer betreft, zich heb ben moeten vervelen. Een wandeling naar Groote Keeten was juist toen voor jong en oud een echt uitstapje. Langs de vloedlijn ligt van alles, niet dat wij ooit iets gevonden hebben, maar andere lieden hebben toch vaak een aardig zakcentje bij elkaar geraapt. Vooral na de stormach tige dagen, zoals we die in de afgelopen maanden nog al eens gehad hebben. Nu is er bij mooi weer nooit zoveel te vinden, maar een goede kijk op dergelijke dingen doet soms wonderen. Voorbeeld hiervan is bijv. de byzonder fraaie houtfiguren, d:'e mo menteel in de Boet staan. Maar ook van kurk, flessen, biezen en dergelijk spul kunnen aardige voorwerpen gemaakt worden. En ook daarover kan men advies krijgen in de Boet. Naar Sint Maartenszee (in zuidelijke rich ting) duurt de wandeling ongeveer een uur naar Groote Keeten onder normale omstan digheden ongeveer een half uur. Dus net lang genoeg om eens lekker op te frissen. Ja vanuit het strandpaviljoen (waar men frisdranken en heerlijke koffie schenkt) i-an men via de Duinweg ook weer naar Cal- lantsoog terug wandelen. Verzuim dan niet eens even een kijkje te nemen in het voor Cal- lantsogers alleen maar onder de naam ca feetje van tante Sonja bekeno) de Blompot. Dit kleine café, aan het begin van de ach terweg is op 7 juli geopend door de nieuwe eigenaar de heer J. G. Meenhorst, die voor lopig slechts het interieur veranderd heeft (o.a. grind op de vloer) in afwachting van grotere plannen. Het geheel ziet er gezellig uit en weer eens iets anders. De heer Meen horst wensen we vanaf deze plaats succes met zijn onderneming Dan gaat LI verder door weide en veld, genietend van de avond die valt, onder de duinenlangs of (maar dan moet u de weg even vragen) dwars door het land, zodat u bij Abbestede uitkomt. Fen byzonder aan te bevelen wandeling, heerlijk rustig en mooi. Tonknuppelen. Bij het ter perse gaan van dit nummer ont vingen we bericht dat het Tonkn- ppelen ook weer op het feest programma zal kunnen worden opgenomen. De heer J. Kruit, ge assisteerd door de heer G. van Twuyver hebben zich beschikbaar gesteld om de or ganisatie op zich te nemen. De datum van de wedstrijd wordt zo spoedig mogelijk be kend gemaakt. Raad niet bij, de lU&idammen V oetbal-beker wedstrijd* Vrijdag 23 juli zal de eerste wedstrijd ge speeld worden voor de Paal i3 beker. Deze wedstrijd begint om 7 uur n.m. op het voet balveld Jewelweg. De strijd zal zich afspe len tussen een elftal van gasten uit de ge meente Callantsoog en een elftal van be woners van de Garnekuul. Deelnemers uit het centrum de Garnekuul kunnen zich op geven bij een der bestuursleden van de kampvereniging. Gasten uit de gemeente Callantsoog, die aan de wedstrijd willen deelnemen, kunnen zich in verbinding stel len met badmeester Dinkla, Noordzeebad De beker werd reeds 2 achteréén volgende keren gewonnen door de gasten uit de ge meente Callantsoog. Nog een keer en dan verdwijnt bedoelde beker naar de gasten. Bewoners van de Garnekuul en Callants- ogers, welke laatsten in de volgende wed strijd zullen uilkomen, laat zien dat daar nog wel even over te praten valt. Het zou toch wel prettig zijn als de beker nu eens voor een jaar in de bekerkast van de Callants- ogers of in die van de Garnekuul zijn be stemming vond. Wist U dat er dagelijks kinderen en volwassenen op attent gemaakt moeten worden, dat zij in zee tussen de kurklijnen moeten blijven? dar het gevaarlijk is bij de strekdammen te baden en te zwemmen? dat alleen voor de strandpaviljoens toezicht op het baden in zee gehouden wordt en dan nog alleen als de blauwe vlag gehesen is? dat er op het V.V.V.-kantoor wandel- en fietskaarten verkrijgbaar zijn? dat er een boekje uitgegeven is over de his torie van Callantsoog „Een hap en een snap" genaamd dat zowel door Caliantsogers als door bad gasten aan de evenementen kan worden deelgenomen dat voor de cursus pottenbakken, stof verven, emailleren, enz. nog enkele plaatsen beschik baar zijn? dat losse nummers van de Badbode 25 cent kosten, abonnement f 2.25? dat ook buitenlandse gasten gaarne op de hoogte blijven van de evenementen? dat de Golfbrekers omstreeks 21 juli per Jan Plezier een tocht door Callantsoog en Groote Keeten zullen maken? dat er loten verkrijgbaar zijn ter ondersteu ning tot de bouw van een dorpshuis. Strandgewoonten. De strandgebruiken nemen een geheel aparte plaats in onder de omgangsvormen der te genwoordige maatschappij. Er zijn nog steeds personen, die denken dat de houten- en linnen tenten op het ge pachte strand geplaatst worden om een ieder, die daaraan behoefte heeft, voor één of meerdere uren onderdak te bieden. Anderen menen, dat de tenten er zijn om de wande laar en de dagjesgast tot steun te zijn, als hij zich neervlijt in het warme zand. Zij en alle anderen vergeten, dat er men sen zijn. die in de wintermaanden reeds de moeite namen om een tent te huren en er in de zomer, dus nu, wel zeer veel prijs op stellen rustig bij hun strandonderkomen te kunnen zitten. Nu is het begrijpelijk, dat dagjesmensen, die hier overigens slechts in geringer mate ko men, als verondersteld wordt, niet op de hoogte zijn van de situatie op het gepachte strand. Maar aan de vakantiegangers, die bij LI, geachte lezer, een onderkomen ge vonden hebben, kunt U misschien wel mede delen, dat de tenten op het strand gehuurd kunnen worden bij de strandexploitanten en niet geplaatst werden voor het gebruik van „Jan en Alleman" en dat degene, die een tent huurt ook graag enkele metertjes om zijn tent wat vrijheid wil hebben. Verder is het strand vrij, d w.z dat het voor zich spreekt, dat voor eigen tenten en windschermen, die op het gepachte strand geplaatst worden, wel een geringe vergoe ding betaald dient te worden. Op het strand in Callantsoog en Groote Keeten heeft men betrekkelijk weinig te maken met „Burchtbouwers". Toch menen we er goed aan te doen, degenen die voor het eerst hun vakantie aan de Noordzee kust doorbrengen, er op te wijzen, dat kui len, hoe ijverig en mooi gegraven, niet ge durende de gehele vakantie als privé bezit beschouwd kunnen worden. Met andere woordenmen behoeft niet vreemd te kij ken als men 's morgens een grote kuil ge graven heeft, deze 's middags bezet te zien, Voorts willen we het nog even over de kleinere kinderen hebben. Nu de stroom vakantiegangers naar alle uithoeken van West-Europa trekt, lijkt het ons zeer ge wenst U er op attent te maken, dat het vooral voor kleinere kinderen heel moeilijk is zich direct in hun vreemde omgeving aan te passen. Geeft U de kleinen een bepaald punt, waarheen ze moeten gaan, als zij U (de vader of de moeder, de oom of tante) zijn kwijt geraakt. Een kaartje met hun naam en nummer van het huisje, waar U op strand zit, verdient zeker aanbeveling. Het speelgoed van de kleinere kinderen is voor vele ouders ook vaak een bron van ergenis. Dan is het weg, dan loopt de buur jongen er mee naar zee. Even de naam er op en ook dit euvel is uit de wereld ge holpen. En nu we het toch over kinderen hebben, denkt U ook eens aan de hond. Veel kinderen worden door een panische angst overvallen, zodra zij een hond zien. Laat Uw hond daarom thuis, het dier ligt daar veel rustiger. Moet het persé mee, leg het dan aan de lijn. 's Avonds is er volop gelegenheid een fikse wandeling met de viervoeter te maken. U bespaart Uw hond een massa „hondenzorgen" en veel kinderen zullen U dankbaar zijn. En nu maar genieten en met mate zonnen, zodat de hele familie niet na één dag ver brand is. Mededelingen. De agenda voor de komende weken ver meldt voorts nog een puzzlewandeltocht door het Zwanenwater, waarschijnlijk brand weerspuiten voor grotere jongens en meis jes, er wordt onderhandeld over een wed strijd ringsteken, schatgraven of touwtrekken voor volwassenen zal in de laatste week van juli plaats vinden. Men raadplege de Badbode en zie naar de aanplakborden bij het E H.B.O.-gebouw. De bazar. een jaar lijks evenement voor jong en oud zal dit jaar helaas niet gehouden kunnen worden. Daarvoor in de plaats wordt op 28 julie en verkoopdag in het bejaardencentrum geor ganiseerd. Ook hierover meer in de Bad bode van 24 juli as., evenals over het spuitvoetbal.

Badbode voor Callantsoog | 1965 | | pagina 3