CALLANTSOOG Zaterdag 24 juli 1965 - No* 7* Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272. Red. - advertentieMevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12 - Tel .0 2248 - 323- Abonnementen V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Zandhopen. Woensdag 14 juli om ongeveer 11 uur 's morgens was het een drukte van belang op het strand. Velen kwamen zich opgeven voor de strandspelen, zo veel zelfs, dat enkele familie's teleurgesteld moesten wor den en andere groepen er genoegen mee moesten nemen, dat een of meer personen bij hun groep werd ingedeeld. Maar om 11.15 uur had ieder een plaatsje gevonden en begon het schepwerk. Er waren 34 groe pen, hetgeen bij de beoordeling opnieuw enige problemen opleverde, maar met veel helpers is ook dat tot een goed eind ge komen. Voor het middaguur kregen de groepen een rol snoep onder de deelnemers te verdelen, na de middag werd een ieder nog eens op een ijsje getracteerd, dat aan geboden werd door de heer Vos van het strandpaviljoen Noordzeebad. De vloed kwam eerder als verwacht werd, de spanning steeg, vooral omdat het aan rollende water vrij gelijkmatig een aanval op de zandhopen deed. Maar langzaam maar zeker begon er enige tekening in de uit zand en vlaggen bestaande bergen te komen. Als eerste verloor de vlag van no. 20 de strijd met het water, spoedig volgden er nog enkele, die van no. 22 en 13 bijvoorbeeld. Maar het werd pas echt spannend toen de nummers 6, 8, 9, 2, 3, 23, 24, 25, 27, 29, 30 en 32 nog over waren. Van deze vlag gen zouden er 9 in de prijzen vallen. Het systeem met veel hulp klopte prima, zodat na enkele ogenblikken de winnaars bekend gemaakt konden worden. Het zijn: De troostprijs was voor de fam. Sanders. Ie groep rood v. d. welpen uit Dwingelo. 2e groep bruin v. d. welpen uit Dwingelo. 3e Fam. Meulenbelt. 4e Fam. Marjenau. 5e Fam. Voigt. 6e Fam. Sikking. 7e Fam. Meulenhof. 8e Fam. Pelleboer. 9e Fam. Franke, die zichzelf daarmede dan ook geheel en al overtrof. Raad niet bij de. lt>ie(idammen. Autopuzzletocht* Maandag 12 juli werd plotseling besloten de autopuzzletocht op vrijdag 16 juli te laten plaatsvinden. Alle voorbereidingen werden getroffen. Op het strand bij het E.H.B.O. gebouw en bij de V.V.V. werd een en an der op het mededelingen bord geplaatst. De, op vrijdag verschijnende, Badbode had een uitgebreid artikel over de te houden rit. Het gevolg was dat bij de start een respec tabel aantal deelnemers zich opstelden om deze rally mee te maken. Het succes van deze tocht was zo groot dat besloten werd (dit zal vele augustus vakantiegangers ver heugen) te trachten begin augustus nogmaals een rit te organiseren. De volledige uitslag kunnen we in verband met de beperkte ruimte niet afdrukken. We willen daarom volstaan met enkele uitslagen. De poedelprijs was voor de familie Rampen, die het hoogste aantal strafpunten opliep. Enkele andere uitslagen le Fam. v. d. Woude, Zaandam. 2e Heer A. W. Blokker, St. Maartensbrug. 3e Fam. P. Spruyt, den Helder. 4e Fam. Bijl, den Helder. 5e Herr M. Prinz, kaartleester mej. Slooten. Van de Callantsogers kwamen de heren Icke, Blaauboer en Zwaan voor een prijs in aanmerking, deze laatste verwierf ook de taart die verloot werd onder alle deelnemers. Rest ons nog alle posters en overige mede werkers ten zeerste te bedanken voor hun spontane hulp, welke vooral van de posters een zeer „koude" aangelegenheid was. Ingezonden Zangavond op vrijdag 23 juli om 8 uur in de Ned. Herv, Kerk te Callantsoog Uit uw midden, gasten van Callantsoog kwam de vraag op, kunnen we niet eens op een avond in de kerk naar hartelust zingen en musiceren? Natuurlijk, graag zelfs! Daarom nodigt onze gemeente U van harte uit om dit te komen doen vrijdag 23 juli. Tot ziens dan maar? Afgesproken. De feesten* Ja, U leest het goed, er hebben in de week van 10 tot 17 juli verschillende festiviteiten plaatsgevonden. De excursie door het Zwanenwater op dins dag 13 juli was een enorm succes. Ruim 60 personen meldden zich bij het vertrekpunt, hotel Wijde Bliek, om deel te nemen aan deze tocht. Deze trips, onder leiding van de heer Jan Vos, komen steeds meer in de belangstelling te staan van de vakantiegan ger en de Callantsoger. Ook het Wijnfeest in hotel Wijde Bliek had woensdag 14 juli een zeer geanimeerd verloop. Er waren diverse personen die met of zonder begeleiding hun beste zijde lieten zien, er dapper op los zongen en min of meer de spits afbeten voor de komende wijnavonden. De bridgedrive van donderdagavond 15 juli was uitermate gezellig. Maar evenals de vorige keer waren er bij de organisatie enige moeilijkheden. Donderdagmiddag om 3 uur hadden zich 13 paren voor deze drive opgegeven. Dat was nog zo om ongeveer 6 uur n.m., toen kwam echter de oplossing. Een heer had zich teruggetrokken, zijn part ner stelde zich wel beschikbaar als eventu ele invaller, maar de 13e groep viel af. Er werd nog enige tijd gewacht met het door geven van het aantal paren, maar toen nie mand zich meer meldde, was de zaak inge deeld. Nog geen 10 minuten later meldden zich echter weer twee parende indeling kwam te vervallen, alles moest opnieuw ge regeld worden. Tot 8 uur ging alles goed, maar op dat moment kwamen er zo veel veranderingen, dat we op een gegeven ogenblik met de handen in het haar ston den. Gelukkig kwam overal een oplossing voor en kon de drive beginnen. Er werd nu in twee lijnen gespeeld. De uitslag was in de lijn van 4 tafels le Heren Bisseling-de Jong 63.49 2e Fam. v. d. Heuvel 58.73 3e Heren v. d. Veer 56.34 4e Mej. Bakker-de Joode 52.38 5e Fam. Dral 6e Heren Blom-Bakker 7e Fam. Woudstra 8e Dames v. d. Graaf-Hoevens In de andere lijn (met 3 tafels) was de uit slag: le Heren Rademakers-Eriks 65 2e Mevrouw Ursem-de Vries 65 3e Heren Hoek-Nuyens 63.75 4e Heren Zuidscherwoude-van de Schaaf 5e Fam. Dingslof 6e Heren Jippes-Seys De volgende drive zal waarschijnlijk plaats vinden op donderdag 12 augustus. Nadere mededelingen hierover volgen in de Bad bode van 31 juli. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,per persoon, kinde ren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15, Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtopzich ters J. en G. van Honschooten, Zuidschinkel- dijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1965 | | pagina 1