Eenzame post in het Zwanenwater. Aan het Strand» Zo juist is er weer een nieuwe lichting ge arriveerd. Lichting niet hatelijk bedoeld, maar alleen zichtbaar aan de huidskleur. Sommigen onder hen informeren, zodra zij aangekomen zijn naar de gebruiken op het strand. De anderen gaan er heen en settelen zich op het strand. De plaatsen achter de houten strand tenten komen het eerst in hun waar dering. Vader, moeder en de kinderen in stalleren zich, vrienden plus aanhang komen er voor de gezelligheid bij liggen. De huur der van het tentje kan zich niet meer ver roeren, vraagt of de gemeente misschien ruimte wil maken, maar zij blijven. Zij waren er en zullen er blijven. Ja, welnu de eigenaar van de tent komt er aan te pas, maar er wordt dan ook eerst nog enige tijd gedebat teerd over het wel of niet opbreken. Voor die vreemdelingen en voor de verschillende neerstrijkende jongelui willen we nogmaals vermelden, dat de tent, houten of linnen, en de grond er om heen beschikbaar gesteldis voor de huurder van de tent, d.w.z. dat zo wel links als rechts, voor als achter een plaats voor de huurder van de tent beschikbaar moet blijven. Voor degenen die voor de eerste keer een tent huren delen we mede, dat het niet gebruikelijk is allerlei kinderspeelgoed, kledingstukken, ligbedden enz, in de tent te laten liggen als men' s avonds naar huis gaat. Behalve dat de strandexploitanten geen en kel risico nemen, is het nog lastig bovendien. Bij hoogwater gebeurt het vaak, dat alle linnen tenten afgebroken moeten worden, waar blijven de kinderschepjes, bootjes, lig bedden? En dan nog iets over de kinderen. Wanneer men een kleiner kind een kaartje opspelt met naam en nummer van de tent kan de meest avontuurlijke kleuter niet zoek raken. Mocht een der kinderen toch spoorloos zijn, meld dit dan eerst bij de E.H.B.O. tent. Daar kunnen balonnen gehesen worden, rood als een kind verdwenen is, groen als er een kind gevonden is. En nu nog het zwemmen. Zwemmen in zee is zonder gevaar, als men niet verder dan het middel gaat, geen luchtbedden, banden, grote ballen enz. mee in zee neemt. Vooral bij Oostwind is dat zeer gevaarlijk, Bij de dammen kan men niet baden in zee, niet zwemmen en ook niet in zee spelen. Let er op dat noch een van de kinderen noch U zelf deze plaats uitkiest om in zee te gaan. Blijf tussen de kurklijnen en ga ook niet te ver zee in. Er is nog nooit iemand terug komen zwemmen, die door eigen onvoor zichtigheid te ver in zee ging. Beslissings-wedstrijd. Zojuist ontvingen we bericht, dat de Cal- lantsogers nogmaals de strijd zullen aan binden met de gasten. Het elftel van de Callantsogers zal weer door een der dorpe lingen worden samengesteld, dat van de gasten door de Badmeester van Noordzee bad Vos. Het zou wel aan te bevelen zijn aan beide kanten zoveel mogelijk het elftal van dinsdag 10 augustus aan te houden. De wedstrijd zal volgende week woensdag, 18 augustus, 7 uur 's avonds, gespeeld wor den op het Sportterrein. Belangstellenden, om Callantsogers en gasten aan te moedi gen, zijn van harte welkom. Nu we het toch over voetbal hebben, delen we nog mede, dat iedere woensdagavond om 6.30 uur op het Sportterrein in Alkmaar vriendschappelijke wedstrijden gespeeld wor den door Alkmaar (middenvoor Erich Meier uit Kaiserlautern). Woensdag a.s. zal tegen G.V.A.V. - Groningen gespeeld worden. Wist U dat er dagelijks kinderen en volwassenen op attent gemaakt moeten worden, dat zij in zee tussen de kurklijnen moeten blijven? dat het gevaarlijk is bij de strekdammen te baden en te zwemmen dat er nog steeds mensen met een luchtbed in zee gaan? dat alleen voor de strandpaviljoens toezicht op het baden in zee gehouden wordt en dan nog alleen als de blauwe vlag gehesen is? dat er op het V.V.V.-kantoor wandel- en fietskaarten verkrijgbaar zijn? dat er een boekje uitgegeven is over de his torie van Callantsoog ,,Een hap en een snap" genaamd dat zowel door Callantsogers als door bad gasten aan de evenementen kan worden deelgenomen dat voor de cursus pottenbakken, stof verven, emailleren, enz. nog enkele plaatsen beschik baar zijn? dat losse nummers van de Badbode 25 cent kosten, abonnement f 2.25? dat ook buitenlandse gasten gaarne op de hoogte blijven van de evenementen? dat er dames uit de verschillende hotels voetballen willen tegen een gasten-dames- elftal? dat de opbrengst voor het Dorpshuis be stemd is? De auto-puzzletocht. Donderdag 5 augustus, 's avonds om 6 45 uur, begon de start van de deelnemers aan de auto-puzzletocht. Lr was een record aan tal inschrijvingen en voor zeer veel personen was het heel jammer, dat zij aan dit evene ment geen deel konden nemen. De grens van 60 equipes was reeds woensdag over schreden, het totaal aantal puzzelaars be droeg 66. De tocht was zeer goed uitgezet en de loftrompet werd dan ook meer dan eens gezwaaid, hetgeen zeker te danken is aan de heren Bloem en Rietvink, die ook deze tocht weer uitgezet hebben. De prijs uitreiking geschiedde in hotel Wijde Bliek. Voor de tocht hadden diverse personen uit één familie onderdak gevonden in verschil lende auto's, zodat naast de algehele con currentie er ook nog enkele familie-concur- rentie's waren. Zo gebeurde het dat twee heren van ver schillende families er vast van overtuigd waren de eerste prijs in de wacht te slepen, hun dames daarom een andere auto gaven en vol animo de strijd aanbonden, niet al leen met hun eigen dames, maar ook nog met 64 andere deelnemers. Een heer, die geëscorteerd werd door een dame en een jongeman, deed op aanwijzing van de kaart- leester alle benzinepompen in Callantsoog en 'tZand aan, vergat daarbij naar Groote Keeten te gaan, maakte een rondrit langs verschillende kampeerterreinen, wist zeker dat er alleen op het Dorpsplein rood en witte ballen te vinden waren, bereikte on danks vele omwegen het Zwanenwater en reed de laatste richtlijnen (na de finish) fout loos. Maar nu de prijsuitreiking De taart, die onder alle deelnemers aan de tocht verloot werd, werd gewonnen door mevrouw de Jonge. De poedelprijs, voor degene die de meeste strafpunten wisten te behalen werd dit keer gewonnen door het koppel Roggeveen-mevrouw Roseboom. De heren, die hun dames als meerijdster niet zo erg hoog schatten mochten ook een poe delprijs in ontvangst nemen, niet omdat zij het hoogste aantal strafpunten hadden, maar omdat zij onder de dames, die in de prijzen vielen, eindigden. Het grote aantal deelnemers bracht ook veel prijswinnaars. Ruimtegebrek veroorzaakt Ons slechts de eersten van deze gelukkigen te noemen. Het varen: J. v. d. Woude en G. J. ter Haken, le prijs (elk slechts een strafpunt) A. v. d. Burg 2e prijs J. Siebeling 3e prijs W. Smit 4e prijs P. Spruit 5e prijs C. de Joode 6e prijs Van de Callantsogers kwamen nog voor een prijs in aanmerking dc heer Vogelzang de heer Beenke, mevrouw v. d. Ploeg en de heer J. Hollander. De organisatoren kunnen terug zien op een zeer geslaagde tocht, de posters en overige helpers hartelijk dank voor hun bemoeiingen en de Shell voor de drie bijzonder mooie prijzen. Zaterdag 21 augustus» In de vorige Badbode stond zaterdag 21 au gustus al vermeld met vraagtekens. Het zijn die vraagtekens die ons bezig houden. Er is n.1. een dames elftal, opgesteld uit Cal- lantsoger dames die voetballen willen tegen een dames elftal samengesteld uit gasten. Nu is dat misschien nog wel voor elkander te krijgen, maar er komt nog iets bij. Deze dames, die her en der hoorden over verschillende aktiviteiten ten bate van het Dorpshuis willen deze wedstrijd spelen als de toeschouwers offeren voor het Dorpshuis De dames, die voor dit goede doel willen voetballen, dienen zich te melden bij de bad meester van strandpaviljoen Vos, de dames die bereid zijn tijdens de wedstrijd met een open schaal langs de toeschouwers te gaan verzoeken we zich in verbinding te stellen met mevrouw Kloosterboer, Zeeweg 12. Deze demonstratie dames-voetbal mag U beslist niet verzuimen op zaterdag 21 augus tus a.s. De juiste aanvangstijd zal in de vol gende Badbode bekend gemaakt worden.

Badbode voor Callantsoog | 1965 | | pagina 3