CALLANTSOOG Zaterdag 7 augustus 1965 - No. 9. Red. - advertentieMevr. C. H. KLOOSTERBOER - 1SAKSSON. Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323. Abonnementen: V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272. iPPiii Het stille strand. De feesten Ook in de week van 24 juli tot 31 juli zijn, ondanks het soms minder gunstige weer, toch verschillende festiviteiten geor ganiseerd. Maar allereerst willen we het nog even hebben over hetgeen in deze week geen doorgang vond: de kinderspelen. Het lijkt werkelijk wel zo te zijn, dat de kinderspelen dit jaar geen reden van be staan hebben. De ene keer regen, een an dere keer te weinig animo, weer een andere keer harde wind. Toch hopen we nog dit seizoen wat voor kinderen te kunnen or ganiseren. Ook het touwtrekken voor vol wassenen werd afgelast. Slechts één persoon had zich opgegeven, die dan ook hevig ver bolgen bleek te zijn dat het feest geen door gang vond, maar helaas kan men in Cal- lantsoog met één man geen touwtrekken. Overigens waren de andere festiviteiten meer succesvol. De puzzlewandeltocht door het Zwanen water was enorm. Dank zij de heren van N.V. het Zwanenwater' die dit prachtige gebied voor de tocht openstelden, waren er voor de deelnemers geen kosten aan deze wandeling verbonden. Het aantal deelnemers was bijzonder groot, 62 groepen, hetgeen een record was. De deelnemers waren zeer enthousiast. Ook moeders met kleinere kinderen hadden met hun kroost enorm genoten, hoewel we bang waren dat het voor de kleinere kinderen wel wat ver was. Maar bij de finish waren zowel de kleintjes als de volwassenen (uitgezonderd een dame) zeer verheugd dat zij aan de wandeling meegedaan hadden. De prijsuit reiking vond plaats in hotel Wijde Bliek. Het aantal prijzen bedroeg 32, waarvan een poedelprijs. We zullen volstaan met de namen te geven van de le prijs fam. van Zinderen 2e prijs de jongelui Brink 3e prijs fam. Spruyt 4e prijs fam. Does 5e prijs fam. Dantuma Er liggen nog een tablet chocolade voor de fam. Houwer, sunkist voor de fam. G. Slob en een kleine tablet chocolade voor de fam. Lagerwey, de poedelprijswinnaar. De heren middenstanders, die iets beschikbaar stelden voor dit evenement zeggen we hartelijk dank voor hun medewerking. De heren or ganisatoren voor het uitzetten van deze bijzonder geslaagde wandeling. Ook het Tonknuppelen van zaterdag 31 juli was een succes, hoewel de tegenslagen ook nu weer niet uitbleven. Allereerst de paal tjes en knuppels, die na veel vragen en zoeken toch weer terecht kwamen. Toen het veld. Afzetting op het Dorpsplein bleek beslist niet mogelijk, er stonden veel te v^d auto's. Men besloot daarom maar dit oud hollandse volksspel op het sportterrein te- organiseren. De als omroepers fungerende heren Rietvink en van Twuyver deden ,de volke kond" van het op handen zijnde fc - stijn, dat om 7.30 uur zou beginnen. Er was een behoorlijk aantal toeschouwers, ook de deelnemers ontbraken niet. Zowel door de Callantsogers als door de gasten werd aan dit evenement deelgenomen. Een Duitse heer smaakte het genoegen als een der eersten een hoepel te gooien. Jammer dat het wat erg koud was. (De volwassenen wijzen we er nogmaals op, dat hun kinde ren bij evenementen achter de afzetting dienen te blijven. Wij rekenen in deze op de medewerking der ouders). De komende festiviteiten» De lampionoptocht zal vrijdag 6 augustus weer van start gaan. We hopen, dat er evenals verleden jaar weer heel veel kinde ren aan dit feest zullen mee doen. Voor de aardigste costuums worden weer prijsjes be schikbaar gesteld. Alle kinderen (al of niet in feestcostuum gestoken) worden omstreeks 8 uur op het Dorpsplein verwacht met lam pion. De bridgedrive zal gehouden worden op 12 augustus a.s. in het recreatiegebouw van de Garnekuul. Aanmelden tot donderdag 12 uur liefst schriftelijk aan het adres Zeeweg 12. Telefonisch uitsluitend van 17.30-18.30 uur nr. 323. Het Tonknuppelen, dat voor zaterdag 14 augustus gepland, zal waarschijnlijk weer plaats vinden op het sportterrein. Alleen wanneer de mogelijkheid bestaat om het Dorpsplein af te zetten kan dit evenement daar plaats vinden. Den Heldervrijdag 6 en zaterdag 7 au gustus Vlootdagen. De Bazar. Laten we eerlijk zijn, we zijner dit jaar niet bij geweest. De jaarlijkse bazar op woensdag en donderdag in voorgaande jaren was al tijd een trekpleister voor vele vakantie gangers, maar nu Helaas hadden we woensdag 28 juli geen tijd om naar het bejaarden-centrum te gaan. We hebben daarom een der dames van de vrouwen club naar haar bevindingen gevraagd over de verkoopdag-bazar, die dit jaar in Huys ten Oghe georganiseerd werd. Tot onze grote vreugde kunnen we de lezers, die om een of andere reden ook niet aanwezig waren, mededelen dat het werk van de dames in het bejaarden-centrum en van de dames van de vrouwenclub weer zeer veel succes had. De grote eetzaal in het bejaarden-centrum was voor deze dag ingericht met stands voor wollen ondergoed en sokken in allerlei maat en kwaliteit, mooie truien, kussens, geborduurde kleedjes, schorten en nog veel meer moois werden tegen een redelijke prijs te koop aangeboden. De Amerikaanse verlotingen brachten heel wat geld op, evenals de gebruikelijke attrac- i.e's als sjoelen, raden en dergelijke. Aan het einde van de avond werd de uit- sb.g bekend gemaakt van het raden naar het materiaal van het schilderij, vervaardigd door mevrouw Ambuul, een juweeltje van vakwerk, de naam van de pop en vond de trekking plaats van de verschillende verlo tingen. Bij het trekken van de prijs voor het per manent gaf burgemeester Correljé onder rreer te kennen, dat hij niet behoorde tot de personen, die dringend behoefte hadden aan een golvend kapsel, maar het verheugde hem bijzonder voor andere personen dat deze prijs, die op lot 70 viel, beschikbaar- gesteld werd. Het bleef enkele seconden doodstil toen het nummer gevallen was, want de burgemeester bleek de gelukkige bezitter van de niet begeerde permanent te zijn. De overige prijzen waren voor: watergolf Mevrouw de Beurs donkere pop nr. 88 Mevrouw Schuite kleed nr. 48 Henny Schuit wandkleed nr. 20 Mevrouw C.Kossen pop m. bl. kant nr. 24 Regina Kossen (Seinpost) De naam van de pop was Corry, hetgeen door twee personen geraden werd. Na loting was de gelukkigeInge Christiaanse. Het materiaal dat voor het geborduurde schilderij gebruikt was bedroeg f 105 le prijs voor het raden was voor mevrouw Muller, 2e prijs voor mevrouw Seebalt, 3e prijs voor mevrouw ter Steege. Van de grote verloting geven we alleen de namen van de eerste drie prijswinnaars. Het zijn le prijs B. v. d. Woude, Limburg 2e prijs H. Hoogland, Callantsoog 3e prijs Adr. Vader, Callantsoog Bij het sjoelen waren de prijzen voor: de heer M. Ooyen le prijs de heer Slob 2e prijs en de heer Slob 3e prijs De dag in het bejaarden-centrum is een volledig succes geweest, niet alleen dank zij de kopers, maar ook dank zij de prima or ganisatie. Alle hulde aan de dames van de vrouwenclub, de dames van het handwerk- clubje in het bejaardenhuis en de directrice, die ook bij dergelijke evenementen onmis baar blijkt te zijn.

Badbode voor Callantsoog | 1965 | | pagina 1