CALLANTSOOG Zaterdag 14 augustus 1965 - No. 10. Red. - advertentieMevr. C. H. KLOOSTERBOER - 1SAKSSON. Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323- Abonnementen: V.V.V. - kantoor - Telefoon 02248-338. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272. -ö1 De lampionoptocht* Laten we eerlijk zijn, de lampionoptocht werd door velen met gemengde gevoelens tegemoet gezien. Het was al enkele dagen mooi weer en hoe moet dat nu als het regent. De gasten, die hier zijn, hadden al zo lang regen in hun plaats van herkomst gezien, dat de angst hun in de schoenen kroop. Maar in Callantsoog regent het niet zo erg gauw, het waait hoogstens wat, maar dat is dan ook alles. Vrijdagavond was het bijzonder gunstig weer. Er was een groot aantal kinderen met lampion naar het Dorps plein gekomen om deel te nemen aan de iampionoptocht. Er waien ongeveer vijftig gekostumeerden (enkelingen en groepen) die één voor één bij de jury verschenen. De dames Rosen- boom en Slooten en de heer Bos hadden beslist geen eenvoudige taak om prijswin naars aan te wijzen. Vooral bij de groepen waren de verschillen slechts zeer gering. Maar uiteindelijk waren er toch enkelen, die enige punten meer behaalden als de overige deelnemers. Ondertussen trok de slang fleurige en kleurige lichtjes vanaf het Dorpsplein langs de Zeeweg naar hotel Seinpost, waar de gebruikelijke liederen werden gezongen, o.a. een, twee, drie enz. Bij de muziektent, het eindpunt van de tocht, werden de prijzen bekend gemaakt: Albertjan Smit, sneeuwpop en Robby Rezel- tnan, sigarenbandjeskoning, beiden le prijs. Nicolet Zeeman, chineesje 2e prijs. Tonneke le Coultre, oude heks en Herman Groot, baby 3e prijs. Erica Lastdrager, Paulus de boskabouter 4e prijs. Bij de groepen waren de prijzen voor: le prijs Fam. v. d. Blink, Margrieten. 2e prijs Fam. Jansen en Kuiken, de vijf Amsterdamse stedemaagden. 3e prijs Fam. Overeem en de Vreede, Schotse Hooglanders. De prijsuitreiking vond zaterdag plaats, voor de enkelingen een persoonlijk prijsje, voor de groepen resp. een grote, kleinere en een kleine taart. Het geheel had een prima ver loop; de kinderen werden, zoals gewoonlijk, op de nodige spekkies getracteerd. De beker-wedstrijden. Zowel de wedstrijd Callantsoog tegen de Garnekuul als Callantsoog tegen de gasten is nu gespeeld. De uitslag van de laatste wedstrijd eindigde in een gelijk spel, zodat de beker nog niet uitgereikt kon worden. Bij de laatste wedstrijd hebben we ons on der de schare der gasten-supporters gesteld. De opmerkingen, die de toeschouwers maak ten tegen hun vrienden, die aan de wedstrijd deelnamen, waren o.a.: „Kees, je bent de steunpilaar van ons allen", dit als er per ongeluk een bal richting Kees ging. „Horst, nu moet je 'm er inschieten", terwijl Horst meters van het doel stond, omringd door Callantsogers, die zich de bal niet wilden laten ontglippen. De strijd, die soms zeer spannend was, eindigde in een gelijk spel 2-2. We hadden de indruk, dat deze wed strijd, meer als voorgaande jaren, een even wicht te zien gaf tussen de beide ploegen. We hopen, dat de voetballers evenveel van het spelen genoten hebben als de toeschou wers van de demonstratie. Concerten. Sinds 2 augustus worden er in de Ned. Herv. Kerk in Callantsoog iedere week op maandagavond, aanvang 8 uur, diafonische concerten gegeven. De belangstelling voor deze gramofoonplaten-concerten neemt toe, hetgeen zeker te danken is aan het bijzonder goede gehalte van hetgeen geboden wordt. Aan het bezoek van deze muziekavonden zijn geen kosten verbonden. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,per persoon, kinde ren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15, Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtopzich ters J. en G. van Honschooten, Zuidschinkel- dijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. Kinderspelen. Woensdagmiddag om 2.30 uur begonnen een 25 tot 30 kinderen aan het bouwen van een zandfiguur, een bezigheid, die steeds meer in de belangstelling komt. In ieder geval zullen er daarom eind augustus nog eenmaal zandfiguren gemaakt kunnen wor den. Nu de wedstrijd van woensdag 4 au gustus j.1. Deze wedstrijd werd uitsluitend gehouden voor kinderen vanaf 9 jaar en voor volwassenen. Nu, van de volwassenen was er niet één, die zich aan het experi ment waagde, maar bij de kinderen waren er verschillenden, die heel goed werk lieten zien. Er waren de nodige kastelen, die nooit ontbreken bij een dergelijk evenement, maar er werden ook vele andere scheppingen aan het publiek getoond. De jury, bestaande uit gasten, 2 dames en een heer, had de moei lijke taak hun waardering voor de werk stukken in cijfers uit te drukken, daarbij rekening houdend met het aantal personen, dat aan het werkstuk deelgenomen had en de leeftijd van elk der kinderen. Na veel vergelijken en rondkijken kwam de oplossing. De kinderen, die geen prijs hadden, lever den over het algemeen goed werk af, maar het is begrijpelijk dat bij een wedstrijd niet iedereen een prijs kan krijgen. De namen van degenen, die dit keer voor een prijs in aanmerking kwamen, waren: Anky en Dieky Kaan (boerin) le prijs. Hubert Wirisch (schildpad) 2e prijs. Herman Groot (Neptunes) 3e prijs. Maria Groot (zeemeermin) 4e prijs. Detlev Bülowiutz (kasteel) 5e prijs. Marjet Dumig en Marja Fischer (slang) 6e prijs. Petra Roep (eend) 6e prijs. Melissa de Vreede 7e prijs. Peter Walmeijer 8e prijs. Alle deelnemers werden op een ijsje ge tracteerd, de prijswinnaars mochten een aardige prijs in ontvangst nemen. Voor de kleinere kinderen werd er donder dag 5 augustus schatgraven gehouden. Er waren twee vakken, één voor jongens en meisjes, die nog niet op school waren, en één voor de kinderen tot en met 8 jaar. De schatgravers hadden niet veel tijd nodig om de schatten uit het zand te halen. Er waren er enkelen, die de smaak wel heel goed te pakken hadden. Sommige kinderen, zowel in het vak van de kleineren, als in dat van de groteren, kwamen meerdere ke ren met een flesje of bierviltje aandragen. Alle deelnemers kregen tijdens de graaf werkzaamheden een versnapering aangebo den, terwijl de verschillende deelnemers, die iets gevonden hadden, extra prijzen kregen. In de groep tot 6 jaar waren de hoofdprij zen voor le prijs Ellen Paulusma. 2e prijs Max van Ginkel. 3e prijs Martin Kochs. 4e prijs Hans van Ooyen. 5e prijs Max van Ginkel. In de groep tot en met 8 jaar waren de hoofdprijzen voor le prijs Michael Kochs. 2e prijs werd niet gevonden. 3e prijs Clementine Deschene. 4e prijs werd niet gevonden. 5e prijs Corrie Cupido. Alle kinderen en ook de ouders, die later mochten helpen, hadden een heerlijke ochtend. RaacL niet bij de i.t^ek.dammen.

Badbode voor Callantsoog | 1965 | | pagina 1