é$Mife**" Ï3.aad niet h-ij, de. itkekdammeti r^« Na de storm. De lampionoptocht. Vrijdag 20 augustus, 's avonds 8 uur, vond het grote feest van het seizoen plaats. De laatste lampionoptocht in augustus heeft al tijd een extra feestelijk karakter. Veel kin deren doen aan het festijn mee en het is (vooral de laatste jaren) heel mooi weer. Vrijdag 20 augustus was het, in het bijzon der van de zijde van belangstellende toe schouwers, overstelpend druk. Zo zelfs, dat verschillende keren gevraagd moest worden of het publiek wat ruimte wilde maken voor de jury, die dit keer uit twee heren en een dame bestond (allen gasten in Callantsoog). Het aantal gekostumeerden was in verhou ding met andere jaren niet bepaald groot, wat er geboden werd was echter bijzonder fraai. Verschillende Duitse kinderen deden eveneens gekostumeerd aan het feest mee: die 7 Schwaben, de Hollandse familie en de Indiaan waren o.a. heel leuk. Van de Hol landse kinderen was o.a. de stierenvechter, de strandjutter en de Marokkanen zeer goed gevonden, maar bij een dergelijke verkleed partij kunnen nu eenmaal slechts een beperkt aantal prijzen gegeven worden. Deze waren dit keer voor de groepen le prijs de kinderen Weij, Bruidspaar. 2e prijs de kinderen Kuiken en Jansen, de Reddingsbrigade met boot. 3e prijs Arja en Willy Strik, de Flintstone's. 4e prijs kinderen Overeem en Sikkens, Hans en Grietje en de heks. Bij de enkelingen waren de prijzen voor: le prijs David Asser, Zigeuner. 2e prijs Ferna van Asselt, de Gelaarsde Kat en Barbara Volten, Spaanse danseres. 3e prijs Nellij Boontjes, Roodkapje en Petra Steigstra. Zon, maan, sterren. 4e prijs Rita Zwaan, de Badbode. Alle kinderen werden weer op het gebrui kelijke „spekkie" getrakteerd en gingen na het bekend maken van de prijzen doodmoe naar bed. Ook in september Vele zomerbungalows en huizen zijn ook in september nog verhuurd. De vakantiegangers die dit jaar gemeend hebben te moeten bre ken met de vakanties in juli en augustus, zullen zeker volop in de gelegenheid zijn van zon, zee en strand te genieten en van de ideale rust, die in september in Callants oog en Groote Keeten heerst. Denk er echter bij het baden en zwemmen in zee aan, dat er niet meer de gehele dag toezicht is. Ga daarom uitsluitend tussen de kurklijnen in het water. Ga ook niet te ver. Er is nog nooit iemand zwemmend uit Engeland terug gekomen in Callantsoog. Dus probeert U het ook maar niet. Ga niet bij de dammen daar is het ook in september gevaarlijk. E.H.B.O. Dienstrooster voor zondag 29 augustus: CALLANTSOOG 10—14 uur: Jb. Buis G. de Vries 14 18 uur: Mevr. Zuidscherwoude L. Baltus ]b. de Wit GROOTE KEETEN. 13—17 uur: Mevr. Pancras J. v. d. Fluit Reddingsbrigade „Paai 13". Dienstrooster voor zondag 29 aug.: 13.00 - 17.00 uur: K. Vriesman W. Mooy G. Zeeman J. Koelemeij L. Hoep Zowel de diensten van de E.H.B.O. als van de Callantsoger reddingsbrigade zullen indien nodig, voor de eerste weken in september onderling geregeld worden. Namens de V.V.V, zeggen we deze dames en heren, die zich iedere zondag beschikbaar stelden om zo nodig hulp te verlenen, har telijk dank. Belangstellenden delen we mede, dat er deze winter opnieuw een cursus ge geven zal worden inzake de eerste hulp bij ongelukken. Geïnteresseerden verzoeken we zich met de heer G. de Vries in verbinding te willen stellen, die nadere inlichtingen over de cursus kan verstrekken. Het adres (dit voor nieuwelingen onder de Callantsogers) is Kruisweg 2a, telefoon 286. Ook gaat de reddingsbrigade in de komende winter weer door met het trainen van haar leden. Nieuwe leden (in het bijzonder jeugd vanaf 14 jaar), die interesse hebben voor het werk dat de leden van de reddingsbri gade in de zomermaanden verrichten en die de trainingsavonden willen meemaken, die nen zich in verbinding te stellen met een der heren van het bestuur: N. Smit, C. de Joode of G. Zeeman. De training is op donderdagavond in Alk maar, men vertrekt omstreeks 7.30 uur n.m. vanaf het Dorpsplein. De datum van de eerste trainingsavond zal per convocatie aan de leden bekend gemaakt worden. Dames voetbal. Zaterdag 21 augustus vond onder bijzonder slechte weersomstandigheden een wedstrijd dames voetbal plaats. Het had beslist niet slechter kunnen zijn en vele gasten, die het evenement zeker wilden bijwonen, hadden verstek laten gaan. Ook enkele speelsters van het elftal kwamen niet op dagen, zodat het eerste gedeelte van de wedstrijd slechts met negen dames van de badgasten gespeeld werd. Na de pauze waren enkele toeschouwsters bereid het laatste gedeelte mee te spelen. De dames van de Seinpost, die het initiatief voor deze voetbalwedstrijd genomen hebben kwamen in fleurig uniform gestoken op het veld. Het spel werd aan beide zijde zeer serieus opgenomen en het was ontzettend jammer, dat het zonnetje plaats gemaakt had voor donkere wolken, waaruit voortdurend regen viel. Bij de ruststand was de zege voor de in het oranje gestoken team van de Sein post, dat hun voorsprong na de pauze ver grootte tot 3-0. Na afloop van de wedstrijd werd van de toeschouwers een klein offer gevraagd ten bate van het Dorpshuis. Op het terrein werd een bedrag van f34,80 ingezameld, hetgeen later met f 10,werd verhoogd door gasten uit hotel Seinpost. Het initiatief van het personeel van de Sein post verdiend beslist navolging. We hopen volgend jaar tijdens het seizoen nog enkele dames voetbalwedstrijden voor een of andere instelling te mogen meemaken. Alle hulde aan de Seinpost en aan de dames badgasten, die spontaan hun medewerking gaven. Callantsoog - Gasten. Tot onze spijt kunnen we geen uitvoerig verslag geven van de laatst gehouden voet balwedstrijd tussen gasten en Callantsogers. Het beslissende doelpunt voor de Callants ogers werd gescoord door JanSchagen, die de beker daarmee in handen van de Callants ogers speelde. Bravo Van de redactie. Dit is weer het laatste nummer van de Badbode van het seizoen 1965. Een sei zoen, dat in verhoucing met andere streken in ons land prima genoemd kan worden, wat het weer betreft, maar wat wij en vele gasten met ons zeker mooier hadden willen hebben. Door de weersomstandigheden zijn de aktiviteiten vooral voor de kinderen slechts gering geweest. De volwassenen hebben echter tweemaal aan een auto-puzzletocht mee kunnen doen. De heren organisatoren hebben bijzonder veel succes gehad met deze tochten. Ook de puzzle-wandeltochten door het Zwanen- water waren een enorm succes. De heren van N.V. het Zwanenwater stelden voor beide avonden het uitgebreide Zwanenwater open om deze tochten te organiseren. De excursie's door het Zwanenwater onder leiding van de heer Jan Vos en de heer Doorn nemen steeds meer toe in de belang stelling van het vakantiehoudend publiek. De spuit-voetbalavond, georganiseerd door de Vrijwillige Brandweer, was eveneens een der hoogtepunten van dit seizoen. De voet balvereniging Callantsoog heeft haar mede werking gegeven tot het organiseren van enkele beker-wedstrijden en een voetbalwed strijd gespeeld door dames, hetgeen zeker in komende jaren om herhaling vraagt. De muziekvereniging gaf acte de présence bij de Lampionoptochten, zowel in Groote Keeten als in Callantsoog, hetgeen voor de kinderen met lampion, de volwassenen en voor de toeschouwers altijd een bijzondere attractie is. Allen die op enigerlei wijze meegewerkt hebben aan het slagen van de diverse festi viteiten, danken we ten zeerste voor hun spontane hulp. De accordeonvereniging heeft enkele toch ten door Callantsoog en Groote Keeten ge maakt; door verkoop van loten heeft men een aardig bedrag voor het Dorpshuis kun nen inzamelen. En nu de maand september weer voor ons staat, hopen we op heel veel mooi weer voor de september-gasten. Zo mogelijk zal getracht worden nog enkele strandspelen voor familie s te organiseren. Pottenbakken. Nog slechts één a twee weken en dan zal ook het Kunstnijverheidscentrum „de Boet", waar dagelijks lessen gevolgd kunnen wor den in pottenbakken, boetseren, emailleren, schilderen, tekenen, stofbeschilderen enz., voor het publiek weer gesloten worden. De heer Bakker, die door vele gasten en dorpelingen reeds als ingeburgerd beschouwd wordt, zal zijn werkzaamheden weer in den Helder gaan voortzetten. Maar, omdat van verschillende zijden gevraagd werd ook ge durende de wintermaanden in Callantsoog een cursus te kunnen volgen, verheugd het ons ten zeerste te kunnen mededelen, dat hiertoe bij voldoende deelname de moge lijk bestaat. Gegadigden (zowel dames als heren) voor een dergelijke cursus dienen zich echter zo spoedig mogelijk op te geven (dit in verband met het regelen van de overige werkzaamheden van de heer Bakker). De dames van de Plattelands Vrouwenvereni ging, die interesse hebben, kunnen zich in verbinding stellen met mevrouw Wey, Abbestederweg. Overige belangstellenden dienen zich vóór 4 september a.s. bij „de Boet" op te geven. We twijfelen er niet aan of velen zullen van deze kans gebruik maken. Postkantoor. Zowel de badgasten als de inwoners van Callantsoog willen we er op attent maken, dat met ingang van 1 september de diensten op het postkantoor gewijzigd zijn. Zie daar om vooral de aankondiging onder: „Indien U ze nodig hebt". Ook de eigenaren van de zomerhuisjes, bungalows en dergelijke ver- huurobjecten zouden we nogmaals willen verzoeken hun te verhuren verblijven van brievenbussen te willen voorzien. Het be spaart de postboden, die in het seizoen toch al tijd te kort hebben, veel onnodig werk.

Badbode voor Callantsoog | 1965 | | pagina 3