Badpaviljoen SMIT NIC. SMIT De jachthond. Nog even geduld. De veranderingen. De trouwe bezoekers van Callantsoog zullen in het komende jaar weer heel wat veranderingen kunnen opmerken. Het pand van de firma Vogelzang wordt geheel vernieuwd. In het eerste nummer van het ko mende seizoen hopen we hierover meer te kun nen vertellen. De firma Vos begon in de zomer met de ver bouwing van de voorgevel van haar werkplaats. In het pand is ook een winkel gevestigd, waar men alle artikelen voor de „doe het zelf'er op timmergebied kan kopen. De heer de Wilde heeft naast zijn woning een nieuwe winkel gekregen. Eigenaren van zomer huizen behoeven geen potten verf, kwasten enz, mee te slepen voor de opknapbeurt. Alles op 't gebied van verf kunt U tegen scherp concurre rende prijzen kopen bij de verfspecialist Jan de Wilde. Eind november werd door de familie E. Vos het sigarenmagazijn annex boekhandel uitgebreid met een flinke afdeling voor boeken van ieder genre. Wat men in de winkel niet ziet, kan besteld worden, zodat iedere Callantsoger ook voor dit artikel niet meer naar de stad behoeft te gaan. Er zijn ook buitenlandse boeken verkrijgbaar, Duits, Engels en Frans. De heer Deen begon deze zomer in alle stilte een PAM-service station. Aan het bedrijf werd de in- en verkoop van gebruikte automobielen toegevoegd, terwijl nieuwe wagens van vele mer ken ook door de heer Deen geleverd kunnen worden. De heer Postema, eigenaar van hotel „Wijde Bliek" heeft enkele ingrijpende interne verande ringen in het hotel aangebracht. De zalen en kamers zijn voorzien van centrale verwarming. Bovendien zijn de kamers opnieuw gestoffeerd en van warm en koud stromend water voorzien. Aan de Duinweg werd vorige zomer (ook al in stilte) een Shell-benzinepompstation geopend door de heer K. Zwaan. De afgelopen herfst kwam ook de garage gereed. Alle mogelijke pompser- vice wordt U ook aan de Duinweg gegeven. Er is bovendien gelegenheid voor winterstalling voor caravans (er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar). Gedurende de zomermaanden zal de garage ge bruikt worden voor stalling voor auto's, hetgeen voor automobiel-bezitters zeker een plezierig ge luid is. Achter het bejaardencentrum werd een complex van 10 bejaardenwoningen in gebruik genomen. De huizen bieden de bejaarde bewoners alle comfort. En voor de voetbal-enthousiasten buiten de ge meente hebben we ook nog goed nieuws Er werden twee prima te bespelen voetbalterreinen geopend op 16 oktober j.1. Een van deze terrei nen zal gedurende de zomermaanden bespeeld kunnen worden door de leden van de kampver eniging „Anders dan anders het andere terrein kan door gasten, in overleg met de plaatselijke voetbalvereniging, voor sport-evenementen ge bruikt worden. Na het St. Nicolaasfeest. Door omstandigheden hebben we gemeend dit keer ons jaarlijkse bezoek aan het bejaardencen trum Huys ten Oghe achterwege te moeten laten. Niet omdat wij bang waren, dat de oudere Cal- lantsogers in het centrum niets meer zouden kun nen vertellen. (Als er een begint, schrijven we in no time de krant vol). Maar we willen ons dit keer eens richten tot alle oudere Callantsogers, dus tot degenen die in het Huys ten Oghe wonen en tot alle oudere personen in Callantsoog. In het bejaarden tehuis wordt sinds enige jaren de Goed Heiligman met veel enthousiasme inge haald. Het is „het" feest voor alle inwoners van het centrum. De overige oudere Callantsogers vierden het feest of helemaal niet of in eigen fami liekring. Op initiatief van de nieuwe eigenaar van hotel „Wijde Bliek" werd dit jaar voor het eerst ook de bejaarden buiten het centrum een Sint Nicolaasfeest aangeboden. Dit werd door allen, die het feest bezochten zeer gewaardeerd. Niet alleen om het cadeautje, dat iedere bezoeker mee naar huis mocht nemen, maar veel meer om het contact dat er was. Het contact dat plotseling tot stand kwam met mensen die elkander soms in jaren niet gesproken hadden. Toevallig kwamen wij de laatste dagen met velen van hen in gesprek. Het eerste wat wij dan ver namen was dat het feest zo ingeslagen was. Ja, werd er dan verder gezegd, zoiets moest eens meer gedaan kunnen worden, een samenkomst van alle bejaarden uit Callantsoog. Jongeren zijn van mening dat hier in de praktijk niets van komt. Vergaderingen worden slecht of helemaal niet bezocht, inititiatief tot oprichting van een handbalclub voor meisjes en dames draai de op niets uit. De dansles, die er zonodig moest komen, bracht slechts een twintigtal danslustigen, dus, aldus de jongere Callantsogers, zal er van contactmiddagen voor de ouderen, de „tieners van toen" ook wel niets terecht komen. Wij zijn het daar absoluut niet mee eens. Onze intuïtie zegt, dat de voorvechters van vroeger elkander zeker nog zeer veel te vertellen hebben. In overleg met de heer Postema van hotel „Wijde Bliek" is daarom besloten in januari opnieuw een contact middag te organiseren. Zoals begrijpelijk is, zal een en ander niet geheel kosteloos zijn. Om een ieder in de gelegenheid te stellen deze middag te bezoeken werd de prijs a 2 consumpties zo laag mogelijk gesteld op f 0.50 per persoon, daarvoor kan men thee, koffie of chocolademelk krijgen. Wat er verder gedaan wordt? Dat zal voor een groot deel afhangen van diverse besprekingen, die bij het ter perse gaan van dit nummer nog ge voerd worden. Er zal in ieder geval ruimschoots de gelegenheid zijn om gezellig met elkander te praten, een kaartje te leggen, misschien een filmpje, maar dat ziet U, Callantsogers van 65 jaar en ouder wel op vrijdag 15 januari om 3 uur in de „Wijde Bliek". U die in onze gemeente woont, geen geboren en getogen Callantsoger is, komt toch ook Tegenwoordig blijkt er een steeds grotere behoefte te ontsaan om aan een of andere jacht te kunnen deelnemen. Ook in de gemeente Callantsoog neemt het aantal jagers toe. In het vroege voorjaar begint de „club" met Kleiduivenschieten, om te trainen voor de echte jacht in de herfst en winter. Vanaf eind juli worden de inwoners van Callants oog geconfronteerd met de grote jacht, eerst de eenden, daarna omstreeks oktober de hazen en konijnen enz. Het is altijd een machtig gezicht de jager te zien vertrekken. Groen kostuum, anders is hij te zicht baar voor het wild, jagerstas en soms idem stoel en dan de geweren. Bovendien heeft iedere jager van enige potentie zijn jachthond. Deze hond mag niet in huis, anders verliest hij zijn goede neus. Dus ook in onze omgeving zien we her en der de buitenverblijven voor de jachthonden verschij nen. Soms zeer tot ongenoegen van de omwonen den. maar lieve mensen, wat wilt U? Een jachthond is geen gewone hond. het dier is gewend hele stukken te lopen als er jacht is. Wie kan het hem dan kwalijk nemen als hij eens van zich doet spreken, als hij opgesloten zit. Ge lukkig zijn veel mensen die ook daar begrip voor tonen. Zelf zijn we er niet zo gelukkig mee. En na het bladeren in de oude archieven van een inwoner van Callantsoog vragen we ons af: „is het nu persé nodig om een jachthond te hebben?" Het verhaal speelt zich ruim 70 jaar geleden af, dus in de tijd. dat de Callanstogers gebukt gin gen onder de armoede. „Ons huisje", zo vertelt de oude Callantsoger, had een klein kamertje en een achterend. In dat achterend moesten 's winters nog een paar koetjes worden ondergebracht. In de woonkamer, tevens keuken waren twee bed steden, twee hoog, in elk bed nog een krib. Dat vormde samen 10 slaapplaatsen. Vader ging om het daguur uit. In het voorjaar naar Anna Pau- lowna, daarna naar de Wieringerwaard. Om 4 uur 's morgens ging hij op stap, om 8 uur en soms later, kwam hij 's avonds weer thuis. Als er in de winter geen werk was te vinden, moest het strand uitkomst bieden. Ook was er in die tijd nog wel eens een konijntje te vangen, die brach ten 30 cent op. Wij hadden toen een goede hond, die wel niet kon praten, maar wel kon verstaan wat vader en moeder bespraken. Op een avond waren er 5 konijnen besteld. Vader en de hond waren nog maar nauwelijks op jacht, of de koddebeier gooide roet in het eten. Vader moest de benen nemen. Van de hond was niets te zien. Eerst tegen de nacht kwam hij aan de deur en wat bleek toen? De 5 konijnen lagen voor de deur. Onze hond had er voor gezorgd, dat de bestelling goed uitgevoerd werd. Ja nu vragen we ons toch af, waarom een dure jacht hond als één van een gemengd ras zo goed voor stroper kan spelen? Maar ja. stropen is en blijft ongeoorloofd. Dus Callantsogers van nu, waagt U zich niet aan deze gevaarlijke sport en laat uw hond niet achter het wild gaan. Vroeger werd er nog wel eens iets door de vingers gezien. In het jaar 1966 bezorgt U zich veel narigheid bij het uitvoeren van een bestelling voor 5 konijnen. Pottenbakken. De heer Bakker van de Boet op het Dorpsplein hebben we gevraagd of we in de komende zomer weer konden rekenen op zijn aanwezigheid, ten behoeve van de gasten, en vooral ook voor en kele Callantsogers. Nu we kunnen alle kunstmin- nenden gerust stellen. Vanaf 1 juni kunnen in Callantsoog weer dagelijks lessen genomen worden in verschillende takken van kunstnijverheid. Gedurende de wintermaanden wordt ook door de familie Bakker les gegeven, uitsluitend in Den Helder. Belangstellenden vervoegen zich bij Arti, Molenstraat, Den Helder. Prettige feestdagen en een voorspoedig 1966 Alle SCHILDERS-BENODIGDHEDEN Muur-, grond- en glansverf - Behang en glas Het adres voor „DOE HET ZELF"ers J. DE WILDE DORPSPLEIN 31 Wij wensen onze clientele, vrienden en kennissen prettige feestdagen en een voorspoedig 1966 Bouw- en kampcerbedrijf B. P. ZEEMAN CALLANTSOOG - Dorpsweg 18 - Tel. 294 Frohe Weïhnachten Gliiekliehes Neujahr Kees Zwaan Gzn. CALLANTSOOG Telefoon 02248-331 wenst allen een voorspoedig 1966 RIJWIELEN CENTRIFUGES BROMFIETSEN STRIJKIJZERS WASMACHINES STOFZUIGERS Depót ,,BENEGAS" - SHELL benzinestation - TAXI Firma P. VOS Zonen - Aannemersbedrijf DORPSWEG 20 Tel. 0 2248-230 CALLANTSOOG Opgericht in 1905 ZEEWEG 29 Tel. 0 2248-288 Wij kunnen Uw huis onder garantie HOUTWORM-vrij maken Alleenverkoop „COPPERANT", 't beste beschermmiddel voor hout In onze winkel alles voor de „DOE HET ZELF"er Noordzeebad" - Callantsoog STRANDEXPLOITATIE VERHUURBEDRIJF Wij verhuren Bungalows. Houten en Linnen strandtenten - Windschermen Ligstoelen - Ligbedden - Strandkarren - Parasols enz. Laat ons een STRANDTENT voor U reserveren Wij zullen ons best doen om Uw vakantie nog plezieriger te maken! Familie VOS - Zeeweg 29 - Telefoon 0 2248-288 Ons bedrijf heeft goed af te sluiten strandtenten VERHUUR VAN LIGSTOELEN EN STRANDTENTEN RESERVEER TIJDIG Onze beste wensen voor de feestdagen en het nieuwe jaar Overgang Abbestederweg Telefoon 0 2248-387

Badbode voor Callantsoog | 1965 | | pagina 4