CALLANTSOOG Zaterdag 11 juni 1966 - No. 2. Red. - advertentieMevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323. Abonnementen: V, V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272. Eindelijk zomer. Algemeen in den lande was men van mening, dat het aantal vakantiegangers in het voor seizoen, met name in de paasvakantie, niet zo groot was, als vorige jaren. De buitenlandse gasten namen wel een zeer geringe plaats in. Maar achteraf is het over het algemeen toch nog mee gevallen. In Callantsoog waren er meer huisjes bezet als bijv. in 1962 en 1965, toen de paasdagen laat in april vielen. Een oorzaak van het ogenschijnlijk teruglopen van het aantal bui tenlandse gasten moet dan ook niet gezocht worden in het teruglopen van de „trek" op Holland, maar veel meer in het tijdstip en het zeer koude voorjaar. Vele buitenlandse gasten hebben in dubio gestaan of zij thuis zouden blijven of wel naar Holland gaan met zijn brede stranden, maar ook met zijn gure noor den winden. Iedereen kan zich indenken, dat men na de zeer lang durende winter zeker van zon wilde zijn en dat is men nu eenmaal meer in de zuidelijker gelegen landen als in ons Holland. Maar nu is het zomer, er zijn veel gasten, in enkele bungalows, zomerhuizen en ook in de hotels kan men zo hier en daar nog wel iets huren of hotels bespreken. Een heel prettig bericht voor diegenen die nog vakantieplannen moeten maken voor de maand juni. Het is hier namelijk zo met de zomer: als er een schaap over de dam is, volgen er meer. Op dat ene schaap hebben we wel lang moeten wachten, althans wat de zomers warmere dagen betreft. Nu ho pen we maar, dat er nog vele kudden scha pen komen, i.c. warme zomerdagen. Maar met die heerlijke zonnige dagen is het toch wel eens vreemd. Alle vakantiegangers klagen steen en been als de zon verstek laat gaan, maar komen er dan eindelijk eens een of meerdere warme zonnige dagen, dan is Holland in last. De een klaagt over de hitte, de ander heeft spierpijn, een derde bijna een zonnesteek, en een vierde is van top tot teen verbrand. Dat is echter niet aan die warme zon te wijten, maar uitsluitend aan de klager zelf. Want mensen, die week in week uit in een stad wonen, weinig buiten komen, niet aan sport doen en bovendien nog een z.g. blanke huid hebben, kunnnen nu een maal niet in één dag bruin worden. Dit geldt speciaal voor de kleinere kinderen. De zon nestralen zijn in onze omgeving tussen twaalf en drie uur het felst, dus gaat u dan in de schaduw van uw tent, trek de kinderen een blousje aan. Iedere dag een korte tijd in de zen, geeft veel meer profijt als één dag van tien uur. Ook tijdens het spelen in zee en aan de zeekant is het vooral voor kinderen met een lichte huid aan te bevelen een dun truitje of iets van dien aard aan te trekken. Aan zee reageert de huid nog feller op de zonnestralen. Deze tips zullen uw vakantie zeker prettiger maken. Harten vijf. In het eerste nummer van de Badbode van dit seizoen hebben we U reeds opmerkzaam gemaakt op de aktie „harten vijf". Deze ak- tie beoogt mensen een week vakantie te ge ven in de vrije natuur. Ja, zult U denken, dat willen we allen wel. Maar dit is toch iets anders. Dit gaat om mensen, die reeds jaren ziek liggen, anders niet zien als de vier muren van hun kamer, vaak door vrienden vergeten worden, omdat men niet weet of ze (de zieken) het nu wel of niet plezierig vinden bezoek te ontvangen. Maar nu heeft Zonnebloem te Breda reis- cheques uitgegeven, die slechts f5.kosten. Deze cheques kunnen zaterdag 11 juni a.s. op het V.V.V. kantoor aan het Dorpsplein ge kocht worden. Met Uw geld kan de chro nische zieke naar het vrije veld. Koopt al len, ook U, die hier de vakantie doorbrengt. Excursie door het Zwanenwater. Onder leiding van de heer J. M. Vos zal dinsdag 21 juni a.s. de eerste excursie voor gasten en inwoners van Callantsoog geor ganiseerd worden. Juist in deze tijd van het jaar is een avondwandeling door het Zwa nenwater zeker de moeite waard. De vogels, meeuwen, lepelaars, reigers en vele kleinere soorten hebben voor het merendeel de eieren uitgebroed, de jonge vogels beginnen hier en daar pogingen te ondernemen om vader of moeder na te vliegen. De flora groeit en bloeit. Wie van dit alles wil genieten ver- zuime niet dinsdag 21 juni a.s. uiterlijk om 7 uur 's avonds bij hotel de Wijde Bliek aanwezig te zijn. Wijnfeest. De, door vele gasten en ook meerdere in woners gewaardeerde, wijnfeesten in hotel Wjjde Bliek zullen vanaf woensdag 15 juni weer iedere week gehouden worden. Er treedt een bandje op, waarvan de leden rustige muziek ten gehore zullen brengen. Attracties zijn ook dit seizoen weer het op treden van amateur zangers, muzikanten, dansers enz. Voor de beste amateur wordt een aardige surprise beschikbaar gesteld. Personen, die willen optreden, kunnen zich tijdens het wijnfeest melden. Vuilnisophaaldienst. Voor de goede orde delen we nogmaals mede dat met ingang van maandag 20 juni ook op donderdag vuilnis opgehaald zal worden. We verzoeken de eigenaren van zomerhuizen en andere vakantieonderkomens hun gasten van deze maatregel op de hoogte te willen brengen. Autotocht bejaarden. We kunnen thans mededelen dat het jaar lijkse uitstapje van de bejaarden zal plaats vinden op 30 juni a.s. De tocht gaat naar Harderwijk (watersportgebied) en het Velu- wemeer met een bezoek aan het dolfinarium. De voorbereiding van dergelijke uitstapjes vergt niet alleen veel tijd, de kosten, die er aan verbonden zijn worden jaarlijks hoger. De commissie hoopt ook dit jaar weer op de steun van de inwoners van de gemeente te mogen rekenen. De binnenkort te presen teren lijsten worden in een ieders belang stelling aanbevolen. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,— per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) af 15,— Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. Van de redactie. Het volgende nummer van de Badbode zal 25 juni a.s. verschijnen. Heren adverteerders kunnen tot uiterlijk 19 juni de verandering van hun advertentie opgeven.

Badbode voor Callantsoog | 1966 | | pagina 1